Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.03.2019 o 16:40, piotrek7 napisał:

Wiem, Ten "czarny kurczak" to propozycja dla szczególnie oddanych fanów marki. Ale trzeba przyznać, że C-1 jako przedwzmacniacz nawet po latach robi wrażenie. Chciałbym aby Yamaha wypuściła serię C-1i MX-10000 zbudowaną zgodnie z oryginalną specyfikacją ale w oparciu o współczesne komponenty. To by było ciekawe

Wszystko można naprawić - gorzej jak front jest sponiewierany, wtedy już niewiele można zrobić. W USA po prostu są takie ceny na stare klocki - Vintage jakoś tam nie zawitało do końca - ze dwa razy coś drobniejszego kupiłem jak jeszcze koszty wysyłki nie powalały. W Europie taki C-1 uszkodzony poszedł by momentalnie. Swoją drogą C-1 ponoć dźwiękowo nie jest jakiś wybitny. Końcówka do niego - B-1 już lepiej.

Wydaje mi się, że jakby dodać jakieś mega grube fronty i profile, podpompować wygląd obecnej serii 5000 to wyszło by takie połączenie starych serii 1 i 10000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, gratuluję nowego nabytku. Nie wątpię, że C70 gra wybornie. Swego czasu sam się omal  nie skusiłem na zestaw C70/M70. Te stare pre mają jednak jeden mały mankament... brak pilota, co w pewnych sytuacjach potrafi być dość upierdliwe. Na szczęście mój CX-800 go posiada ?

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Szukam dla kumpla CD, ponieważ ma amplituner stereo Yamahy to chciałby , żeby odtwarzacz też był tej firmy.

Dużym argumentem dla niego  za jest możliwość odtwarzania mp3 i i innych plików z pena.

Moje pytanie: czy modele 300 i 700 odtwarzają mp3 tylko przez usb czy też z płyt ?

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy
W dniu 20.03.2019 o 10:36, stench napisał:

Moje pytanie: czy modele 300 i 700 odtwarzają mp3 tylko przez usb czy też z płyt ?

CD-S700 czyta pliki (w tym i mp3) z płyt.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, Panowie wszedłem w posiadanie wzmacniacza yamaha  CA 610.Wzmacniacz jest w dość kiepskim stanie, posiada naloty rdzy, kurzu.Nie wie czy jest sprawny, nie podłączałem go do prądu.Mam pytanie czy jest jakiś sens go przywracać do używalności-jeżeli tak to czy można jakoś inaczej go sprawdzić, boję się że jeżeli go podłącze do prądu mogę zrobić jakieś zwarcie i go uszkodzić o ile nie jest uszkodzony , lub wystawić go na licytacjie i nie bawić się w jego reanimacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaby mieć szklaną kulę. :-)

A na poważnie zacznij od tego.

Podłącz do prądu przez równolegle włączoną żarówkę. Żarówka ma się rozświetlić, ściemnieć i w końcu tylko się żarzyć. Wtedy jest ok.

Jak się będzie świecić, to zwarcie w sprzęcie.

 

UWAGA NA PORAŻENIE NAPIĘCIEM SIECIOWYM.

 

 

Wyssane z palca przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)

Witam.

nachodza mnie mysli o zmianie piecyka (Marantz PM8005 - ogolnie jestem zadowolony, ale chyba potrzebuje zmiany ? ) i do waskiego zakresu wyboru zalapaly sie dwie integry Yamahy, A-S1100 i A-S2100. Czy moglby ktos opisac roznice miedzy tymi wzmacniaczami i napisac, ktory warto kupic i dlaczego? Kolumny, to KEF R700, zrodlo Bluesound Node2 Kable Supra PLY3.4. Dzieki za pomoc. ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba wzmacniacze zbudowane są jak czołgi, choć budową A-S2100 dużo bliżej do A-S3000 ;) waga ponad 23 kg. 2100 ma wejścia XLR i chyba ma lepszy pre-aut gramofonowy. Różnice w dźwięku nieznacznie na korzyść 2100 choć też nie koniecznie, zależy od kolumn o ile dobrze pamiętam to w 1100 był lepszy/fajniejszy bas. A-S1100 jest chyba nawet mocniejsze od 2100. Różnica w cenie spora, dźwiękowa minimalna. Nie znam grania Kefów i tu nie do radzę. Koniecznie wypożycz je na odsłuch w domu i sam zdecyduj.

