Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, niowluka napisał:

Mówisz o przełączniku MM/MC na przedniej płycie? To tylko przełącznik w innym miejscu, sam pre jest ten sam. Na 99% ?

Nie nie mówię o żadnym przełączniku. Obejrzyj sobie uważnie zdjęcia płytek drukowanych i przyjrzyj się dokładnie poszczególnym elementom, to zadanie z kategorii: znajdź 5 szczegółów którymi różnią się pozornie jednakowe dwa obrazki, napisałem gdzie można je znaleźć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, niowluka napisał:

To te same pre. Tak widzę, że na zdjęciach kilka elementów ma inny kształt i/lub kolor, ale to te same elementy, sprawdziłem 2100 i 3000.

Jak sprawdziłeś? Rozbierałeś? Miałeś oba wzmacniacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, niowluka napisał:

obejrzałem ale dla mnie to czarna magia i jeszcze sporo po japońsku więc jeśli jesteś elektronikiem to muszę uwierzyć na słowo choć słuch ( a może autosugestia albo wzmacniacz jako całość ) mówi mi że PHONO w as3000 gra lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem elektronikiem, ale miałem elektronikę na studiach i ze schematów coś tam wyczytam.

No właśnie chyba ciężko porównać same phono ? Porównujesz całe wzmacniacze zintegrowane ... A nie wątpię że 3000 jest najlepszy z całej serii AS.

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, niowluka napisał:

Nie jestem elektronikiem, ale miałem elektronikę na studiach i ze schematów coś tam wyczytam.

No właśnie chyba ciężko porównać same phono ? Porównujesz całe wzmacniacze zintegrowane ... A nie wątpię że 3000 jest najlepszy z całej serii AS.

Tak jest w istocie choć boli, że za przyrost jakości może o maks. 10-20% trzeba zapłacić dwa razy więcej. Takie życie, czym więcej wydajesz tym proporcjonalnie mniej zyskujesz.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Rolex80 napisał:

No nikt nie mówił, że będzie tanio w tym hobby ? Ale elektronika elektroniką a co z kablami do niej? to jest dopiero rozbój ..

Tylko dla tych, którzy przypisują kablom nadprzyrodzony wpływ na brzmienie, dla wszystkich pozostałych jest to konieczny niewielki wydatek niezbędny do połączenia urządzeń bo bez kabli nie zagrają:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się z tym nie zgodzić. Widząc ceny topowych modeli to istne szaleństwo. Osobiście mam parę firmowych kabli (raczej niższa półka) i za kwoty jakie na nie wydałem to jest max ile według mnie można wydać a porównywałem tak z ciekawości z bardzo drogimi i poza ładnym wykonaniem nie słyszę różnicy. Zaznaczam głuchy nie jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 26.04.2019 o 15:12, audiofan01 napisał:

Tak jest w istocie choć boli, że za przyrost jakości może o maks. 10-20% trzeba zapłacić dwa razy więcej. Takie życie, czym więcej wydajesz tym proporcjonalnie mniej zyskujesz.?

Ano właśnie, dwukrotny przyrost ceny, a minimalny przyrost jakości. No bo ciężko poprawić coś ,co jest już bardzo dobre, a za takie uchodzą 1100 i 2100. Ktoś z Was porównywał 1100 do 2100 podłączonej pod XLR ? Podobno 2100 deklasuje w takim układzie 1100, prawda to ? I wtedy różnica w cenie byłaby uzasadniona.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Ano właśnie, dwukrotny przyrost ceny, a minimalny przyrost jakości. No bo ciężko poprawić coś ,co jest już bardzo dobre, a za takie uchodzą 1100 i 2100. Ktoś z Was porównywał 1100 do 2100 podłączonej pod XLR ? Podobno 2100 deklasuje w takim układzie 1100, prawda to ? I wtedy różnica w cenie byłaby uzasadniona.

