Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Bruno napisał:

A działa Ci Qobuz? Dla mnie Tidal odpada przy nim. W Polsce oficjalnie nie jest jeszcze obsługiwany, ale można się zarejestrować przez adres ip z UK. Polecam, jakość dźwięku HiRes bije na głowę Tidal'a.

Yamaha to jest to ?
 

Na razie chcę Tidal tylko denerwują mnie te pauzy między utworami tam gdzie ich nie powinno byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Vampire_Lestat said:

Jeden upgraduje, drugi degraduje swój system audio. Ot, całe życie ?

Dokładnie, takie życie... głównym powodem była chęć inwestycji w zakup kolejnego motocykla - nie Yamaha ? i sprawdzenie innych modeli Hi-fi Yamahy. 

Jednak trochę żałuję sprzedaży poprzedniego zestawu, chyba najbardziej cdx-1120 i kx-1200, te elementy kupilem praktycznie nieuzywane od pierwszych wlascicieli z kompletem akcesoriów: piloty, instrukcje, orginalne faktury zakupu, karty gwarancyjne, itp...ocalalo nawet org pudełko do cdx, oba z zerowymi śladami używania, bez żadnych napraw (jedynie w obu wymieniłem paski i oponke idlera w kx). 

Obecny zestaw jak na moje "drewniane" ucho nie odstaje jakością dźwięku od poprzedniego, ale wizualnie wolałem to co miałem wcześniej ?

W sumie do pełni szczęścia brakuje mi tego przewodu do zdalnego sterowania tx-900. No i poluje jeszcze na cx-800, aby zastąpić obecny cx-630, niestety jest ich mało, a jak się teraz pojawił na znanym portalu, to cena jest niewiele niższa niż cena za którą sprzedałem cx-1000. Cx-800 jest dość sporo w USA, i chyba tam go finalnie zakupie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, szczypior88 napisał:

Koledzy podpowiedzcie. Czy słuchając Tidal przez Musiccast działa Gapless? Bo ja słuchając PINK floyd czy Marillion na Tidal Hifi, mam przerwy między utworami. Da się coś z tym zrobić? 

Też mnie to ciekawi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, toper-utl napisał:

No i poluje jeszcze na cx-800, aby zastąpić obecny cx-630, niestety jest ich mało, a jak się teraz pojawił na znanym portalu, to cena jest niewiele niższa niż cena za którą sprzedałem cx-1000.

A to dobre, a ja właśnie kupuję CX-1000 i prawdopodobnie już niedługo będę sprzedawał CX-800 (z pilotem), który nie będzie mi już potrzebny :)

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, Vampire_Lestat said:

A to dobre, a ja właśnie kupuję CX-1000 i prawdopodobnie już niedługo będę sprzedawał CX-800 (z pilotem), który nie będzie mi już potrzebny ?

Pamiętaj o mnie proszę jak będziesz go sprzedawał, chętnie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, toper-utl napisał:

Pamiętaj o mnie proszę jak będziesz go sprzedawał, chętnie kupię.

Odezwę się do Ciebie, jak przyjdzie czas.

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/7/2019 at 4:51 PM, Vampire_Lestat said:

Odezwę się do Ciebie, jak przyjdzie 

Jak będziesz kupował cx-1000 zwróć szczególną uwagę na wejścia i wyjścia rca, miałem 2 sztuki cx-1000 i każda miała problem z zimnymi lutami na wejściach zrodel i wyjsciach do końcowek mocy. Jest o tym tez sporo informacji na zagranicznych forach audio.

Ich przelutowanie jest nieco upierdliwe, w środku jest gęsto elektroniki - 3 warstwy płytek drukowanych i trzeba dość sporo rozkręcić i odłączyć kilka wewnetrznych przewodow aby to wlasciwie naprawić. Ja w sumie mam raczej średnie doświadczenie z elektroniką, ale w drugim egzemplarzu który posiadalem dałem radę to sam ogarnac, co prawda trwało to jakies 4 godziny ale do końca jej pobytu u mnie było już ok. Później pojechała do nowego nabywcy do Niemiec i z tego co meldował kilka miesięcy po zakupie wszystko było cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/3/2019 at 9:16 PM, toper-utl said:

Wszystko pięknie gra, jest tylko jedno ale ? tuner Tx-900 ( dodam, iz jest to seria RS), nie ma opcji bezpośredniego sterowania pilotem - tylko poprzez polaczenie go przewodem z Pre. No i teraz pytanie, skąd ogarnąć taki przewod?, wiem, ze były one dodawane przez producenta do wzmacniaczy i przedwzmacniacz, ale nigdzie nie mogę takiego przewodu znaleźć. Oczywiście przeszukalem ebay, allegro i ogólnie google i ani śladu. Dodam, iż jest to przewod 5-cio pinowy. 

