Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Mikellino napisał:

Mam przeróżne Yamahy z lat 80/90

I tego Pana można słuchać godzinami, ma doświadczenie i szuka. I powiem że słuch ma wybitny.

I jak gra na Infinity MX w porównaniu do AS?? Jest różnica?? 

 

7 minut temu, Mikellino napisał:

Z resztą końcówka mx u kolegi eMCZe dała radę z rs2.5

To było nieziemskie doświadczenie. Widać więc że i jeden wzmak daje radę. Moje dwa musiały go gonić 🙂

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ooo.

Mamy klubik Infinity w Klubie Yamahy.

Pozdrawiam wszystkich sympatyków A-S3000.

U mnie Infinity RS2.5 zagrało do d…y z Rotelem RA-1572. Czym szybciej pozbyłem się tych kolumn. Staroć nic nie warta.

17 minut temu, eMCZe napisał:

I tego Pana można słuchać godzinami, ma doświadczenie i szuka. I powiem że słuch ma wybitny.

Ale może szanujmy też zdania odrębne. 

50 minut temu, eMCZe napisał:

Są na szczęście tutaj jeszcze tematy rzeczowe i konkretne bez urażonych ambicji choć coraz mniej. A gdy już tutaj wszystko zejdzie na poziom przedszkola to są i inne fora gdzie w temacie Yamahy gdy podasz fakt poparty doświadczeniem jest on przyjęty do wiadomości a nie zgnojony. 

 

Nadmiar chamstwa, też znawcą nie czyni (chyba, że znafcom).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, MarekzMarek napisał:

Ale może szanujmy też zdania odrębne. 

mówisz o tym:

  

Godzinę temu, eMCZe napisał:

Szanuję Twoje zdanie i cieszę się że to gra u Ciebie z Focal'ami zadowalająco.

jak widać ja szanuję.

 

15 minut temu, MarekzMarek napisał:

Staroć nic nie warta.

Ty nie.

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze jakieś argumenty. Bo też mogę powiedzieć że ten Rotel nic nie warty, ale fakt, dużo słabszy niż A-S więc nie ma czego wymagać. 

17 minut temu, MarekzMarek napisał:

Mamy klubik Infinity w Klubie Yamahy.

W drugą stronę również. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MarekzMarek napisał:

Tak, a zmęczeni jesteśmy wszyscy

Nie czytaj, ignoruj. To takie proste, możesz też mnie dodać do ignorowanych i w twym życiu nastąpi ponownie spokój. Widzisz, ja parę stron dalej wyraziłem swoje zdanie, tylko tyle... potem się zaczęło. 

Dla mnie to również koniec tematu.

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eMCZe napisał:

I zaczęła się gównoburza, z dumą będziemy bronić flagowego modelu, nie ważne że nie gra, ważne że ktoś śmiał się na niego postawić. 

A to ciekawe, AS3000 na hifishark do wyboru i do koloru, chcesz 1 a może 10 sztuk. Proszę Twoja kasa. 

Znajdź RS2.5... a są, jedne w Kanadzie a drugie w Serbii. A już po Twoim wpisie miałem nadzieję że znajdę drugie w pobliżu. 

Widać że "nie słyszałeś" o czym piszesz. Po drugie ja wciąż podkreślam że to zajefajny wzmak ale nie do wszystkiego. 

Jakość gry i budowanie sceny przez Infinity stawiam ponad umiejętności jej kreowania przez AS3000. W tym przypadku to ona okazała się słabszym ogniwem. Wybacz. 

Tak. Jest wiekowy co tylko świadczy o tym że kiedyś się dało robić takie urządzenia. I wtedy nie był topem jak seria 3xxx, od tego była wyżej klasowana M2. 

 

Zadałem proste pytanie, na które jest prosta odpowiedz. 

Czy Yamaha A-S3000 jest dobrym rozwiązanie do zestawu który lubi duży prąd?? Nieeee. 

I to ważne jest aby kolejny człowiek nie jechał 1000 km po sprzęt który u niego po prostu nie ma szans zagrać. 

