Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie w tym rzecz, że szkoda mi go odsyłać, bo zapłaciłem za niego mniej niż połowę ceny rynkowej. A stan wizualny jak nowy, w środku też tak wygląda.

 

Oddałem go do serwisu w Rzeszowie na przegląd. Jeżeli będzie to jakaś pierdoła i koszty niewielkie, to go zrobię tutaj i oddadzą mi koszty serwisu, a jeżeli sprawa będzie grubsza to go odsyłam.

 

A swoją drogą ja pytałem o możliwe przyczyny, ich skutki, ewentualne drogi naprawy, a przede wszystkim podobne doświadczenia ;)

 

A sprzedający zgodził się na diagnozę w serwisie i zwrot kosztów w razie czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne doswiadczenie, to tylko co tanie to drogie, gosc pewnie wiedzial o tym i puscil za pol ceny
To takie typowe polskie, oceniać ludzi czy sytuację nie mając pojęcia o szczegółach. Zwracałem uwagę, że nie po to rozpocząłem ten temat aby słuchać, że ktoś mnie robi w konia i co powinienem zrobić.

 

Tak się składa, że cena wynikła z ogólno dostępnej licytacji w Allegro. Zapłaciłbym za niego więcej gdybym musiał, licytowałem chyba do 700 set +/- i tyle byłem w stanie za to zapłacić. Wyszło na moje. Zobaczymy co będzie dalej. Jak koszty będą zbyt wysokie to oddaje i biorę kasę i trudno, kupuje nówkę, bo prędko okazja się nie powtórzy.

 

A sprzedający zgodził się na diagnozę w serwisie i zwrot kosztów w razie czego?

Tak. Postawił tylko limit kosztowy dla niego opłacalny. Oraz ustaliliśmy, że obsługa ewentualnych przyszłych reklamacji pozostaje po jego stronie, jeżeli tylko nie będzie to wywodziło się od wykonanej naprawy. Wiadomo, że zawsze można szukać winy w tym co zostało wcześniej "nieautoryzowanie" naprawione, ale lepsze to niż nic. Jutro powinienem znać diagnozę i wycenę, a co dalej - podejmę decyzję jak dostanę te informację.

 

Jako ciekawostkę dodam, że wzmacniacz dało się odpalić w trybie umożliwiającym aktualizację oprogramowania układowego (wgrywane za pomocą odtwarzacza cd/dvd/br i kabla optycznego), natomiast do trybu serwisowego nie udało mi się wejść, ponieważ wymaga on uruchomienia wzmaka w trybie standby - u mnie niestety sposoby na uruchomienie trybu serwisowego nie dawały skutku, a niestety poza informacjami ogólnymi w instrukcji obsługi, instrukcja serwisowa nie wspomina o sytuacji jak u mnie - tj. po uruchomieniu miga od razu dioda.

Edytowane przez godzinilla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa zakończyła się zwrotem do sprzedawcy. Niestety serwis rozłożył ręce. Wg nich wszystko wygląda tak jak powinno wyglądać, po napięciach nie było widać, aby coś było nie tak. Cóż, ciekawa sprawa, ale już nie mój problem :)

 

Szkoda, bo do nówki sztuki, którą już zamówiłem, muszę dołożyć drugie tyle.

 

Koniec historii, dzięki za uwagę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa zakończyła się zwrotem do sprzedawcy. Niestety serwis rozłożył ręce. Wg nich wszystko wygląda tak jak powinno wyglądać, po napięciach nie było widać, aby coś było nie tak. Cóż, ciekawa sprawa, ale już nie mój problem :)

 

Szkoda, bo do nówki sztuki, którą już zamówiłem, muszę dołożyć drugie tyle.

 

Koniec historii, dzięki za uwagę :)

 

W jakimś sklepie go widziałem za 900zł, to może trochę mniej dołożysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W jakimś sklepie go widziałem za 900zł, to może trochę mniej dołożysz.

