Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123

Rekomendowane odpowiedzi

A ja zmieniłem lampy w DAC'u, dałem impulsowe z większą ilością szczegółów i strasznie się polubiły z moimi Yamahami. One wręcz były głodne szczegółów 🙃

Teraz z Infinity RS grają jeszcze lepiej.

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Marzanna napisał:

Hej! Pytanie odnośnie Yamahy CD S-3000, ze specyfikacji widać że odtwarzacz może pracować jako zewnętrzny DAC, czy to prawda, ktoś przerabiał ten temat?

oczywiście, ma wejście USB, optyczne i koaksjalne. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2021 o 11:12, marek-1969 napisał:

Na jesien debiutuje nowy CD :CD-S 303. Lifting poprzednika i oczywiście droższy. Przez usb czyta 24/96.

szkoda ze pilot od niego nie obsluzy wzmaka w sensie głośnosci.. jak to robi ten od NS 303

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

oczywiście, ma wejście USB, optyczne i koaksjalne. 

Dziękuję za odpowiedź, czyli rozumiem że mogę podłączyć np tv optykiem do cd s 3000 wykorzystując jego dac i dalej z cd s 3000 po xlr do wzmacniacza? Z tego co się orientuję cd posiada dość dobry dac sabre..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz tak zrobić. 

Sabre jak sabre. Sama kość nie gra, miałem Pioneera N70 z kością Sabre i grał tragicznie. Niektóre DAC Hegla też ma Sabre, a grają całkowicie inaczej. Też mi się nie podobają 😊

Czyli nie ma reguły. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rafal735r napisał:

Możesz tak zrobić. 

Sabre jak sabre. Sama kość nie gra, miałem Pioneera N70 z kością Sabre i grał tragicznie. Niektóre DAC Hegla też ma Sabre, a grają całkowicie inaczej. Też mi się nie podobają 😊

Czyli nie ma reguły. 

Hejka...tak to prawda że samo sabre mimo że współczesne nie zagra. Teraz np mam tv i NP S-303 podłączone cyfrowo pod dac {BB-PCM 56} we wzmacniaczu i choć to już wiekowe gra najlepiej ze wszystkich możliwych kombinacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Piotr Marzanna napisał:

Dziękuję za odpowiedź, czyli rozumiem że mogę podłączyć np tv optykiem do cd s 3000 wykorzystując jego dac i dalej z cd s 3000 po xlr do wzmacniacza? Z tego co się orientuję cd posiada dość dobry dac sabre..?

dokładnie tak 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby szkoda ale mi DAC podłączony optykiem z TV robi za kino domowe. Jakie Yamahy w połączeniu z Infinity mają pier**l...cie dołem parę osób się już z forum przekonało. Sceny walk pościgów czy strzelanki na takim secie to już kino 4D. Oprócz sceny dochodzą drgania czy wręcz ruchy kanapy. Ja polecam. 

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jako nowy klubowicz, chociaż od ponad roku posiadam A-S3000.

Mam pytanie, które już wcześniej padło na forum, czy ktoś porównywał A-S3000 i A-S3200?

Czytałem wywiad z R&D Yamaha na temat konstruowania ostatniego z nich i z ciekawością przyjąłem fakt, że "podobno" przy projekcie 3200 opierali się na serii 5000, a nie na 3000. Ale 5000 powstało po 3000 i skoro w 3000 i 5000 używają tych samych tranzystorów mocy MOSFET MLE20 Sanken (w 5000 są dublowane), to oznacza, że w 3200 jest tak samo. Potwierdzenie tego faktu znalazłem na stronie: https://www.on-mag.fr/index.php/topaudio/tests-auditions/22140-test-yamaha-a-s3200-un-ampli-hifi-tres-haut-gamme-a-vumetres-pour-concurrencer-les-cadors-tels-accuphase-luxman-ou-mcintosh

Tak czy inaczej chciałbym poznać opinie, czy 3200 to tylko nowe mosiężne nóżki zamiast odlewanych i inne oznaczenia na panelach przednim i tylnim...

Ciekawostką jest fakt, że serwisówka do 3200 nadal nie jest dostępna, a wówczas wszystko było by wiadome.

Jeżeli nic się nie zmieni to w najbliższych tygodniach będę miał okazję porównania mojego A-S3000 z wygrzanym A-S3200.

Ale niezależenie jestem ciekaw opinii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

Sprawdzał ktoś ostatni update firmware'u do 2.16 na CD-NT670/670D?

W changelog'u na japońskiej stronie piszą coś o "Ulepszonej łączności Spotify"... ale co konkretnie poprawili/naprawili? Miał ktoś jakieś problemy ze Spotify? ...bo u mnie jak złoto śmiga.

Aaa... jeszcze jedno pytanko. Próbował ktoś wgrywać poprzednią, niższą wersję firmware'u na CD-NT670? Rollback oprogramowania układowego do wcześniejszej wersji nie jest zablokowany jak np. w niektórych płytach głównych albo smartfonach, czy można spokojnie flash'ować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja, utarła się tu jakaś opinia o as-1200?

1. Czy to lepiej niż poprzednia seria? 

2. co można powiedzieć o jakości wyjścia słuchawkowego? czy ma szansę zagrać ok z np. niedrogimi typu hifiman he4xx? Raczej nie są to trudne słuchawki.

3. jakie jest pre gramofonowe? mam wkładkę AT VMN95E

 

dzięki z góry!

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dekoracja napisał:

heja, utarła się tu jakaś opinia o as-1200?

1. Czy to lepiej niż poprzednia seria? 

2. co można powiedzieć o jakości wyjścia słuchawkowego? czy ma szansę zagrać ok z np. niedrogimi typu hifiman he4xx? Raczej nie są to trudne słuchawki.

