Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  518 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Sine Metu napisał:

A ja sądzę, że Yamaha wie najlepiej co im się sprzedaje, a co nie.

A nie sadzisz, że obecny klient raczej nie chce kupować starego trupa z przed 10 lat? Jak się odpuściło temat to nie ma się co dziwić, że się nie sprzedaje. Teraz trzeba non stop pokazywać jakieś nowości bo w przeciwnym wypadku jest się eliminowany z gry.

Jeżeli CD było by rzeczywiście wymarłym formatem, który się nie sprzedaje to pozostałe firmy też poszły by tą drogą a tymczasem Denon, Marantz, Pioneer cały czas usprawnia swoje komponenty.

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Sine Metu napisał:

 

Jak widać, niektórzy już mają CD i zapewne pod tym kątem patrzy Yamaha.
 emoji6.png

 

A mi się zdaje że pod żadnym kątem nie patrzy Yamaha. Po prostu ma w d... Nie ma komu się tym zająć. Mogli by nawet odświeżyć NP-S2000 jak tak ciężko opracować coś nowego. Wystarczy dodać wszystko co mają obecne strimery. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2020 o 19:38, rafal735r napisał:

A mi się zdaje że pod żadnym kątem nie patrzy Yamaha. Po prostu ma w d... Nie ma komu się tym zająć. Mogli by nawet odświeżyć NP-S2000 jak tak ciężko opracować coś nowego. Wystarczy dodać wszystko co mają obecne strimery. 

Jestem wręcz przekonany, że gdyby odświeżyli NP-S2000 to chętnych na streamer znalazłoby się dużo, a ja byłbym jednym z nich. Miałbym do kompletu z A-S2000 i CD-S2000, które od lat goszczą w głównym systemie. W gruncie rzeczy Yamaha nie ma teraz w ofercie żadnego streamera z wyższej półki, a szkoda. Tak jak napisałeś, wystarczyłoby nieco odświeżyć bebechy i wpakować system MusicCast.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja dostałem na CD-NT670D (MCR-N870D) i też się zastanawiam... na serwerach nadal stara wersja 2.14.

Nie aktualizowałem bo nie ma changelog'u... ?

Na stronie Yamahy widziałem jakieś wpisy, że znów coś z radiem internetowym u co niektórych (z tydzień temu). Póki co u mnie nadal śmiga bez zająknięcia.

Kurde 2,5 roku temu dodali między innymi TIDAL'a... było by kozacko, jakby dodali jeszcze TIDAL CONNECT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie przejdzie... do MQA jest potrzebny software'owy bądź "sprzętowy dekoder" (a przynajmniej, tak ma to wyglądać w firmware - a to dodatkowe licencje więc i pieniądze).

U mnie MASTER działa świetnie ale używam apki na desktopie (software'owo dekoduję pierwszą warstwę do 88.2/96kHZ) i łącze PC z USB DAC w A-U670.

 

EDIT: Qobuz jest super ale na razie trzeba się bawić z VPN'ami ? ...a TIDAL  HIFI /MASTER jest za grosze, jak się trochę pokombinuje ? Niedawno chyba nawet był za darmo na pół roku.

Z ciekawości... co konkretnie poprawili w obsłudze Qobuz'a?

Edytowane przez vteccorp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać poprawnie listę dodanych albumów w wersji z aplikacji oddzielnej qobuz. Wcześniej była wyszarzona i przez musiccast apk nie dało się wejść, trzeba było wchodzić w Wykonawców lub wyszukiwać.

Miałem rację. O to lista zmian w mojej R-N803D 1.17 (jak sądzę, to wszystkie zmiany. Oficjalnego changeloga nie widzę w necie jeszcze):

“1. Obsługa konta Spotify Free oraz poprawa stabilności odtwarzania*
2. Poprawa przeglądania listy Qobuz

* W przypadku tej nowej wersji oprogramowania wszelkie ustawienia wstępne, które już zostały zapisane, zostaną usunięte, dlatego konieczne będzie ponowne zapisanie wszystkich obecnych ustawień wstępnych. Niektóre modele ze zintegrowanym OSD (On-Screen Display) nie będą już wyświetlać na wyświetlaczu ekranowym komunikatu "Teraz odtwarzane".“

Winyle to jest to :)



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Aleko napisał:

Hejka, orientuje się ktoś czy Amplituner Yamaha RX-A 1010 obsługuje Tidala?...

