Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, kulek1 napisał:

Zapisuję sie z t85 ? sluchanie radia nabrało innego wymiaru

Gratuluję.

21 godzin temu, Vampire_Lestat napisał:

Ja mam T-80, lubiłem ten tuner, bardzo przyjemne brzmienie, ale odkąd trójka zeszła na psy, nie słucham już radia.

Miałem T-80;T-85 teraz gram TX-1000.

Vampire , jak lubisz muzykalność , wypełnianie pomieszczenia po brzegi dźwiękiem jaki daje T-80 czy T-85, to nie zamieniaj się przypadkiem na TX-1000 , tutaj masz czystą analitykę :) 

Z Trójki przeszedłem na Antyradio :) 

IMG_0058.JPG

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

testuję dziś w domowym zaciszu Yamaha A-S2100 + moje Spendor A4. Do tej pory był Marantz PM 8005. 

Wow, Yamaha gra naprawdę świetnie, przy niektórych utworach muzyki klasycznej mam ciarki, absolutnie nie doświadczyłem tego wcześniej z Marantzem. Wow, chyba strzał w dziesiątkę. Szok, ale ciężka jest ta Yamaha, kawał pieca ?

Edytowane przez sojer2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Cześć,
testuję dziś w domowym zaciszu Yamaha A-S2100 + moje Spendor A4. Do tej pory był Marantz PM 8005. 
Wow, Yamaha gra naprawdę świetnie, przy niektórych utworach muzyki klasycznej mam ciarki, absolutnie nie doświadczyłem tego wcześniej z Marantzem. Wow, chyba strzał w dziesiątkę. Szok, ale ciężka jest ta Yamaha, kawał pieca
Jeżeli nie korzystasz z XLR, to dlaczego nie 1100?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sojer2005 napisał:

Cześć,

testuję dziś w domowym zaciszu Yamaha A-S2100 + moje Spendor A4. Do tej pory był Marantz PM 8005. 

Wow, Yamaha gra naprawdę świetnie, przy niektórych utworach muzyki klasycznej mam ciarki, absolutnie nie doświadczyłem tego wcześniej z Marantzem. Wow, chyba strzał w dziesiątkę. Szok, ale ciężka jest ta Yamaha, kawał pieca ?

Połącz ja po XLR

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie spotykałem się z opiniami, że sprzęt audio z Japonii gra kiepsko, bez duszy. Szczerze mówiąc decydując się na moje pierwsze Yamahy, będąc wówczas kompletnym laikiem, działałem zupełnie na oślep. W międzyczasie wymieniłem wszystkie elementy systemu na... jeszcze lepsze Yamahy i nie żałuję, chociaż w tym czasie miałem okazję posłuchać sprzętu innych producentów. Obecnie w moim subiektywnym odczuciu system który posiadam brzmi tak cudnie, że słuchanie moich ulubionych (aktualnie) wykonawców (Gazpacho, Porcupine Tree, Arena, Pendragon, Galahad, Marillion... i w ogóle całego przepięknego prog rocka tego świata) to esencja czystej, nieposkromionej duchowej przyjemności. Po ostatniej wymianie okablowania, zakupie kondycjonera (który brzmieniowo w sumie niewiele wniósł) oraz streamera, w zasadzie kompletowanie zestawu uznaje za zakończone. W zasadzie, bo to nasze audiofilskie hobby nie daje spać po nocach, a coraz częściej śnią mi się legendarne Ns-1000... ? 

PS) Jakiś czas temu w jednym z ogłoszeń pojawiły się Ns-2000. Wówczas cena (6 tys.) wydawała mi się barierą nie do przekroczenia. Dziś tak się jednak zastanawiam, czy nie była to czasem ta jedyna okazja by stać się właścicielem tych niesamowitych kolumn. W końcu życie jest tylko jedne... Pozdrawiam wszystkich entuzjastów Yamahy i dobrej muzyki.  