Za tyle nigdzie nie widziałem, ale kupiłem za 1150 ;) Jeszcze nie przetestowany za bardzo, ale przynajmniej wiem, że odpala się, nie miga, no i gra ;))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Proponuję na następny wyrób Yamahy: deck + dack.

Na marginesie - fajna cena na AS1100 w audioklanie - 5999 zł. Trzeba chyba poważną rozmowę przeprowadzić z domownikami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy użytkownicy, polecicie jakieś kolumny podłogowe, które zgrają się dobrze ze wspominaną Yamahą A-S301? W przedziale cenowym do 1000 złotych. Muzyka jakiej słucham to przede wszystkim rock, metal i cięższe (black/death, djent i jego wspaniałe smaczki, hardcore - no jestem otwarty w tej kwestii), muzyka elektroniczna (trance, dubstep, house, i wiele innych), trochę jazzu, ale raczej w dynamicznej, rytmicznej wersji jak swing, bop, free jazz, big band. Poza tym trafi się też coś mniej specyficznego, zachaczającego o pop. muzykę popularną ogólnie. Lubię dźwięk szczegółowy, dynamiczny, z mocnym, zaakcentowanym basem (djent). Charakterystykę opisał bym jako v-ka z lekko podniesioną średnicą.

 

Kabelki jakimi dysponuje to Melodika MDC2250. Jakby lepiej było podłączyć się przez bi-wiring to można się zastanowić nad zmianą.

 

Sam nie znam się kompletnie na głośnikach. Moje poszukiwania oparłem jak na razie na tym, aby kolumny mi się podobały wizualnie (ma to też być wystrój docelowego salonu, więc nie tylko mają zagrać po mojemu, ale też wyglądać ;)). Aktualnie zwracam uwagę na coś od Dali (model Blue 6006 jest w fajnej cenie w internecie), Jamo Classic 6, Wharfedale Diamond 9.5. Takie modele mam na oku. Chciałbym, aby kolumny były eleganckie i raczej nie wyróżniały się jakimiś pstrokatymi detalami (tzn. zależy... podobają mi się żółte membrany - są takie od Yamahy, ale już szare/srebrne ramki głośników niekoniecznie...).

 

Jeżeli to nie ten dział, to proszę o informację, przeniose się. Ale zależy mi na zgraniu ze wzmakiem, więc... ;)

 

Aha, kolor! Czarne, lub wenge.

Edytowane przez godzinilla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy użytkownicy, polecicie jakieś kolumny podłogowe, które zgrają się dobrze ze wspominaną Yamahą A-S301? W przedziale cenowym do 1000 złotych. Muzyka jakiej słucham to przede wszystkim rock, metal i cięższe (black/death, djent i jego wspaniałe smaczki, hardcore - no jestem otwarty w tej kwestii), muzyka elektroniczna (trance, dubstep, house, i wiele innych), trochę jazzu, ale raczej w dynamicznej, rytmicznej wersji jak swing, bop, free jazz, big band. Poza tym trafi się też coś mniej specyficznego, zachaczającego o pop. muzykę popularną ogólnie. Lubię dźwięk szczegółowy, dynamiczny, z mocnym, zaakcentowanym basem (djent). Charakterystykę opisał bym jako v-ka z lekko podniesioną średnicą.

 

Kabelki jakimi dysponuje to Melodika MDC2250. Jakby lepiej było podłączyć się przez bi-wiring to można się zastanowić nad zmianą.

 

Sam nie znam się kompletnie na głośnikach. Moje poszukiwania oparłem jak na razie na tym, aby kolumny mi się podobały wizualnie (ma to też być wystrój docelowego salonu, więc nie tylko mają zagrać po mojemu, ale też wyglądać ;)). Aktualnie zwracam uwagę na coś od Dali (model Blue 6006 jest w fajnej cenie w internecie), Jamo Classic 6, Wharfedale Diamond 9.5. Takie modele mam na oku. Chciałbym, aby kolumny były eleganckie i raczej nie wyróżniały się jakimiś pstrokatymi detalami (tzn. zależy... podobają mi się żółte membrany - są takie od Yamahy, ale już szare/srebrne ramki głośników niekoniecznie...).

