Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  518 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, MarekzMarek napisał:

Oczywiście

Skoro tak twierdzisz... 

Różnica jest taka że on słyszał mój system Ty nie. 

21 godzin temu, bkeram napisał:

To może być system!

O "popacz" @MarekzMarektu też wzajemna adoracja. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, bkeram napisał:

Tak obrazowo i ciekawie opisywałeś

Odsuwając na bok Twój sarkazm... 

To nie jest zła inwestycja. Za końcówkę w tym stanie wizualnym jak moja licz około 3 do 4 tys zł. Pre podobnie. Dodaj koszt kondensatorow jeżeli robisz sam lub jeszcze robocizny. Zestaw wynosi Cię podobnie jak koszt używanej A-S3000. Nie wiem czy jak z jej ceną na rynku ale raczej delikatnie spada, gdy ceny starej Yamahy idą do góry. 

M4 jeżeli chodzi o konstrukcję jest lepsza niż mocniejsza M2. B4 natomiast ma inną konstrukcje zasilania. Osobne trafo na kanał. W M4 jest wspólne ale dla wzmacniacza o mocy 2 x 120W przy 8 omach użyto trafo 950W. Cały układ choć nominalnie podawanego jest 120W na kanał przy 8 Ohm zniekształcenia THD powyżej 0,005 % przekracza przy 170W. 

W B1 jest również przełącznik wyłączający klasę A przy niskiej mocy oraz potencjometr dostosowujący do obciążenia na wyjściu. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, bkeram napisał:

Axel z Vintageknob (miałem przyjemność rozmawiać nie raz) ma tam błędne informacje :


"B4 również używa różnych FET, w szczególności czterech 2SC2461 i czterech 2SA1051. M4, zgodnie z danymi The Vintage Knob, ma cztery 2SC1850 i cztery 2SA889." 

W M4 są 4 x 2SC2460 oraz 2SA1050. Pozostałe informacje się zgadzająca. 

https://www.good-old-hifi.de/yamaha-m-4-endstufe-von-1978/

Tu oprócz opisu są zdjęcia koncowek mocy jak u mnie. 

Zmiana jaką zalecali technicy Yamahy to powiększenie kondensatorow z 2 x 15000uF na 2 x 25000uF

Tu strona Axela 

http://www.thevintageknob.org/yamaha-M-4.html

A tu ciekawostka. 

M-4 Tech Report (1).pdf

M4 była jednym z niewielu wzmacniacz którym Yamaha przygotowała wewnetrzy raport dla techników. 

 

I nie. Nie mam pierdolca na jej punkcie. Tak jak wy swoje A-S wybierałem ją długo. A jeszcze dłużej szukałem odpowiedniego stanu. Jedna z kraju, po drugą jechałem 1000 km. M4 nie była z przypadku. Świadomy wybór jak Wasz kupując nowsze sprzęty. Podobnie C4 które brzmi dla mnie lepiej niż wyższy model C2. Druga sprawa to lepszy wzmacniacz gramofonowy w środku. 

Dla jednych to używane śmieci, w cenie używanej A-S3000 a dla innych interesujący sprzęt. Zapraszam na odsłuch najlepiej z innym sprzętem dla porównania. Ma się wtedy odniesienie. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.09.2021 o 13:47, audiofan01 napisał:

Kolega kupił niedawno stare JBL ti 250 jego wzmacniiacz, jakiś DIY w klasie A sobie z nimi nie radzi. Prosił żeby do niego przyjechać z as3000. Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie ale spodziewam się co najwyżej „bez szału”, może nawet słabo. Nie wiem kiedy to będzie ale napiszę o wrażeniach.

Ja używam A-S300 z IBL 250ti i powiem tak: jestem wielkim fanem tego rozwiązania. Wiele osób już słyszało to zestawienie i opinie są pozytywne. Oczywiście Yamaha nie ma niskiego zejścia i trzeba to po prostu brać pod uwagę.

Także końcówka mocy w serii 100 i 200, a także 3000 i 3200 to para tranzystorów MOSFET o wydajności 20A. Dlatego nie ma co liczyć że będą współpracować z niiskim obciążeniem

Edytowane przez aax
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, aax napisał:

Także końcówka mocy w serii 000 i 200 to para tranzystorów MOSFET o wydajności 20A. Dlatego nie ma co liczyć że będą współpracować z niiskim obciążeniem

Rzeczowa odpowiedź. Dzięki. Słyszałem że w 3200 jest większa pojemność kondensatorów niż w 3000 ale przy tym co napisałeś może być ewentualnie stabilniej ale nie niżej. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.09.2021 o 00:59, vteccorp napisał:

Cześć

Sprawdzał ktoś ostatni update firmware'u do 2.16 na CD-NT670/670D?

W changelog'u na japońskiej stronie piszą coś o "Ulepszonej łączności Spotify"... ale co konkretnie poprawili/naprawili? Miał ktoś jakieś problemy ze Spotify? ...bo u mnie jak złoto śmiga.

Odpowiadam sam sobie... ale może innym użytkownikom CD-NT670D / MCR-N870D się przyda... 😉

Ostatni update faktycznie poprawia łączność w Spotify a mianowicie, teraz można wznowić odtwarzanie bez użycia aplikacji MusicCast czy Spotify nawet po wyłączeniu samego odtwarzacza - wystarczy pilot, czy kliknięcie play na playerku. Wcześniej działał tak Tidal ale Spotify musiałem wznawiać bezpośrednio z aplikacji w przeciwnym razie nic się nie działo / nie grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 27.09.2021 o 14:05, eMCZe napisał:

Axel z Vintageknob (miałem przyjemność rozmawiać nie raz) ma tam błędne informacje :


"B4 również używa różnych FET, w szczególności czterech 2SC2461 i czterech 2SA1051. M4, zgodnie z danymi The Vintage Knob, ma cztery 2SC1850 i cztery 2SA889." 

