Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123

Rekomendowane odpowiedzi

No to jak widzisz dystrybutor przesadził mniej więcej dwukrotnie. Tyle co podajesz za komponent to na świecie kosztuje zestaw. I żaden mail od dystrybutora tego nie zmieni ?

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bkeram napisał:

W Polsce są ceny "na telefon" i takie dostałem od dystrybutora Yamahy , nawet nie tak dawno (mam dowód na e-mailu ?).

Chyba temu sprzedawcy coś się pomyliło i podał jednak cenę za komplet. Też się pytałem i tak właśnie było.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bkeram napisał:

To jasne. Tylko ciekawe skąd aż taka robieżność.

Chyba pomyłka?

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bkeram napisał:

Panowie sam tego nie wymyśliłem, cytuję bez nazwisk e-mail z TopHiFi z Sopotu:

..."

Dostępność Yamaha A-S3000 sr- nie dostępny u producenta ze względu na zmianę.

Yamaha A-S3200  dostępny kwiecień lub maj, cena nie jest jeszcze znana

Yamaha M-5000 i C 5000 w kpl. 55 000,-  (detal 64 000,-)

Pozdrawiam,

..."

Więc czytaj ze zrozumieniem, bo ja z tego rozumiem, że to ceny za komplet.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bkeram napisał:

Przecież już poprawiłem i przeprosiłem.

Wcześniej napisałem, wiec sorry za poprzednią uwagę?

Tak czy siak to bardzo drogo bo ponad trzykrotnie wiecej za zestaw niż za integrę, pewnie gra lepiej ale czy aż tak bardzo żeby tyle płacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)

Kochani moi, a może tak poczekać i posłuchać?

Patrzcie pozytywnie na życie, lekko nie jest niestety. Zwłaszcza w czasach tej cholernej epidemii.

Trzymajmy się razem, a nie osobno.

Pozdrawiam was wszystkich bardzo serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Udało mi się doprowadzić do stanu używalności CDX 1100. Kupiłem go 16 lat temu w graciarni za 200zł. 10 lat przeleżał w piwnicy w wilgoci, rdzy i kurzu i praktycznie wszystko działa. Niestety teraz już nie robi się takiego sprzętu. Najzabawniejsze jest to, że zagrał lepiej od DAC-a za prawie 6tysi. 

4024FFA9-DD43-4C97-B4F3-3D6E2F5AB474_1_105_c.jpg

IMG_6614.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Robert84 napisał:

Witam Wszystkich

Udało mi się doprowadzić do stanu używalności CDX 1100. Kupiłem go 16 lat temu w graciarni za 200zł. 10 lat przeleżał w piwnicy w wilgoci, rdzy i kurzu i praktycznie wszystko działa. Niestety teraz już nie robi się takiego sprzętu. Najzabawniejsze jest to, że zagrał lepiej od DAC-a za prawie 6tysi. 

4024FFA9-DD43-4C97-B4F3-3D6E2F5AB474_1_105_c.jpg

IMG_6614.jpeg

To bardzo dobry cedek i dość wysoko oceniony kiedyś w Stereophile..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mój cdx1110 choć już nie używany wciąż w dobrej kondycji. Czasem zdarza mu się zgubić odczyt przy starcie płyty, co zdarzało się od zawsze, ale fakt, że jak zagra to nie jeden dac się kryje.m. Mam trochę sprzętów z tamtej epoki i będę się ich pozbywał (dspe800, ax700, t700, tx900, , bo gra u u mnie już coś lepszego. Wiec jakby co to prosze na priv.1aa31fdffdcca1b8577e136a4218e265.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Mikellino napisał:

Cóż, mój cdx1110 choć już nie używany wciąż w dobrej kondycji. Czasem zdarza mu się zgubić odczyt przy starcie płyty, co zdarzało się od zawsze, ale fakt, że jak zagra to nie jeden dac się kryje.m. Mam trochę sprzętów z tamtej epoki i będę się ich pozbywał (dspe800, ax700, t700, tx900, , bo gra u u mnie już coś lepszego. Wiec jakby co to prosze na priv.1aa31fdffdcca1b8577e136a4218e265.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Z tym odczytem na starcie to u mnie też to występuje. Zastanawia mnie jak wypadłby w porównaniu z dzisiejszymi konstrukcjami Yamahy. Na czym obecnie grasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w oczekiwaniu na a-s2200 slucham sobie muzy na 35 letnim Mitsubishi DA U21 oraz prawie 30 letniej CDX700 i szczerze... Jestem w szoku, że  sprzęt za parę stówek tak fajnie gra.. 

IMG_20200412_162718.jpg

Edytowane przez HipertrofiaAbsolutu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Marzanna napisał:

To bardzo dobry cedek i dość wysoko oceniony kiedyś w Stereophile..

