Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.10.2019 o 12:19, 16thFalcon napisał:

Witam, 

Posiadam wzmacniacz Yamaha AX-550 (tytan), chciałbym dokupić DECa do niej, z tej samej linii design. Widzę na aukcjach dużo modeli KX360/380. Ktoś ma jakieś doświadczenie, mógłby doradzić co tu dobrać?

 

Pozdrawiam

A do jakich kaset potrzebujesz tego decka? Nagranych fabrycznie (MC) czy będziesz robił własne nagrania na dobrych chromach, metalach itp.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów-klubowiczów używa DAB-a? 

Mam tuner Yamahy T-D500 i jakieś 2 lata temu całkiem znikł mi DAB. Zawsze jest "off air". Nie za wiele słuchałem DAB-a bo w T-D500 jest słabiutki przetwornik i jakoś bagatelizowałem temat. Myślałem sobie że może jest coś z nadajnikiem w mojej okolicy. Ostatnio jednak zaopatrzyłem się w aktywną antenę (zamiast drucika z kompletu) i... dalej nic. Mieszkam we Wrocławiu i jakoś nie chce mi się wierzyć żeby w tak dużym mieście, nagle zaprzestali nadawać DAB.

Ma ktoś jakiś pomysł? Sam stawiam na usterkę tunera. Tym bardziej że już miałem z tym modelem przeboje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2100 gra trochę lepiej nawet po RCA, ma też lepszy przedwzmacniacz gramofonowy. Nawet był kiedyś taki temat gdzieś na audiostereo. Porównać można to bardzo łatwo. Zapraszam ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chaos napisał:

Czy ktoś z forumowiczów-klubowiczów używa DAB-a? 

Mam tuner Yamahy T-D500 i jakieś 2 lata temu całkiem znikł mi DAB. Zawsze jest "off air". Nie za wiele słuchałem DAB-a bo w T-D500 jest słabiutki przetwornik i jakoś bagatelizowałem temat. Myślałem sobie że może jest coś z nadajnikiem w mojej okolicy. Ostatnio jednak zaopatrzyłem się w aktywną antenę (zamiast drucika z kompletu) i... dalej nic. Mieszkam we Wrocławiu i jakoś nie chce mi się wierzyć żeby w tak dużym mieście, nagle zaprzestali nadawać DAB.

Ma ktoś jakiś pomysł? Sam stawiam na usterkę tunera. Tym bardziej że już miałem z tym modelem przeboje.

W wrocku powinieneś mieć co najmniej kilkanaście stacji polskich i czaskich w DAB +. Może masz jakąś wersję bez plusa? 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marek-1969 napisał:

W wrocku powinieneś mieć co najmniej kilkanaście stacji polskich i czaskich w DAB +. Może masz jakąś wersję bez plusa? 

Po zakupie tunera, normalnie łapałem kilka stacji i to w dość nisko położonej części miasta. Potem przeprowadziłem się wyżej i było jeszcze lepiej aż do dnia kiedy pierwszy raz zobaczyłem na wyświetlaczu napis "off air". Tuner jest więc z "+". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Marek K. napisał:

Krótko i na temat. O to chodziło bo miał wątpliwości, że oprócz XLR to te same wzmacniacze.

To samo zasilanie, ten sam przedwzmacniacz (pomijając XLR), ta sama końcówka mocy.

2100 ma dedykowany wzmacniacz słuchawkowy.

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując 1100 i 2100:

one mają różną pojemność kondensatorów (2100 ma więcej, tyle co 3000), inne przedwzmacniacze (2100 ma zbalansowany, taki jak w 3000), inny wzmacniacz słuchawkowy (2100 na elementach dyskretnych, jak  w 3000),  2100 ma lepsze komponenty w pre gramofonowym, jak w 3000.

1100 tylko z wyglądu jest podobny do 2100

2100 wygląda jak 3000 w obudowie 1100, bez miedziowanego wnętrza i trafo toroidalnego wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)

[mention=30845]miki450[/mention]

 

Jako że mam as1100, to proponowałbym jednak posłuchać we własnym systemie.

 

Jak Panowie faktycznie z tym niby lepszym graniem 2100 po xlr? Względem 1100 oczywiście. 