 

Jeżeli to nie ten dział, to proszę o informację, przeniose się. Ale zależy mi na zgraniu ze wzmakiem, więc... ;)

 

Aha, kolor! Czarne, lub wenge.

 

Już kupione :) Indiana Line Nota 550. Brzmienie w pełni mnie satysfakcjonujące, tego właśnie szukałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może ktoś będzie zainteresowany, nie często się je spotyka: https://allegro.pl/kolumny-yamaha-ns-1000m-i7572225070.html

 

Ta wersja ( z literą M) nie powala, warta grzechu jest wersja bez M, była nie dawno do wzięcia ale generalnie jest dwa razy droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nowy Japoński wywiad z projektantami klocków audio Yamahy :

 

https://online.stereosound.co.jp/_ct/17219455

 

Pokój odsłuchowy Yamaha Music :

 

https://d1uzk9o9cg136f.cloudfront.net/f/16783364/rc/2018/10/28/6e350ad2074e5747d83abf8a9993c5a5d75bc528.jpg

Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy był ktoś z Was na Audio Show ... sluchaliscie 5000 ?

 

Byłem i mam mieszane uczucia. Nowe klocki, zwłaszcza gigantyczny gramofon robią wrażenie, choć już nie takie jak za pierwszym razem urządzenia z "wycieraczkami". Co do brzmienia to akurat trafiłem na prezentację bardzo starych aczkolwiek ikonowych analogów m.in. Ella&Louis i brzmienie nie powalało, grało dość sucho, płasko i bez emocji. Czy to wina tego konkretnego nagrania czy też ustawienia zestawu w opozycji do innego (w tym samym pomieszczeniu tylko na jego bocznej ścianie) czy jednak po prostu ten zestaw tak gra. Głównie interesowały mnie kolumny NS 5000 i podobnie jak w ubiegłym roku i praktycznie w identycznych warunkach tylko w zestawie z 3000 brzmieniowo nie zachwyciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem i mam mieszane uczucia.

cholera ... to dobrze i ... niedobrze.

 

dobrze ... bo mam czas jeszcze na zbieranie gotówki na te zestaw, a jak przyjdzie ten moment to przyjdzie czas na odsłuchy w salonie.

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera ... to dobrze i ... niedobrze.

 

dobrze ... bo mam czas jeszcze na zbieranie gotówki na te zestaw, a jak przyjdzie ten moment to przyjdzie czas na odsłuchy w salonie.

 

Nie martw się, przecież o brzmieniu głównie decydują kolumny, a te NS 5000 są piekielnie drogie ( ok. 60 tys.) jak na to co grają i w sporo mniejszych pieniądzach można znaleźć inne, które mogą okazać się lepsze. Póki co mając do porównania moje dynaudio f380 to chyba na te NS 5000 bym się nie szarpnął choć myślałem, że za kilka lat jak pojawią się używki to byłby mój cel, teraz mam jednak wątpliwości. Co do wyboru - ponad dwa razy droższy zestaw dzielony czy integra as3000 to bez bezpośredniej konfrontacji się nie obędzie i trudno coś powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie do końca lubię odsłuchy na AS - na palcach jednej ręki mógłbym policzyć to co mi się faktycznie podobało - ale to nie zawsze wina zestawów jako takich, tylko doboru muzyki i samej akustyki pomieszczeń. Mi praktycznie zawsze brakuje środka - są wysokie, są basy (często bucząco-dudniące), a środek bardzo w tyle, ledwo słyszalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja s

Czy był ktoś z Was na Audio Show ... sluchaliscie 5000 ?

