Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jak oceniasz dźwięk dekodowany przez DAC w Cx-1000? Ciekawe jak się to ma do obecnie dostępnych odtwarzaczy sieciowych typu np. Pioneer N 50AE?

To z czym mogę porównać to:

- DAC w Yamaha RX-A3030 (KD) przez niego słuchałem Spotify i właściwie nie ma co porównywać bo CX-1000 dźwiękowo pod każdym względem jest lepszy.

- DAC samej Maliny , naprawdę nie jest źle , CX-1000 wygrywa ale nie jest to kosmos.

- DAC w CDX-1060 może to przyzwyczajenie,ale to CD mam podłączone do preampa zarówno coaxialem jak i IC ( z tyłu CX jest przełącznik wejść cyfra/analog) , słucham po podłączeniu analogowym ,bo wydaje mi się że dźwięk jest pełniejszy.

Pioneera nie słuchałem więc się nie wypowiadam.

Mam też pytanie, ile wejść cyfrowych ma ten przedwzmacniacz?

Prawdę mówiąc ten preamp cały czas chodzi mi po głowie (jakby nie ta zaporowa cena, to już bym go nabył).

- 5x coaxial

- 4x optyczne

- 1x coaxial na zewnętrzny procesor

-1x optyczne na zewnętrzny procesor

- 2x wejścia coaxial ( nagrywanie)

- 1x wyjście coaxial procesor

- 1x wyjście optyczne procesor

Ogólnie sporo :) Cena wynika bardziej z faktu , że to najwyższy model z tej serii, oraz ilości możliwości podłączeń niż z dźwięku. Poprzednio miałem pod tą samą końcówką C-70 ( 1k.) i po zakupie CX-1000 nie rzuciło mnie o glebę z wrażenia , te wszystkie preampy grają po prostu dobrze ( a w porównaniu ze współczesnymi za dużo więcej $ wręcz genialnie :)).

Przy okazji zmieniłem zdanie co do spotify - żona wykupiła abonament i okazuje się, że jest tam niemal wszystko... tak więc fajnie byłoby uzyskać dostęp do tego serwisu z wykorzystaniem moich Yamaszek

To był cel jaki chciałem osiągnąć kupując malinę , mogę na 99,9 % być pewien , że po podłączeniu maliny , czy innego streamera do do Twoich Yamaszek i włączeniu Spotify dźwięk rzuca na kolana :) Zupełnie inny świat niż to samo z amp. KD :)

Co do wymiany , to tak jak pisałem , odczucia co do dźwięku to sprawa bardzo subiektywna , CX-1000 za to otworzy Ci więcej możliwości ( funkcjonalność) ,przy jednoczesnym zachowaniu dobrego poziomu jakości, co w dzisiejszym świecie jest ewenementem . A i jeszcze jedno , jako najwyższy model nigdy nie straci na wartości ( $) , a patrząc na to co dzieje się z cenami sprzętu vintage to po prostu inwestycja.

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

post-11903-0-12011600-1529999732_thumb.jpg

 

Fajne te przełączniki - można rozebrać i wyczyścić - ale złożenie 3-polowego było trochę nie na moje paluchy - to są ALPS Spun - w większości 1 polowe (2x3 pin), ale jeden 2-polowy (2x6 pin) i jeden 3-polowy (2x9 pin). W sprzedaży znalazłem tylko 1 i 2-polowe - ~10zł sztuka. 3-polowe znalazłem tylko w paczkach po 10 na Aliexpress - nawet na stronie ALPSa ich nie widzę.