A teraz możecie gównem rzucać we mnie dalej. Chciałbym tylko uzyskać odpowiedź od kogoś kto Yamahe reprezentuje i jest poważnym sprzedawcą, nie urażonych  w swojej ambicji użytkowników na których AS zostawiłem skazę. 

Tyle ode mnie. Przepraszam że rzeczywistość boli. 

Nikt tu gównoburzy nie robi. Po prostu porównujesz rzeczy trudno porównywalne. W klasie wzmacniaczy do 20 tys.  za nowy trudno znaleźć coś co napędzi dobrze te infinity. Może kilka Chińczyków typu Audio GD master 10, Dussun albo Xindak A600. Z metkowców to może MF M6500i.

Poza tym to jakieś Gryphony, ML, Krell itp. ale to sporo droższe rzeczy, a starsze klamoty nie każdy chce kupować bo to ryzyko.

Dlatego podstawa to dobór wzajemny komponetów i np. ja wiedząc co może, a czego nie as3000 za takimi kolumnami jak  infiniti w ogóle się nie rozglądam. Miałem kiedyś okazję kupić w dobrej cenie JBL Array 1400 ale ich właściciel jak usłyszał z czym miałyby grać to się roześmiał i powiedział, że bez wiadra prądu nie ma co podchodzić. 

Ty pokazujesz słabość as3000 na przykładzie, który z gruntu nie ma prawa dobrze zagrać i stąd moje uwagi.

 

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, audiofan01 napisał:

Ty pojazujesz słabość as3000 na przykładzie, który z gruntu nie ma prawa dobrze zagrać i stąd moje uwagi.

Dziękuję Ci za rzeczową odpowiedź. Widzisz jako jedyny przyznałeś to o czym pisałem, większości trudno nawet z tym się zgodzić. Trafne co napisałeś. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, MarekzMarek napisał:

Raczej, głupio rozpocząłeś. Aż tyle

I przeczytaj odpowiedź @audiofan01

Można rzeczowo bez urazy?? Co nie zmienia faktu że nie mam racji 😉

1 minutę temu, MarekzMarek napisał:

Wszystko testujesz na sprzęcie, który masz w sygnaturze?

Skoro mam to więc w domu to tak ale działa to w drugą stronę i to co mam w biorę ze sobą w inny tor. 

To co w sygnaturze jest moje na co dzień, sprzętu " trochę" więcej jest i przez ręce przechodzi jeszcze więcej z racji tego że często je naprawiam, odnawiam lub robię im kompletną wymianę kondensatorów i regulację. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To było nieziemskie doświadczenie. Widać więc że i jeden wzmak daje radę. Moje dwa musiały go gonić
Moja ax2000 to niby taka integra as. Podobno bebechy mx 2000. Ale gra inaczaj niż typowe mx. Z as nie słuchałem.
Słyszałem mx2000 na sigmach. Na nadmiar basu nie można było narzekać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił niedawno stare JBL ti 250 jego wzmacniiacz, jakiś DIY w klasie A sobie z nimi nie radzi. Prosił żeby do niego przyjechać z as3000. Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie ale spodziewam się co najwyżej „bez szału”, może nawet słabo. Nie wiem kiedy to będzie ale napiszę o wrażeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ooo.
Mamy klubik Infinity w Klubie Yamahy.
Pozdrawiam wszystkich sympatyków A-S3000.
U mnie Infinity RS2.5 zagrało do d…y z Rotelem RA-1572. Czym szybciej pozbyłem się tych kolumn. Staroć nic nie warta.
Nadmiar chamstwa, też znawcą nie czyni (chyba, że znafcom).
Podejrzewam, że nietykane od strony zwrotnic , nie będą fascynować. I pewnie takie miałeś. Po 40 latach trzeba pogrzebać. Nie ma cudów. Ale uwierz. W dobrym stanie technicznym jaki ma eMCZe pokazują co to za głośnik. Bas potrafi odrzucić a wstęga ... ja to wstęga...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

5 minut temu, eMCZe napisał:

Można rzeczowo bez urazy?? Co nie zmienia faktu że nie mam racji 

Przecież, ja nie chowam urazy.

