Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  518 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A to symetryzm ? ja tam lubię brzmienie Yamahy, mam najtańszy wzmacniacz w domu teraz i potrafi przyjemnie zagrać z gramofonu. Dobrze wypełnia dźwiękiem pomieszczenie przy dużych poziomach. Bas jest też całkiem ogromny. Chodzę koło tych modeli 1100/2100 od lat. Miałem w domu na testach kiedyś. Dobrze grają z moimi proacami. Teraz zespół mi się naim i jest w serwisie. Nowe sieciowe naim’y mają różne problemy z softem i zaczynam się tym irytować. I teraz wpadła ta nowa seria. Tylko właśnie za 14k to już trochę jest myślenia. No tego lux 505 można mieć za nie tak wiele więcej...

 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, dekoracja napisał:

Byłem, słuchałem, ale było to niesprawiedliwe bo najlepszej integry lux i 1200. Plus yamaha był super niewygrzana.  Luxman 509 był duuuuuużo lepszy. Na drogich B&W 803.

To wiesz tyle,  że znacznie  droższy wzmacniacz zagrał "duuuuuuużo" lepiej co było do przewidzenia czyli dalej nie wiesz co wybrać z budżetem jakim dysponujesz.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten podstawowy lux to choć o wiele droższy od A-s2200 to wcale nie jest dźwiękowo fajny, ma dźwięk tzw. bezpośredni, sztampowy a nawet wg mnie natarczywy, a do tego mniejsze manipulatory na przedniej ściance to plastik fantastik za oczywista zaledwie ok. 20 tysi no i wcale nie jest zbalansowany, model cytowany o wiele droższy 509  no to jest inna bajka, zwłaszcza cenowa.

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, adams19 napisał:

Ten podstawowy lux to choć o wiele droższy od A-s2200 to wcale nie jest dźwiękowo fajny, ma dźwięk tzw. bezpośredni, sztampowy a nawet wg mnie natarczywy, a do tego mniejsze manipulatory na przedniej ściance to plastik fantastik za oczywista zaledwie ok. 20 tysi no i wcale nie jest zbalansowany, model cytowany o wiele droższy 509  no to jest inna bajka, zwłaszcza cenowa.

ok, a jak według ciebie gra a-s 2200 vs 2100? 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniwszy temat A-S2000, A-S2200 czy ktoś słyszał o updejcie firmwaru do R-N803D? Interesuje mnie funkcja zmiany nazwy źródła na wyświetlaczu mojej Yamahy. Obecnie do wejścia Line1 mam podłączony przedwzmacniacz gramofonowy i chciałbym zmienić nazwę źródła na Phono, a oryginalne wejście na wbudowany przedwzmacniacz o tej samej nazwie wyłączyć. Podobnie zresztą jak to można zrobić w aplikacji Musiccast.

Winyle to jest to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie odpowie na takie pytanie bo zapewne nikt nie ma takich informacji. Wypuszczają aktualizację to pojawia się stosowny komunikat i tyle. 

Panowie czy obecne CD - S1000 w wersji czarnej nadal mają te drewniane boczki nawiązujące do A-S1000?

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Whiplash napisał:

Panowie czy obecne CD - S1000 w wersji czarnej nadal mają te drewniane boczki nawiązujące do A-S1000?

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wymianą A-S701 i CD-S700 na A-S1200 i CD-S1000 i trochę szukałem informacji. Z tego co wyczytałem na stronie dystrybutora to CD-S1000 w wersji srebrnej ma boczki "piano black" ale nie jestem na 100% pewny.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, michalfm1 napisał:

30 000 zł za yamahe to jakaś parodia cenowa ?

Po pierwsze to cena ma metce jest 27 tys. Po drugie as3000 cały czas miała cenę 23 tys. a  wieczną promocję w okolicach 17 tys. zł. Swoją kupiłem nową w Top hifi za 16 tys. zł.

Więc jaka będzie realna cena as3200, w której jak na razie nie widzę żadnych zmian w stosunku do poprzednika, to dopiero rynek i czas pokaże. 

Po trzecie i ostatnie to „parodią” nazwałbym wypowiedź nie popartą odobistym doświadczeniem. Proponuję udać się do sklepu i posłuchać, zapytać o realną cenę, porównać z czymś podobnej wartości i na końcu podzielić się uwagami na forum?

 

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maraudio napisał:

A trzeci kupi i będzie narzekał.

 

W tym przedziale cenowym, to chyba są już raczej świadome wybory. Posłuchaj najpierw, po co "krakać". Mam A-S3000 i bardzo ją sobie chwalę i uważam za udany model.

