Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, proszę się nie śmiać, mam AX550 ax, tak wiem stary i niska półka, do tego kolumny Gale Model 5, no nie gra mi to mimo że polecone na forum. Wzmacniacz jak najbardziej chętny grania, łachy na moc, mimo to mały pokój jakieś 5x4m, ale przy akceptowalnym graniu dla sąsiadów zza ściany ... Cokolwiek innego co ma sens żeby bass nie charczał przy tym wzmacniaczu jak ww kolumny. Lubię ciepłe granie,jak najbardziej używane kolumny do tego 25 letniego kochanego wzmacniacza. Błagam o pomoc. (pop, elektro, jazz czasem metal ).

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, wzmacniacz poszedł na serwis, wszystko gra. Problem ma prawa kolumna, jeden z 2 głośników, lekko naciskając membranę czuć że coś tam chrupie fizycznie, obciera. Ogólnie te kolumny są strasznie kapryśne, czasem zagrają aż miło ale w większości razów albo gubią się w basie albo są za ostre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, 16thFalcon napisał:

Też tak myślałem, wzmacniacz poszedł na serwis, wszystko gra. Problem ma prawa kolumna, jeden z 2 głośników, lekko naciskając membranę czuć że coś tam chrupie fizycznie, obciera. 

Cewka o magnes. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha na Monachium oprócz nowej serii AVRów, o nowej ale kontrowersyjnej stylistyce,  zapowiada nowości w stereo. Co Koledzy typują? 

Nowy streamer? Następce cds700 czy możne nowe integry. Fajny był by cdsacdplayer o nowych właściwościach. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Sine Metu napisał:
Godzinę temu, staropolanka2000 napisał:
Na bazarze mówili? 

W moim sklepie że w kwietniu będzie.

No to ciekawe jaki będzie postęp względem obecnej serii. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby nowe modele były dostępne przed Monachium. 

Ciekawe czy pozostaną wycieraczki? A może będę wyświetlane, to była by rewolucja stylistyczna. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Chciałbym dołączyć do klubu jako posiadacz Yamah AS-2100 oraz CD-2100. Kupiłem je bo chołubię wygląd vintage a także przyzwoite brzmienie .

Pozdrawiam klubowiczów

W dniu 7.12.2008 o 12:08, dartman napisał:

Moje Yamahy

post-11148-100009702 1228648095_thumb.jpg

post-11148-100009703 1228648095_thumb.jpg

Piękny sprzęt . Gratuluję .Wycieraczi rządzą ?

W dniu 11.02.2020 o 17:10, Przemek.K napisał:

Witam.

Jako właściciel yamahy AX-892 chciałbym dołączyć do klubu.

Od razu mam pytanie do właścicieli AS1100/2100 o źródła z jakich słuchacie muzyki? Oczywiście od razu nasuwa się odpowiedx, że CD2100, lecz ja słucham głównie z Tidala, więc chodziło by mi o pasujący streamer, ew. zew. DAC (obecnie używam Toppinga D50 + Chromecast).

Nie ukrywam, iż w najbliższym czasie chciałbym wymienić elektronikę na nową i 1100 lub 2100 (wtedy raczej żródło zbalansowane) poważnie biorę pod uwagę.

Mój planowany budżet to ok. 3-4 tys. w grę wchodzi także SH.

Muzyka bardzo zróżnicowana, właściwie wszystko poza disko.

Moje kolumny to BMN Berges 3.

Mój dotychczasowy teoretyczny faworyt to OPPO Sonica.

Będę wdzięczny za ew. sugestie.

Pozdrawiam

Cześć Przemek . Ja w dwóch swoich systemach używam z Bluesoundów . Mam N100 a także Node 2 . Obydwa grają świetnie . Ponieważ mam Cd-2100 który ma wbudowanego dac-a (bardzo przyzwoitego) to łączę streamery po kablu optycznym z Dac-kiem i po Xlr Cd-2100 z As-2100.

Po ewentualnym zakupie wzmaka 2100 lub 1100 polecam na samym początku zmienić kabel zasilający . Yamahy bardzo dobrze reagują na poprawę zasilania . Najlepszy efekt u mnie przyniosło podłączenie kabla Wile 5.2 . Cd jest mniej wymagający i ważne aby przekrój przewodu był większy . Więcej prądu pomaga ?.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2020 o 10:25, Janusz76 napisał:

Witam, macie dzisiaj problemy z WXC-50 ? U mnie net radio nie działa, to samo Tidal.

 

Też w sobotę miałem problemy z połączeniem na WXAD-10, choć Spotify działał dobrze (bo na zewnętrznej apce)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2020 o 13:35, marek-1969 napisał:

Nowy streamer? Następce cds700 czy możne nowe integry. Fajny był by cdsacdplayer o nowych właściwościach.

Przede wszystkim następca NP-S2000. To powinno pojawić się w ofercie w pierwszej kolejności. Ze swojej strony chciałbym tuner FM/DAB+ nawiązujący do serii 1100/2100/3000. To akurat mało realne ale fajnie by było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 historia z NS-P 2000 właśnie jest zniechęcającą do jego następcy. Drogo i mało funkcjonalnie. 

A co gorsza sprzęt się wcześniej zestarzał niż trafił na wszystkie rynki. 

Był tuner dla serii 1000/2000/3000. T-S 1000.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Przede wszystkim następca NP-S2000. To powinno pojawić się w ofercie w pierwszej kolejności.

 

Jest NP-S303 z wyjściem cyfrowym - wystarczy podłączyć do CD, wykorzystując jego DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wpraszam się do Klubu ze wzmacniaczem i CD z serii S3000.

Ostatnio "odgrzebałem" na strychu NP-S2000. Co ciekawe jest to wersja srebrna z czarnymi boczkami. Czy Ktoś z Was próbował grać na tym odtwarzaczu sieciowym z Tidala za pomocą Roon'a lub Audirvany. Będzie to w ogóle możliwe?

Marek 

PS. Potwierdzam za dystrybutorem Yamahy wcześniejsze doniesienia o tym, że na przełomie kwietnia i maja tego roku, pojawią się w Polsce nowe serie A-S3200/S2200/S1200. Dzięki temu dotychczasowe modele (jeżeli jeszcze są) można "upolować" w niezłej cenie. ?

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bkeram napisał:

Witam. Wpraszam się do Klubu ze wzmacniaczem i CD z serii S3000.

Ostatnio "odgrzebałem" na strychu NP-S2000. Co ciekawe jest to wersja srebrna z czarnymi boczkami. Czy Ktoś z Was próbował grać na tym odtwarzaczu sieciowym z Tidala za pomocą Roon'a lub Audirvany. Będzie to w ogóle możliwe?

Marek 

PS. Potwierdzam za dystrybutorem Yamahy wcześniejsze doniesienia o tym, że na przełomie kwietnia i maja tego roku, pojawią się w Polsce nowe serie A-S3200/S2200/S1200. Dzięki temu dotychczasowe modele (jeżeli jeszcze są) można "upolować" w niezłej cenie. ?

Witamy serdecznie ?

Oj bardzo miło wspominam NP-S2000 i czekam z niecierpliwością na następcę tego modelu. Tak bardzo go brakuje w ofercie Yamahy ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.