Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Złotówka spadła nie z racjonalnych powodów. Lemingi masowo zamieniały rodzimą walutę na Euro. To samo robiły uciekające z Polski ukry. 

Przypominam że Euro wachalo się w ostatnich latach od 3,1 PLN do 4,9 PLN. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, marek-1969 napisał:

Złotówka spadła nie z racjonalnych powodów. Lemingi masowo zamieniały rodzimą walutę na Euro. To samo robiły uciekające z Polski ukry. 

Przypominam że Euro wachalo się w ostatnich latach od 3,1 PLN do 4,9 PLN. 

Mówisz o wahaniu się walut w ostatnich kilkunastu latach . A importerzy sprzętu kupują go teraz i chcą sprzedać jak najszybciej . To nie inwestycja długoterminowa . 

Sytuacja na rynku walutowym niepewna a importer jak sprzeda teraz to jest wiecej niź 5%do przodu a jak sprzęt przeleźy dłuźej a waluta , złoty sie jeszcze osłabi to zysk spadnie a zakup kolejny droźszy . Ewentualnie moźna iść do sklepu i negocjować . Ty sie będziesz cieszył jak ci więcej z ceny zejdą a oni się będą cieszyć ze mają kasę na kolejny zakup.

Jest jeszcze opcja źe producent podniósł ceny to jest widoczne na nowszych modelach AS 2200 chociażby i całej serii

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.04.2020 o 10:53, bkeram napisał:

Niektórym chyba "płacą" za narzekanie, jakby nie patrzeć to jednak w Klubie Miłośników Yamahy. Cecha narodowa się uaktywniła? Przecież nie ma przymusu posiadania Yamahy. Są też tańsze modele.

Mam zestaw składający się z A-S3000, CD-S3000 oraz NP-S2000. Żadnych kłopotów technicznych do tej pory.

Też zastanawiałem się na NP2000 bo jak widać następcy chyba się nie doczekamy. Nie rozumiem takiego podejścia firmy w dobie streamingu. Nie każdy chce wydawać kupę kasy na CD z dobrym DAC.

Powiedz mi jak on sobie radzi w dzisiejszych czasach z odtwarzaniem gęstych formatów, DSD, 24/96 czy 24/192 oraz obsługą TIDAL? Wychodzi jeszcze jakiekolwiek wsparcie do niego? Czym to obsługujesz? Jak z radiem bo chyba Tune In już nie działa?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NP-S2000 krótko mówiąc gra pięknie, oczywiście jak na tak stary odtwarzacz. Wiadomo, że z tego powodu trzeba liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Radio internetowe jest z vTuner i działa. Trzeba tylko samemu opłacić subskrypcję podając kod z menu (symboliczna opłata roczna, nie pamiętam już dokładnie kwoty). Jest instrukcja producenta jak to zrobić. Po ostatniej aktualizacji v3.5 (2015 r.) odtwarza płynnie PCM do 24/192, niestety chyba bez DSD. Pliki odtwarza z dysku NAS i komputera. Tidal'a, Highresaudio ja osobiście słucham przy pomocy aplikacji Audirvana. Jest aplikacja firmowa NP Controller, ale obsługuje tylko radio i pliki z dysków sieciowych. Roon nie jest kompatybilny. Można też używać innych aplikacji odtwarzających także inne serwisy, ale muszą obsługiwać DLNA (np. BubbleUPNP Server, Mconnect Player). Do wzmacniacza podłączyłem poprzez XLR.

Te 12kg sprzętu, gra naprawdę bardzo ładnie. Wiele odtwarzaczy w cenie do 5-6 tys. zł może przewyższy ją funkcjonalnością, ale Yamaha dźwiękowo może spokojnie z nimi konkurować.

Rzadka i droga w obrocie wtórnym. I trzeba pamiętać o technicznych ograniczeniach (np. wyjścia cyfrowe tylko 24/96, brak wejść cyfrowych, brak WIFI).

Link do reszty danych:

https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/hifi_components/np-s2000/specs.html#product-tabs

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zakupiłem ns6170 i z denonem pma2500 zgrał się idealnie. 

Co do ns2000 słuchałem jej kiedyś z as2100 i było ok, ale bez szału.. Poprawne granie, ale z bardzo ograniczoną funkcjonalnością. 

 

Edytowane przez HipertrofiaAbsolutu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wy naprawdę myślicie, że zainplantowana obsługa np. Tidala "zagra" lepiej niż z Roon'a (tylko porównanie) czy Audirvany? Proponuję spróbować, miesiąc za darmo. Kolejna "alternatywa" to strumieniowanie z Highresaudio, który to serwis jakościowo Tidal'a zostawia bardzo daleko w tyle.

