Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, costa brava napisał:

jak sprawne i dobrze grają to siedź przy nich,  nie kombinuj ?

Kupiłem je w TOP HIFI  nowe, i żadnych problemów z nimi nie miałem, tylko ciekawi mnie jak one się mają do tych nowych serii. Pozdrawiam

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, kiza napisał:

Kupiłem je w TOP HIFI  nowe, i żadnych problemów z nimi nie miałem, tylko ciekawi mnie jak one się mają do tych nowych serii. Pozdrawiam

wpadnij kiedyś do jednego z salonów porównać. Sam bym chętnie posłuchał takiego porównania ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Już o tym było. Tylko nikt nie potrafi różnicy w brzmieniu opisać. 

 

Kulpa opisał 2100 w porównaniu do 2000.

 

A w teście 1100 porównał do 2100.

 

Yamaha A-S2100

https://www.avtest.pl/audio-video/wydania-2015/item/194-03-2015

 

Yamaha A-S1100

https://www.avtest.pl/audio-video/wydania-2015/item/304-10-2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak posłuchałem tego co wstawił smax, to na moje już niemłode ucho nowy model "gra" dźwiękiem typowo audiofilskim; dla mnie brak dociążenia i nie przepadam za aż takim rozjaśnieniem. Zostaję przy swoich staruszkach a-s2000 :) 

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, adams19 napisał:

Jak posłuchałem tego co wstawił smax, to na moje już niemłode ucho nowy model "gra" dźwiękiem typowo audiofilskim; dla mnie brak dociążenia i nie przepadam za aż takim rozjaśnieniem. Zostaję przy swoich staruszkach a-s2000 ?

Yamaha AS2200 gra dżwiękiem dociążonym i na pewno nie ma typowo detalicznego audiofilskiego brzmienia . Detalu jest nieco więcej niż AS2100 ale z pewnością ascetycznym audiofilom nie przypadnie do gustu . Słuchałem jej z Pylon Audio Jasper grało to fajnie i miało swój charakter , moze sie podobać choć nie każdemu i nie ma przepaści w stosunku do AS2100 aby można było wytłumaczyć tak dużą różnicę w cenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Riczi75 napisał:

Yamaha AS2200 gra dżwiękiem dociążonym i na pewno nie ma typowo detalicznego audiofilskiego brzmienia . Detalu jest nieco więcej niż AS2100 ale z pewnością ascetycznym audiofilom nie przypadnie do gustu . Słuchałem jej z Pylon Audio Jasper grało to fajnie i miało swój charakter , moze sie podobać choć nie każdemu i nie ma przepaści w stosunku do AS2100 aby można było wytłumaczyć tak dużą różnicę w cenie 

Absolutnie tego nie podważam. Krótko tylko odniosłem się do wstawki kol. smaxa

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, adams19 napisał:

Jak posłuchałem tego co wstawił smax, to na moje już niemłode ucho nowy model "gra" dźwiękiem typowo audiofilskim; dla mnie brak dociążenia i nie przepadam za aż takim rozjaśnieniem. Zostaję przy swoich staruszkach a-s2000 ?

Ocena  brzmienia sprzętu na podstawie filmiku z sieci nagranego telefonem? no szacun po prostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, audiofan01 napisał:

Ocena  brzmienia sprzętu na podstawie filmiku z sieci nagranego telefonem? no szacun po prostu?

Dokładnie, ja musiałem kilka godzin pograć na wzmacniaczu w swoim systemie, żeby dostrzec jego zalety, a tu kolega po empetrojkach wyciąga wnioski. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Dokładnie, ja musiałem kilka godzin pograć na wzmacniaczu w swoim systemie, żeby dostrzec jego zalety, a tu kolega po empetrojkach wyciąga wnioski. 

No ja za wasz słuch nie odpowiadam, mogę jedynie polecić dobrego laryngologa ;)

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Riczi75 napisał:

Yamaha AS2200 gra dżwiękiem dociążonym i na pewno nie ma typowo detalicznego audiofilskiego brzmienia . Detalu jest nieco więcej niż AS2100 ale z pewnością ascetycznym audiofilom nie przypadnie do gustu . Słuchałem jej z Pylon Audio Jasper grało to fajnie i miało swój charakter , moze sie podobać choć nie każdemu i nie ma przepaści w stosunku do AS2100 aby można było wytłumaczyć tak dużą różnicę w cenie

Akurat detalu i masy jest bardzo dużo w 2100.

Kwestia dobrej jakości XLR'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, miki450 napisał:

Akurat detalu i masy jest bardzo dużo w 2100.

Kwestia dobrej jakości XLR'ów.

