Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, bkeram napisał:

Witam. Wpraszam się do Klubu ze wzmacniaczem i CD z serii S3000.

Ostatnio "odgrzebałem" na strychu NP-S2000. Co ciekawe jest to wersja srebrna z czarnymi boczkami. Czy Ktoś z Was próbował grać na tym odtwarzaczu sieciowym z Tidala za pomocą Roon'a lub Audirvany. Będzie to w ogóle możliwe?

Marek ?

Tidal z BubbleUPnP, a Spotify z HiFy. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Te apki tylko na Androida. Nie interesuje mnie jakość muzyki z telefonu.

Roon'a i Audirvanę wymieniłem specjalnie, bo grają jako serwer, a aplikacja w telefonie tylko nimi steruje. Chociaż jak czytam, BubbleUPnP też ma jakiś serwer. Poczytam, tylko ten Android....

Mimo to, dziękuję.

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Witamy serdecznie
Oj bardzo miło wspominam NP-S2000 i czekam z niecierpliwością na następcę tego modelu. Tak bardzo go brakuje w ofercie Yamahy
Z tym że akurat tego nie zapowiedziano.
Witam. Wpraszam się do Klubu ze wzmacniaczem i CD z serii S3000.
Ostatnio "odgrzebałem" na strychu NP-S2000. Co ciekawe jest to wersja srebrna z czarnymi boczkami. Czy Ktoś z Was próbował grać na tym odtwarzaczu sieciowym z Tidala za pomocą Roon'a lub Audirvany. Będzie to w ogóle możliwe?
Marek 
PS. Potwierdzam za dystrybutorem Yamahy wcześniejsze doniesienia o tym, że na przełomie kwietnia i maja tego roku, pojawią się w Polsce nowe serie A-S3200/S2200/S1200. Dzięki temu dotychczasowe modele (jeżeli jeszcze są) można "upolować" w niezłej cenie.
To na czym grasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2020 o 11:26, piotrek7 napisał:

Przede wszystkim następca NP-S2000. To powinno pojawić się w ofercie w pierwszej kolejności. Ze swojej strony chciałbym tuner FM/DAB+ nawiązujący do serii 1100/2100/3000. To akurat mało realne ale fajnie by było. 

Też na coś takiego czekałem i się nie doczekałem więc kupiłem Onkyo NS-6170, w cenie do 3 tys. chyba jedyny wszystkomajacy i bardzo solidny tuner/streamer. Program sterujący Onkyo Controler jest dość ułomny i nie działa prawidłowo np. na najnowszych ipadach ale można obsługiwać urządzenie z aplikacji Tidala po Air play.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś miał do czynienia z końcówka mocy MX2000? Bardzo mnie to interesuje i ciekawi jak wygląda porównanie w zestawieniu z A-S2100 (biorąc pod uwagę samo wzmocnienie i jakoś dźwięku a nie funckjonalność). Wygląd mnie powala. Pytanie również czy poziom cenowy za MX2000 czyli pomiędzy 7000 a 9000 jest wart zachodu.

Z góry dzięki za info i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2020 o 03:33, Sine Metu napisał:

Z tym że akurat tego nie zapowiedziano.

no właśnie to jest strasznie dziwne, patrząc na zapotrzebowanie rynku ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono maniaków Yamahy. Chciałbym dołączyć do grona bo właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem Yamahy a-s2100. ? Wszystko pięknie tylko nurtuje mnie jedna banalna być może sprawa, mianowicie: czy w tym modelu to normalne żeby wtyki bananowe nie wchodziły do końca do gniazd ( Zacisków) ? W poprzednim wzmacniaczu innej marki banany chowały się w całości w zaciski. Tu natomiast brakuje jakichś 3-4 mm . Nie żebym się czepiał ale kabel mam dość ciężki, dodatkowo bi-wiring i te wystające banany ?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, HipertrofiaAbsolutu napisał:

Chyba na chwilę obecną nie będzie mnie stać ?

Za 5 k kupisz bez żadnego problemu używkę.

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, costa brava napisał:

gdzie? 

W marcu poszły 2 szt w tej cenie na ebayu:

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/yamaha-a-s2100-amplifier-verstaerker/1344167760-168-3163

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo z as 2100 i DynaVoice df8  . Ma to chyba związek z  układem  push-pull stopnia wyjściowego. Ale mogę się mylić .

Ale ja to uważam za zaletę .

1* YAMAHA as2100/MATRIX mini-i pro2s 2* Sony ta f870es/xa20es/Dynavoice df8/Aim sc808 /UPS Powertecnique pro3000 1800W online, 3* Marantz/pm7200 /cd6000ose/ st7001/Mordaunt Short Avant 916i,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie im więcej się kręci gałę tym głośniej kolumny graja , to oczywiste . Ale moje kolumny całkiem inaczej się zachowywały z innymi wzmacniaczami gdzie Yamaszka ma najmniej z nich watów na kanał i ponoć wcale nie jest tam jakoś prądowo wydajnym wzmakiem . To naprawdę tymi kolumnami miota ... 

 

1* YAMAHA as2100/MATRIX mini-i pro2s 2* Sony ta f870es/xa20es/Dynavoice df8/Aim sc808 /UPS Powertecnique pro3000 1800W online, 3* Marantz/pm7200 /cd6000ose/ st7001/Mordaunt Short Avant 916i,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz właściwości konkretnego wzmacniacza to jak mocno odkręca się gałkę zależy oczywiście także od skuteczności kolumn i wielkości pomieszczenia. Jeśli te tannoye mają niską skuteczność i grają w dużym salonie  to gałę trzeba rzeczywiście mocno odkręcić. Przy czym znamionowa  skuteczność kolumn często jest zawyżana przez producentów by klientów nie odstraszać, warto poszukać testów z rzeczywistymi pomiarami, np. na audio.com.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie było czysto z ciekawości , przy tej głośności 50% na wzmaku było dużo za głośno jak na mój pokój (ok.28 m2) głośniki chciały  wyskoczyć z obudowy i było słychać już momentami przesterowania. Wcześniej miałem ki Pearl lite i klipsh Rf-82 II i tam żona kręciła volume na 80 % przy swoim Machine head  ? i nic się nie działo poza tym że tynk ze ścian się sypał (żart) . Tannoy trochę mniejsze, Yamaha trochę inna liga więc pewnie dlatego tak to wygląda . Ja i tak słucham muzyki na godz. 9-10 max . Najbardziej mi pasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, neoman napisał:

Koledzy użytkujący model Yamahy a-s1100/2100 powiedzcie mi proszę jak mocno ( głośno) kręcicie wzmak. U mnie max 50% gałki i głośniki chcą wyskoczyć, a mam Tannoy Revolution XT8F. Czy to normalne? 

Ja nigdy do połowy nie doszedłem, max u mnie przy Chario to 1/3 i jest wystarczająco głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Koledzy użytkujący model Yamahy a-s1100/2100 powiedzcie mi proszę jak mocno ( głośno) kręcicie wzmak. U mnie max 50% gałki i głośniki chcą wyskoczyć, a mam Tannoy Revolution XT8F. Czy to normalne? 
Nie patrz na potencjometr tylko na wycieraczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak dla porównania, u mnie na zestawie CX1000/MX70 już na godz. 9.00 ściany drżą... A pokój duży, ze 45 m.kw. będzie... Mocy na pewno nie brakuje :)

 

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.