Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, marek-1969 napisał:

To mamy ceny 10.000, 15.000 oraz 30.000 pln

poniżej 25 k , to się kupuję  roczne Accuphase  E-470

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Soomi napisał:

No to jestem ciekaw czy oprócz minimalnych zmian kosmetycznych dźwiękowo będzie jakaś poprawa. 

Teraz to będzie tylko odcinanie kuponów. Kolejna seria będzie jeszcze droższa. Kosmetyczne zmiany i +50% ceny. Pytanie do jakiego poziomu będzie te dmuchanie balonika. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rafal735r napisał:

Teraz to będzie tylko odcinanie kuponów. Kolejna seria będzie jeszcze droższa. Kosmetyczne zmiany i +50% ceny. Pytanie do jakiego poziomu będzie te dmuchanie balonika. 

Mam nadzieję że będzie trochę inaczej ale wiadomo nadzieja matką głupich, ale umiera ostatnia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, rafal735r napisał:

Teraz to będzie tylko odcinanie kuponów. Kolejna seria będzie jeszcze droższa. Kosmetyczne zmiany i +50% ceny. Pytanie do jakiego poziomu będzie te dmuchanie balonika. 

Już niedługo; to jest stare myślenie, a świat się zmienia na naszych oczach. Wątpię, żeby takie zasady obowiązywały za 5 lat jak przyjdzie czas na kolejną serię. A na razie jeszcze jest jak jest.. po staremu.

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reaper napisał:

Myślę o zakupie nowego wzmaka. Mam perę modeli wytypowanych ale zależy mi na przyzwoitym phono.

Czy w A-S501 i A-S701 siedzi ten sam przedwzmacniacz gramofonowy?

Czy jest w miarę przyzwoity?

 

Nie miałem okazji porównywać phono natomiast przy odsłuchu z tidala na node2i różnica na korzyść 701 była duża. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Te ceny to tylko orientacyjnie należy traktować. Jak kupowałem swój a-s3000 to cena oficjalna była powyźej 20 tys., po krótkich negocjacjach zapłaciłem 16,5 tys. ( sorry Top hi-fi)
Mnie inny sklep proponował £2999 na stracie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz A-S3000 jest w Top hi-fi za 17 tys bez żadnej łaski. Raczej wątpię, żeby ustawiały się po niego kolejki.

https://www.tophifi.pl/a-s3000-czarny.html

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Soomi napisał:

Mam nadzieję że będzie trochę inaczej ale wiadomo nadzieja matką głupich, ale umiera ostatnia ?

Na pewno nie wyskocza z w ogóle inną konstrukcja. Budowa będzie teraz taka sama przez najblozsze lata. Mała kosmetyka i nowy model i nowa cena. Duża część producentów tak robi. Z drugiej strony, po co zmieniać coś co jest dobre? Zyskamy na tym wszyscy. Kupując stary model za ułamek ceny nowego, kupimy w rzeczywistości te same brzmienie, a jeżeli już to może nieco inne w niuansach.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sąsiad ma 2-letnią A-S3000. Wygląd , dźwięk wszystko jest na ++. Tylko ta awaryjność ?. W przeciągu dwóch lat od nowości , był cztery razy w serwisie. Raz siadło mu podświetlenie , drugi raz , po wyłączeniu prądu , nie chciał się walczyć . Trzeci raz, prawy kanał grał ciszej. Ostatni raz , dwa miesiące temu miał przydźwięk w obydwu kanałach . Także , jak dla mnie to jakaś porażka.

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, smax napisał:

Mój sąsiad ma 2-letnią A-S3000. Wygląd , dźwięk wszystko jest na ++. Tylko ta awaryjność ?. W przeciągu dwóch lat od nowości , był cztery razy w serwisie. Raz siadło mu podświetlenie , drugi raz , po wyłączeniu prądu , nie chciał się walczyć . Trzeci raz, prawy kanał grał ciszej. Ostatni raz , dwa miesiące temu miał przydźwięk w obydwu kanałach . Także , jak dla mnie to jakaś porażka.

Sąsiad korzysta z jakiegoś kondycjonera lub listwy filtrującej (i nie chodzi o zwykły "rozdzielacz")?

Opis usterek sugeruje problemy z siecią elektryczną.

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada Taga Harmony PF-1000, ale o to serwis tez się pytał i nawet z yamaha musiał dać tą listwę.

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Drizzt napisał:

A teraz A-S3000 jest w Top hi-fi za 17 tys bez żadnej łaski. Raczej wątpię, żeby ustawiały się po niego kolejki.

https://www.tophifi.pl/a-s3000-czarny.html

Jak kupowałem swój to oficjalnie na stronie www nie było żadnej promocji ale to było ponad dwa lata temu.

Srebrny w tej samej cenie promocyjnej ale proszą o kontakt więc być może ich już nie ma i nie będzie, to i kolejki zniknęły?

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/yamaha-a-s3000-srebrny-czarny.html

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smax

Niech sąsiad zmierzy miernikiem napięcie w sieci elektrycznej w domu. Duże prawdopodobieństwo, że ma za wysokie. Być może mieszka blisko transformatora, a napięcie w sieci może być nawet ok. +5%. Tylko dobry kondycjoner pomoże to wyrównać.

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bkeram napisał:

drugi raz , po wyłączeniu prądu , nie chciał się walczyć .

To akurat żadna awaria tylko system zabezpieczający zadziałał, a reset można zrobić samodzielne, było już o tym pisane wielokrotnie.