 

A-S2100 - test z marca 2015.

https://www.avtest.pl/audio-video/wydania-2015/item/download/77_bd620db2fd954c0fdab3a353f352dc76

 

A-S1100 - test z października 2015.

https://www.avtest.pl/audio-video/wydania-2015/item/download/75_1d25ca4b7610adadfe8baa30d0248438

 

A co do "lepszości" XLR:

 

We wzmacniaczu zbalansowanym (symetrycznym), każdy z kanałów zbudowany jest z dwóch identycznych, stanowiących lustrzane odbicia układów.

 

Oczywiście nie da się zbudować dwóch absolutnie identycznych wzmacniaczy (tolerancja wykonania elementów, strojenie itp.), dwie połówki zawsze będą od siebie minimalnie różne i stąd działanie i zniekształcenia (szum to przecież także zniekształcenie z punktu widzenia oryginalnego sygnału) nie będą dokładnie te same i nie ma mowy o pełnym znoszeniu się wszystkich niedoskonałości.

 

Co więcej w praktyce często zdarza się, iż wzmacniacz zbalansowany ma tendencję do eksponowania zniekształceń nieparzystych, na które ucho ludzkie jest mniej tolerancyjne.

 

Zaletą konfiguracji zbalansowanej jest przede wszystkim redukcja szumów, pod warunkiem wszakże, iż obydwie 'połówki' wzmacniacza każdego kanału są ze sobą bardzo dobrze sparowane; w przeciwnym razie układ taki może wygenerować nawet wyższy poziom zniekształceń, niż typowy, niezbalansowany.

 

Jeżeli XLR brzmi inaczej niż RCA, to znaczy że jest spieprzone.

 

83fe41caa9f482a30d37fe2dea97154f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam fenomenalną  Yamahę MX-1 i zgłaszam się do klubu - kiedyś miałem amplituner Yamaha RVX-496RDS i na lata zdeprecjonował w moich oczach Yamahę , długie lata szukałem dobrego napędu do kolumn Dali Grand i nawet Accuphase P500 nie było tym ostatecznym zakupem - było multum końcówek DIY i fabrycznych i ciagle nie to , ale trochę poczytałem o końcówkach Yamahy i bardzo mnie one zaciekawiły , więc kupiłem MX-1 i to jest strzał w 10 - wreszcie wzmacniacz trzyma za membranę basowce Grandów , dźwięk jest czysty, przestrzenny , realistyczny, dynamiczny, ale  konturowy , szczegółowy, ale nie męczący - cudo !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w klubie.

Gratuluję zakupu Mx-1, bo to solidna, konkretna konstrukcja. Zdaje się ostatnia z kilku udanych serii dzielonych wzmacniaczy Yamahy z lat 80-90 tych. Jeśli chodzi o brzmienie, to w podobny sposób jak to kolega opisał scharakteryzowałbym moją Mx-70. Nie powiem, niejednokrotnie chodził mi po głowie zakup Mx-1000 albo właśnie Mx-1, ale szczerze mówiąc mam już poważne wątpliwości czy kwota jaką musiałbym zapłacić za taką końcówkę byłaby adekwatna do korzyści jakie z takiego zakupu ewentualnie bym osiągnął, tym bardziej, że moja Mx-70 jest po gruntownym remoncie i również gra jak - cudo !!!.  

A jakby jeszcze kolega powiedział z jakim przedwzmacniaczem gra ta Mx-1 ?

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako preamp używam mocno zmodyfikowane primare spa20, w kanałach frontowych, do których podpiąłem mx1 w torze audio jest tylko przełącznik wejść i regulacja głośności na pga2320  oraz bardzo dobry wewnętrzny dac , gdy używam cyfry, czyli mam badzro dobrą sekcję stereo i rewelacyjne KD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie słucham sobie muzyczki z mx1 na Dali Grandach bez marudzącego towarzystwa i nie mogę przeżyć , że tak długo błądziłem i traciłem czas ..... teraz dopiero wszystko nabrało prawidłowego brzmienia - szok co ten wzmacniacz wyprawia z kolumnami , a przy tym jest ledwo letni ..... arcydzieło !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sojer2005 napisał:

Cześć,

czy ktoś z posiadających A-S2100 mógłby podać mi dokładne wymiar głebokości tego wzmacniacza. Chodzi mi o tylko o wymiar obudowy (głębokość), bez terminali głośnikowych i pokręteł.