Z tego co widzę to XLR-ów nie potrzebujesz, więc polecam A-S1100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

planuje kupić amplituner stereo Yamaha R-N803D i w związku z tym mam kilka pytań:

1) Czy do amplitunera da się podłączyć przewody głośnikowe konfekcjonowane widełkami? Czytałem w jednym teście, że terminale mają takie dziwne tulejki, które ograniczają włożenie widełek pod nakrętkę terminala głośnikowego. Planuje podłączyć takie kable: Melodika MDSC2520s - szerokość widełek to 14 mm

a) Jeżeli się nie da czy wtyki bananowe są dodatkowo zakręcane w terminalu czy jedynie wtykane? Zależy mi na dobrej jakości połączenia, a z angielskiej instrukcji wynika, że Yamaha ( o zgrozo) proponuje w takim sprzęcie włożenie jedynie odizolowanych kabli do terminala i ich zakręcenie ?

2) Czy gniazdo do podłączenia anteny FM/DVB+ jest typu F czy w innym standardzie?

3) Gdzie mogę znaleźć polską instrukcję obsługi do tego urządzenia? Czy instrukcja będzie dodana na płycie do zakupionego urządzenia? Przedstawiciel Yamaha na Polskę umywa ręce i nie publikuje takiej instrukcji na swojej stronie, na stronie Yamaha również. Dodam, że taka polityka jest nieznana przedstawicielom Yamahy w UK/NL/DE/DK. Tam wszędzie można znaleźć przetłumaczoną na język ojczysty instrukcję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcin321 napisał:

Cześć.

A porównywał ktoś dźwięk tańszej serii np. Yamaha A-S700/701/801 z A-S1000? Czy to podobne granie? 

Yamaha seri A-S1000 to już bardzo dobrej klasy sprzęt, dużo lepiej zbudowany oraz dużo lepiej grający od tych wymienionych.

Bruno,

Yamaha ma wtyki uniwersalne jak większość współczesnych sprzętów. Podłączysz widełki, banany jak i goły kabel ;) 

Jeśli chodzi o instrukcję to spróbuj zadzwonić do Top HiFi a może ktoś z forum pomoże.

Edytowane przez Rolex80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Rolex80 napisał:

Bruno,

Yamaha ma wtyki uniwersalne jak większość współczesnych sprzętów. Podłączysz widełki, banany jak i goły kabel ?

Jeśli chodzi o instrukcję to spróbuj zadzwonić do Top HiFi a może ktoś z forum pomoże.

Top-Hifi tak samo jak Audioklan nie przekazuje instrukcji po polsku przed zakupem ? Pisałem o tym wyżej w kontekście producenta i przedstawiciela ?

Tak wygląda zdjęcie konektorów (zdjęcie zaczerpnięte z artykułu ze Stereolife.pl dot. testu Yamaha R-N803D Test) głośnikowych. Jak widać mają takie dziwne osłony, które mogą sprawić kłopot. Pytanie zadałem bardziej do osób, które posiadają taki amplituner, ale dziękuję @Rolex80 za Twój wkład w dyskusję.

YamahaRN803D-08.jpg

Edytowane przez Bruno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcin321 napisał:

Cześć.

A porównywał ktoś dźwięk tańszej serii np. Yamaha A-S700/701/801 z A-S1000? Czy to podobne granie? 

Tak, ja mam obecnie 801 i 1100. 1100 ma lepszy bas (B&W 683 s2) przy w sumie podobnym graniu. Ale gdybym kupował teraz to wybrałbym 2100. 1100 ma słaby wzmacniacz słuchawkowy (przynajmniej do LCD-X)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bruno napisał:

Top-Hifi tak samo jak Audioklan nie przekazuje instrukcji po polsku przed zakupem ? Pisałem o tym wyżej w kontekście producenta i przedstawiciela ?