 

Są testy i porównanie 1100 i 2100 na avtest.pl

 

RCA vs. XLR? To jest INNE granie, i wcale nie bardziej neutralne - jeżeli o to Ci akurat chodzi.

 

Kulpa wyraźnie to odróżnił i ocenił.

A każdy powinien sam posłuchać i wybrać - no, nie ma lekko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Sine Metu napisał:

[mention=30845]miki450[/mention]

 

Jako że mam as1100, to proponowałbym jednak posłuchać we własnym systemie.

 

 

 

Są testy i porównanie 1100 i 2100 na avtest.pl

 

RCA vs. XLR? To jest INNE granie, i wcale nie bardziej neutralne - jeżeli o to Ci akurat chodzi.

 

Kulpa wyraźnie to odróżnił i ocenił.

A każdy powinien sam posłuchać i wybrać - no, nie ma lekko emoji6.png

Wiadomo, co się komu podoba. Pytam o Wasze subiektywne opinie. ? 

Ja to ogólnie będę uciekał od Yamahy, nie żeby była jakaś zła, ale do moich kolumn coś cieplejszego trzeba. 

Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem 1100 (i żałuję).

Interesowałem się tymi wzmacniaczami i dość dokładnie zapoznałem się z wszelkimi, możliwymi opisami i opiniami (przeważnie doskonałymi dla całej serii 1100/2100/3000), głównie na forach "zachodnich".

Słuchałem za to 2100 i 3000 na kolumnach za ok. 15-20 tys. zł.. Tu różnic nie stwierdziłem ale nie twierdzę, że nie ma.

Pewnie są, tylko żeby je zauważyć, trzeba mieć już naprawdę wysokiej klasy, odpowiednio dobrane (nie przypadkowo) głośniki i okablowanie.

Odnośnie różnic XLR - RCA: po XLR dźwięk jest lepszy, precyzyjniejszy, z lepszymi wybrzmieniami. Pojawia się więcej powietrza między głośnikami i wokół instrumentów. Tu nawet nie ma co dyskutować. To słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2019 o 01:17, staropolanka2000 napisał:

Jak Panowie faktycznie z tym niby lepszym graniem 2100 po xlr? Względem 1100 oczywiście. 

gra lepiej oczywiście jeśli źródło się podłączy także zbalansowane, jak np Yamaha CD-S2100.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2019 o 01:17, staropolanka2000 napisał:

Jak Panowie faktycznie z tym niby lepszym graniem 2100 po xlr? Względem 1100 oczywiście. 

Po RCA różnic żadnych nie stwierdziłem, miałem oba w tym samym czasie na odsłuchu. Nie miałem zbilansowanego źródła, więc nie wiem jak po xlr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2019 o 17:45, Chaos napisał:

A do jakich kaset potrzebujesz tego decka? Nagranych fabrycznie (MC) czy będziesz robił własne nagrania na dobrych chromach, metalach itp.? 

Witam, deck do odsłuchu kaset, nie do nagrywania. Kupiłem KX-360. Na pewno cieszy oko. Niestety wzmacniacz AX-550 zaczął mieć problemy, lewy kanał szeleści, cichnie. Prawdopodobnie selektor do gruntowego czyszczenia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2019 o 15:12, 16thFalcon napisał:

Witam, deck do odsłuchu kaset, nie do nagrywania. Kupiłem KX-360. Na pewno cieszy oko. Niestety wzmacniacz AX-550 zaczął mieć problemy, lewy kanał szeleści, cichnie. Prawdopodobnie selektor do gruntowego czyszczenia.  

KX-360 powinien sobie dać radę z nagranymi kasetami. Przyda ci się do tego funkcja "Play Trim".

Sam do takich kaset wybrałem podobnej klasy model ale trochę młodszy z powodu potencjalnie mniejszego zużycia. Jeśli jednak twoja 360-tka jest w dobrym stanie to nie ma tematu. Późniejsze modele nie wyglądały już tak fajnie.

