Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, audiofan01 napisał:

Swój kupowałem 2,5 roku temu i jest srebrny. Czy obecnie w tej cenie nie są tylko czarne i to ostanie sztuki, bo następca 3200 wchodzi?   

tak, za 15k są tylko czarne. Wyprzedaż jest związana z wejściem nowego modelu 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wejściu coaxial w dac'u Yamaha CD-S3000, "przyjmuje" mi sygnał o częstotliwości maksymalnie 24/96. Przy wyższych częstotliwościach, cisza. Ze specyfikacji tego modelu wynika, że może obsłużyć na tym wejściu do 24bit/192khz.

Kabel coaxial Kryna Dica01.

Ktoś wie uzyskać te 24/192khz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, bkeram napisał:

Na wejściu coaxial w dac'u Yamaha CD-S3000, "przyjmuje" mi sygnał o częstotliwości maksymalnie 24/96. Przy wyższych częstotliwościach, cisza. Ze specyfikacji tego modelu wynika, że może obsłużyć na tym wejściu do 24bit/192khz.

Kabel coaxial Kryna Dica01.

Ktoś wie uzyskać te 24/192khz ?

To dziwne, bo np. taka budżetówka jak R-N602 łyka bez problemu 24bit/192khz :0

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z klubowiczów miał może do czynienia z końcówkami mocy serii PX? Chodzi mi konkretnie o to czy wiatraki chłodzące pracują podobnie jak w serii P? W P są bezgłośne, PX nie mam jak sprawdzić.

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, HipertrofiaAbsolutu napisał:

Są już ceny w Top HiFi:

As 1200 - 9500! 

As 2200 - 14500

As 3200 - 26000

 

Grubo.. Ciekawe czy po zejściu euro ceny zmaleją

Cena 2200 to tyle co ostanie sztuki czarnej a-s3000, kto miał apetyt na niego to warto skorzystać póki jeszcze jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, żeby wypromować nową serię potrzebne są "obiektywne testy", które wykażą, że nowe modele, dzięki nowym trafo toroidalnym, deklasują poprzednie, które "wydają się być zupełnie nieatrakcyjne" (jak to było kiedyś napisane w recenzji porównawczej 2100 i 2000).

A tak naprawdę, idę o zakład, że różnice w graniu będą na granicy percepcji. Bo seria 1100/2100/3000 jest po prostu bardzo udana.

I mam nadzieję, że nic nie zepsuli w nowej serii x200.

A że cena wyższa? Może po prostu seria 1100/2100/3000 była atrakcyjnie wyceniona, żeby zdobyć rynek i czas urealnić wartość produktu w nowej serii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a cena as2000 byla jeszcze duzo atrakcyjniejsza na początku,  niewiele ponad 6 tys bodajze...jak tak dalej pójdzie to używana będzie droższa od nowej :) ceny tych nowych klocków podbija ceny starszych modeli automatycznie 

a pomyśleć , jak niedawno czytałem starsze wątki tego forum,  wtedy wszyscy woleli Marantze ki pearl lite, a ta yamaha to byla be...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, audiofan01 napisał:

Cena 2200 to tyle co ostanie sztuki czarnej a-s3000, kto miał apetyt na niego to warto skorzystać póki jeszcze jest

niestety A-S3000 wszystkie już sprzedane, zostały tylko odtwarzacze CD

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takiego pierwotnego rynku audio się spodziewam. Mało nowości, lifty oraz wyższe ceny i to nie przez 4 % droższe euro. 

Zaraz pewnie " nowa" seria AS- x02 też zdrożeje o 20-30 %. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, HipertrofiaAbsolutu napisał:

To chyba wolę dozbierać i kupić luxmana 505 zamiast as 2200

Warto posłuchać obu wzmacniaczy.

Dlaczego A-S 2200 (albo 2100) miałby być "słabszy" od L 505?

Bo to wynika z ceny? To by było zbyt proste.

Jeśli nic nie zostało "zepsute" w nowej serii x200 w porównaniu z poprzednią, to będzie to znowu świetny sprzęt na lata.

Odnośnie serii 3000: to poza świetnym graniem jest absolutnie doskonale zbudowane i naprawdę może cieszyć dodatkowo fakt posiadania tych "klocków", patrzenia na nie, obsługi.

A tak przy okazji: to poza wzmacniaczami serii x200 planowane są nowe/odświeżone odtwarzacze CD/SACD z tej samej serii?

Edytowane przez miki450
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak A-S 2100 znalazł się w sklepie Tonsil'u?

Z tego co pamiętam, seria 1100/2100/3000 była na wyłączność w Top Hi-Fi.

I w ogóle nie chcieli negocjować ceny. Rozmawiałem z kilkoma salonami i zupełnie nic, nawet 100 zł. nie chcieli opuścić na serii 2100, którą poważnie rozważałem kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i się zdziwiłem, że w ogóle Tonsil miał w ofercie. Bo jak pisałem, ta seria była na wyłączność w sieci THF.

11 godzin temu, Sine Metu napisał:

W celu?

Końcówka mocy jest dokładnie ta sama w 3000/2100/1100.

Ale cała reszta elektroniki (przedwzmacniacz, wzmacniacz phono i słuchawkowy) identyczne jak w 3000 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A porównywał ktoś z Was może as2100 z pma2500ne? 

Czytałem wiele, niby denon nawet trochę lepiej się spisywał w kontroli basu ale jestem ciekaw opinii kogoś nie związanego z branżą ?

Edytowane przez HipertrofiaAbsolutu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.