 

A co to ma do rzeczy - oczywiście takie przełączniki stosuje (stosowała) Yamaha - konkretnie to jest CX-630 - całkiem fajny preamp - spodziewałem się gorszych elementów w środku - póki co służy mi za wzmacniacz słuchawkowy - teraz po czyszczeniu chociaż już nie trzeszczy :)

post-11903-0-25307500-1530000142_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Mx-70 ponownie wróciła z serwisu. Teraz wzmacniacz działa idealnie, nic nie przerywa, nic nie brumi (nie pisałem o tym, ale z głośników dochodził taki jednostajny, cichy warkot...), dźwięk jest potężny i idealnie czysty. Okazało się, że powodem awarii była... no właśnie - mechaniczna usterka przy terminalach głośnikowych - najpewniej spowodowana w czasie transportu wzmacniacza z serwisu. Pan serwisant wszystko ponaprawiał. A tak przy okazji, to Pana Kałużę z Milanówka bardzo polecam.

 

Teraz zostało już tylko dobrać odpowiednie kabelki, bo te moje (Alphard da Vinci) niemiłosiernie mulą system, a aktualnie pożyczone (jakieś ponoć niezłe angielskie solid core) mocno wyostrzają wysokie tony i to w takim stopniu, że już nawet żona molestuje mnie o ich wymianę.

 

A tak poza tym, to oczekuję również na kolejną przesyłkę - mój nowy zakup do PF-800: vintage-owa wkładka Yamaha Mc-5. Aż się nie mogę doczekać!

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te przełączniki - można rozebrać i wyczyścić - ale złożenie 3-polowego było trochę nie na moje paluchy - to są ALPS Spun - w większości 1 polowe (2x3 pin), ale jeden 2-polowy (2x6 pin) i jeden 3-polowy (2x9 pin). W sprzedaży znalazłem tylko 1 i 2-polowe - ~10zł sztuka. 3-polowe znalazłem tylko w paczkach po 10 na Aliexpress - nawet na stronie ALPSa ich nie widzę.

 

Jedne z najlatwiejszych isostatów do regeneracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne z najlatwiejszych isostatów do regeneracji

 

O nawet filmik o tym jest :) Ja mam lepszy sposób - owinąłem szmatką cienki nożyk, i wyczyściłem wszystko momentalnie (z obu stron szyny). Tylko te styki strasznie łatwo pogiąć.

Edytowane przez Varrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam amplituner Yamaha 657, ampli jest podpięty pod kompa, chciałbym korzystać z dwóch dacow tego wbudowanego w amplituner i zewnętrznego, a że w kompie mam tylko jedno wyjście optyczne, to zewnętrzny dac podpialem pod digital Output w Yamaszce ale nie działa, w ogóle nie widać wiązki z kabla, czy w ogóle takie połączenie jest możliwe?

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a może ktoś się skusi na to cudeńko? Ja niestety :( muszę sobie odpuścić... eh

 

https://www.ebay.pl/itm/SUPER-RARE-Yamaha-Hx-10000-Pre-Amp-Centennial-Edition/332703389552?hash=item4d76aad770:g:mKYAAOSwpdBbNnWe

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wkońcu jest zapowiadana parę lat temu końcówka mocy i przedwzmacniacz serii 5000!

 

Yamaha C-5000

https://www.tophifi.pl/stereo/przedwzmacniacze/yamaha-c-5000.html

i M-5000

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-mocy/yamaha-m-5000.html

post-11746-0-50166300-1535042273_thumb.jpg

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu jest zapowiadana parę lat temu końcówka mocy i przedwzmacniacz serii 5000!

 

Yamaha C-5000

https://www.tophifi.pl/stereo/przedwzmacniacze/yamaha-c-5000.html

i M-5000

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-mocy/yamaha-m-5000.html

 

Plus drapak .... GT-5000 ... I to jest HIT

 

https://www.tophifi.pl/gramofony/gramofony/yamaha-gt-5000.html

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus drapak .... GT-5000 ... I to jest HIT

 

https://www.tophifi.pl/gramofony/gramofony/yamaha-gt-5000.html

 

I jeszcze kolumny NS-5000 - też w starym stylu: https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/yamaha-ns-5000.html

Ale gramofon cieszy najbardziej :) - choć przy cenie 5000 Euro pewnie stare GT-2000 cenę utrzymają.

To jeszcze może GT-CD5000 :) w stylu GT-CD1

 

Fajnie, że hi-end wraca do Yamahy - będzie co kupować za 10 lat jako używki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 7000 Euro.