Tak wygląda zdjęcie konektorów (zdjęcie zaczerpnięte z artykułu ze Stereolife.pl dot. testu Yamaha R-N803D Test) głośnikowych. Jak widać mają takie dziwne osłony, które mogą sprawić kłopot. Pytanie zadałem bardziej do osób, które posiadają taki amplituner, ale dziękuję @Rolex80 za Twój wkład w dyskusję.

YamahaRN803D-08.jpg

Na zdjęciu widać ewidentnie zdjęte zaślepki z górnych zacisków żeby włożyć banany. Na 100% nic tam się więcej nie dokreca, tylko wkłada wtyki. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo odkręca się tą szaro-przezroczystą tulejkę/docisk wpina wtyki widełkowe albo goły kabel w otworek, który się pokaże po odkręceniu tych tulejek i zakręca się z powrotem ot i cała ameryka. 

2 godziny temu, Bruno napisał:

Top-Hifi tak samo jak Audioklan nie przekazuje instrukcji po polsku przed zakupem ? Pisałem o tym wyżej w kontekście producenta i przedstawiciela ?

Tak wygląda zdjęcie konektorów (zdjęcie zaczerpnięte z artykułu ze Stereolife.pl dot. testu Yamaha R-N803D Test) głośnikowych. Jak widać mają takie dziwne osłony, które mogą sprawić kłopot. Pytanie zadałem bardziej do osób, które posiadają taki amplituner, ale dziękuję @Rolex80 za Twój wkład w dyskusję.

YamahaRN803D-08.jpg

P.S

i nie trzeba mieć tego amplitunera by to wiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Rolex80 napisał:

albo odkręca się tą szaro-przezroczystą tulejkę/docisk wpina wtyki widełkowe albo goły kabel w otworek, który się pokaże po odkręceniu tych tulejek i zakręca się z powrotem ot i cała ameryka. 

P.S

i nie trzeba mieć tego amplitunera by to wiedzieć ?

Jak się nie ma to można jedynie przypuszczać, że tak jest :) Producent zgodnie z tym rysunkiem nie przewidział montażu poprzez widełki. Chociaż czekam na kogoś kto ma taki lub podobny amplituner  i potwierdzi, że banany tam podejdą. Za to banany widać można dokręcić widać to po kierunku strzałki na rysunku, ale to moje przypuszczenie. Więc to chyba dopiero Australia i do Ameryki jeszcze kawałek ?

Kable.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wtyk bananowy wpiąć i żeby prawidłowo siedział to musi być ta tulejka dokręcona. Nie spotkałem się jeszcze z tym, żeby taki wtyk po wpięciu jeszcze dokręcać a na pewno w budżetowych sprzętach tego typu.

Czyli dokręcamy tulejkę do oporu i dopiero wpinamy wtyk. Z tego co widzę to też nie ma problemu w widełkami, tzn tulejkę odkręcamy i umieszczamy wtyk widełkowy i dokręcamy tulejkę. Wtyk będzie między tulejką a kołnierzem.

 

Edytowane przez Rolex80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rolex80 napisał:

Oba wzmacniacze zbudowane są jak czołgi, choć budową A-S2100 dużo bliżej do A-S3000 ;) waga ponad 23 kg. 2100 ma wejścia XLR i chyba ma lepszy pre-aut gramofonowy. Różnice w dźwięku nieznacznie na korzyść 2100 choć też nie koniecznie, zależy od kolumn o ile dobrze pamiętam to w 1100 był lepszy/fajniejszy bas. A-S1100 jest chyba nawet mocniejsze od 2100.

1100 i 2100 to ta sama końcówka mocy i to samo zasilanie, i moc ta sama. Dopiero 3000 ma inny transformer i nieco większa moc (o 5 czy 10W). Phono też maja wszystkie to samo, różnią się za to słuchawkowym.