Ja byłem i słyszałem. Niestety kolumny najładniej tylko wyglądają. Średnica była wyjątkowo niewyraźna. Ponadto dźwięk był niemuzykalny, to znaczy słabo przekazywał zmiany w harmonii, w efekcie muzyka nie poruszała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja s

Ja byłem i słyszałem. Niestety kolumny najładniej tylko wyglądają. Średnica była wyjątkowo niewyraźna. Ponadto dźwięk był niemuzykalny, to znaczy słabo przekazywał zmiany w harmonii, w efekcie muzyka nie poruszała.

No cóż pozostanie mi tylko zrobić test porównawczy vs. moje Vienny. .... jeszcze nie wiem kiedy..... na pewno nie tak szybko :(

 

Ps.

W pierwszej kolejności będę polować na drapak 5000

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Szybkie pytanie do posiadaczy BD-A1040. Czy Wasze sprzęty widzą pliki flac po dlna? Korzystam z Universal Media Server i mp3 widzi normalnie a flac nie. Gdy podłączam dysk przez usb, ten sam plik flac jest widoczny i hula jak trzeba.

Może ktoś sprawdzić jak jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam się do klubu z odtwarzaczem CD-S700. Jedzie do mnie z nocnej promocji w pewnym sklepie [€]. Będzie grał jako transport z Denonem DA-300USB (chyba, że wewnętrzny dac będzie lepszy), Audiolabem 8300A i Acoustic Energy AE305.

Edytowane przez bob*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam Amazon Echo Dot 2 i rozważam zakup urządzenia Yamaha z funkcją MusicCast (głośników NX-N500 albo amplitunera Yamaha R-N803d). Pytanie czy będę mógł sterować głosem urządzenie Yamaha? Chodzi o podstawowe funkcje typu włącz/wyłącz, wybranie jednej z kilku ulubionych stacji radia Internetowego, ustawienie głośności? Może być po Polsku albo Angielsku. Byle działało w Polsce. Na stronie www mojego Echo są umiejętności z MusicCast w nazwie - nie próbowałem instalować (nie mam żadnego urządzenia Yamaha aby wypróbować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nabyłem odtwarzacz sieciowy Yamaha WXC-50 i mogę potwierdzić że sterowanie głosem działa, w zakresie o jaki pytałem, po angielsku.
Przykładowe komendy (pokój audio nazwałem: room):
Alexa, mute the room
Alexa, set volume 50 in the room
Alexa, ask musiccast to play favourite 2 in the room
Nie wiem na ile będę faktycznie korzystał z funkcji głosowych, prawdopodobnie czasem do wyłączenia sprzętu.

Teraz zastanawiam się czy jest możliwość aby ten odtwarzacz (Yamaha WXC-50) włączał i wyłączał wzmacniacz (mam wiekowy Denon DRA-585RD). Yamaha ma wyjście "trigger out" ale wzmacniacz nie ma wejścia na trigger. Może uda się znaleźć jakieś gniazdko sieciowe (220V) sterowane przez trigger out.

Edytowane przez Ravenik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy działa Wam dzisiaj radio internetowe na urządzeniu Yamaha? U mnie na odtwarzaczu Yamaha WXC-50 radio sieciowe przestało _dzisiaj_ kompletnie działać, w aplikacji na Androidzie pisze "Connection Error", nie pomaga reset urządzenia do ustawień fabrycznych. Testowałem na połączeniu Wifi i siecią przewodową. Inne funkcje (SERVER, Spotify) działają. Problem jest u mnie czy pojawia się też u kogoś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was uzywa jakiegoś sieciowego klocka Yamahy. Pytam, bo od  ok dwóch dni nie działa radio internetowe.

Nie wiem gdzie robic awanturę, czy opieprza..... Yamahe czy kogo innego ;)

 

....., ooo, widze , ze nie tylko ja mam z tym problem. Nie przeczytałem posta kolegi Ravenik 

Edytowane przez robiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.