Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Sine Metu napisał:

Pytanie podstawowe. Po co Ci zbalansowany DAC? DAC kupuje się dla brzmienia.
No chyba, że zbalansowanie zwiększa "audiofilskość" emoji12.png

A serio, to moim zdaniem, lepiej zaoszczędzoną kasę dołożyć do kolumn.

Dzięki wodzu, że mi objssniles po co jest dac. Ja głupi cały czas myślałem, że do dekodowania sygnału cyfrowego na analogowy. Ale żem laik, to dzięki takim wpisom jak Twój mądrzje. Jeżeli dac kupuje się dla brzmienia, to może w jakiś sposób tłumaczyć, skąd pytanie jaki dac zagra z czym. Ale to tylko moje laickie dywagacje. A że dużo zostało napisane i powiedziane w temacie Yamahy as1100 i as 2100,szczególnie tej drugiej która podobno lepiej gra ze zbalansowanym źródłem, stąd całe zamieszanie... ? 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Dzięki wodzu, że mi objssniles po co jest dac. Ja głupi cały czas myślałem, że do dekodowania sygnału cyfrowego na analogowy.


Czyli wg Ciebie wszystkie dace brzmią tak samo? To ja nie mam więcej pytań
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sine Metu napisał:

 


Czyli wg Ciebie wszystkie dace brzmią tak samo? To ja nie mam więcej pytań emoji14.png

 

Proponuję podszkolić się z czytania ze zrozumieniem. Wyżej zadałem pytanie, jaki dac dobrze zagra z AS2100, więc chyba oczywistym jest, że rozumiem jego wpływ na brzmienie. Ale niektórzy tutaj piszą chyba tylko w celu nabijania postów, bo ta ilość plusów przy nicku nijak przekłada się na merytorykę wypowiedzi . ?

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Proponuję podszkolić się z czytania ze zrozumieniem. Wyżej zadałem pytanie, jaki dac dobrze zagra z AS2100, więc chyba oczywistym jest, że rozumiem jego wpływ na brzmienie. Ale niektórzy tutaj piszą chyba tylko w celu nabijania postów, bo ta ilość plusów przy nicku nijak przekłada się na merytorykę wypowiedzi . 
A odbijaj się od jednej audiofilskiej ściany do drugiej, Twoja kasa i Twój czas.

Jaki budżet?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bruno napisał:

Witam,

czy ktoś wie jak często następuje update oprogramowania do naszych Yamaszek? Ja posiadam R-N803D i miałem już wgrany najnowszy soft 1.16 z 5 marca 2019 r., ale jestem ciekaw jak często pojawia się nowy.

nie pojawia się na pewno systematycznie. W aplikacji Music Cast wyświetla się nowa aktualizacja, jeśli tylko jest dostępna. Nie trzeba nic specjalnie sprawdzać.

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

nie pojawia się na pewno systematycznie. W aplikacji Music Cast wyświetla się nowa aktualizacja, jeśli tylko jest dostępna. Nie trzeba nic specjalnie sprawdzać.

 

Czy potem jak się pojawi instalujesz online czy za pomocą pendrive`a USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bruno napisał:

Czy potem jak się pojawi instalujesz online czy za pomocą pendrive`a USB?

online. Tylko klikasz w ikonkę i samo się robi ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po około dwóch tygodniach dotarła, data produkcji czerwiec 2019 ☺️

Muszę przyznać, że srebra jest piękna. 

Na razie zaszczytne miejsce na podłodze, mój obecny regał rtv mógłby rozlecieć się pod tym ciężarem ?

A29AC98F-2C89-48AB-BE7A-A1421F3A0EFA.thumb.jpeg.9b6a0b6986fec1f76aa589d6c332329d.jpeg

9482139C-BFB2-44E2-BEDD-72098BA06DD7.thumb.jpeg.6a1aaf05e557026c1708f1982c3b2b8e.jpeg

C0E07123-5F5E-4B63-A444-23FA32691C30.thumb.jpeg.e3178f47f7d94cad40f9ed0f7322d51a.jpeg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2019 o 23:21, sojer2005 napisał:

Po około dwóch tygodniach dotarła, data produkcji czerwiec 2019 ☺️

Muszę przyznać, że srebra jest piękna. 

Na razie zaszczytne miejsce na podłodze, mój obecny regał rtv mógłby rozlecieć się pod tym ciężarem ?

A29AC98F-2C89-48AB-BE7A-A1421F3A0EFA.thumb.jpeg.9b6a0b6986fec1f76aa589d6c332329d.jpeg

9482139C-BFB2-44E2-BEDD-72098BA06DD7.thumb.jpeg.6a1aaf05e557026c1708f1982c3b2b8e.jpeg

C0E07123-5F5E-4B63-A444-23FA32691C30.thumb.jpeg.e3178f47f7d94cad40f9ed0f7322d51a.jpeg

 

 

Jak ocenisz górą w a4 w połączeniu z yamahą? Nie jest zbyt ostro? Słuchałem ich ostatnio z Lebenem i było bardzo miło, fajny bas, ale przy szybszej muzyce czuć było, że góra lekko się szkli, być może z powodu małej mocy Lebena, bo kolumny przecież należą do tych łagodnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hasos napisał:

Jak ocenisz górą w a4 w połączeniu z yamahą? Nie jest zbyt ostro? Słuchałem ich ostatnio z Lebenem i było bardzo miło, fajny bas, ale przy szybszej muzyce czuć było, że góra lekko się szkli, być może z powodu małej mocy Lebena, bo kolumny przecież należą do tych łagodnych. 