Klubie Yamahy ostatnio dużo "pseudofanów bezsprzętowców" marki. Cecha narodowa (zawiść), czy konkurencja?

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, audiofan01 napisał:

Po pierwsze to cena ma metce jest 27 tys. Po drugie as3000 cały czas miała cenę 23 tys. a  wieczną promocję w okolicach 17 tys. zł. Swoją kupiłem nową w Top hifi za 16 tys. zł.

Więc jaka będzie realna cena as3200, w której jak na razie nie widzę żadnych zmian w stosunku do poprzednika, to dopiero rynek i czas pokaże. 

Po trzecie i ostatnie to „parodią” nazwałbym wypowiedź nie popartą odobistym doświadczeniem. Proponuję udać się do sklepu i posłuchać, zapytać o realną cenę, porównać z czymś podobnej wartości i na końcu podzielić się uwagami na forum?

 

ojej ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, bkeram napisał:

W tym przedziale cenowym, to chyba są już raczej świadome wybory.

Z tym to bywa różnie...

 

18 godzin temu, bkeram napisał:

Posłuchaj najpierw, po co "krakać". 

A skąd takie przekonanie? Nie jest to nie wiadomo jaka zabawka, którą tylko Ty masz w domu ?

 

18 godzin temu, bkeram napisał:

Mam A-S3000 i bardzo ją sobie chwalę i uważam za udany model.

Też uważam, że to model warty uwagi, szczególnie po obniżce ceny na skutek wprowadzenia A-S3200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 5.09.2020 o 18:09, miki450 napisał:

Ty na pewno słuchałeś obu, więc proszę: odpuść teksty o ślubach :)

Mam wrażenie, że Lux albo Accu cokolwiek nie wypuszczą, to jest wspaniałe z definicji.

Natomiast jeśli Yamaha zrobi naprawdę doskonały sprzęt, to nie można o tym głośno mówić, a już na pewno nie można porównywać do w/w. To nic, że na zachodnich forach ma doskonałe recenzje. U nas mieć nie może. Zawsze będzie w cieniu innych.

Wytknąłem nierzetelności w teście, w którym było z góry wiadomo co jest lepsze.

Wyobraźmy sobie jeszcze inną sytuację: mamy doskonale skrojony tor pod Yamahę (żeby "poprawić" to jej lampowe brzmienie) i teraz pytanie: jak w takim torze zagra Lux 505?

Znam dobrze Yamaha AS1000 i 2000. Znam dobrze Luxmana 505 jak i 507UXIi, posiadam 590AXII. Miałem wszystkie wzmacniacze w domu u siebie. Mogę się odnieść do tych modeli tylko. Odsłuchiwałem na tych samych kolumnach swoich. Luxman każdy jeden lepiej oddawał muzykę, różnica była znaczna nawet nie przy bezpośrednim porównaniu. Mogę na końcu dodać, że jestem fanem Yamahy i Luxmana żeby nie było...

Yamaha dobra ale w swojej cenie bo z 2x droższym wzmacniaczem blado wypada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Marek K. napisał:

Yamaha dobra ale w swojej cenie bo z 2x droższym wzmacniaczem blado wypada.

 

To chyba normalna sytuacja i świadczy o dobrej wycenie sprzętu, poza tym modele 1000 i 2000 to już trochę nieświeże są od tego czasu wiele się zmieniło zarówno w cenach jak i samym sprzęcie. Cenowo raczej  na niekorzyść bo najnowsza seria 1200, 2200 i 3200 jest zbyt droga w stosunku do poprzedzającej i tym samym w porównaniu do sprzętów w podobnej cenie nie jest już trak atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.09.2020 o 21:41, adams19 napisał:

Ten podstawowy lux to choć o wiele droższy od A-s2200 to wcale nie jest dźwiękowo fajny, ma dźwięk tzw. bezpośredni, sztampowy a nawet wg mnie natarczywy, a do tego mniejsze manipulatory na przedniej ściance to plastik fantastik za oczywista zaledwie ok. 20 tysi no i wcale nie jest zbalansowany, model cytowany o wiele droższy 509  no to jest inna bajka, zwłaszcza cenowa.

Miałem 505uX i ja go odebrałem jako łagodny, wycofany na tle np Gryphona Atilla, czy E408 a zawłaszcza Supernaita... 

 

Widzę że Yamaha idzie z cenami jak Pioneer. Pioneer np wypuścił rewelacyjny w swojej cenie PD-50 a następca kosztuje też ponad 2000 ale euro... 

3200 w cenie Accu 480 ?

 

505uX nowego kupiłem za 13000zł i to była dobra cena za  ten wzmacniacz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.