Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Mikellino napisał:
5 minut temu, Piotr Marzanna napisał:
Nie w Ostrołęce czasem? Tam Właściciel miał taki zestaw o ile pamiętam, jak to grało MX-2000 dawała radę takim kolumnom?

Tak. Tam był zestaw taki. Trudno to ocenić i nie chciałbym tu tego robić. Generalnie istotne było źródło i tam było to wąskie gardło.

A ok...jasna sprawa. Swego czasu myślałem o tej końcówce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to wygląda tak:
Z preampu dwa kanały Lewe idą na Lewą Yamahę, dwa kanały Prawe idą na Prawą Yamahę
potem:
Lewa Yamaha M4 kanał Lewy - Infinity L góra
Lewa Yamaha M4 kanał Prawy - Infinity L dół
Prawa Yamaha M4 kanał Lewy - Infinity P góra
Prawa Yamaha M4 kanał Prawy - Infinity P dół
to właśnie biamp pionowy, pełna separacja kanałów, dużó więcej szczegółów oraz lepsza scena niż gdy podłączyłem poziomo czyli jeden wzmacniacz na P i L górę drugi na P i L dół. 
No ale ja mam dwa takie same wzmaki po pełnej odbudowie na takich samych komponentach i tak samo wyregulowane.
 
No tak. U mnie nie będzie takiej możliwości. Potężniejsza musi napędzić bas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mikellino napisał:

No tak. U mnie nie będzie takiej możliwości. Potężniejsza musi napędzić bas.

Spróbować nie zaszkodzi aczkolwiek obawiam się nie różnicy w mocy tylko w charakterystyce pracy. Przy pomiarach mocy w biampie poziomym ( jak u Ciebie ) zauważyłem, że złudnym jest myślenie, że to bas bierze dużo w tych głośnikach. To EMIMy i EMITy wysysają moc z Yamah. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, podwójne cewki w Watkins'ach, 4 i 2 ohm, nie znaczą, że Yamaha dostaje od wooferów w dupę. Konstrukcja zwrotnic powoduje włączenie obwodu równoległego drugiej cewki 2 ohm tylko przy częstotliwości rezonansu. W tym  zakresie częstotliwości następuje około 6 cio krotne zwiększenie impedancji przetwornika. Włączenie drugiej cewki i obniżenie przez to impedancji powoduje wyrównanie impedancji głośników w całym zakresie częstotliwości bez pików, które zmieniały by charakterystykę dźwięku jak i zmianę obciążenia wzmacniacza. Spróbuj więc też mocniejszą dać na górę. Może to niewiele zmienić na dole za to MX10000 da więcej pięknej wstęgowej średnicy i góry

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, podwójne cewki w Watkins'ach, 4 i 2 ohm, nie znaczą, że Yamaha dostaje od wooferów w dupę. Konstrukcja zwrotnic powoduje włączenie obwodu równoległego drugiej cewki 2 ohm tylko przy częstotliwości rezonansu. W tym  zakresie częstotliwości następuje około 6 cio krotne zwiększenie impedancji przetwornika. Włączenie drugiej cewki i obniżenie przez to impedancji powoduje wyrównanie impedancji głośników w całym zakresie częstotliwości bez pików, które zmieniały by charakterystykę dźwięku jak i zmianę obciążenia wzmacniacza. Spróbuj więc też mocniejszą dać na górę. Może to niewiele zmienić na dole za to MX10000 da więcej pięknej wstęgowej średnicy i góry
No ja się nie znam na tych elektronicznych zagadnieniach, ale z tego co rozumiem z przeczytanych dyskusji o infinity, to problem w zwrotnicach jest przede wszystkim z duzymi kondensatorami, które są na wejściu i pracują trochę w niezgodzie że wzmacniaczem. Ta konstrukcja tam jest nietypowa.
Ale nie wchodzę w dyskusję bo elektronik ze mnie żaden. Z tego co pamiętam to gdzieś że Śląska jesteś tak? Może tam zorganizujemy jakieś odsuchy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mikellino napisał:

Może tam zorganizujemy jakieś odsuchy?

Jak najbardziej jestem za. Wyniosłem się na wiochę pomiędzy Gliwicami a Katowicami ( i ta wiocha to nie Ruda Śląska 🤣)

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kiza napisał:

Czy naprawdę AS-3000 jest taka cienka ??

Nieee, to wspaniale brzmiący wzmacniacz tylko dostał ciężkie zadanie w postaci Infinity. Kto miał to wie, że wydanie niemałej sumy na klasyczne Infinity to dopiero początek wydatków a same głośniki będą najmniejszym z nich. 

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie wypowiem, nie mam doświadczenia. Mogę dać Ci namiar na kolegę który jest właścicielem tej Yamahy i który właśnie ten wzmak sprzedaje bo... nie brzmi z R90. Stoi srebrny na OLX z Rzeszowa. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe bo jak ją wystawił za 12 tys z możliwością zejścia do 11 to mu się telefon grzał. Jak chcesz to go uprzedzę i dam Ci na priv numer to zadzwonisz i pogadasz. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, staropolanka2000 napisał:

Chyba wisiała, bo nie mogę znaleźć, a z wyszukiwarki na olx raczej umiem korzystać. 

https://www.hifishark.com/model/yamaha-a-s-3000

wejdź na sold/expired i pierwsza z góry. Długo nie stała, jak mówiłem telefon wciąż dzwonił.