6 minut temu, eMCZe napisał:

To co w sygnaturze jest moje na co dzień, sprzętu " trochę" więcej jest i przez ręce przechodzi jeszcze więcej z racji tego że często je naprawiam, odnawiam lub robię im kompletną wymianę kondensatorów i regulację. 

Czyli sprzęt (Yamaha) po całkowitym recapie? Zachowało się trochę oryginalnego brzmienia Yamahy, czy to już DIY? O resztę sprzętu nie pytam. Dla mnie to śmietnik.

2 minuty temu, Mikellino napisał:

W dobrym stanie technicznym jaki ma eMCZe pokazują co to za głośnik. Bas potrafi odrzucić a wstęga ... ja to wstęga...

Nie wiadomo jak tak naprawdę to gra, raz że to pewnie prawie DIY, dwa kompakt za 200zł przy testach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MarekzMarek napisał:

Dla mnie to śmietnik

Przyjedź i posłuchaj a dowiesz się w jakiej żyjesz nieświadomości. 

7 minut temu, MarekzMarek napisał:

Zachowało się trochę oryginalnego brzmienia Yamahy, czy to już DIY?

Widać jaki z Ciebie ignorant. Yamaha M4 w torze audio ma tylko precyzyjne styroflexy i mylary. Wygoogluj sobie co to. Elektrolity tylko w zasilaniu i te się właśnie zmienia na to co wcześniej dawała fabryka. 

 

10 minut temu, MarekzMarek napisał:

dwa kompakt za 200zł przy testach?

Mam może z 5 CD w domu. Wygoogluj również trochę więcej info jak gra AA5+ po kompleksowych modyfikacjach. Niestety nie jest już mój. Sprzedał się za 1600 zł. 

Słucham na winylu albo przez DAC plików źródłowych czy master. 

Chcesz punktować dalej to Ci ułatwię. Trzy tygodnie temu był u mnie kolega ze Stanów. Na co dzień muzyk i realizator dźwięku. Wielki sympatyk Yamahy. Ma chyba wszystko co bym wymienił. Oto jego komentarz. 

"OK, so the M-4s in dual configuration sound stellar. Marcin's system is very well balanced among the components and for the room size, albeit, the room has no special treatments. Nonetheless, the synergy of the system is outstanding. Everything Marcin stated above is spot on. We listened to three different sources (digital, CD and Vinyl) and the one that stood out the most was at no surprise the digital streamer, with the TT source not far behind. I say at no surprise, because the DAC Marcin is using has a semicustom configuration, hybrid SS & tube and sounded extremely well. If I would have heard it without knowing it was a streamer, I would have never known it is not vinyl...yes, that detailed and smooth, with no remanence of "digital sound".
Amps and speakers are well matched, providing good representation of the entire frequency spectrum. The bass response stood out, but at the same time it was well balanced, not overwhelming the highs.

the M-4s seem to be a match made in heaven for those Infinities and Marcin has done a superb job at tweaking and balancing the system. True HI-FI "

Powtórzę więc jeszcze raz. Przyjedź i posłuchaj potem się wypowiadaj. Ja mówię tylko o tym sprzęcie który słyszałem podając resztę toru. Bo to tylko ma sens. 

Przyjedź i posłuchaj jak @Mikellinowtedy się wypowiedz na temat mojej stopki. 

 

4 minuty temu, bkeram napisał:

Łagodząc sytuację, bo trochę w tej kłótni mojej winy z powodu odmiennego zdania, niż jednego z Kolegów,

No co Ty. Z Tobą mogę rozmawiać bo masz ten sprzęt i mówisz rzeczowo i może to u Ciebie brzmieć. I fajnie że eksperymentujesz. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Łagodząc sytuację, bo trochę w tej kłótni mojej winy z powodu odmiennego zdania, niż jednego z Kolegów, podłączyłem dzisiaj obok A-S3000 trochę vintage. Tj. Yamaha MX/CX-2000.  Do sprawdzenia czeka jeszcze w kolejce AX-2000a.
No ciekaw jestem wrażeń. A jakie głośniki, kable?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 
Nie wiadomo jak tak naprawdę to gra, raz że to pewnie prawie DIY, dwa kompakt za 200zł przy testach?
Wiesz, rekap wg oryginalnych schematów to raczej nie diy. A źródło... zawsze może być lepsze...
Moje re90 po wymianie bipolarow zagrały lepiej. Po prostu tak jest że prądowo inaczej pracuje coś co ma 30 lat.