 

Czyli zestaw prawie 4 razy droższy niż integra as3000. Coś dla hardcorowych i zamożnych fanów marki:)

 

Kto by parę lat temu pomyślał, że topowy zestaw Yamahy będzie kosztował nowy ponad 150 tys. zł!

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gramofon cieszy najbardziej :) - choć przy cenie 5000 Euro pewnie stare GT-2000 cenę utrzymają.

to prawda ... choć warto tu wspomnieć, że GT-2000 nie jest przystosowany do zasilania europejskiego (bez dodatkowych transformatorów się nie obejdzie) :-)

Skąd masz wiedzę o 5k Euro ... nigdzie tej informacji nie znalazłem ?

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda ... choć warto tu wspomnieć, że GT-2000 nie jest przystosowany do zasilania europejskiego (bez dodatkowych transformatorów się nie obejdzie) :-)

Skąd masz wiedzę o 5k Euro ... nigdzie tej informacji nie znalazłem ?

 

Zasilanie na 100V to nie problem - groszowa sprawa.

 

https://www.lowbeats.de/yamaha-gt-5000-edellaufwerk-mit-riemenantrieb/ - na dole artykułu są ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dołączam do klubu . Właśnie zamówiłem długo wypatrywany as 2100 który na razie zagra z Dynavoice df8 i Aim sc808 po rca ... Teraz się zastanawiam jaki DAC dokupić żeby sygnał puścić po xlr. Mam na oku Matrix Mini-i Pro 2s , co myślicie o takim połączeniu ? Może mielibyście jakieś inne propozycje .

 

pozdrawiam

1* YAMAHA as2100/MATRIX mini-i pro2s 2* Sony ta f870es/xa20es/Dynavoice df8/Aim sc808 /UPS Powertecnique pro3000 1800W online, 3* Marantz/pm7200 /cd6000ose/ st7001/Mordaunt Short Avant 916i,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dołączam do klubu . Właśnie zamówiłem długo wypatrywany as 2100 który na razie zagra z Dynavoice df8 i Aim sc808 po rca ... Teraz się zastanawiam jaki DAC dokupić żeby sygnał puścić po xlr. Mam na oku Matrix Mini-i Pro 2s , co myślicie o takim połączeniu ? Może mielibyście jakieś inne propozycje .

 

pozdrawiam

Najpierw sprawdź czy to prawdziwe XLR.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że cd2100 by się przydał ale trzeba dutków nazbierać . Co do DACa to właśnie kupiłem Matrixa ze strony producenta . Mam nadzieje ze ma prawdziwe xlr .

Edytowane przez Stefek79

1* YAMAHA as2100/MATRIX mini-i pro2s 2* Sony ta f870es/xa20es/Dynavoice df8/Aim sc808 /UPS Powertecnique pro3000 1800W online, 3* Marantz/pm7200 /cd6000ose/ st7001/Mordaunt Short Avant 916i,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiu, ile to emocji. Yamaszka dojechała w jednym kawałku ... uff

Wow jak to piknie gra i to narazie tylko po RCA. W poniedziałek dojeżdża DAC zobaczymy co mnie czeka ?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu

Edytowane przez Stefek79

1* YAMAHA as2100/MATRIX mini-i pro2s 2* Sony ta f870es/xa20es/Dynavoice df8/Aim sc808 /UPS Powertecnique pro3000 1800W online, 3* Marantz/pm7200 /cd6000ose/ st7001/Mordaunt Short Avant 916i,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Szybkie pytanie, dopóki wzmacniacz nie wrócił jeszcze do sklepu lub nie poszedł na serwis ;) A-S301. Po włączeniu zasilania miga dioda power szybko, po kilku sekundach świeci stałym światłem. Brak jakiegokolwiek klikania przekaźników. Pokrętła, przyciski - nic się nie zmienia, również nie wpływają na diodę. Dopiero po wciśnięciu czegokolwiek na pilocie jest jakaś reakcja... Ale tylko na diodę, która zachowuje się tak jak opisałem na początku.