To prawda. Ale sam byłem w szoku jak porównałem go z cenionym przecież Chordem Qutest, którzy chwalą go za rozdzielczość, szczegółowość i ja również tak myślałem, do momentu aż nie uruchomiłem Yamahy. Nie które utwory grały na Chordzie jakby ktoś kocem nakrył,  pewne informacje zostały wycięte. Widać jak na dłoni jak obecnie producenci robią nas w konia.

Edytowane przez Robert84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym odczytem na starcie to u mnie też to występuje. Zastanawia mnie jak wypadłby w porównaniu z dzisiejszymi konstrukcjami Yamahy. Na czym obecnie grasz?
Cdx2020, albo dac aune x1s na muses 01 i 02.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HipertrofiaAbsolutu napisał:

Ja w oczekiwaniu na a-s2200 slucham sobie muzy na 35 letnim Mitsubishi DA U21 oraz prawie 30 letniej CDX700 i szczerze... Jestem w szoku, że  sprzęt za parę stówek tak fajnie gra.. 

IMG_20200412_162718.jpg

Myślałem że mitsubishi robi tylko dobre samochody i klimatyzacje a tu proszę.. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, staropolanka2000 napisał:

Myślałem że mitsubishi robi tylko dobre samochody i klimatyzacje a tu proszę.. 

Prawdziwy, made in Japan Vintage ?

Też nie wiedziałem. Kupiłem go w bardzo dobrym stanie za 150zł i moim zdaniem zagrał lepiej niż rn-301, którego posiadałem. 

Totalny zaskok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robert84 napisał:

To prawda. Ale sam byłem w szoku jak porównałem go z cenionym przecież Chordem Qutest, którzy chwalą go za rozdzielczość, szczegółowość i ja również tak myślałem, do momentu aż nie uruchomiłem Yamahy. Nie które utwory grały na Chordzie jakby ktoś kocem nakrył,  pewne informacje zostały wycięte. Widać jak na dłoni jak obecnie producenci robią nas w konia.

Dla porównania mam CDX-2000 i troszkę młodszego z lat 90 CDX-1060 i niestety ten pierwszy jest lepszy...

Edytowane przez Piotr Marzanna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Robert84 napisał:

To prawda. Ale sam byłem w szoku jak porównałem go z cenionym przecież Chordem Qutest, którzy chwalą go za rozdzielczość, szczegółowość i ja również tak myślałem, do momentu aż nie uruchomiłem Yamahy. Nie które utwory grały na Chordzie jakby ktoś kocem nakrył,  pewne informacje zostały wycięte. Widać jak na dłoni jak obecnie producenci robią nas w konia.

Często też problem jest w jakości i wydawnictwach płyt, co też może zmylić...bo wydaje się że system lub jego element jest kiepski a tu po za odpaleniu odpowiedniej płyty okazuje się że jest super... Przekonałem się o tym na własnej...własnym słuchu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Piotr Marzanna napisał:

Często też problem jest w jakości i wydawnictwach płyt, co też może zmylić...bo wydaje się że system lub jego element jest kiepski a tu po za odpaleniu odpowiedniej płyty okazuje się że jest super... Przekonałem się o tym na własnej...własnym słuchu..

To prawda. Posiadam parę płyt, które grają bez porównania lepiej od wydmuszek spod znaku "master". Wracając do tematu, do porównania wziąłem jedną z tych dobrze zrealizowanych płyt, zripowałem bez kompresji do formatu flac i w ten sposób porównałem, zmieniając wejścia pilotem między dac-iem, a cd-ikiem we wzmacniaczu. 

Edytowane przez Robert84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2020 o 17:52, HipertrofiaAbsolutu napisał:

Ja byłbym w stanie dać 10k za takie 2200.. Ale jak widzę te ceny... Być może za rok trochę zejdą... Może dolar pójdzie na dół.. 

Tak samo uważam jak HipertrofiaAsolutu. I tak by było, gdyby "nasi rządzący" nie doprowadzili do tego że jeden dolar to ma wartość ok. 4zł ?

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie jak wysoko w tym zestawieniu ( skopiowane z wątku „ wzmac. do 20 tys.) są Yamahy 3000 i 2100 i jakie inne wzmacniacze wyprzedzają:

AUDIO Bestenliste Gauder 2019.pdf

trzeba dwa razy kliknąć żeby się prawidłowo wyświetliło

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy dosyć rzetelnie podchodzą do tych testów. Mają określony sposób na równe testowanie wszystkich urządzeń bez widocznej faworyzacji jakiejkolwiek marki. Nie jest to dla mnie zaskoczeniem. Od dawna śledzę te rankingi „Audio“, a niedowiarkom utrzą nosa i świadczy to jednak o wyjątkowości konstrukcji Yamahy. 

Edytowane przez Mathia74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2020 o 21:14, audiofan01 napisał:

Te ceny to tylko orientacyjnie należy traktować. Jak kupowałem swój a-s3000 to cena oficjalna była powyźej 20 tys., po krótkich negocjacjach zapłaciłem 16,5 tys. ( sorry Top hi-fi)?

u nas jest za 15k A-S3000 ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.