Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Sine Metu napisał:


 

 


O tym co Hegel robi, to chyba jednak nie ten wątek.

 

Tak masz rację tu nie Heglu . Mam kilka innych końcówek i z każda z nich z osobna dżwiek ma ciekawszy niż Yamaha a każda z nich kosztowała znacznie mniej niz Yamaha . Chodzi mi tylko o to że po prostu wydanie za nową/starą  Yamahę góry pieniędzy nie ma większego sensu . Stosunek jakosci/ceny w starej bez porównania korzystniejszy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Tak masz rację tu nie Heglu . Mam kilka innych końcówek i z każda z nich z osobna dżwiek ma ciekawszy niż Yamaha a każda z nich kosztowała znacznie mniej niz Yamaha . Chodzi mi tylko o to że po prostu wydanie za nową/starą  Yamahę góry pieniędzy nie ma większego sensu . Stosunek jakosci/ceny w starej bez porównania korzystniejszy . 
Słuchaj, kasa nie gra - taki truizm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

5 godzin temu, Sine Metu napisał:

Słuchaj, kasa nie gra - taki truizm emoji6.png

Tak tylko większość z nas , pewnie nie wszyscy (tym którzy mają kasę nie musi na tym zależeć )chcieli by mieć świetnie grający sprzęt za jak najmniejszą kasę . I rozumię że nie rozmawia się o sprzęcie dla samego sprzętu tylko wielu z nas podpytuje czy zakup tego czy tamtego ma sens ze względów dźwiękowych ale także czy stosunek jakość/cena jest dobry . ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Sine Metu napisał:

Mnie to wali, bo jak mi padła stara 1100, to kupiłem ten sam model z nowej produkcji.

?! Fajnie by było tak postępować , ale przy każdym problemie czy usterce to chyba się nie da ? Moja A S-3000 to już trzeci egzemplarz i tez nie jest ,, idealny'' , na szczęście wszystko to w ramach 5 - letniej gwarancji jednakże za te pieniądze to trochę -SŁABE- .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Fan Blusa & Sonusa napisał:

Moja A S-3000 to już trzeci egzemplarz i tez nie jest ,, idealny'' , na szczęście wszystko to w ramach 5 - letniej gwarancji

To, aż nie podobne do tej firmy. Jestem zaskoczony, szczerze mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym chyba "płacą" za narzekanie, jakby nie patrzeć to jednak w Klubie Miłośników Yamahy. Cecha narodowa się uaktywniła? Przecież nie ma przymusu posiadania Yamahy. Są też tańsze modele.

Mam zestaw składający się z A-S3000, CD-S3000 oraz NP-S2000. Żadnych kłopotów technicznych do tej pory.

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2020 o 16:56, sheyyk2 napisał:

Chciałbym dołączyć do klubu , 2 -mc temu zakupiłem gramofon wyprodukowany w 1985 roku GT 2000 .Mam amplituner yamahy kina od jakiś 10 lat i nawet nie chce mi się sprawdzać jaki to ma symbol -gra nić mu nie jest.

GT 2000 to mistrzostwo technologi analogowej ,swoje 3 grosze dołożyli inż. z Micro Seiki.Szukałem ramienia które przyjmuje wkładki 20-22 gr ale to koszt 10 kzł a gramofon z ramieniem YA-39 nabyłem za taką kwotę  .Wszystko działa jak nowe nawet pokrywa ma tylko mikro rysy .Silnik trzyma obroty jak nowy Fornir aż prawie niemożliwe ale bez wad- cudo.Dżwięk- rewelacja. Gramofon waży 30 kg. to solidny potwór..Avid z ramieniem SME 309 idzie pod motek.

Gramofon był produkowany tylko na rynek Japoński.Ma jedną wadę - pachnie suszi ,glonami i Japońską piwnicą .

O kurcze ale maszyna, gratuluję zakupu, jest na 220V?

Resized_20200424_160858.jpeg

Resized_20200424_160909.jpeg

Resized_20200424_161040.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Riczi75 napisał:

Nie dalej jak tydzień temu nabyłem Hegla H2 oraz P2 , stary sprzęt i to co robi z Yamahą to jest przepaść . Yamahę cenie za co innego nie koniecznie za dżwiek ?