Dzięki.

41.8 głęboki   / 43.5 szeroki  

1* YAMAHA as2100/MATRIX mini-i pro2s 2* Sony ta f870es/xa20es/Dynavoice df8/Aim sc808 /UPS Powertecnique pro3000 1800W online, 3* Marantz/pm7200 /cd6000ose/ st7001/Mordaunt Short Avant 916i,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

stałem się posiadaczem YAMAHA RX-e810 i 2 głośników dedykowanych do tego sprzętu. Raczej klasycznie brakuje mi basu w ty zestawie, dlatego też pytanie:

jaki sub wybrać do tego sprzętu. interesuje mnie pułap zakupu około 300 zł rozważę co jest do 400 zł

Pokój 20m, 90% do muzyki elektronicznej z dużą ilością basu. Zależy mi na tym aby bas wybrany dobrze pasował do tego co posiadam, nie chce zmieniać obecnych głośników na inne, tylko dołożyć dołu. 

Obecnie na liście są:

SW012

YST-SW030

MAGNAT SUB 301A

Pozdrawiam i z góry dziękuję za sugestie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2019 o 18:47, Bogdan napisał:

właśnie słucham sobie muzyczki z mx1 na Dali Grandach bez marudzącego towarzystwa i nie mogę przeżyć , że tak długo błądziłem i traciłem czas ..... teraz dopiero wszystko nabrało prawidłowego brzmienia - szok co ten wzmacniacz wyprawia z kolumnami , a przy tym jest ledwo letni ..... arcydzieło !!!

Wiem o czym piszesz :) U mnie Grandy napędza CX-1000 +MX-1000 , poprzednio miałem Vincenta SA-31 + SP-331 i była taka kicha , że nie dało się słuchać , bas " łaził po pokoju" a wychył membrany niskotonowców malutki nawet na granicy przesterowania.Ostatnio naszła mnie ochota na zmianę , pożyczyłem na dwa dni Luxmana L 507u , i też stwierdziłem , że nie warto kombinować, bo lepiej się nie zrobiło :)

 

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pele87 Dan napisał:

Pokój 20m, 90% do muzyki elektronicznej z dużą ilością basu. Zależy mi na tym aby bas wybrany dobrze pasował do tego co posiadam, nie chce zmieniać obecnych głośników na inne, tylko dołożyć dołu. 

Obecnie na liście są:

SW012

YST-SW030

MAGNAT SUB 301A

Pozdrawiam i z góry dziękuję za sugestie.

musisz szukać suba, który ma ustawienia odcięcia, co by zgrać go jakoś z kolumnami. Tanie suby niestety tych ustawień nie posiadają. Takie połączenie nie ma większego sensu. Kolumny będą grały swoje, a sub swoje. Między innymi dlatego subwoofery do muzyki są z założenia droższe, bo to bardziej skomplikowane konstrukcje.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

musisz szukać suba, który ma ustawienia odcięcia, co by zgrać go jakoś z kolumnami. Tanie suby niestety tych ustawień nie posiadają. Takie połączenie nie ma większego sensu. Kolumny będą grały swoje, a sub swoje. Między innymi dlatego subwoofery do muzyki są z założenia droższe, bo to bardziej skomplikowane konstrukcje.

Czyli nawet taki YST-SW030 do końca nie zdaje egzaminu? Nie można tego "ustawienia odcięcia" zrobić na samym amplitunerze ? (YAMAHA RX-E810 )

Edytowane przez pele87 Dan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.