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, rafal735r napisał:

Połącz ja po XLR

Zadałem pytanie w innym temacie jak to jest ,że ta yamaha gra dopiero wybitnie po xlr to zostałem zjebany wykładem z fizyki, że jak wzmacniacz gra lepiej po xlr niż po rca, to znaczy że jest popsuty, źle zaprojektowany itd. To jak to jest ?

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, staropolanka2000 napisał:

To jak to jest ?

Tak to jest, że na forum może pisać każdy kto chce i co chce. A gdzie leży prawda? Najlepiej sprawdzić samemu, W tym wypadku jest to proste. Wypożycz kable i posłuchaj. Będziesz wiedział, jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Zadałem pytanie w innym temacie jak to jest ,że ta yamaha gra dopiero wybitnie po xlr to zostałem zjebany wykładem z fizyki, że jak wzmacniacz gra lepiej po xlr niż po rca, to znaczy że jest popsuty, źle zaprojektowany itd. To jak to jest ?
To że po XLR gra inaczej, to wcale nie oznacza, że lepiej.

We wzmacniaczu zbalansowanym (symetrycznym), każdy z kanałów zbudowany jest z dwóch identycznych, stanowiących lustrzane odbicia układów.

Oczywiście nie da się zbudować dwóch absolutnie identycznych wzmacniaczy (tolerancja wykonania elementów, strojenie itp.), dwie połówki zawsze będą od siebie minimalnie różne i stąd działanie i zniekształcenia (szum to przecież także zniekształcenie z punktu widzenia oryginalnego sygnału) nie będą dokładnie te same i nie ma mowy o pełnym znoszeniu się wszystkich niedoskonałości.

Co więcej w praktyce często zdarza się, iż wzmacniacz zbalansowany ma tendencję do eksponowania zniekształceń nieparzystych, na które ucho ludzkie jest mniej tolerancyjne.

Zaletą konfiguracji zbalansowanej jest przede wszystkim redukcja szumów, pod warunkiem wszakże, iż obydwie 'połówki' wzmacniacza każdego kanału są ze sobą bardzo dobrze sparowane; w przeciwnym razie układ taki może wygenerować nawet wyższy poziom zniekształceń, niż typowy, niezbalansowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.06.2019 o 19:48, piotrek7 napisał:

Tak to jest, że na forum może pisać każdy kto chce i co chce. A gdzie leży prawda? Najlepiej sprawdzić samemu, W tym wypadku jest to proste. Wypożycz kable i posłuchaj. Będziesz wiedział, jak to jest.

A gdzie ja napisałem, że mam ten wzmacniacz? Po prostu zagadnienie mnie interesuje, bo nawet w branżowym teście recenzent napisał, że AS-2100 gra dopiero wyraźnie lepiej od AS-1100 po podłączeniu po XLR, po RCA grają podobno identycznie. Ponad 2k złotych różnicy w cenie czymś musi być uzasadnione, chociaż w przypadku audio, nie jest to wcale takie oczywiste.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Po prostu zagadnienie mnie interesuje, bo nawet w branżowym teście recenzent napisał, że AS-2100 gra dopiero wyraźnie lepiej od AS-1100 po podłączeniu po XLR, po RCA grają podobno identycznie.

zgadzam się, A-S2100 połączona po XLR ze zbalansowanym odtwarzaczem wskakuje na poziom wyższy, jeśli chodzi o dźwięk

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Ponad 2k złotych różnicy w cenie czymś musi być uzasadnione, chociaż w przypadku audio, nie jest to wcale takie oczywiste.

Dedykowany wzmacniacz słuchawkowy. Plus kilka drobiazgów ...

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, niowluka napisał:

Dedykowany wzmacniacz słuchawkowy. Plus kilka drobiazgów ...