Dla mnie stara AS2000 wiele lepsza jak te przereklamowane Hegle. Akurat porownywalem u siebie H20 z AS2000. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sheyyk2 napisał:

100 V bo był tylko na rynek Japoński, małe pudełeczko obniża napięcie z 220 na 100.

Jaki jest koszt takiego pudałeczka? Kiedyś polowałem ale bez skutku na MX/CX-2000 w wersji 220V ale raczej nie do zdobycia, jedynie od czasu do czasu trafiają się w wersji 100V..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rafal735r napisał:

Dla mnie stara AS2000 wiele lepsza jak te przereklamowane Hegle. Akurat porownywalem u siebie H20 z AS2000. 

Mając na stanie AS2100 i Hegla nie zgodzę sie . Ale z dżwiekiem jak z mężczyznami jeden lubi blondynki drugi lubi brunetki . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Piotr Marzanna napisał:

Jaki jest koszt takiego pudałeczka? Kiedyś polowałem ale bez skutku na MX/CX-2000 w wersji 220V ale raczej nie do zdobycia, jedynie od czasu do czasu trafiają się w wersji 100V..

W zależności od jakości i mocy, to koszt od ok. 200 pln w górę. Używane nawet taniej.
"Gram" także na wzmacniaczach Sansui (wersje na Japonię), więc kilka takich transformatorów już miałem.

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sheyyk2 napisał:

Nie wiem jaki jest koszt ale to trasformator produkuje je np.Polska firma Toroidy i pewnie trzeba dobrać do konkretnego urządzenia.

Nie jestem elektronikiem ale to moim zdaniem nie są duże pieniądze.

Dzięki, podejrzewam że w przypadku jednostki wzmacniającej będzie potrzebne odpowiednie trafo..

Stare Yamahy te z wysokiej półki są rozwalające ale te nowe też są ciekawe, ciekawe jak by wypadły w testach stare vs nowe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Piotr Marzanna napisał:

Dzięki, podejrzewam że w przypadku jednostki wzmacniającej będzie potrzebne odpowiednie trafo..

Wiadomo, dobiera się wtedy odpowiednie do maksymalnego poboru prądu przez wzmacniacz, plus trochę nadwyżki. Gramofon jest kilka razy mniej prądożerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By także oko nasycić, nie tylko ucho. Yamaha GT-CD1 (oczywiście wersja tylko na Japonię):

 

gt-cd1.JPG

W 1991 r. koszt zakupu to 500 000 yen (czyli ok. 19 500 pln). Waga tego CD to 24kg.

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na te urządzenia to sam wygląd wzbudza zaufanie ,budowano kiedyś by było jak najlepsze a nie by księgowego zadowolić.

9 minut temu, bkeram napisał:

By także oko nasycić, nie tylko ucho. Yamaha GT-CD1 (oczywiście wersja tylko na Japonię):

 

gt-cd1.JPG

A  może miałeś okazje posłuchać tego sedesa jeżeli jest tak dobry jak gramofon GT -2000 to może warto zapolować(oczywiście jeżeli gdzieś części można upolować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Piotr Marzanna napisał:

Dzięki, podejrzewam że w przypadku jednostki wzmacniającej będzie potrzebne odpowiednie trafo..

Stare Yamahy te z wysokiej półki są rozwalające ale te nowe też są ciekawe, ciekawe jak by wypadły w testach stare vs nowe..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Riczi75 napisał:

 

Tak...widziałem to ale chyba nic poza tym więcej nie ma, szukałem info nawet na zagranicznych forach odnośnie porównania starej i nowej serii wzmacniacza 2000 i nic..

A używał Ktoś DSP-3000 jako daca lub przedwzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bkeram napisał:

Niektórym chyba "płacą" za narzekanie, jakby nie patrzeć to jednak w Klubie Miłośników Yamahy. Cecha narodowa się uaktywniła? Przecież nie ma przymusu posiadania Yamahy. Są też tańsze modele.