Nie ma na nim systemu MusicCast, więc wnioskuję że nie obsłuży Tidala. Możesz do niego dokupić moduł Bluetooth i wtedy po nim streamowić.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, jackobtone napisał:

Nie ma na nim systemu MusicCast, więc wnioskuję że nie obsłuży Tidala. Możesz do niego dokupić moduł Bluetooth i wtedy po nim streamowić.

No właśnia tak myślałem, a czy przez ten moduł będzie jakiś znaczący spadek jakości w stosunku do WiFi?...bo chyba w MusicCastach tak się to odbywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Aleko napisał:

No właśnia tak myślałem, a czy przez ten moduł będzie jakiś znaczący spadek jakości w stosunku do WiFi?...bo chyba w MusicCastach tak się to odbywa...

Na to pytanie niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć ? 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Aleko napisał:

No właśnia tak myślałem, a czy przez ten moduł będzie jakiś znaczący spadek jakości w stosunku do WiFi?...bo chyba w MusicCastach tak się to odbywa...

będzie dramat jak to po bluetooth. Jak chcesz tanio, to kup Audio Pro Link 1, który to ma wyjście cyfrowe dźwięku i podłączysz pod daca w Yamasze. Audio Pro ma wszelkie funkcje sieciowe wbudowane, a więc telefonem/tabletem tylko sterujesz. Same korzyści i lepszy dźwięk za niewiele większą cenę, więc dziwię się jak można komuś do takiego systemu proponować bluetooth...

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Wszystkich. Przez jakiś czas byłem użytkownikiem wzmacniacza Yamaha AS-1100 jedna z racji niespasowania z moimi kolumnami byłem zmuszony go sprzedać. Wzmacniacz cieszy już innego właściciela a mi pozostały do zbycia drewniane boczki robione do niego na zamówienie z drewna egzotycznego. Może ktoś będzie zainteresowany to serdecznie proszę o kontakt.

pozdrawiam

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, yamfan napisał:

Czesc. Czy mozna jeszcze gdzies zakupic wzmacniacz i odtwarzacz cd yamaha as i cd 3000 ? I ile kosztuje w tej chwili ? 

Jak nic w sieci nie znalazłeś w Polsce to raczej już tego nie ma, może CD jeszcze jest. Oficjalna dystrybucja  w Polsce to audioklan.pl przez sieć Top hi-fi. Poza oficjalną dystrybucją to sprawdź rtvmax. Generalnie pozostało polować  na używane albo następcę a-s3200 za znacznie wyższą cenę ale warto zadzwonić do Top hifi i spytać o rabat.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, yamfan napisał:

Czesc. Czy mozna jeszcze gdzies zakupic wzmacniacz i odtwarzacz cd yamaha as i cd 3000 ? I ile kosztuje w tej chwili ? 

Na giełdzie hifi jest zestaw 

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/46/388156.php

I przykładowe ceny 

https://www.hifishark.com/search?q=yamaha+as3000

 

https://www.hifishark.com/search?q=yamaha+cds3000

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 dni temu informowałem Was, że pojawił się updejt firmwaru do najwyższego amplitunera Yamahy R-N803D i dopiero dziś Yamaha oficjalnie pochwaliła się wprowadzonymi zmianami. Dla chętnych zamieszczam link do aktualizacji Firmware 1.17 - R-N803D

Uwaga: Nie ponoszę odpowiedzialności za ew. niepowodzenia przy aktualizacji firmwaru w Waszych urządzeniach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć 

Moi Drodzy, posiadam Yamahę A-S2000, chciałbym podpiąć do niej Monitor Audio Gold 100 5G lub 4g jak się trafi. Dobre to będzie połączenie? Niestety ostatnio jest problem z odsłuchami w salonach, bo  nie posiadają albo oferują nowe na zamówienie klienta, co wiąże się automatycznym kupnem.  Dodam, że teraz mam MA silver6. Na moje ucho gra to bardzo fajnie i czy tak samo będzie z Goldami. Czytałem w necie jest bardzo duża różnica między linią silver, a gold. Były tez opinie, że jak przeskakuje się z klasycznych wysoko tonowców na wstęgę, może być lekki szok prowadzący niekoniecznie do dobrych doznań. Doradzicie coś? Będę wdzięczny 

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.12.2020 o 08:20, Bruno napisał:

20 dni temu informowałem Was, że pojawił się updejt firmwaru do najwyższego amplitunera Yamahy R-N803D i dopiero dziś Yamaha oficjalnie pochwaliła się wprowadzonymi zmianami. Dla chętnych zamieszczam link do aktualizacji Firmware 1.17 - R-N803D

Uwaga: Nie ponoszę odpowiedzialności za ew. niepowodzenia przy aktualizacji firmwaru w Waszych urządzeniach ?