Pijesz kolego do kasy, co jest delikatnie mówiąc słabe, bo jak podepnę Ci cdx2000 czy 2020 które jeszcze niedawno można było dostać w cenie około 3000 to żaden dzisiejszy cd nie da rady w klasie do 20k.


Jestem zwolennikiem kolumn Focala. Najczęściej używam Alto Utopia Be lub Micro Utopia Be, ale mam też i nowsze Kanta 2, czy Electra 1028 Be.
Kable od jakiegoś czasu to: Cardas Clear Reflection (komplet) lub Kryna Spca7 z Kryna Inca7 i Kryna Balca5.
 
No ja sie władnie zastanawiam czy po Sigmach nie wejść w Grande utopia ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bkeram napisał:

To może być system!

I usłyszę go na żywo!!! 

🙃

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, eMCZe napisał:

U mnie spadki są poniżej 2ohm. Ale może u Ciebie jest inaczej. Znam człowieka który ma Re90 na Nakamichi TA4 i mówi jak Ty z Focalami. Oj jak on jest zadowolony. Mówi tak bo nie wie jak zagrają na czymś co rzeczywiscie daje sobie z nimi radę. U mnie TA4 na RS2.5 wpadał w przester na górze bardzo szybko a kontrabas chociaż był w utworze prowadzącym stawał się tylko tlem.  To samo na A1000. A-S 3000 w przester nie wpadało tak szybko ale dynamika czy dół... zapomnij. Podłączone do Re90 zastąpiło wcześniejsze zaczęło już nawet budować scenę ale - lepsza góra, więcej szczegółów ale dalej nie to. Przyjemności nie było z tego. Lepiej daje sobie radę C4/M4. Jest wtedy i bas i dynamiką. A przypadku M4/C2/M4 jest lepsza góra i scena jakiej nie słyszałem. Na A-S3000 nigdy takiego basu i tak kontrolowanego nie osiągniesz. U kolegi przygoda z A-S3000 trwała krótko bo podłączył starego Naka PA7 i to był koniec przygody z A-S. 

Podsumowując mój długi i zagmatwany wywód. Po pierwsze, jeżeli mówisz że Yamaha A-S3000 gra dobrze z wymagającymi prądowo kolumnami znaczy się że nie wiesz jak one brzmią naprawdę i co mogą Ci jeszcze dać. Po drugie to są bardzo dobre wzmacniacze, jedne z lepszych jakie słyszałem ale to pod nie należy dobierać resztę toru. Po trzecie każdy kto używał Yamahy A-S do trudnych głośnikow i zamienił ją na inny wzmacniacz lub inny klasyczny zestaw pre/końcówka jak stara seria M czy jej odpowiednik B lub MX powie to co ja napisałem powyżej. 

Wszystko to miałem podłączone u mnie w domu pod RS2.5 i naprawdę wiem co mówię. Myślisz że jest dobrze a potem wchodzi coś co brzmi naprawdę dobrze i czujesz jak bardzo żyłeś w nieświadomości. To mój jedyny zarzut do serii A-S, wydajność prądowa. 

 

To zapraszam na odsłuch jak zestaw budżetowy w porównania do ceny Yamahy A-S3000 potrafią zagrać. Najlepiej zapraszam ze swoją Yamahą aby nie było wątpliwości. 

Powtarzam, nie atakuję nikogo. Zadałem proste pytanie do przedstawicieli dystrybutora. Słyszę co zrozumiałe same superlatywy, chciałbym usłyszeć prostą odpowiedź jak to według sprzedawcy jest z A-S x200 i trudnych kolumn. Czy z pełną odpowiedzialnością je poleci?? 