Mam zestaw składający się z A-S3000, CD-S3000 oraz NP-S2000. Żadnych kłopotów technicznych do tej pory.

Nie stwierdziłem ze źle gra ,,ale'' , to ma być Refererencja czyli także niezawodność .

https://www.stevehuffphoto.com/the-yamaha-a-s-3000-integrated-amp-review/    Do poczytania komentarze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Fan Blusa & Sonusa napisał:

Nie stwierdziłem ze źle gra ,,ale'' , to ma być Refererencja czyli także niezawodność .

https://www.stevehuffphoto.com/the-yamaha-a-s-3000-integrated-amp-review/    Do poczytania komentarze .

"Sponsorowanych" testów jest naprawdę wiele, dlaczego akurat tym mam się sugerować. Wolę sam ocenić, a nie powtarzać, po nawet Kimś.

Pozdrawiam i kończę tę bezsensowną dyskusję.

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o cenach: widzę, że podrożały też inne komponenty Yamahy, które są w ofercie od lat. Z tych co mam: NP-S303 o 100 zł, CD-S700 o 300 zł. Śmieszą niby te stare, przedpromocyjne (buahahaha), poprzekreślane ceny. Ten tophifi chyba ma ludzi za imbecyli ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bob* napisał:

Jeszcze o cenach: widzę, że podrożały też inne komponenty Yamahy, które są w ofercie od lat. Z tych co mam: NP-S303 o 100 zł, CD-S700 o 300 zł. Śmieszą niby te stare, przedpromocyjne (buahahaha), poprzekreślane ceny. Ten tophifi chyba ma ludzi za imbecyli ...

Teraz to pewnie wynik pikowania złotówki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bob* napisał:

Jeszcze o cenach: widzę, że podrożały też inne komponenty Yamahy, które są w ofercie od lat. Z tych co mam: NP-S303 o 100 zł, CD-S700 o 300 zł. Śmieszą niby te stare, przedpromocyjne (buahahaha), poprzekreślane ceny. Ten tophifi chyba ma ludzi za imbecyli ...

ma za imbecyli jak każdy sklep? Cena detaliczna katalogowa została ustalona na samym początku jak towar wchodzi do sprzedaży. Nic nowego i żadna nowość. Ceny idą w górę, bo cena zakupu u producenta jest wyższa, a to wyjaśnił kolega wyżej. Wszystko będzie droższe przez tą koronkę ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

ma za imbecyli jak każdy sklep? Cena detaliczna katalogowa została ustalona na samym początku jak towar wchodzi do sprzedaży. Nic nowego i żadna nowość. Ceny idą w górę, bo cena zakupu u producenta jest wyższa, a to wyjaśnił kolega wyżej. Wszystko będzie droższe przez tą koronkę ?

Jednak zawsze pozostają negocjacje. Kupowałem kilka urządzeń w Top hifi i zawsze taniej niż na metce, czasami sporo, a czasami w postaci np. dodatkowego kabla za symboliczną kwotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audiofan01 napisał:

Jednak zawsze pozostają negocjacje. Kupowałem kilka urządzeń w Top hifi i zawsze taniej niż na metce, czasami sporo, a czasami w postaci np. dodatkowego kabla za symboliczną kwotę.

dokładnie, zawsze  warto negocjować. Taka branża ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Riczi75 napisał:

Teraz to pewnie wynik pikowania złotówki .

5 % ( góra) to przy sprzęcie za np. 2000 wzrost 100 PLN,  a za 10000 PLN 500 PLN. Nie sądzę żeby to były różnice decydujące. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, marek-1969 napisał:

5 % ( góra) to przy sprzęcie za np. 2000 wzrost 100 PLN,  a za 10000 PLN 500 PLN. Nie sądzę żeby to były różnice decydujące. 

Tak racja . Ale złotówka spadła nagle z1-2 mies temu . Pozostała marża może być na wypadek jakby jeszcze się obniżyła . A jak się sprzęty sprzedadzą to czeba zamówić nowe po innej cenie w przeliczeniu na złotówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.