Wiecie może gdzie go można kupić, a może komuś z Was się takowy poniewiera ?

Tak dla innych ewentualnych zainteresowanych tym przewodem...

Oryginalny przewod nie jest dostępny, przeszperalem wszystkie możliwe miejsca i ani śladu. Sprawdziłem więc schemat w serwisowce, dokładnie zmierzylem gniazdo w tunerze i udałem się do sklepu elektronicznego. Zakupiłem poniższą "drabinkę" za okragle 3pln. Jej piny maja przekroj kwadratowy - taki jak w Pre i Tunerze , który perfekcyjnie pasuje do wejść, rozstaw między pinami 2,5mm jest również idealny, bez żadnego naginania i siłowania. Drabinkę można połamać aby otrzymac wymagana ilosc pinow - 5 dla tunera, 6 dla magnetofonu. 20 minut lutowania i zmotałem piękny przewód który działa znakomicie. Teraz wszystkie elementy zestawu mogę sterować z pilota.. jupiii ?

20191210_223150.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Napiszcie mi jak zmienić rodzaj łączności w WXAD-10 bo miałem wifi, a teraz podłączyłem kabel , ale w musiccast nadal mam połączenie wireless? 

 

Edit. już mam w przeglądarce można to zmienić 

Edytowane przez adamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno zbliża się rewolucja w amplitunerach Yamahy ( na krztalt tej u Arcama) Ciekawe czy obejmie ona również sprzęt 2 kanałowy. Ostatnia posucha z nowościami może i to sugerować. 

5_985304.png

Edytowane przez marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich yamahomaniaków?. Kilka dni temu znalazłem to forum,poczytałem, a że od jakiegoś roku kompletuje sobie klocki tej firmy to sie melduje . Na dzień dzisiejszy wygląda to tak   

 

yamaha.thumb.jpg.e4c63ac95b8eed96c14e7199de21ddbe.jpg

 

Na razie szukam ,nie jest to jeszcze komplet docelowy ,szukam po aukcjach ideału?

Edytowane przez maxi0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2020 o 18:58, maxi0 napisał:

Witam wszystkich yamahomaniaków?. Kilka dni temu znalazłem to forum,poczytałem, a że od jakiegoś roku kompletuje sobie klocki tej firmy to sie melduje . Na dzień dzisiejszy wygląda to tak   

 

yamaha.thumb.jpg.e4c63ac95b8eed96c14e7199de21ddbe.jpg

 

Na razie szukam ,nie jest to jeszcze komplet docelowy ,szukam po aukcjach ideału?

 

Całkiem fajny kaseciak, pasuje do mojej końcówki - ta sama seria ? A 720 też niczego sobie, chociaż topowy model to nie jest. Potrafi fajnie zagrać. Ja zaczynałem podobnie, od AX-700.

Do kompletu docelowego to jeszcze daaaaaleka droga. Jeśli ideał, to proponuję koledze rozważyć AX-2000. Dostępny na aukcjach. Tanio na pewno nie będzie, ale co tam, raz się żyje... Życzę powodzenia ?

A z jakimi kolumnami ten zestaw gra?

Edytowane przez Vampire_Lestat

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Vampire_Lestat napisał:

 

Całkiem fajny kaseciak, pasuje do mojej końcówki - ta sama seria ? A 720 też niczego sobie, chociaż topowy model to nie jest. Potrafi fajnie zagrać. Ja zaczynałem podobnie, od AX-700.

Do kompletu docelowego to jeszcze daaaaaleka droga. Jeśli ideał, to proponuję koledze rozważyć AX-2000. Dostępny na aukcjach. Tanio na pewno nie będzie, ale co tam, raz się żyje... Życzę powodzenia ?

A z jakimi kolumnami ten zestaw gra?

 Dla mnie ideałem byłby CDX z serii 700/800/900 no i być może A1000,choć obecny wzmacniacz całkowicie mi odpowiada.Nie jestem audiofilem ,nawet nie zamierzam nim zostać? i AX2000  jak dla mnie i moje drewniane ucho to za wiele.Kolumny mam DIY,zrobione wg projektu ze strony diyaudio,trzy drogi,bass refleks.Grają zaskakująco dobrze,przynajmniej w muzyce której słucham 

 

kol.thumb.jpg.b22d2f01307229da77d2c7126a411021.jpg

Edytowane przez maxi0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kasz76 napisał:

Czy miał ktoś z Was okazję porównywać Yamahę as1100/as2100 ze wzmacniaczem denon pma1520ae lub jego nowsza wersja. Które ze wzmacniaczy można pozycjonować wyżej, a może jest to podobna półka dźwiękowa?