Zestaw budżetowy w porównaniu z do ceny używanej Yamahy A-S3000 chciałem dodać. 

Ale się czepiłeś tej Yamahy, ktoś Ci obiecał że napędzi te infiniti czy co? Accuphase za 30000zł używany też ich nie napędzi i co z tego. A myślę, że sam nie masz pojęcia jak one mogą zagrać. Podłącz monobloki halcro, albo Sphinx 26, (radzi sobie ze spadkami 0,5 ohma) to zobaczysz jak grają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, kghm napisał:

ktoś Ci obiecał że napędzi te infiniti czy co?

 Nie obiecywał i widzę dalej że, stwierdzenie, że nie napędziła jest tu grzechem.

29 minut temu, kghm napisał:

A myślę, że sam nie masz pojęcia jak one mogą zagrać. Podłącz monobloki halcro, albo Sphinx 26, (radzi sobie ze spadkami 0,5 ohma) to zobaczysz jak grają. 

Może masz rację, fajnie, że jest tu ktoś kto używał Sphinx'a. Opowiedz coś więcej proszę.

Ja grałem na nich jedynie Yamahą MX10000 ale tam tylko spadek gwarantowany do 1ohm i jest wtedy 2x1000W myślisz, że za mało ??

29 minut temu, kghm napisał:

Accuphase za 30000zł używany też ich nie napędzi i co z tego

Tańszy dał radę. 

 

EDIT:

2 X 1200 W przy 1 ohm 

 

EOT.

Edytowane przez eMCZe

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, eMCZe napisał:

                                               

Może masz rację, fajnie, że jest tu ktoś kto używał Sphinx'a. Opowiedz coś więcej proszę.

Miałem okazję słuchać u kolegi, nic lepszego już nie słyszałem, mówię o monoblokach 26. Rozmach, swoboda, dynamika coś niesamowitego, grało to z vienna acoustics mahler. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.09.2021 o 05:53, marecki marek napisał:

 

Produkt na rynku ma kilka lat życia i Yamaha musiała wydać coś nowego bo większość kupujących to ludzie którzy mieli 1100 czy 2100. Po wypłaceniu tych 50 % więcej to każdy stara się usłyszeć to, że nie wydał kasy na darmo.

a to ciekawe bajeczki opowiadacie bo ja nie kupiłem ani żadne x100, ani x200 a lepiej gra dla mnie nowa seria. ale chyba lepiej kupię szrota z 70 lat bo normalnie wtedy to było 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, dekoracja said:

a to ciekawe bajeczki opowiadacie bo ja nie kupiłem ani żadne x100, ani x200 a lepiej gra dla mnie nowa seria. ale chyba lepiej kupię szrota z 70 lat bo normalnie wtedy to było 

 

Tu w Yamaha  Klub jest wielu posiadaczy a-sx000 czy a-sx100, którzy zastanawiali się nad przsiadką na wyższy model i podawali wszystkie za i przeciw, ale to są ich opinie, a nie bajeczki. Poczytaj 170 stron.

Ja grałem na szrocie z 93 roku i chciałem kupić a-s 2100, ale międzyczasie pojawiły się a-sx200 i kupiłem a-s1200 może trochę się pospieszyłem.

A-s2000 czy 2100 to dalej dobry sprzęt i więcej można zyskać kupując lepsze głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, marecki marek napisał:

 

Tu w Yamaha  Klub jest wielu posiadaczy a-sx000 czy a-sx100, którzy zastanawiali się nad przsiadką na wyższy model i podawali wszystkie za i przeciw, ale to są ich opinie, a nie bajeczki. Poczytaj 170 stron.

Ja grałem na szrocie z 93 roku i chciałem kupić a-s 2100, ale międzyczasie pojawiły się a-sx200 i kupiłem a-s1200 może trochę się pospieszyłem.

A-s2000 czy 2100 to dalej dobry sprzęt i więcej można zyskać kupując lepsze głośniki.

ja mam znakomite głośniki 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.