Cześć, odpowiada mi to połączenie.

Nic mnie nie drażni, zarówno góra , a także niskie rejestry. Jakże miła to odmiana po Marantz PM 8005 , który strasznie drażnił mnie tym swoim dziwnym basem - takim chyba bułowatym, nie wiem jak to nazwać.

Kolejne pozytywne zaskoczenie: nie ma żadnego szumu z kolumn, jeśli nie gra muzyka, jest totalna cisza. Nie wiem jak oni to zrobili?

W Marantzu tak nie było, był delikatny szum (oczywiście przy przystawieniu ucha do kolumny).

Edytowane przez sojer2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
14 godzin temu, sojer2005 napisał:

Cześć, odpowiada mi to połączenie.

Nic mnie nie drażni, zarówno góra , a także niskie rejestry. Jakże miła to odmiana po Marantz PM 8005 , który strasznie drażnił mnie tym swoim dziwnym basem - takim chyba bułowatym, nie wiem jak to nazwać.

Kolejne pozytywne zaskoczenie: nie ma żadnego szumu z kolumn, jeśli nie gra muzyka, jest totalna cisza. Nie wiem jak oni to zrobili?

W Marantzu tak nie było, był delikatny szum (oczywiście przy przystawieniu ucha do kolumny).

No to coś z Marantzem było nie tak, albo z resztą toru. Miałem tez PM8005, a właściwie, to jeszcze mam i nic nie szumi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z klubowiczów miał może sposobność porównywać modele wzmacniaczy mocy z serii Mx 600(50)/800(70)/1000 ?

Nie chodzi mi o budowę tych urządzeń tylko o różnice w brzmieniu, a dokładnie o porównanie modelu środkowego z topowym.

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Pozdrawiam Szanownych Forumowiczów i proszę o pomoc dotyczącą Mojej YAMAHY A-S3000 .

Problem jest następujący - mianowicie gra i działa z pozoru wszystko poprawnie , ale co pewien czas z wzmacniacza słychać - klik o rożnym nasileniu i tonie , w różnych odstępach czasowych i nie ma to wpływu na tor Audio . Dodam ze jet to już drugi egzemplarz problem ten sam . Wydaje mi się ze wyczerpałem już wszystkie możliwe czynniki . ( Pociągnąłem osobną linię zasilającą w którą wpięty jest stabilizator - Nic , żądlowałem  źródłami sygnału - Nic ) . Wydaje mi się że ponownie serwis ? a może nie ?

Na codzien.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Fan Blusa & Sonusa napisał:

Pozdrawiam Szanownych Forumowiczów i proszę o pomoc dotyczącą Mojej YAMAHY A-S3000 .

Problem jest następujący - mianowicie gra i działa z pozoru wszystko poprawnie , ale co pewien czas z wzmacniacza słychać - klik o rożnym nasileniu i tonie , w różnych odstępach czasowych i nie ma to wpływu na tor Audio . Dodam ze jet to już drugi egzemplarz problem ten sam . Wydaje mi się ze wyczerpałem już wszystkie możliwe czynniki . ( Pociągnąłem osobną linię zasilającą w którą wpięty jest stabilizator - Nic , żądlowałem  źródłami sygnału - Nic ) . Wydaje mi się że ponownie serwis ? a może nie ?

Na codzien.jpg

A jakie źródła sprawdzałeś? Najlepiej podpiąć jakiś sprzęt typu CD/Magnetofon/Tuner/Gramofon - nic typu DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Varrol napisał:

A jakie źródła sprawdzałeś? Najlepiej podpiąć jakiś sprzęt typu CD/Magnetofon/Tuner/Gramofon - nic typu DAC.

Faktycznie podstawa grania u mnie to oppo , ale wydaje mi się ze to amplituner denona najbardziej może ,, siać''. Jak pozbyć się złych ładunków elektrycznych przed testem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze A-S1100, możecie sprawdzić jak nagrzewa Wam się wzmacniacz? Mój jest ciepły tylko z lewej strony, prawa zupełnie zimna... (stoi niezabudowany). Do tego mam wrażenie, że prawy wskaźnik delikatnie mocniej się wychyla, ale nie słyszę żeby prawy kanał był głośniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2019 o 11:52, Varrol napisał:

A jakie źródła sprawdzałeś? Najlepiej podpiąć jakiś sprzęt typu CD/Magnetofon/Tuner/Gramofon - nic typu DAC.

Przetestowałem gramofon , ten sam efekt . Rozpocząłem rozmowę z Yamaha . Dam znać jaka odpowiedź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/30/2019 at 6:54 PM, slasar said:

Posiadacze A-S1100, możecie sprawdzić jak nagrzewa Wam się wzmacniacz? Mój jest ciepły tylko z lewej strony, prawa zupełnie zimna... (stoi niezabudowany). Do tego mam wrażenie, że prawy wskaźnik delikatnie mocniej się wychyla, ale nie słyszę żeby prawy kanał był głośniejszy.

Nie stwierdziłem tego. Nagrzewa się równomiernie (wzmak stał zawsze u mnie na szafce, mając maksymalną wentylację).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.