Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.03.2019 o 16:40, piotrek7 napisał:

Wiem, Ten "czarny kurczak" to propozycja dla szczególnie oddanych fanów marki. Ale trzeba przyznać, że C-1 jako przedwzmacniacz nawet po latach robi wrażenie. Chciałbym aby Yamaha wypuściła serię C-1i MX-10000 zbudowaną zgodnie z oryginalną specyfikacją ale w oparciu o współczesne komponenty. To by było ciekawe

Wszystko można naprawić - gorzej jak front jest sponiewierany, wtedy już niewiele można zrobić. W USA po prostu są takie ceny na stare klocki - Vintage jakoś tam nie zawitało do końca - ze dwa razy coś drobniejszego kupiłem jak jeszcze koszty wysyłki nie powalały. W Europie taki C-1 uszkodzony poszedł by momentalnie. Swoją drogą C-1 ponoć dźwiękowo nie jest jakiś wybitny. Końcówka do niego - B-1 już lepiej.

Wydaje mi się, że jakby dodać jakieś mega grube fronty i profile, podpompować wygląd obecnej serii 5000 to wyszło by takie połączenie starych serii 1 i 10000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, gratuluję nowego nabytku. Nie wątpię, że C70 gra wybornie. Swego czasu sam się omal  nie skusiłem na zestaw C70/M70. Te stare pre mają jednak jeden mały mankament... brak pilota, co w pewnych sytuacjach potrafi być dość upierdliwe. Na szczęście mój CX-800 go posiada ?

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Szukam dla kumpla CD, ponieważ ma amplituner stereo Yamahy to chciałby , żeby odtwarzacz też był tej firmy.

Dużym argumentem dla niego  za jest możliwość odtwarzania mp3 i i innych plików z pena.

Moje pytanie: czy modele 300 i 700 odtwarzają mp3 tylko przez usb czy też z płyt ?

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
W dniu 20.03.2019 o 10:36, stench napisał:

Moje pytanie: czy modele 300 i 700 odtwarzają mp3 tylko przez usb czy też z płyt ?

CD-S700 czyta pliki (w tym i mp3) z płyt.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam, Panowie wszedłem w posiadanie wzmacniacza yamaha  CA 610.Wzmacniacz jest w dość kiepskim stanie, posiada naloty rdzy, kurzu.Nie wie czy jest sprawny, nie podłączałem go do prądu.Mam pytanie czy jest jakiś sens go przywracać do używalności-jeżeli tak to czy można jakoś inaczej go sprawdzić, boję się że jeżeli go podłącze do prądu mogę zrobić jakieś zwarcie i go uszkodzić o ile nie jest uszkodzony , lub wystawić go na licytacjie i nie bawić się w jego reanimacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaby mieć szklaną kulę. :-)

A na poważnie zacznij od tego.

Podłącz do prądu przez równolegle włączoną żarówkę. Żarówka ma się rozświetlić, ściemnieć i w końcu tylko się żarzyć. Wtedy jest ok.

Jak się będzie świecić, to zwarcie w sprzęcie.

 

UWAGA NA PORAŻENIE NAPIĘCIEM SIECIOWYM.

 

 

Wyssane z palca przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)

Witam.

nachodza mnie mysli o zmianie piecyka (Marantz PM8005 - ogolnie jestem zadowolony, ale chyba potrzebuje zmiany ? ) i do waskiego zakresu wyboru zalapaly sie dwie integry Yamahy, A-S1100 i A-S2100. Czy moglby ktos opisac roznice miedzy tymi wzmacniaczami i napisac, ktory warto kupic i dlaczego? Kolumny, to KEF R700, zrodlo Bluesound Node2 Kable Supra PLY3.4. Dzieki za pomoc. ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba wzmacniacze zbudowane są jak czołgi, choć budową A-S2100 dużo bliżej do A-S3000 ;) waga ponad 23 kg. 2100 ma wejścia XLR i chyba ma lepszy pre-aut gramofonowy. Różnice w dźwięku nieznacznie na korzyść 2100 choć też nie koniecznie, zależy od kolumn o ile dobrze pamiętam to w 1100 był lepszy/fajniejszy bas. A-S1100 jest chyba nawet mocniejsze od 2100. Różnica w cenie spora, dźwiękowa minimalna. Nie znam grania Kefów i tu nie do radzę. Koniecznie wypożycz je na odsłuch w domu i sam zdecyduj.