Sugerujesz, że nie warto dopłacać ? Widzę ,że masz 1100 i Kefy R700, jeśli chodzi o wygląd to jest dla mnie top, czarna yamaha i białe kefy, mistrz. Posłuchałbym chętnie jak to gra.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria AS i KEF to chyba popularne i bardzo udane połączenie, o co w przypadku Yamahy nie łatwo, by dźwięk nie męczył. Ja sparowałem z R300, które - o dziwo - sprawują się całkiem nieźle również jako monitory bliskiego pola (z yamahą tworzą obecnie drugi, gabinetowy, zestaw). Swoją drogą, pytanie do Kolegi z czystej ciekawości - czy R700 względem R300 to granie większe, czy już inne (lepsze?). Siedzą tam chyba te same przetworniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Sugerujesz, że nie warto dopłacać ?

Nie, po prostu napisałem, że różnica w cenie jest uzasadniona. Czy to uzasadnienie jest wystarczające to już każdy sam musi zdecydować. Mnie do AS2100 nie ciągnie, jeśli już to do AS3000, ale cena daleko poza moim rozsądkiem.

9 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

czarna yamaha

Tylko srebrna. Czarna ładnie wygląda tylko na zdjęciach.

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu byłem bardzo bliski zakupu AS3000. Jednak w tych pieniądzach można znaleźć już  - obiektywnie rzecz ujmując - lepsze wzmacniacze, a jeśli rzucić okiem w kierunku lamp albo hybryd to już zakup staje się zasadny z bardzo precyzyjnym przeznaczeniem tego wzmacniacza do konkretnego systemu. Co innego AS 1100 czy 2100, które są bardzo atrakcyjnie wycenione za to co oferują i jak wyglądają (nie chodzi tylko o wskaźniki, ale budowę, jej jakość itp.). Szczególnie 1100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

21 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Sugerujesz, że nie warto dopłacać ? 

Ja ten dylemat rozwiązałem kupując as 2100 . Róznica w dzwięku jest bo po xlr gra znacznie głośniej czy lepiej .... Żeby po zakupie nie mieć kaca polecam as 2100. Mam dac z xlr i o to  mi chodziło . 

1* YAMAHA as2100/MATRIX mini-i pro2s 2* Sony ta f870es/xa20es/Dynavoice df8/Aim sc808 /UPS Powertecnique pro3000 1800W online, 3* Marantz/pm7200 /cd6000ose/ st7001/Mordaunt Short Avant 916i,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , a jaki zbalansowany dac posiadasz ?

18 godzin temu, niowluka napisał:

Tylko srebrna. Czarna ładnie wygląda tylko na zdjęciach.

Mam czarną 701 i wygląda fantastycznie, a przy 1100 to zabawka, więc... co się komu podoba. :)

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.06.2019 o 20:07, Stefek79 napisał:

 

Ja ten dylemat rozwiązałem kupując as 2100 . Róznica w dzwięku jest bo po xlr gra znacznie głośniej czy lepiej .... Żeby po zakupie nie mieć kaca polecam as 2100. Mam dac z xlr i o to  mi chodziło . 

Ten matrix na pewno jest zbalansowany? 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie grzebie i  kurcze nic nie mogę na ten temat  znaleść . W testach  po prostu piszą wyjścia zbalansowane .

https://www.matrix-digi.com/pdf/Mini-i_Manual.pdf      tu jest manual to tego daca  jak wiesz po czym to poznać to bardzo bym prosił . Ja sie tak nie znam ....                                      

1* YAMAHA as2100/MATRIX mini-i pro2s 2* Sony ta f870es/xa20es/Dynavoice df8/Aim sc808 /UPS Powertecnique pro3000 1800W online, 3* Marantz/pm7200 /cd6000ose/ st7001/Mordaunt Short Avant 916i,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Dobra, to jaki dac jest zbalansowany i dobrze zagra as-2100? Budżet rozsądny. 
Pytanie podstawowe. Po co Ci zbalansowany DAC? DAC kupuje się dla brzmienia.
No chyba, że zbalansowanie zwiększa "audiofilskość"

A serio, to moim zdaniem, lepiej zaoszczędzoną kasę dołożyć do kolumn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.