Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, costa brava napisał:

jak sprawne i dobrze grają to siedź przy nich,  nie kombinuj ?

Kupiłem je w TOP HIFI  nowe, i żadnych problemów z nimi nie miałem, tylko ciekawi mnie jak one się mają do tych nowych serii. Pozdrawiam

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kiza napisał:

Kupiłem je w TOP HIFI  nowe, i żadnych problemów z nimi nie miałem, tylko ciekawi mnie jak one się mają do tych nowych serii. Pozdrawiam

wpadnij kiedyś do jednego z salonów porównać. Sam bym chętnie posłuchał takiego porównania ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Kupiłem je w TOP HIFI  nowe, i żadnych problemów z nimi nie miałem, tylko ciekawi mnie jak one się mają do tych nowych serii. Pozdrawiam
3000, 2100 i 1100 są na MOSFET, a te nowe chyba nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Już o tym było. Tylko nikt nie potrafi różnicy w brzmieniu opisać. 

 

Kulpa opisał 2100 w porównaniu do 2000.

 

A w teście 1100 porównał do 2100.

 

Yamaha A-S2100

https://www.avtest.pl/audio-video/wydania-2015/item/194-03-2015

 

Yamaha A-S1100

https://www.avtest.pl/audio-video/wydania-2015/item/304-10-2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak posłuchałem tego co wstawił smax, to na moje już niemłode ucho nowy model "gra" dźwiękiem typowo audiofilskim; dla mnie brak dociążenia i nie przepadam za aż takim rozjaśnieniem. Zostaję przy swoich staruszkach a-s2000 :) 

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, adams19 napisał:

Jak posłuchałem tego co wstawił smax, to na moje już niemłode ucho nowy model "gra" dźwiękiem typowo audiofilskim; dla mnie brak dociążenia i nie przepadam za aż takim rozjaśnieniem. Zostaję przy swoich staruszkach a-s2000 ?

Yamaha AS2200 gra dżwiękiem dociążonym i na pewno nie ma typowo detalicznego audiofilskiego brzmienia . Detalu jest nieco więcej niż AS2100 ale z pewnością ascetycznym audiofilom nie przypadnie do gustu . Słuchałem jej z Pylon Audio Jasper grało to fajnie i miało swój charakter , moze sie podobać choć nie każdemu i nie ma przepaści w stosunku do AS2100 aby można było wytłumaczyć tak dużą różnicę w cenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Riczi75 napisał:

Yamaha AS2200 gra dżwiękiem dociążonym i na pewno nie ma typowo detalicznego audiofilskiego brzmienia . Detalu jest nieco więcej niż AS2100 ale z pewnością ascetycznym audiofilom nie przypadnie do gustu . Słuchałem jej z Pylon Audio Jasper grało to fajnie i miało swój charakter , moze sie podobać choć nie każdemu i nie ma przepaści w stosunku do AS2100 aby można było wytłumaczyć tak dużą różnicę w cenie 

Absolutnie tego nie podważam. Krótko tylko odniosłem się do wstawki kol. smaxa

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, adams19 napisał:

Jak posłuchałem tego co wstawił smax, to na moje już niemłode ucho nowy model "gra" dźwiękiem typowo audiofilskim; dla mnie brak dociążenia i nie przepadam za aż takim rozjaśnieniem. Zostaję przy swoich staruszkach a-s2000 ?

Ocena  brzmienia sprzętu na podstawie filmiku z sieci nagranego telefonem? no szacun po prostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, audiofan01 napisał:

Ocena  brzmienia sprzętu na podstawie filmiku z sieci nagranego telefonem? no szacun po prostu?

Dokładnie, ja musiałem kilka godzin pograć na wzmacniaczu w swoim systemie, żeby dostrzec jego zalety, a tu kolega po empetrojkach wyciąga wnioski. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Dokładnie, ja musiałem kilka godzin pograć na wzmacniaczu w swoim systemie, żeby dostrzec jego zalety, a tu kolega po empetrojkach wyciąga wnioski. 

No ja za wasz słuch nie odpowiadam, mogę jedynie polecić dobrego laryngologa ;)

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Riczi75 napisał:

Yamaha AS2200 gra dżwiękiem dociążonym i na pewno nie ma typowo detalicznego audiofilskiego brzmienia . Detalu jest nieco więcej niż AS2100 ale z pewnością ascetycznym audiofilom nie przypadnie do gustu . Słuchałem jej z Pylon Audio Jasper grało to fajnie i miało swój charakter , moze sie podobać choć nie każdemu i nie ma przepaści w stosunku do AS2100 aby można było wytłumaczyć tak dużą różnicę w cenie

Akurat detalu i masy jest bardzo dużo w 2100.

Kwestia dobrej jakości XLR'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, miki450 napisał:

Akurat detalu i masy jest bardzo dużo w 2100.