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie NS-6170 jest wystarczający brzmieniowo, bo używam go głównie dla radia i Tidala grającego w tle lub do posłuchania płyty przed zakupem, ponieważ tradycyjnie CD to mój podstawowy nośnik. Ponadto Onkyo jest funkcjonalny w obsłudze bo można używać firmowego programu albo AirPlay. Dla poprawy brzmienia można też puścić przez DAC np. w CD-S2100, nie próbowałem ale powinno być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wnętrze, to co? Obudowa? 

Właśnie wnętrze gra ale rozumiane poprzez jakość projektu i użytych komponentów a nie stopień "zapchania" przestrzeni w obudowie. NP-S2000  to świetny odtwarzacz. Jedynym minusem była słaba aplikacja i oprogramowanie. To w największym stopniu ograniczało jego możliwości. Gdyby wrócił do oferty w niezmienionej postaci (projekt, części) ale z nową aplikacją, kupiłbym go

Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, piotrek7 napisał:

Jak nie wnętrze, to co? Obudowa? 

Właśnie wnętrze gra ale rozumiane poprzez jakość projektu i użytych komponentów a nie stopień "zapchania" przestrzeni w obudowie. NP-S2000  to świetny odtwarzacz. Jedynym minusem była słaba aplikacja i oprogramowanie. To w największym stopniu ograniczało jego możliwości. Gdyby wrócił do oferty w niezmienionej postaci (projekt, części) ale z nową aplikacją, kupiłbym go

dziś pewnie kosztowałby z 15k ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bkeram napisał:

Na rynku wtórnym, rzadko się pokazują. Z jakiegoś pewnie powodu. Cena za używany model to np. na ebay ponad 3k, za wersję z Japonii (100V plus jeszcze transport i VAT).

mam średnio 2-3 telefony w ciągu tygodnia z pytaniem kiedy będzie następca tego modelu hehe...

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha zadowolił obrót na modelu 303. Jedno jest pewne  następca będzie droższy. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, marek-1969 napisał:

Yamaha zadowolił obrót na modelu 303. Jedno jest pewne  następca będzie droższy. 

jasne, że droższy... oby jednak był ?

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, bkeram napisał:

Na rynku wtórnym, rzadko się pokazują. Z jakiegoś pewnie powodu. Cena za używany model to np. na ebay ponad 3k, za wersję z Japonii (100V plus jeszcze transport i VAT).

Bez przesady. Swego czasu miałem aż dwa jednocześnie w domu. Jeden nabyłem za jakieś 1500 zl (albo i mniej, nie pamiętam, długo wisiał na allegro) , a drugiego musiałem, bo chłop nie chciał sprzedać samego wzmaka i musiałem wziąć razem z AS2000 za 5tys, co po odliczeniu wzmaka wyniosło by jakies 1800zl, bo koło 3200zl warto dać za AS2000. Sprzedałem za praktycznie za takie same pieniądze jakiś czas później i nikt się raczej nie chwapil. Wisiały na OLX i Allegro dość długo.

Sami takimi wpisami pompujecie ceny. 

10 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

mam średnio 2-3 telefony w ciągu tygodnia z pytaniem kiedy będzie następca tego modelu hehe...

Jak wejdzie, będzie branie. 

5 godzin temu, Fan Blusa & Sonusa napisał:

Zdejmij pierwsze cyfry z cen i wtedy to będą dobre oferty. 

W dniu 5.05.2020 o 10:35, piotrek7 napisał:

Jak nie wnętrze, to co? Obudowa? 

Właśnie wnętrze gra ale rozumiane poprzez jakość projektu i użytych komponentów a nie stopień "zapchania" przestrzeni w obudowie. 

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, rafal735r napisał:

Bez przesady. Swego czasu miałem aż dwa jednocześnie w domu. Jeden nabyłem za jakieś 1500 zl (albo i mniej, nie pamiętam, długo wisiał na allegro) , a drugiego musiałem, bo chłop nie chciał sprzedać samego Playera i musiałem wziąć razem z AS2000 za 5tys, co po odliczeniu wzmaka wyniosło by jakies 1800zl. Sprzedałem za praktycznie za takie same pieniądze jakiś czas później i nikt się raczej nie chwapil. Wisiały na OLX i Allegro dość długo.

Sami takimi wpisami pompujecie ceny. 

Kiedyś nie były popularne, faktycznie, jak i pozostałe odtwarzacze sieciowe. Poszukaj teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam chęci, bo i po co?

Kiedyś nie były popularne, a teraz są? Kiedy wszyscy szukają pełnej funkcjonalności w sieciowcu? Tidali i innych? Jeżeli miałbym porównać czas, kiedy były popularne to chyba w roku sprzedaży, bo już kilka miesięcy później były po prostu przestarzałe. I można zaklinać rzeczywistość, jak to świetnie gra. Gra bardzo dobrze. Ale nie za takie pieniądze jakie tutaj przytaczacie, biorąc jeszcze pod uwagę ograniczenia funkcjonalności to w ogóle. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.