3. jakie jest pre gramofonowe? mam wkładkę AT VMN95E

 

dzięki z góry!

Hej,

A-S1200 gra bardziej miękko, ma lepszą barwę od A-S1100. Dźwięk jest bardziej analogowy. Zdecydowanie lepiej zgrywa się z jaśniejszymi kolumnami. Co do wyjścia słuchawkowego się nie wypowiadam, bo nie testowałem, za to pre gramofonowe jest zdecydowanie powyżej przeciętnej. Yamaha z tego z resztą słynie. Do tej wkładki w zupełności wystarczy.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Hej,

A-S1200 gra bardziej miękko, ma lepszą barwę od A-S1100. Dźwięk jest bardziej analogowy. Zdecydowanie lepiej zgrywa się z jaśniejszymi kolumnami. Co do wyjścia słuchawkowego się nie wypowiadam, bo nie testowałem, za to pre gramofonowe jest zdecydowanie powyżej przeciętnej. Yamaha z tego z resztą słynie. Do tej wkładki w zupełności wystarczy.

ja mam białe kolumny czyli powinno być ok?

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dekoracja napisał:

ja mam białe kolumny czyli powinno być ok?

tak, będzie lepiej, bierz w ciemno 😁

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, M.K. napisał:

Święta prawda, moje białe aurory wymiatają z tym wzmakiem🤣🤣🤣

a mówią, że kolor nie gra! albo kable, czy jakoś coś tam. Jutro zrobię testa tego as1200. szczerze i bez litości. 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dekoracja napisał:

a mówią, że kolor nie gra! albo kable, czy jakoś coś tam. Jutro zrobię testa tego as1200. szczerze i bez litości. 

Napisz koniecznie parę słów 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po testach 🙂

odbyły się TopHajfi we Wrocławiu. Jak zwykle było miło. Poprosiłem o postawienie ProAców bo sam mam studio148. Nie mają już ich więc poszły DT8. Przytargałem swojego naima - naits xs3 plus nd5xs2 i sieciówki (isol8/wireworld).

Yamaha as 1200 miała grać z node, ale nie było więc był NAD taki pre/źródło z blueosem. 

Połączenie ProAc/Yamaha/Nad nie zagrało jakoś za ciekawie. Coś mało dynamicznie, trochę bałaganiarsko, miałem wrażenie, że mimo braku dynamiki dźwięk mnie męczył. Leciała elektronika, wokalistki, rock, grime. Na szczęście sporo poprawiły moje sieciówki i zrobiło się lepiej - zwłaszcza dynamika i ogólny porządek na scenie. 

Potem naim poszedł (też moje sieciówki plus mój din-din furutecha) - brzmienie było diametralnie odmienne 🙂 Nagle pojawił się bas. Konkretny, mięsisty i dokładny. Dynamika wydawała się być 30% lepsza. Muzykalność też.

Mając jakieś przeczucia poprosiłem jeszcze Yamaha plus moje źródło - i to też bardzo dobrze zagrało! Inaczej niż komplet naim'a, ale nie gorzej. Była większa scena, więcej na boki, ciut spokojniej, ale pełna kultura, dużo informacji i dobra barwa. Nait xs3 ma większy entuzjazm.

Także moim zdaniem super wzmacniacz ta Yamaha as1200. Zdecydowanie zasługuje na dobre źródło i dobranie głośników/akcesoriów. Fajnie pokazała różnice między nagraniami zatem jest przejrzysta. Bas bardzo dobrze z moim źródłem - duży, dosyć dokładny i z definicją niezłą, ale ProAc dt8 chyba same nieco za swobodne są dole i to nie była absolutna kontrola. Moim zdaniem wina głośnika jednak.

A z tymi ProAcami przestrzeń (rozmach/szerokość) była wręcz spektakularna.

 

 

 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, costa brava napisał:

To już wiemy (lub wydaje nam się że wiemy) że as1200 lepsza od as1100, teraz prosiłbym o zdanie ws czy warto z as2100 pchać się w koszty z as2200 🙂

Przyznam, że ta as2100 razem z Cambridge Azur 851N to d....urywa

dlatego docelowymi opcjami są a-s3000/3200😀

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, staropolanka2000 said:

Mimo wszystko szczodre to dzieciątko, a żona musiała być bardzo grzeczna

Jeszcze zimowe opony z nowymi felgami dostała od dzieciątka.

Edytowane przez marecki marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, costa brava said:

To już wiemy (lub wydaje nam się że wiemy) że as1200 lepsza od as1100, teraz prosiłbym o zdanie ws czy warto z as2100 pchać się w koszty z as2200 🙂

Przyznam, że ta as2100 razem z Cambridge Azur 851N to d....urywa

Ja chciałem kupić Y-as 2200, ale nieszło dostać w tamtym roku, a nie wiem jak jest teraz. Pytałem kilka razy w sklepie i miał tylko1200 i w końcu kupiłem, 

24 grudnia z rana pojechałem na zakupy i  wiedziałem już, że pustymi rękami nie wrócę. W sklepie posłuchałem kilka razy Come Away With Me i odeszłem z nią choć była czarna, a nie srebrna. Myślę, że  2200 i 2100 to dobra cena bo 3000 to już dużo drożej. 

Najlepiej to samemu posłuchać spokojnie w domu, a nie sugerować się testami lub opiniami. Ja w ostatnim czasie patrzałem za głośnikami i odsłuchałem Yamahe ns 5000 i Paradigm Founder 120 i nie podeszły mi bo napaliłem się na Klipschorny.

Boję się chodzić do sklepu bo często odchodzę z czymś innym niż zamierzałem odejść.

Edytowane przez marecki marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.