Kwestia dobrej jakości XLR'ów.

Na codzień mam spiętą XLR Nordost Baldur . Zasilanie Electrocompanietami . Mam listwę od Tomanka albo na zmianę T+A .

Miałem ja  okazję słuchać z topowymi Mitami Blue Yonder i z zasilającymi Wile5.2 i Acrolinkiem lub Mit Oracle . Progres był znaczny .

Ponieważ na stanie miałem parę końcówek mocy Yamaha grała z nich najmniej naturalnie . Fajny troche podkolorowany dżwięk ale porównywałem ja z tańszymi a lepiej grającymi klockami. 

Inną sprawą może być fakt że często słucham na kolumnach Audio Physc S25 które nie są topowymi kolumnami w zakresie średnicy i góry pasma i nie są zbyt łatwe do napędzenia mimo sychych danych producenta które by stwierdzały co innego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Riczi75 napisał:

Na codzień mam spiętą XLR Nordost Baldur . Zasilanie Electrocompanietami . Mam listwę od Tomanka albo na zmianę T+A .

Miałem ja  okazję słuchać z topowymi Mitami Blue Yonder i z zasilającymi Wile5.2 i Acrolinkiem lub Mit Oracle . Progres był znaczny .

Ponieważ na stanie miałem parę końcówek mocy Yamaha grała z nich najmniej naturalnie . Fajny troche podkolorowany dżwięk ale porównywałem ja z tańszymi a lepiej grającymi klockami. 

Inną sprawą może być fakt że często słucham na kolumnach Audio Physc S25 które nie są topowymi kolumnami w zakresie średnicy i góry pasma i nie są zbyt łatwe do napędzenia mimo sychych danych producenta które by stwierdzały co innego .

Blue Yonder od Audoquesta oczywiście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, adams19 napisał:

No ja za wasz słuch nie odpowiadam, mogę jedynie polecić dobrego laryngologa ;)

Ja polecam jednak włączenie myślenia. Filmik nagrany to przede wszystkim charakterystyka mikrofonu, kolumn, pomieszczenia, a na końcu, jeśli w ogóle, wzmacniacza. Do tego to wszystko odtworzone u oglądającego zupełnie gdzie indziej i na czym innym. Powodzenia  bo tu laryngolog nie ma nic do roboty, a raczej ... , eeee, nie ważne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, audiofan01 napisał:

Ja polecam jednak włączenie myślenia. Filmik nagrany to przede wszystkim charakterystyka mikrofonu, kolumn, pomieszczenia, a na końcu, jeśli w ogóle, wzmacniacza. Do tego to wszystko odtworzone u oglądającego zupełnie gdzie indziej i na czym innym. Powodzenia  bo tu laryngolog nie ma nic do roboty, a raczej ... , eeee, nie ważne?

To co napisałeś, nie wyklucza co ja usłyszałem :) przy wszystkich wymienionych i nie wymienionych uwarunkowaniach(np. użyte w torze kolumny). Także nie ma o co kruszyć kopii, bo każdy u którego jest włączone myślenie powinien na to co napisałem brać poprawkę(te wszystkie uwarunkowania). Pozdrawiam i sorry za ten wpis o laryngologu :|

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
jak znam życie piszą że lepszy od poprzednika i warto kupić:)
Lacki tak by napisał. Ale to jest temat Kulpy, który testował 2100 i 1100.

Moim zdaniem - bez słuchania - brak MOSFET to raz.
Drugie, to transformatory - ja zdecydowanie preferuję klasyczne, a nie toroidy.

No ale cóż, to tylko moje zdanie bez słuchania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, muzaman napisał:

Jakby oprzeć się na tekście jaki został napisany w AudioVideo na temat A-S2200 to bym nie kupił jej. Tym bardziej w tej cenie.

Jeśli możesz, to rozwiń - dlaczego bardziej na nie niż, niż na tak.

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, adams19 napisał:

Jeśli możesz, to rozwiń - dlaczego bardziej na nie niż, niż na tak.

Minimalne różnice w dźwięku ale w cenie już nie 8999 vs 14500.
Oczywiście takie coś się nasuwa po przeczytaniu. Natomiast musiałbym sam posłuchać nowego modelu i sprawdzić w porównaniach ze starym.

Edytowane przez muzaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2020 o 02:55, Sine Metu napisał:

Lacki tak by napisał. Ale to jest temat Kulpy, który testował 2100 i 1100.

Moim zdaniem - bez słuchania - brak MOSFET to raz.
Drugie, to transformatory - ja zdecydowanie preferuję klasyczne, a nie toroidy.

No ale cóż, to tylko moje zdanie bez słuchania.

Skąd to wiesz, że tam nie ma MOSFET? w a-s2100 przecież były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.