Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123

Rekomendowane odpowiedzi

I u mnie as2100 nagrzewa się równomiernie ....

Bdw. Znalazłeś już jakąś przyczynę ?

1* YAMAHA as2100/MATRIX mini-i pro2s 2* Sony ta f870es/xa20es/Dynavoice df8/Aim sc808 /UPS Powertecnique pro3000 1800W online, 3* Marantz/pm7200 /cd6000ose/ st7001/Mordaunt Short Avant 916i,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój najnowszy, choć nie taki nowy / 1976 r/ nabytek , kolejna Yamaha w kolekcji model Yp 701.

Żaden z gramofonów jakie posiadałem nie był tak podatny na kalibrację , po prostu czysta przyjemność. Gramofon był po serwisie, ale jak to się mówi " pańskie oko konia tuczy" , wymieniłem pasek , smary, gąbkę w zawieszeniu / tylko jedną bo była podejrzana :) / , kabel IC , poprawiłem luty , założyłem nowe kabelki w headshellu , dodałem ramię ze szczoteczką, wstawiłem Goldringa 2100 i .......jest pięknie :)   

IMG_0269 (3).JPG

IMG_0288 (2).JPG

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2019 o 18:54, slasar napisał:

Posiadacze A-S1100, możecie sprawdzić jak nagrzewa Wam się wzmacniacz? Mój jest ciepły tylko z lewej strony, prawa zupełnie zimna... (stoi niezabudowany). Do tego mam wrażenie, że prawy wskaźnik delikatnie mocniej się wychyla, ale nie słyszę żeby prawy kanał był głośniejszy.

spróbuj zamienić kanały na tym samym utworze (na interkonektach). Będzie wiadomo, czy to coś jest nie tak ze wzmakiem, czy po prostu efekt stereo ? 

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

spróbuj zamienić kanały na tym samym utworze (na interkonektach). Będzie wiadomo, czy to coś jest nie tak ze wzmakiem, czy po prostu efekt stereo ? 

Hehe, to pierwsze co zrobiłem ? Ostatnio zmierzyłem temperaturę i różnica jest od 1 do 5 stopni. W ogóle to jakiś dziwny wzmacniacz, czasem jest ciepły jak gram cicho, a czasem jak daję głośniej jest nieracjonalnie chłodny. Przynajmniej dźwięk jest bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe Jak ma podpięte kolumny ? Z tego co wyczytałem to bi wiring  w as2100  nie może być  mniej niż 8 ohma.  

1* YAMAHA as2100/MATRIX mini-i pro2s 2* Sony ta f870es/xa20es/Dynavoice df8/Aim sc808 /UPS Powertecnique pro3000 1800W online, 3* Marantz/pm7200 /cd6000ose/ st7001/Mordaunt Short Avant 916i,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam pytanie dotyczące przełącznika na tylej ściance AS-2100, przy złączach XLR - ATTENUATOR selector - który można ustawić na bypass lub -6 dB. Czy ustawienie na -6 dB może w jakiś sposób wpłynąć negatywnie na jakość dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
W dniu 12.09.2019 o 18:03, rafal735r napisał:
Bo pewnie przechodzi w klasę B przy glosniejszym graniu. 

AS-1100? Konstrukcyjnie niemożliwe, ponieważ końcówka mocy jest single-ended.

https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/hifi_components/a-s1100_g/features.html#product-tabs

Edytowane przez Rucia1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Cześć,
mam pytanie dotyczące przełącznika na tylej ściance AS-2100, przy złączach XLR - ATTENUATOR selector - który można ustawić na bypass lub -6 dB. Czy ustawienie na -6 dB może w jakiś sposób wpłynąć negatywnie na jakość dźwięku?
Wręcz przeciwnie, przy korzystaniu ze źródła nie Yamahy wręcz trzeba dać na -6 dB w celu uniknięcia zniekształceń.
Mowa chyba jest o innym? 
Posiadacze A-S1100, możecie sprawdzić jak nagrzewa Wam się wzmacniacz? Mój jest ciepły tylko z lewej strony, prawa zupełnie zimna... (stoi niezabudowany). Do tego mam wrażenie, że prawy wskaźnik delikatnie mocniej się wychyla, ale nie słyszę żeby prawy kanał był głośniejszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w jakim celu dali ten przełącznik a nie ustawili na sztywno -6db?

1* YAMAHA as2100/MATRIX mini-i pro2s 2* Sony ta f870es/xa20es/Dynavoice df8/Aim sc808 /UPS Powertecnique pro3000 1800W online, 3* Marantz/pm7200 /cd6000ose/ st7001/Mordaunt Short Avant 916i,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie czy kabel Toslink (optyczny) może mieć wpływ na próbkowanie przekazywanego dźwięku? Posiadam Playstation 3 i ostatnio pożyczyłem sobie koncert Dire Straits Alchemy Live. Na ekranie TV wyświetla się informacja, że materiał jest nagrany w 2 dwóch kanałach 96 kHz. PS3 mam podłączone do Yamaha R-N803D, a na wyświetlaczu Yamahy wyświetla się cały czas próbkowanie 48 kHz. Takie samo próbkowanie jest gdy transmituje dźwięk z TV Sony. Też 48 kHz. Jedynie ze starego odtwarzacza CD jest 44,1 kHz. W PS3 przełączyłem, żeby po złączu optycznym przesyłany był dźwięk w możliwie jak najlepszej jakości to zdaje się jest  max. 176,4 kHz. Stąd moje pytanie ze wstępu o jakość przewodów Toslink czy światłowód z którego wykonany jest kabel może obcinać część pasma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2019 o 13:02, tomek4446 napisał:

Mój najnowszy, choć nie taki nowy / 1976 r/ nabytek , kolejna Yamaha w kolekcji model Yp 701.