co prawda tego i podobne Denony serii 15xx miałem juz chwilę  temu, obecnie mam Yamahe as2000, powiem tak, nie zamienilbym się:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy R2, tanie jak barszcz czyli ok 1 tysiaka, a gra to tak wciągająco...Denony tez grały  dobrze z nimi, ale to co pokazuje Yamaha ...zastanawiam sie gdybym kiedys chciał pójść z kolumnami w górę, to na co...z Dali Ikon 6 mk2  tez podobno świetnie gra ta Yamaha, choc juz nie tak łagodnie, zalezy co kto lubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2020 o 15:59, Kasz76 napisał:

Czy miał ktoś z Was okazję porównywać Yamahę as1100/as2100 ze wzmacniaczem denon pma1520ae lub jego nowsza wersja. Które ze wzmacniaczy można pozycjonować wyżej, a może jest to podobna półka dźwiękowa?

Denon pma1520ae to nie ta liga co AS1100 a tym bardziej AS2100 ?
Pozycjonować można to tak - od najlepszego do najgorszego:

1. AS2100
2. AS1100
3. pma1520ae

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, muzaman napisał:

Denon pma1520ae to nie ta liga co AS1100 a tym bardziej AS2100 ?
Pozycjonować można to tak - od najlepszego do najgorszego:

1. AS2100
2. AS1100
3. pma1520ae

 

Ceny as1100 i Denona są zbliżone, oczywiście ten drugi od dłuższego czasu jest nieoferowany, zastąpił go nowy model.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako właściciel yamahy AX-892 chciałbym dołączyć do klubu.

Od razu mam pytanie do właścicieli AS1100/2100 o źródła z jakich słuchacie muzyki? Oczywiście od razu nasuwa się odpowiedx, że CD2100, lecz ja słucham głównie z Tidala, więc chodziło by mi o pasujący streamer, ew. zew. DAC (obecnie używam Toppinga D50 + Chromecast).

Nie ukrywam, iż w najbliższym czasie chciałbym wymienić elektronikę na nową i 1100 lub 2100 (wtedy raczej żródło zbalansowane) poważnie biorę pod uwagę.

Mój planowany budżet to ok. 3-4 tys. w grę wchodzi także SH.

Muzyka bardzo zróżnicowana, właściwie wszystko poza disko.

Moje kolumny to BMN Berges 3.

Mój dotychczasowy teoretyczny faworyt to OPPO Sonica.

Będę wdzięczny za ew. sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Przemek.K napisał:

Od razu mam pytanie do właścicieli AS1100/2100 o źródła z jakich słuchacie muzyki?

Jak w sygnaturze, malina jako transport. Kupiłem RS dla wyjścia lampowego, ale koniec końców słucham na tranzystorowym ... Dla mnie super, bardzo uniwersalny system i nie planuje niczego zmieniać.

Jak będę miał zbędną gotówkę, to dokupię jakiś CD transport, najpewniej też projecta, ale to niski priorytet w tej chwili.

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Przemek.K napisał:

Witam.

Jako właściciel yamahy AX-892 chciałbym dołączyć do klubu.

Od razu mam pytanie do właścicieli AS1100/2100 o źródła z jakich słuchacie muzyki? Oczywiście od razu nasuwa się odpowiedx, że CD2100, lecz ja słucham głównie z Tidala, więc chodziło by mi o pasujący streamer, ew. zew. DAC (obecnie używam Toppinga D50 + Chromecast).

Nie ukrywam, iż w najbliższym czasie chciałbym wymienić elektronikę na nową i 1100 lub 2100 (wtedy raczej żródło zbalansowane) poważnie biorę pod uwagę.

Mój planowany budżet to ok. 3-4 tys. w grę wchodzi także SH.

Muzyka bardzo zróżnicowana, właściwie wszystko poza disko.

Moje kolumny to BMN Berges 3.

Mój dotychczasowy teoretyczny faworyt to OPPO Sonica.

Będę wdzięczny za ew. sugestie.

Pozdrawiam

Chyba na razie ciężko coś doradzić póki nie kupisz wzmaka i nie napiszesz czego Ci brakuje w dźwięku, ew co jeszcze chciałbyś polepszyć. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy zestaw audio, więc nie mam jeszcze w tym temacie dużego doświadczenia. Kieruję się jednak przekonaniem, że jeśli stara ax-982 gra dobrze, to taka as1100 zagra jeszcze lepiej pod warunkiem odpowiedniego żródła. Obecne (topping+ chromecast) traktuję jako sprzęt tymczasowy, który kupiłem trochę przypadkowo.

Przy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.