Z tego co widzę to XLR-ów nie potrzebujesz, więc polecam A-S1100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

planuje kupić amplituner stereo Yamaha R-N803D i w związku z tym mam kilka pytań:

1) Czy do amplitunera da się podłączyć przewody głośnikowe konfekcjonowane widełkami? Czytałem w jednym teście, że terminale mają takie dziwne tulejki, które ograniczają włożenie widełek pod nakrętkę terminala głośnikowego. Planuje podłączyć takie kable: Melodika MDSC2520s - szerokość widełek to 14 mm

a) Jeżeli się nie da czy wtyki bananowe są dodatkowo zakręcane w terminalu czy jedynie wtykane? Zależy mi na dobrej jakości połączenia, a z angielskiej instrukcji wynika, że Yamaha ( o zgrozo) proponuje w takim sprzęcie włożenie jedynie odizolowanych kabli do terminala i ich zakręcenie ?

2) Czy gniazdo do podłączenia anteny FM/DVB+ jest typu F czy w innym standardzie?

3) Gdzie mogę znaleźć polską instrukcję obsługi do tego urządzenia? Czy instrukcja będzie dodana na płycie do zakupionego urządzenia? Przedstawiciel Yamaha na Polskę umywa ręce i nie publikuje takiej instrukcji na swojej stronie, na stronie Yamaha również. Dodam, że taka polityka jest nieznana przedstawicielom Yamahy w UK/NL/DE/DK. Tam wszędzie można znaleźć przetłumaczoną na język ojczysty instrukcję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marcin321 napisał:

Cześć.

A porównywał ktoś dźwięk tańszej serii np. Yamaha A-S700/701/801 z A-S1000? Czy to podobne granie? 

Yamaha seri A-S1000 to już bardzo dobrej klasy sprzęt, dużo lepiej zbudowany oraz dużo lepiej grający od tych wymienionych.

Bruno,

Yamaha ma wtyki uniwersalne jak większość współczesnych sprzętów. Podłączysz widełki, banany jak i goły kabel ;) 

Jeśli chodzi o instrukcję to spróbuj zadzwonić do Top HiFi a może ktoś z forum pomoże.

Edytowane przez Rolex80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Rolex80 napisał:

Bruno,

Yamaha ma wtyki uniwersalne jak większość współczesnych sprzętów. Podłączysz widełki, banany jak i goły kabel ?

Jeśli chodzi o instrukcję to spróbuj zadzwonić do Top HiFi a może ktoś z forum pomoże.

Top-Hifi tak samo jak Audioklan nie przekazuje instrukcji po polsku przed zakupem ? Pisałem o tym wyżej w kontekście producenta i przedstawiciela ?

Tak wygląda zdjęcie konektorów (zdjęcie zaczerpnięte z artykułu ze Stereolife.pl dot. testu Yamaha R-N803D Test) głośnikowych. Jak widać mają takie dziwne osłony, które mogą sprawić kłopot. Pytanie zadałem bardziej do osób, które posiadają taki amplituner, ale dziękuję @Rolex80 za Twój wkład w dyskusję.

YamahaRN803D-08.jpg

Edytowane przez Bruno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marcin321 napisał:

Cześć.

A porównywał ktoś dźwięk tańszej serii np. Yamaha A-S700/701/801 z A-S1000? Czy to podobne granie? 