 

Mogę go uruchomić w jakimś nieopisanym nigdzie w internecie trybie: pokrętło balansu na R, przycisk Direct wciśnięty + power. Odpala się, słuchać przekaźniki, dioda powoli miga. Zapala się też światełko przy LINE 3. Niestety nadal brak reakcji na cokolwiek. Po wyłączeniu zasilania LINE 3 nadal się świeci, dopiero po ponownym włączeniu jest jakby reset i pierwsza opisana sytuacja się powtarza.

 

Dzieje się tak niezależnie od tego, czy coś jest do niego podłączone czy nie. I nie zależnie od tego co jest ustawione z tyłu.

 

Jakieś propozycje? Może ktoś miał podobną sytuację w podobnym wzmacniaczu?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Szybkie pytanie, dopóki wzmacniacz nie wrócił jeszcze do sklepu lub nie poszedł na serwis ;) A-S301. Po włączeniu zasilania miga dioda power szybko, po kilku sekundach świeci stałym światłem. Brak jakiegokolwiek klikania przekaźników. Pokrętła, przyciski - nic się nie zmienia, również nie wpływają na diodę. Dopiero po wciśnięciu czegokolwiek na pilocie jest jakaś reakcja... Ale tylko na diodę, która zachowuje się tak jak opisałem na początku.

 

Mogę go uruchomić w jakimś nieopisanym nigdzie w internecie trybie: pokrętło balansu na R, przycisk Direct wciśnięty + power. Odpala się, słuchać przekaźniki, dioda powoli miga. Zapala się też światełko przy LINE 3. Niestety nadal brak reakcji na cokolwiek. Po wyłączeniu zasilania LINE 3 nadal się świeci, dopiero po ponownym włączeniu jest jakby reset i pierwsza opisana sytuacja się powtarza.

 

Dzieje się tak niezależnie od tego, czy coś jest do niego podłączone czy nie. I nie zależnie od tego co jest ustawione z tyłu.

 

Jakieś propozycje? Może ktoś miał podobną sytuację w podobnym wzmacniaczu?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

 

Przy nowym sprzęcie na gwarancji, to nie kombinuj, tylko składaj reklamację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy nowym sprzęcie na gwarancji, to nie kombinuj, tylko składaj reklamację

No właśnie gwarancji producenta brak. Sprzedawca daje rok na reklamacje + 14 dni na zwrot (standardowo).

 

Znalazłem instrukcje serwisową do tego modelu, jest tam możliwość wejścia w tryb serwisowy, który pozwala m.in. sprawdzić kody błędów itp. Jest też możliwość aktualizacji software (ale tego nie znalazłem nigdzie w necie), oraz resetowania do ustawień fabrycznych. Spróbuję, może coś się uda, a między czasie czekam na opinie sprzedawcy.

 

Sprzedawca twierdzi, że sprzęt wyszedł od nich sprawny - był przetestowany. Nie wiem co mogło by pójść nie tak. Tam chyba nie ma jakichś delikatnych elementów, które mógłby by paść podczas transportu (albo uaktywnić blokadę po wstrząsach czy czymś podobnym). Podłączałem go do tego samego setupu, na którym aktualnie działam (oczywiście wymieniłem wzmacniacz ;)), więc nie sądzę aby to była wina setupu.

Edytowane przez godzinilla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym rzecz, że szkoda mi go odsyłać, bo zapłaciłem za niego mniej niż połowę ceny rynkowej. A stan wizualny jak nowy, w środku też tak wygląda.

 

Oddałem go do serwisu w Rzeszowie na przegląd. Jeżeli będzie to jakaś pierdoła i koszty niewielkie, to go zrobię tutaj i oddadzą mi koszty serwisu, a jeżeli sprawa będzie grubsza to go odsyłam.

 

A swoją drogą ja pytałem o możliwe przyczyny, ich skutki, ewentualne drogi naprawy, a przede wszystkim podobne doświadczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.