Prosta konstrukcja (jeden wałek + 2 głowice) w zupełności wystarczy do MC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , piszę tutaj , bo mam dylemat co zrobić z częścią kolekcji Yamahy którą posiadam. Wyjścia mam dwa , albo schować do piwnicy i odpalać od czasu do czasu / za czym optuję/ , albo sprzedać czego zwolenniczką jest moja żona. . Zamieściłem ogłoszenie na OLX

https://www.olx.pl/oferta/przedwzmacniacz-yamaha-cx-1000-CID99-IDCvfxo.html#b67f7c40d7

i jak na razie zgłosiło się dwóch handlarzy i jeden gość z zagranicy / podejrzewam wałek/, do kompletu zdecydowałem się dodać MX-1000 , której jeszcze nie ma w ogłoszeniach.. Jeżeli ktoś z klubowiczów byłby zainteresowany proszę o kontakt. Przechodzę na lampy , pierwszym krokiem jest pre WBA , powiem tak , różnica między lampowym pre a CX-1000 jest taka , że CX podłączam do prądu i gra , natomiast w przypadku WBA na razie nic innego nie robię tylko walczę z przydźwiękami , pętlą masy i innymi dziwnymi odgłosami z kolumn ? A to dopiero początek, bo dojdą monobloki lampowe , reszta Yamah zostaje . a szczególnie mój ulubiony CDX-1060 oraz Yp-701.

 

 

Edytowane przez tomek4446

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2019 o 20:36, tomek4446 napisał:

Witam , piszę tutaj , bo mam dylemat co zrobić z częścią kolekcji Yamahy którą posiadam.

A jeszcze niedawno tak się kolega rajcował swoją kolekcją ?

Nie wiem czy cena za ten Cx nie za wysoka... Ostatnio na ebay poszedł za ok. 1400 zł (bez pilota), tyle że przesyłka do Polski wynosiła ponad 700 zł. Nie powiem, korciło mnie...

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2019 o 14:47, Vampire_Lestat napisał:

A jeszcze niedawno tak się kolega rajcował swoją kolekcją

I robię to w dalszym ciągu i nie jest tak łatwo rozstać się z czymś, gdy pamięta się te wszystkie dni , gdy CX/MX 1000 był po za granicą budżetową , potem te wieczory i dni w robocie gdy przez pół roku ukradkiem wchodziłem na portale aukcyjne by zdobyć ten sprzęt . CX-1000 którą mam to czwarte podejście , czyli trzy poprzednie ładnie to wyglądały tylko na zdjęciach, a w jednym przypadku / Niemcy/ to okazało się , że te zdjęcia, to nie koniecznie 1:1 sprzedawanego urządzenia a w tym sprzedawanym to nie ma połowy przełączników.Dla sprzedającego kolegi za Odry to nie był problem , bo przecież jak się dociśnie to działa , tylko tego na zdjęciach ani w opisie jakoś nie pokazał !!! Dlatego kluczem dla mnie stał się sprzęt kompletny / pilot , instrukcja/ oraz rozmowy ze sprzedającymi , ten przedwzmacniacz który sprzedaje kupiłem w Luksemburgu i kosztował mnie razem z transportem 3 600 zł. Kosztów corocznego serwisu nie liczę , przez te cztery lata po za czyszczeniem , wymienione zostały dwa kondensatory w pre phono , dwie pary gniazd wejściowych, które zostały uszkodzone / są wlutowywane bezpośrednio w płytkę/przez cholerne wtyki Furutecha i dość ciężki kabel , wyeliminowane wszystkie zimne luty , przelutowane dwie płytki. Sprzedaje więc kompletny , zadbany pre , którego jestem 100% pewien. Z MX-1000 miałem więcej szczęścia , bo kupiłem za drugim podejściem w Polsce za 4800 zł. Jest tak samo serwisowana jak CX-1000 , nie było nic wymieniane , usunięte zostały tylko zimne luty, które powodowały nierówne granie kanału prawego. MX-1000 jest natomiast koronnym przykładem ryzyka jakie się podejmuje nie odbierając osobiście sprzętu , ma delikatnie wgnieciony lewy róg / jakieś 2 mm , praktycznie widoczne tylko z bliska, ale jednak/ a jak przyszła to ten róg był moim najmniejszym problemem , bo kurier musiał rzucić paczkę akurat na bok z gniazdami głośnikowymi i wgnieciona była połowa panelu tylnego z gniazdami. Na szczęście mój serwisant dał radę , wyjął bebechy , wyprostował blachę / nie ma nawet najmniejszego śladu/ a przy okazji wszystko przeczyścił. Muszę , przyznać , że jak wyjąłem z pudełka to się załamałem , odtąd jeżdżę osobiście , końcówka mocy waży 20 kg. i rzucona z wysokości 1m. może nie przetrwać ,  wszystko zależy nie od pakującego o czym się przekonałem , bo zapakowana była dobrze, tylko od szczęścia. 