Tak, ja mam obecnie 801 i 1100. 1100 ma lepszy bas (B&W 683 s2) przy w sumie podobnym graniu. Ale gdybym kupował teraz to wybrałbym 2100. 1100 ma słaby wzmacniacz słuchawkowy (przynajmniej do LCD-X)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bruno napisał:

Top-Hifi tak samo jak Audioklan nie przekazuje instrukcji po polsku przed zakupem ? Pisałem o tym wyżej w kontekście producenta i przedstawiciela ?

Tak wygląda zdjęcie konektorów (zdjęcie zaczerpnięte z artykułu ze Stereolife.pl dot. testu Yamaha R-N803D Test) głośnikowych. Jak widać mają takie dziwne osłony, które mogą sprawić kłopot. Pytanie zadałem bardziej do osób, które posiadają taki amplituner, ale dziękuję @Rolex80 za Twój wkład w dyskusję.

YamahaRN803D-08.jpg

Na zdjęciu widać ewidentnie zdjęte zaślepki z górnych zacisków żeby włożyć banany. Na 100% nic tam się więcej nie dokreca, tylko wkłada wtyki. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo odkręca się tą szaro-przezroczystą tulejkę/docisk wpina wtyki widełkowe albo goły kabel w otworek, który się pokaże po odkręceniu tych tulejek i zakręca się z powrotem ot i cała ameryka. 

2 godziny temu, Bruno napisał:

Top-Hifi tak samo jak Audioklan nie przekazuje instrukcji po polsku przed zakupem ? Pisałem o tym wyżej w kontekście producenta i przedstawiciela ?

Tak wygląda zdjęcie konektorów (zdjęcie zaczerpnięte z artykułu ze Stereolife.pl dot. testu Yamaha R-N803D Test) głośnikowych. Jak widać mają takie dziwne osłony, które mogą sprawić kłopot. Pytanie zadałem bardziej do osób, które posiadają taki amplituner, ale dziękuję @Rolex80 za Twój wkład w dyskusję.

YamahaRN803D-08.jpg

P.S

i nie trzeba mieć tego amplitunera by to wiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Rolex80 napisał:

albo odkręca się tą szaro-przezroczystą tulejkę/docisk wpina wtyki widełkowe albo goły kabel w otworek, który się pokaże po odkręceniu tych tulejek i zakręca się z powrotem ot i cała ameryka. 

P.S

i nie trzeba mieć tego amplitunera by to wiedzieć ?

Jak się nie ma to można jedynie przypuszczać, że tak jest :) Producent zgodnie z tym rysunkiem nie przewidział montażu poprzez widełki. Chociaż czekam na kogoś kto ma taki lub podobny amplituner  i potwierdzi, że banany tam podejdą. Za to banany widać można dokręcić widać to po kierunku strzałki na rysunku, ale to moje przypuszczenie. Więc to chyba dopiero Australia i do Ameryki jeszcze kawałek ?

Kable.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wtyk bananowy wpiąć i żeby prawidłowo siedział to musi być ta tulejka dokręcona. Nie spotkałem się jeszcze z tym, żeby taki wtyk po wpięciu jeszcze dokręcać a na pewno w budżetowych sprzętach tego typu.

Czyli dokręcamy tulejkę do oporu i dopiero wpinamy wtyk. Z tego co widzę to też nie ma problemu w widełkami, tzn tulejkę odkręcamy i umieszczamy wtyk widełkowy i dokręcamy tulejkę. Wtyk będzie między tulejką a kołnierzem.

 

Edytowane przez Rolex80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Rolex80 napisał:

Oba wzmacniacze zbudowane są jak czołgi, choć budową A-S2100 dużo bliżej do A-S3000 ;) waga ponad 23 kg. 2100 ma wejścia XLR i chyba ma lepszy pre-aut gramofonowy. Różnice w dźwięku nieznacznie na korzyść 2100 choć też nie koniecznie, zależy od kolumn o ile dobrze pamiętam to w 1100 był lepszy/fajniejszy bas. A-S1100 jest chyba nawet mocniejsze od 2100.