Żaden z gramofonów jakie posiadałem nie był tak podatny na kalibrację , po prostu czysta przyjemność. Gramofon był po serwisie, ale jak to się mówi " pańskie oko konia tuczy" , wymieniłem pasek , smary, gąbkę w zawieszeniu / tylko jedną bo była podejrzana ? / , kabel IC , poprawiłem luty , założyłem nowe kabelki w headshellu , dodałem ramię ze szczoteczką, wstawiłem Goldringa 2100 i .......jest pięknie ?  

IMG_0269 (3).JPG

IMG_0288 (2).JPG

Gratulacje. Piękna Yamaszka. Taka kalibracja starego gramofonu to sama radocha. Pamiętam jak sam regulowałem swoją PF-800, a potem to już tylko chodziła na okrągło. Dziś dość rzadko słucham vinylowych płyt. Do jakości CD jednak trochę brakuje (zwłaszcza że większość starych wyeksploatowanych płyt gra jak gra), ale sentyment pozostał. Jeszcze raz gratulacje z zakupu.

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2019 o 14:37, Fan Blusa & Sonusa napisał:

Przetestowałem gramofon , ten sam efekt . Rozpocząłem rozmowę z Yamaha . Dam znać jaka odpowiedź .

Wzmacniacz pojechał do serwisu (UK) . Taką otrzymałem odpowiedź :

 

Hi, We have had your amp on test for the past 3 days and are unable to find any real faults with the item. I beleive the noise you can hear is caused by thermal expansion and is completly normal. I have had this amp next to me and have heard the noise you mention. 

I will arrange for it to be returned to you this week.

Kind regards E&M

{W ciągu ostatnich 3 dni testowaliśmy Twój wzmacniacz i nie jesteśmy w stanie znaleźć żadnych prawdziwych wad tego produktu. Uważam, że hałas, który można usłyszeć, jest spowodowany rozszerzalnością cieplną i jest całkowicie normalny. Miałem ten wzmacniacz obok siebie i słyszałem wspomniany hałas.} ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to jest 'klik'? Taki jak przy włączaniu, kiedy załączają się kolejne moduły/układy? Czy coś innego?

Ja miałem dwie AS1100 - dobitą odsłuchową i nową i nigdy nie miałem żadnych klików. Jeśli to od temperatury, to może ewentualnie by było słychać raz po włączeniu jak się nagrzewa i potem po wyłączeniu jak stygnie. Tak miałem kiedyś z ... lampą ?

P.S. Tam chyba miało być '... have not heard the noise ...', bo tak jak jest jest bez sensu.

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To klikanie pojawia się z różną częstotliwością i z różnym poziomem głośności jest rzeczywiście podobne do tego przy włączaniu . Najciekawsze jednak jest to ze serwis potwierdza występowanie i uważa to za całkowicie normalne z czym zupełnie nie mogę się zgodzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To klikanie pojawia się z różną częstotliwością i z różnym poziomem głośności jest rzeczywiście podobne do tego przy włączaniu . Najciekawsze jednak jest to ze serwis potwierdza występowanie i uważa to za całkowicie normalne z czym zupełnie nie mogę się zgodzić .
Może warto dopytać serwis co to klika.

Wyssane z palca przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiedzieli za pierwszym razem? Bo był ten sam problem i wymienili?

2 godziny temu, Sine Metu napisał:

Jest jak najbardziej z sensem.

Czyli słyszy dźwięk i wydaje mu się że to od temperatury? Gdzie tu sens? Serwis chyba powinien wiedzieć.

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
A co powiedzieli za pierwszym razem? Bo był ten sam problem i wymienili? Czyli słyszy dźwięk i wydaje mu się że to od temperatury? Gdzie tu sens? Serwis chyba powinien wiedzieć.

 

Sens jest w odpowiedzi serwisu, którą podważałeś.

 

P.S. Tam chyba miało być '... have not heard the noise ...', bo tak jak jest jest bez sensu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie sugestie , serwis gwarancyjny trochę zmiękł po moim kolejnym monicie że to nie może być standard  , odpisał że porozmawia z Yamaha o problemie .

,, Hi, Yes I have heard this on other amps of the same model. The noise you hear is the expansion of the main chassis.

Before I return the unit I will speak to Yamaha and also see if there is anything I can do to reduce it. I will be in touch soon.

Regards E&M ''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podłączyłem na testy subwoofer Yamaha NS-SW200. Podłączyłem go kablem monofonicznym RCA z wyjścia ba subwoofer w moim amplitunerze do wejścia LFE w subwooferze NS-SW200. YPAO ustawiło sobie odcięcie na częstotliwości 40 Hz (kolumny mają dolny zakres basu 50 Hz). Trochę tę częstotliwość podciagnąłem do 60 Hz, teraz słychać ładnie kontrabas :)

Wszystkie ustawienia dokonywałem przez aplikację MusicCast Controler. Przeczytałem, że po podłączeniu Suba do gniazda LFE (Input 3) regulacja odcięcia niskich częstotliwości (pokrętło) w subie nie działa, a tym steruje amplituner. Yamaha R-N803D ma takie wyjście niskiej częstotliwości i mam nadzieję tak to sie odbywa w tym przypadku.

 

Przy okazji konfiguracji w aplikacji Musiccast Controler subwoofera mam dwie przy opcji "Głośniki" - "Wybierz zakres częstotliwości wyjścia do głośników L/P" i do wyboru dwa ustawienia:

1) Pełno zakresowy;

2) Odcięcie niskiego zakresu.

 

Do czego służy ta opcja?

 

 

 

Yamaha to jest to :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 29

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.