No właśnie...

Witam wszystkich. Na tym forum jestem nowy, ale w sumie to nie o tym...

Zainstalowałem nowy firmware 1.17 w moim R-N803D. Faktycznie informacja o tym co nowego wniosła aktualizacja wyszła od Yamahy z opóźnieniem, więc tym większa była moja radość kiedy okazało się, że aktualizacja zawiera oczekiwany od roku dostęp do Spotify Connect dla użytkowników kont Spotify free. Konfiguracja poszła sprawnie i już myślałem, że jest wszystko ok, ale amplituner po zainstalowaniu aktualizacji zaczął się zachowywać dziwnie. Niezależnie od wybranego źródła amplituner po ok. minucie przełącza się na Spotify i to na przypadkową bibliotekę. Co gorsza amplituner sam zaczął się włączać (w nocy np.) i grać przypadkowe utwory ze Spotify. Sprawa na tyle mnie zdrażniła, że wróciłem do firmware 1.16 (oczywiście 'przypadki' ustały). Czy któryś z użytkowników ma podobne doświadczenia i czy może poradził sobie jakoś z tym tematem nie wracając do poprzedniego firmware?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, u mnie jest ok. Może to kwestia po aktualizacji wyłącznie z prądu amplitunera? Ja bym wgrał jeszcze raz. Potem jak się zakończy proces wyłączył na parę minut (power off) z przycisku i dopiero włączył i testował. Ew. napisz wcześniej do serwisu w Warszawie. Bardzo szybko odpowiadają. Gdzieś miałem do nich maila. Powodzenia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Bruno napisał:

Nie, u mnie jest ok. Może to kwestia po aktualizacji wyłącznie z prądu amplitunera? Ja bym wgrał jeszcze raz. Potem jak się zakończy proces wyłączył na parę minut (power off) z przycisku i dopiero włączył i testował. Ew. napisz wcześniej do serwisu w Warszawie. Bardzo szybko odpowiadają. Gdzieś miałem do nich maila. Powodzenia! 

Już napisałem do nich i czekam na odpowiedź. Po przemyśleniu całej sytuacji zaczynam dochodzić do wniosku, że problem może leżeć nie po stronie amplitunera, a po stronie aplikacji. Jeżeli aplikacja MusicCast jest w stanie 'wybudzić' amplituner i zacząć odtwarzać ostatnie źródło, to dlaczego nie miała by tego robić aplikacja Spotify? Problem w tym, że jeśli tak jest, to aplikacja Spotify robi to poza moją kontrolą, a ja nie znalazłem żadnego miejsca w konfiguracji w którym można by to było zmienić. Może mając konto w wersji premium takie miejsce by się w aplikacji znalazło. Pokombinuję jeszcze - zresetuje ustawienia aplikacji, dotychczasowe preferencje itd. Może pomoże. Jak coś poradzę to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, zbychu_z napisał:

Już napisałem do nich i czekam na odpowiedź. Po przemyśleniu całej sytuacji zaczynam dochodzić do wniosku, że problem może leżeć nie po stronie amplitunera, a po stronie aplikacji. Jeżeli aplikacja MusicCast jest w stanie 'wybudzić' amplituner i zacząć odtwarzać ostatnie źródło, to dlaczego nie miała by tego robić aplikacja Spotify? Problem w tym, że jeśli tak jest, to aplikacja Spotify robi to poza moją kontrolą, a ja nie znalazłem żadnego miejsca w konfiguracji w którym można by to było zmienić. Może mając konto w wersji premium takie miejsce by się w aplikacji znalazło. Pokombinuję jeszcze - zresetuje ustawienia aplikacji, dotychczasowe preferencje itd. Może pomoże. Jak coś poradzę to napiszę.

Chyba słuszne rozumowanie. Ja nie używam Spotify, tylko Tidal i Qobuz. Jest lepsza jakość dźwięku. Były problem z qobuzem, ale ten updejt naprawił problem i wszystko działa perfect. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.