Na codzień mam spiętą XLR Nordost Baldur . Zasilanie Electrocompanietami . Mam listwę od Tomanka albo na zmianę T+A .

Miałem ja  okazję słuchać z topowymi Mitami Blue Yonder i z zasilającymi Wile5.2 i Acrolinkiem lub Mit Oracle . Progres był znaczny .

Ponieważ na stanie miałem parę końcówek mocy Yamaha grała z nich najmniej naturalnie . Fajny troche podkolorowany dżwięk ale porównywałem ja z tańszymi a lepiej grającymi klockami. 

Inną sprawą może być fakt że często słucham na kolumnach Audio Physc S25 które nie są topowymi kolumnami w zakresie średnicy i góry pasma i nie są zbyt łatwe do napędzenia mimo sychych danych producenta które by stwierdzały co innego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Riczi75 napisał:

Na codzień mam spiętą XLR Nordost Baldur . Zasilanie Electrocompanietami . Mam listwę od Tomanka albo na zmianę T+A .

Miałem ja  okazję słuchać z topowymi Mitami Blue Yonder i z zasilającymi Wile5.2 i Acrolinkiem lub Mit Oracle . Progres był znaczny .

Ponieważ na stanie miałem parę końcówek mocy Yamaha grała z nich najmniej naturalnie . Fajny troche podkolorowany dżwięk ale porównywałem ja z tańszymi a lepiej grającymi klockami. 

Inną sprawą może być fakt że często słucham na kolumnach Audio Physc S25 które nie są topowymi kolumnami w zakresie średnicy i góry pasma i nie są zbyt łatwe do napędzenia mimo sychych danych producenta które by stwierdzały co innego .

Blue Yonder od Audoquesta oczywiście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, adams19 napisał:

No ja za wasz słuch nie odpowiadam, mogę jedynie polecić dobrego laryngologa ;)

Ja polecam jednak włączenie myślenia. Filmik nagrany to przede wszystkim charakterystyka mikrofonu, kolumn, pomieszczenia, a na końcu, jeśli w ogóle, wzmacniacza. Do tego to wszystko odtworzone u oglądającego zupełnie gdzie indziej i na czym innym. Powodzenia  bo tu laryngolog nie ma nic do roboty, a raczej ... , eeee, nie ważne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, audiofan01 napisał:

Ja polecam jednak włączenie myślenia. Filmik nagrany to przede wszystkim charakterystyka mikrofonu, kolumn, pomieszczenia, a na końcu, jeśli w ogóle, wzmacniacza. Do tego to wszystko odtworzone u oglądającego zupełnie gdzie indziej i na czym innym. Powodzenia  bo tu laryngolog nie ma nic do roboty, a raczej ... , eeee, nie ważne?

To co napisałeś, nie wyklucza co ja usłyszałem :) przy wszystkich wymienionych i nie wymienionych uwarunkowaniach(np. użyte w torze kolumny). Także nie ma o co kruszyć kopii, bo każdy u którego jest włączone myślenie powinien na to co napisałem brać poprawkę(te wszystkie uwarunkowania). Pozdrawiam i sorry za ten wpis o laryngologu :|

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
jak znam życie piszą że lepszy od poprzednika i warto kupić:)
Lacki tak by napisał. Ale to jest temat Kulpy, który testował 2100 i 1100.

Moim zdaniem - bez słuchania - brak MOSFET to raz.
Drugie, to transformatory - ja zdecydowanie preferuję klasyczne, a nie toroidy.

No ale cóż, to tylko moje zdanie bez słuchania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, muzaman napisał:

Jakby oprzeć się na tekście jaki został napisany w AudioVideo na temat A-S2200 to bym nie kupił jej. Tym bardziej w tej cenie.

Jeśli możesz, to rozwiń - dlaczego bardziej na nie niż, niż na tak.

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, adams19 napisał:

Jeśli możesz, to rozwiń - dlaczego bardziej na nie niż, niż na tak.

Minimalne różnice w dźwięku ale w cenie już nie 8999 vs 14500.
Oczywiście takie coś się nasuwa po przeczytaniu. Natomiast musiałbym sam posłuchać nowego modelu i sprawdzić w porównaniach ze starym.

Edytowane przez muzaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.06.2020 o 02:55, Sine Metu napisał:

Lacki tak by napisał. Ale to jest temat Kulpy, który testował 2100 i 1100.

Moim zdaniem - bez słuchania - brak MOSFET to raz.
Drugie, to transformatory - ja zdecydowanie preferuję klasyczne, a nie toroidy.

No ale cóż, to tylko moje zdanie bez słuchania.

Skąd to wiesz, że tam nie ma MOSFET? w a-s2100 przecież były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.