Generalnie te inne usterki mogą być spowodowane przyczyną zewnętrzną lub po prostu trafił mu się jakiś felerny egzemplarz, więc może warto w ramach gwarancji/rękojmi  upomnieć się o wymianę na inny?

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bkeram napisał:

@smax

Niech sąsiad zmierzy miernikiem napięcie w sieci elektrycznej w domu. Duże prawdopodobieństwo, że ma za wysokie. Być może mieszka blisko transformatora, a napięcie w sieci może być nawet ok. +5%. Tylko dobry kondycjoner pomoże to wyrównać.

Tylko że, ja mieszkam 70 m od niego na tej samej ulicy i.....

Nigdy nie miałem problemów z moim Onkyo P-304 i M-504, oraz Denonem PMA 1520

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smax

?Spoko. Bronię tego modelu, jak mogę (jak fan, to na całego). Ja mam ten  sam model A-S3000 i nigdy (odpukać), opisywanych przez Was przypadłości nie miałem.

A jak diagnozował te usterki serwis. Podawał jakąś prawdopodobną przyczynę?

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bkeram napisał:

Np. to, że wzmacniacz jest na 230V, a nie na 240V.

To ja puściłem na rynek taki piec? Powinni wziąć to pod uwagę. Zazwyczaj urządzenia są projektowane na napięcie 220-240

Wcześniej norma w gniazdach była 230V +/- 5%. Dziś to już nawet 10%. W takim przypadku nic w domu nie powinno działać. 

Poza tym myślę że jeżeli usterki były by spowodowane napięciem serwis by powiadomił o tym i zalecił jakieś kroki. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka wadliwa sztuka? Czarny kot przebiegł jej przez drogę z fabryki? To znaczy, że jeden jeździ, a w drugim raz walnie zawieszenie, raz elektronika a innym razem silnik? Chyba jednak nie tak to działa.. dziś w fabrykach, a w zasadzie montowniach, części dostarczają poddostawcy a całość składają maszyny, więc trudno mówić o błędzie ludzkim.

Może być montowany jakiś konkretny wadliwy element w danej serii czy to aut czy elektroniki audio, który później często zawodzi, ale nie na zasadzie pecha, że raz to a innym razem tamto jak w przypadku tej Yamahy.

Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
poniżej 25 k , to się kupuję  roczne Accuphase  E-470
Szukając w internecie wypowiedzi na temat nowej Yamahy, szybko wpadłem na następujący wpis: "seria 2000 ceny w okolicy 6 kzł a seria 3000 20 kzł ? ktoś oszalał ! za takie kwoty to się kupuje prawdziwe audiofilskie marki i produkty."

To chyba najlepsze potwierdzenie dla przedstawionych zjawisk, zachodzących głównie w głowach "audiofilów". Kto oszalał? Ktoś tylko zgłupiał - i to niejeden, niestety, który sądzi, że są "prawdziwe audiofilskie marki i produkty". Cytowany mądrala nie miał szansy ocenić samego produktu, bo wówczas (wpis z końca kwietnia) urządzenia serii 3000 były dopiero anonsowane, ale uważał za słuszne zdeprecjonowanie ich przez pryzmat marki, którą oczywiście znał - Yamaha to Yamaha, żadna to audiofilska marka, nieprawdaż?

Wzmacniacze od 20 kzł wzwyż ma prawo robić Accuphase i wielu innych, ale Yamaha? Haha! Niech się cieszy, że audiofile zaakceptowali serię 2000 w okolicach 6 kzł, ale brnie jeszcze wyżej? O wiele wyżej? Kto tam na nią czeka? Trzydzieści lat temu wszyscy byli zakochani w Techniksie i jego wspaniałych parametrach. Dziesięć lat później Technics oraz inne japońskie firmy zostały wyszydzone przez nową generację audiofilów, którzy znaleźli lepsze podstawy do oceniania jakości sprzętu - odsłuchy i "muzykalność". W pierwszym szeregu stanęły więc firmy, których urządzenia miały często słabe parametry, ale ponoć pięknie grały. Dostały niemal monopol na zaspokajanie audiofilskich gustów. "Specjalistyczna" arystokracja stworzyła hi-endową kastę.

https://audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzacz-cd-wzmacniacz/1500-yamaha-cd-s3000-a-s3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam cenę w/w, kiedyś się interesowałem zakupem.

Oba segmenty C/M-5000 przy zakupie razem kosztują po 55 tys. zł. Przy zakupie poszczególnych segmentów oddzielnie  (np. M teraz, a C za pół roku) cena 65 tys. za element.

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Piotr Marzanna napisał:

Jakby Ktoś miał trochę więcej drobnych to może coś takiego...może bez szału ale do sypialni..? ?

Yamaha-C-5000-i-M-5000-XL.jpg

Piękny komplet C-5000 i M-5000. U nas chyba nie był dostępny, a nawet gdyby to wychodzi €7000 za komponent.

3 minuty temu, bkeram napisał:

Podam cenę w/w, kiedyś się interesowałem zakupem.

Oba segmenty C/M-5000 przy zakupie razem kosztują po 55 tys. zł. Przy zakupie poszczególnych segmentów oddzielnie  (np. M teraz, a C za pół roku) cena 65 tys. za element.

Chyba aż tyle to nie..

https://www.hifi-solution.com/en/amplificateurs-a-transistors/1008-yamaha-m5000.html

https://www.whathifi.com/amp/news/yamaha-introduces-flagship-5000-series-hi-fi-components

https://au.yamaha.com/en/products/audio_visual/hifi/m-5000/index.html

Na tej ostatniej stronie to są dolary australijskie..

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.