Z tego co można wyczytać 1100 i 2100 po RCA grają tak samo, różnice są dopiero po XLR, chociaż dla mnie to trochę bez sensu porównanie.

Ja osobiście wziąłbym 2100 tylko jeśli zależałby mi na słuchawkowym. No a 3000 dla tych wypasionych wskaźników ?

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laboratorium Yamaha A-S2100 Moc maksymalną Yamahy można uzyskać dla napięcia wejściowego 0,19 V, czułość jest więc standardowa. Przy 8 omach każda z końcówek oddaje 106 W, przy 4 omach jest to 167 W, a tryb dwukanałowy przynosi odpowiednio 2 x 100 W i 2 x 153 W.

i

Yamaha dość lakonicznie deklaruje moc A-S1100 jako 160 W przy 4 omach. Testowany wzmacniacz znacznie przekroczył tę wartość, osiągając 201 W, i 112 W przy 8 omach przy wysterowaniu pojedynczego kanału; obciążenie zasilacza pracą obydwu nie przynosi wyraźnych zmian, dostajemy 2 x 110 W przy 8 omach i 2 x 193 W przy 4 omach.

cyt. ze strony audio.com

Różnica w budowie jak i w cenie ;)

4e9c2c085432b3b80f9c204379db5c4b.jpg

YamahaAS1100-03w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rolex80 napisał:

Yamaha dość lakonicznie deklaruje moc A-S1100 jako 160 W przy 4 omach.

Panowie z audio.com ewidentnie nie zajrzeli do instrukcji obsługi, jest dokładnym przeciwieństwem lakonicznej ...

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, niowluka napisał:

Panowie z audio.com ewidentnie nie zajrzeli do instrukcji obsługi, jest dokładnym przeciwieństwem lakonicznej ...

No ja tego nie mierzyłem ale z pomiarów ewidentnie widać moc tych wzmaków. Jakby nie było to wychodzi, że A-S1100 jest mocniejsza od A-S2100  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Rolex80 napisał:

Laboratorium Yamaha A-S2100 Moc maksymalną Yamahy można uzyskać dla napięcia wejściowego 0,19 V, czułość jest więc standardowa. Przy 8 omach każda z końcówek oddaje 106 W, przy 4 omach jest to 167 W, a tryb dwukanałowy przynosi odpowiednio 2 x 100 W i 2 x 153 W.

i

Yamaha dość lakonicznie deklaruje moc A-S1100 jako 160 W przy 4 omach. Testowany wzmacniacz znacznie przekroczył tę wartość, osiągając 201 W, i 112 W przy 8 omach przy wysterowaniu pojedynczego kanału; obciążenie zasilacza pracą obydwu nie przynosi wyraźnych zmian, dostajemy 2 x 110 W przy 8 omach i 2 x 193 W przy 4 omach.

cyt. ze strony audio.com

Różnica w budowie jak i w cenie ?

4e9c2c085432b3b80f9c204379db5c4b.jpg

YamahaAS1100-03w.jpg

to zdjęcie powyżej to a-s3000, a nie 2100, ponadto ktoś napisał, że wszystkie mają takie same PHONO, nieprawda a-s3000, ma inne, widać to dokładnie na zdjęciach przy opisie na Tophifi.pl, topologia prawie identyczna ale kilka elementów różnych, zresztą miałem wcześniej 2100 a teraz mam 3000 i różnicę słychać ( na korzyść 3000)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na necie są instrukcje serwisowe Yamahy ze schematami układów i tam, o ile dobrze pamiętam, phono było to samo we wszystkich. Może coś się zmieniło, albo ja źle pamietam ?

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, audiofan01 napisał:

ktoś napisał, że wszystkie mają takie same PHONO, nieprawda a-s3000, ma inne, widać to dokładnie na zdjęciach przy opisie na Tophifi.pl

Mówisz o przełączniku MM/MC na przedniej płycie? To tylko przełącznik w innym miejscu, sam pre jest ten sam. Na 99% ?

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.