Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, miki450 napisał:

Większość kombinuje ze wzmacniaczem, źródłem, głośnikami i kablami a potem wciska wszystko w byle kąt i się zachwyca brzmieniem. I to przeraża, bo wskazuje na totalną głuchotę. Smutne to po prostu. Jeszcze gorzej, że tacy ludzie robią tu później za ekspertów bo mają np. duży staż albo masę bezwartościowych wpisów.

Skąd Ty masz taką wiedzę o tej „większości” ? Byłeś u wszystkich forumowiczów, widziałeś zdjęcia? Nie twierdzę, że tak nie jest ale dopóki się nie ma podstaw to równie dobrze można powiedzieć, że jest odwrotnie. Np. u wiekszości moich znajomych, u których byłem zarówno sprzęt jak i akustyka jest co najmniej dobra. Więc nie generalizuj proszę. Zresztą zaczęło się od wychwycenia różnicy między dwoma wzmaczami, a Ty zrobiłeś z tego wielki problem jakby to był start promu kosmicznego, wyluzuj😉

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

czy ktos zestawił Yamaha as701 z Dali

Zensor 5 / Oberon 5

Zensor 7 / Oberon 7

?

Bo ciągle nie jestem pewny czy to dobre połączenie. Mam Oberon 3 i jest podbita góra co mi się nawet podoba bo więcej szczegółów slychac, ale to kosztem średnicy ktorą Oberony mają wycofaną i as701 (chyba) troszkę tez (proszę o poprawienie jesli tak nie jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Kolego, to forum mnie nauczyło, żeby za dużo się nie chwalić.
W  naturze też nie mam, żeby się przyp...lać.
Nie odbieraj tego co piszę tak osobiście.
Stwierdzam oczywistą oczywistość, że całe to audio klockowo stoi na głowie.
Większość kombinuje ze wzmacniaczem, źródłem, głośnikami i kablami a potem wciska wszystko w byle kąt i się zachwyca brzmieniem. I to przeraża, bo wskazuje na totalną głuchotę. Smutne to po prostu. Jeszcze gorzej, że tacy ludzie robią tu później za ekspertów bo mają np. duży staż albo masę bezwartościowych wpisów.
 


A TY co masz? Żal do świata?

EOD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.05.2021 o 10:15, miki450 napisał:

Nie dziwi nic. Już 2100 był doskonały.

Tylko trzeba dać im warunki do grania.

i pewnie as2000 tez 🙂

W dniu 10.05.2021 o 08:44, mig30 napisał:

czesc

czy ktos zestawił Yamaha as701 z Dali

Zensor 5 / Oberon 5

Zensor 7 / Oberon 7

?

Bo ciągle nie jestem pewny czy to dobre połączenie. Mam Oberon 3 i jest podbita góra co mi się nawet podoba bo więcej szczegółów slychac, ale to kosztem średnicy ktorą Oberony mają wycofaną i as701 (chyba) troszkę tez (proszę o poprawienie jesli tak nie jest)

ja mam as2000 obecnie  z Dali Mentor 2 , powiem że jest świetnie ,  choc przy zbyt jasnych realizacjach trzeba trochę zjechać z Treble

ale lepiej zjeżdżać niz je podbijać na zbyt ciemnych kolumnach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sprawilem sobie standy pod oberony 3 i z as701 to gra super dla mnie. nie chcę zadnych podlgowek z ich dudniem na moich 15m. porownywalem tez as701 z marantz 7005.. boze, ten marantz to porazka po calosci. nie ma niczego dobrego. moze seria 8 , ale kultura marantza w porownaniu nawet do tej mojej "buzetowej" yamahy to dno - grzeje sie, ciezko dobrac glosnosc o jezdzi mało skoorydynowanie. szkoda ze ludzie z salonow tak kpią z as701. kij im w oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

przyniosłem właśnie do domu yamahę wxc 50.

Nie znalazłem w instrukcji, czy mogę podłączyć ją do wzmacniacza jednocześnie analogowo przez RCA  jak i cyfrowo przez coaxial?

Czy przy jednoczesnym podłączeniu dwoma sposobami nic się nie uszkodzi?

Byłoby mi prościej sprawdzić na którym połączeniu lepiej gra (przełączając źródło w wxc 50 w czasie rzeczywistym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, sul76 napisał:

Nie znalazłem w instrukcji, czy mogę podłączyć ją do wzmacniacza jednocześnie analogowo przez RCA  jak i cyfrowo przez coaxial?

bez najmniejszego problemu

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniasz tylko wejście we wzmacniaczu z cyfrowego na analogowe. Yamaha WXC-50 jednocześnie wysyła sygnał tu i tu 😉 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie po tak długiej przerwie. Szukam układu BA3122N montowanego w yamahach AX-730, AX-930, AX-1050, AX-1070,AX-1090. Jeśli ktoś z forum ma problem ze starym wzmakiem Yamahy to proszę pisać lub dzwonić 501-389-201 chętnie pomogę, naprawię. Z racji na natłok roboty nie mam kiedy pisać na forach mam pokaźną kolekcję Yamah. I bardzo dużo doświadczenie co siedzi wewnątrz gdyż je naprawiam. Ostatnio dorabiałem całą końcówkę mocy do Yamahy MX-1000 od zera włącznie z wytrawieniem nowej płytki drukowanej. Ale mam problem z układem BA3122N nie mogę go nigdzie znaleźć dzwoniłem do serwisu Yamahy część jest niedostępna i nigdy już nie będzie. Potrzebuje minimum 2 sztuki. Wskrzeszałem klientowi Yamahę AX1070. Przy pomocy AX730. Teraz leży mi ta 730 a nie mam serca żeby ją na części rozłożyć chcę ją naprawić i oddać w dobre ręce. Sprzęt Yamahy to moja pasja życiowa 😊. Jeśli ktoś ma problem że coś mu nie działa czy chcę zrobić serwis dzwońcie piszcie. Jest jeden warunek naprawiam sprzęty yamahy z lat 70-80-90 nie zajmuję się amplitunerami bo ten sprzęt dla mnie nie gra i szkoda na to czasu. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witaj kiza. Czy przy innych formatach dioda też się świeci czy tylko przy sacd. Ostatnio słuchaliśmy płyt w innym formacie i w moim odtwarzaczu dioda nie świeciła i nie wiem czy u mnie jest coś nie tak czy te odtwarzacze tak mają. Z odtwarzaniem muzyki nie było problemów i wszystkie formaty grały poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Jak dioda nie świeci, to znaczy że czyta po warstwie CD! To chyba częsta przypadłość, że laser szwankuje i nie czyta warstwy SACD. Oprócz mojej byłej S1000 spotkałem dwóch innych użytkowników, którzy mieli tak samo. Teraz mam Pioneera i jest ok, ale już w necie znalazłem informację użytkownika, że też mu laser przestał czytać SACD, więc tak to już jest, że ojca nie ma, dziecko jest... 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
16 minut temu, Mikellino napisał:

Witajcie. Mam trochę sprzętu yamahy vintage na zbyciu. Ale nie mogę namierzyć forum audio giełdy, a tu nie jest to chyba odpowiednie miejsce na ogłoszenie.
Podrzućcie gdzie to można zawiesić?

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka
 

https://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/

https://www.hifi.pl/gielda/audio.php

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał Ktoś z w/w do czynienia? Zestaw jest dość kosztowny zważywszy na wiek, pytanie czy wart swojej ceny czy celować we współczesne konstrukcje np: M/C-5000, z drugiej strony ze stajni Yamahy chyba nic bardziej dopracowanego jak seria 10000 nie wyszło.. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.