 

W dniu 30.11.2019 o 14:47, Vampire_Lestat napisał:

Ostatnio na ebay poszedł za ok. 1400 zł (bez pilota), tyle że przesyłka do Polski wynosiła ponad 700 zł.

Wszystkie Yamahy które mam znam na wskroś , patrząc na aukcje / zdjęcia/ można ocenić tylko stan zewnętrzny / radzę zwrócić uwagę na przełącznik selektora wejść w CX oraz przyciski zmiany impedancji w MX-1000. Bez pilota można się obejść , ale jest o tyle fajny , że steruje po za CX jeszcze CD ,tunerem , magnetofonem oraz gramofonem choć te dwie ostatnie funkcje to już raczej jako ciekawostka. 

Kupiłem już Pre WBA i kupuję Pliniusa SA - 103 lub Brystona 14B SST , cały ten sprzęt też jest używany , czy zgra lepiej jak Yamaha , nie wiem , na pewno zrobiło się znacznie drożej. Ale inaczej nie da się rozwijać pasji jak tylko poprzez zmiany i poszukiwania .Najchętniej zamknąłbym wszystko w piwnicy a jeszcze chętniej w trzydziestym pokoju muzycznym gdybym go miał, ale realia są takie , że w piwnicy ten sprzęt po jakimś czasie szlak trafi i to nie ma sensu , po za tym choć mam naturę chomika to jednak rozsądek podpowiada , by ktoś mógł z tego korzystać zamiast mieć tylko dla posiadania. I ostatnie , mam dwie maliny , jedną z Allo Boss DAC drugą z Allo DigiOne 1.2 / BNC i coaxial/ ,  po przejściu na WBA / nie ma Dac-a/, podłączyłem malinę z Allo Boss Dac ,coś mi nie pasowało w dźwięku , jakiś taki zrobił się suchy i płaski , podłączyłem właśnie malinkę z Allo DigiOne dałem do CX po BNC-Coaxial a potem poprzez wyjście na końcówkę do lampowego WBA  i CX właśnie robi jako DAC / odłączona sekcja sterowania - SOURCE DIRECT/ i jest pięknie / zdjęcie/ ? 

A cena ? zawsze można się dogadać , choć nie da się wszystkiego mieć darmo ? Pozostałe Yamahy zostają , choć mogę do kompletu dorzucić TX-1000.

IMG_0574_Easy-Resize.com.jpg

IMG_0575.JPG

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprzedaży cx-1000, m-85, kx-1200, tx-1000 i cdx-1120 zakupiłem bardziej budżetowy zestaw: cx-630 i mx-630. A jako że wolę "kanciaste" Yamahy, do kompletu dodałem Kx-800, Cdx-810 i... no właśnie Tx-900.

Wszystko pięknie gra, jest tylko jedno ale ? tuner Tx-900 ( dodam, iz jest to seria RS), nie ma opcji bezpośredniego sterowania pilotem - tylko poprzez polaczenie go przewodem z Pre. No i teraz pytanie, skąd ogarnąć taki przewod?, wiem, ze były one dodawane przez producenta do wzmacniaczy i przedwzmacniacz, ale nigdzie nie mogę takiego przewodu znaleźć. Oczywiście przeszukalem ebay, allegro i ogólnie google i ani śladu. Dodam, iż jest to przewod 5-cio pinowy. 

Wiecie może gdzie go można kupić, a może komuś z Was się takowy poniewiera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2019 o 21:16, toper-utl napisał:

Po sprzedaży cx-1000, m-85, kx-1200, tx-1000 i cdx-1120 zakupiłem bardziej budżetowy zestaw: cx-630 i mx-630.

Jeden upgraduje, drugi degraduje swój system audio. Ot, całe życie :)

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Wpisuję się że streamerem NP-S303. 

Koledzy podpowiedzcie. Czy słuchając Tidal przez Musiccast działa Gapless? Bo ja słuchając PINK floyd czy Marillion na Tidal Hifi, mam przerwy między utworami. Da się coś z tym zrobić? Kupiłem ten streamer w zasadzie tylko dla Tidala jako transport. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.