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1110 nie miałem i nie słyszałem ale to chyba nie to samo co cdx-2000 mimo podobieństw, tak wnioskuję bo mam tunery tx-1000 i tx-2000 i mimo niewielkich różnic też inaczej grają na korzyść tx-2000..
Znalezione w sieci
Czyli może masz rację. Nie do końca to samo..chasis?
Unit DAC System Transport
--------------------------------------------------------------------
YAMAHA CDX-1110 2 x PCM56P-K – YM3414 TAOHS-HGI / VE720301
YAMAHA CDX-1120 4 x PCM58P-J TAOHS-HG1 / NX602610
YAMAHA CDX-2000 2 x PCM56P-K MLP-7
YAMAHA CDX-2020 4 x PCM58P-J TAOHS-HG1 / NX602610
YAMAHA CDX-2200 2 x PCM56P-K – YM3404 MLP-7
YAMAHA CDX-5000 2 x PCM56P-K – YM3404 MLP-7 / VD190300
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezione w sieci
Czyli może masz rację. Nie do końca to samo..chasis?
Unit DAC System Transport
--------------------------------------------------------------------
YAMAHA CDX-1110 2 x PCM56P-K – YM3414 TAOHS-HGI / VE720301
YAMAHA CDX-1120 4 x PCM58P-J TAOHS-HG1 / NX602610
YAMAHA CDX-2000 2 x PCM56P-K MLP-7
YAMAHA CDX-2020 4 x PCM58P-J TAOHS-HG1 / NX602610
YAMAHA CDX-2200 2 x PCM56P-K – YM3404 MLP-7
YAMAHA CDX-5000 2 x PCM56P-K – YM3404 MLP-7 / VD190300
Dodatkowo
CD Players Using the MLP-7 Laser Block

Akai
CD-M719

Harman Kardon
HP100

Yamaha
CDX-500
CDX-700
CDX-900
CDX-1100
CDX-2000
CDX-2200
CDX-5000
CDX-10000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, eMCZe napisał:

Ja się nie wypowiem, nie mam doświadczenia. Mogę dać Ci namiar na kolegę który jest właścicielem tej Yamahy i który właśnie ten wzmak sprzedaje bo... nie brzmi z R90. Stoi srebrny na OLX z Rzeszowa. 

Widać AS-3000 jest za słaba, ja miałem podłączoną swoją AX-2000 pod R-90 i też musiałem ją ciut mocniej podkręcić niż na swoich kolumnach na scanach ale i tak to bardzo ładnie zagrało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mikellino napisał:

Znalezione w sieci

A ja mam takie coś:

YAMAHA CDX-1100 2 x PCM56P-K – YM3404 / YM3619MLP-7 (VD190300)

YAMAHA CDX-1110 2 x PCM56P-K – YM3414 + YM6013MLP-7 / TAOHS-HG1

YAMAHA CDX-1120 4 x PCM58P-J – SM5813AP + YM6055CTAOHS-HG1 (NX602610)

YAMAHA CDX-1200 YAC506-D – YM7402TAOHS-KP2

YAMAHA CDX-2000 2 x PCM56P-K – YM3414 + YM6013MLP-7 / TAOHS-HG1

 

I według tego to to samo 🙂

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać AS-3000 jest za słaba, ja miałem podłączoną swoją AX-2000 pod R-90 i też musiałem ją ciut mocniej podkręcić niż na swoich kolumnach na scanach ale i tak to bardzo ładnie zagrało..
A jak zrobisz rekap r90, to okaże się że nie jest tak źle;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mikellino napisał:

Dodatkowo
CD Players Using the MLP-7 Laser Block

Akai
CD-M719

Harman Kardon
HP100

Yamaha
CDX-500
CDX-700
CDX-900
CDX-1100
CDX-2000
CDX-2200
CDX-5000
CDX-10000

Tak coś w tym jest...wiem to po tunerach 1000 i 2000 jak grają i też nieznacznie różnią się parametrami, tak w ogóle to seria 2000 i 10000 to trochę inna liga niż katalogowo pozostałe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam zawsze od recapu czy to zwrotki czy wzmacniacze czy pre czy CD i na kondensatorach nie oszczędzam 🙂

Od jutra zaczynam z babcią Yamahą CD-X3. Najpierw recap, potem stopień lampowy.

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam zawsze od recapu czy to zwrotki czy wzmacniacze czy pre czy CD i na kondensatorach nie oszczędzam
Od jutra zaczynam z babcią Yamahą CD-X3. Najpierw recap, potem stopień lampowy.
I wiesz co? Najciekawsze jest to, że kondy T.I trzymały wszystkie parametry, ale świeże na basie zagrały o ładnych db mocniej. Czuć było różnice pomiędzy zrobioną kolumna a niezrobioną w ****.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawet ESR był niższy niż w tym co można znaleźć teraz, tylko że w R nie ma takich puszek. Ale za to EMIMy i EMITy gdy dostały miedzi od Audyna, foli od Auricapa i elektrolitu od Audio Note dostały jeszcze więcej szczegółów, sceny i dynamiki.

Bas... musiał byś posłuchać, opisać się nie da ile dwie stare końcówki Yamahy M4 potrafią z RS 2.5 wykrzesać. Teraz akurat oglądamy film z Netflix'a. TV podłączony przez DAC do pre Yamaha C4 i zestaw służy za kino domowe. Młodzież śmieje się , że mamy kino 3D, kanapa podskakuje w scenach walk czy wybuchów. Z jednej Yamahy tyle powera nie było. W biampie to zupełnie inna bajka.

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wsadziłem głównie Erse audio. Ale coś dokupywałem w GB Mundorfa.
Ogólnie trzymałem się założeń i 5%. Mierzyłem, i chyba jeden był na granicy 5%.
Ogólnie na bas poszło w zamian 882, 4x220 i reszta dobrana idealnie. Oczywiście na srebrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny staruszek w kolekcji :

4bc2e63a63a2dc0a.jpg

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na jesien debiutuje nowy CD :CD-S 303. Lifting poprzednika i oczywiście droższy. Przez usb czyta 24/96.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.