1100 i 2100 to ta sama końcówka mocy i to samo zasilanie, i moc ta sama. Dopiero 3000 ma inny transformer i nieco większa moc (o 5 czy 10W). Phono też maja wszystkie to samo, różnią się za to słuchawkowym.

Z tego co można wyczytać 1100 i 2100 po RCA grają tak samo, różnice są dopiero po XLR, chociaż dla mnie to trochę bez sensu porównanie.

Ja osobiście wziąłbym 2100 tylko jeśli zależałby mi na słuchawkowym. No a 3000 dla tych wypasionych wskaźników ?

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laboratorium Yamaha A-S2100 Moc maksymalną Yamahy można uzyskać dla napięcia wejściowego 0,19 V, czułość jest więc standardowa. Przy 8 omach każda z końcówek oddaje 106 W, przy 4 omach jest to 167 W, a tryb dwukanałowy przynosi odpowiednio 2 x 100 W i 2 x 153 W.

i

Yamaha dość lakonicznie deklaruje moc A-S1100 jako 160 W przy 4 omach. Testowany wzmacniacz znacznie przekroczył tę wartość, osiągając 201 W, i 112 W przy 8 omach przy wysterowaniu pojedynczego kanału; obciążenie zasilacza pracą obydwu nie przynosi wyraźnych zmian, dostajemy 2 x 110 W przy 8 omach i 2 x 193 W przy 4 omach.

cyt. ze strony audio.com

Różnica w budowie jak i w cenie ;)

4e9c2c085432b3b80f9c204379db5c4b.jpg

YamahaAS1100-03w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Rolex80 napisał:

Yamaha dość lakonicznie deklaruje moc A-S1100 jako 160 W przy 4 omach.

Panowie z audio.com ewidentnie nie zajrzeli do instrukcji obsługi, jest dokładnym przeciwieństwem lakonicznej ...

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, niowluka napisał:

Panowie z audio.com ewidentnie nie zajrzeli do instrukcji obsługi, jest dokładnym przeciwieństwem lakonicznej ...

No ja tego nie mierzyłem ale z pomiarów ewidentnie widać moc tych wzmaków. Jakby nie było to wychodzi, że A-S1100 jest mocniejsza od A-S2100  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Rolex80 napisał:

Laboratorium Yamaha A-S2100 Moc maksymalną Yamahy można uzyskać dla napięcia wejściowego 0,19 V, czułość jest więc standardowa. Przy 8 omach każda z końcówek oddaje 106 W, przy 4 omach jest to 167 W, a tryb dwukanałowy przynosi odpowiednio 2 x 100 W i 2 x 153 W.

i

Yamaha dość lakonicznie deklaruje moc A-S1100 jako 160 W przy 4 omach. Testowany wzmacniacz znacznie przekroczył tę wartość, osiągając 201 W, i 112 W przy 8 omach przy wysterowaniu pojedynczego kanału; obciążenie zasilacza pracą obydwu nie przynosi wyraźnych zmian, dostajemy 2 x 110 W przy 8 omach i 2 x 193 W przy 4 omach.

cyt. ze strony audio.com

Różnica w budowie jak i w cenie ?

4e9c2c085432b3b80f9c204379db5c4b.jpg

YamahaAS1100-03w.jpg

to zdjęcie powyżej to a-s3000, a nie 2100, ponadto ktoś napisał, że wszystkie mają takie same PHONO, nieprawda a-s3000, ma inne, widać to dokładnie na zdjęciach przy opisie na Tophifi.pl, topologia prawie identyczna ale kilka elementów różnych, zresztą miałem wcześniej 2100 a teraz mam 3000 i różnicę słychać ( na korzyść 3000)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, audiofan01 napisał:

ktoś napisał, że wszystkie mają takie same PHONO, nieprawda a-s3000, ma inne, widać to dokładnie na zdjęciach przy opisie na Tophifi.pl

Mówisz o przełączniku MM/MC na przedniej płycie? To tylko przełącznik w innym miejscu, sam pre jest ten sam. Na 99% ?

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.