W M4 są 4 x 2SC2460 oraz 2SA1050. Pozostałe informacje się zgadzająca. 

https://www.good-old-hifi.de/yamaha-m-4-endstufe-von-1978/

Tu oprócz opisu są zdjęcia koncowek mocy jak u mnie. 

Zmiana jaką zalecali technicy Yamahy to powiększenie kondensatorow z 2 x 15000uF na 2 x 25000uF

Tu strona Axela 

http://www.thevintageknob.org/yamaha-M-4.html

A tu ciekawostka. 

M-4 Tech Report (1).pdf 757 kB · 0 pobrań

M4 była jednym z niewielu wzmacniacz którym Yamaha przygotowała wewnetrzy raport dla techników. 

 

I nie. Nie mam pierdolca na jej punkcie. Tak jak wy swoje A-S wybierałem ją długo. A jeszcze dłużej szukałem odpowiedniego stanu. Jedna z kraju, po drugą jechałem 1000 km. M4 nie była z przypadku. Świadomy wybór jak Wasz kupując nowsze sprzęty. Podobnie C4 które brzmi dla mnie lepiej niż wyższy model C2. Druga sprawa to lepszy wzmacniacz gramofonowy w środku. 

Dla jednych to używane śmieci, w cenie używanej A-S3000 a dla innych interesujący sprzęt. Zapraszam na odsłuch najlepiej z innym sprzętem dla porównania. Ma się wtedy odniesienie. 

Czy porównywałeś może M4 do MX-1000 albo B2x? Trochę żałuję, że nigdy jej nie kupiłem - zwłaszcza, że parę lat temu jak się w to bawiłem to można było je dostać za całkiem nieduże pieniądze.

Co do C2 - to ponoć jest nieudany i lepiej kupić C2a (ale nie wiem jak się ma do C4 - w sumie sam C2a niewiele testowałem bo CX-1000 jest jednak wygodniejszy) - jest jeszcze C2x (nie wiem czy wart pieniędzy - ostatnio jak chciałem kupić to był po 4k zł).

________________________

Zastanawiam się, czy jak kiedyś dzieci dadzą mi z powrotem czas na zabawę z audio, to czy pójdę w nowe klocki, czy jednak zostanę przy starych tylko właśnie w rozwiązanie typu 2 końcówki zamiast jednej. Jedynie z czym mam problem, to odtwarzacze Cd Yamahy - modele CDX-1100 i CDX-1120 grają świetnie, ale są mega trudne w regulacji i ciężko o lasery do nich - dużo przystępniejszy jest CDX-1050 - i prawdopodobnie GT-CD1 (tylko nie wiem czy warto w niego inwestować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Varrol napisał:

Czy porównywałeś może M4 do MX-1000 albo B2x? Trochę żałuję, że nigdy jej nie kupiłem - zwłaszcza, że parę lat temu jak się w to bawiłem to można było je dostać za całkiem nieduże pieniądze.

Co do C2 - to ponoć jest nieudany i lepiej kupić C2a (ale nie wiem jak się ma do C4 - w sumie sam C2a niewiele testowałem bo CX-1000 jest jednak wygodniejszy) - jest jeszcze C2x (nie wiem czy wart pieniędzy - ostatnio jak chciałem kupić to był po 4k zł).

Nie miałem okazji słuchać B2X ale kolega z stanów który słuchał u mnie M czwórek pod RS2.5 ma właśnie dwie sztuki. Mocne bydle, gdy pytałem ostatnio czy duży będzie przeskok w jakości gdybym zamienił je na B2x odpisał, że zysk nie warty kosztów poniesionych na zmianę. Będzie większa kontrola nad basem i większy zakres mocy. W scenie i detalach nie odczuję różnicy. On gra na NS1000, ma chyba z 3 pary. Miał też NS5000 ale szybko je oddał bo ta nowa góra nie gra w stosunku do starej. Technologia nie znaczy muzykalność ( znów się narażę bo ktoś wydał 70 tyś a tu stwierdzenie, że 14 tyś wydane na stare " śmietniki" gra lepiej ).

 

Jeżeli chodzi o pre to ja preferuje C4,  przedwzmacniacz gramofonowy jest lepszy i jest bardziej wizualnie zgrane z końcówkami.  Sama sygnatura dźwiękowa C4 i C2 jest inna i są zwolennicy tych i tych, często mieszają je w systemach M4 + C2, M2 + C4. Mi bardziej odpowiada C4 i gram w " tone bypass" z ominięciem filtrów. C2a gdy podłączałem musiałem robić korektę tonów żeby mi spasowało. Polecam wpisy na Auduiokarma gdzie rozkład sił w temacie C4 vs C2 jest po środku.

https://audiokarma.org/forums/index.php?threads/yamaha-c-4-vs-c-2a.230552/

Tak C2a to chyba najlepsze rozwiązanie spośród C "dwójek" a ceny zaczynają być kosmiczne i w przypadku przedwzmacniaczy wymiana elektrolitów jest wręcz konieczna. Tak jak końcówki przy obciążeniu nie przekraczają 50C stopni w środku, tak pre przekracza 70C.

 

EDIT: jeszcze jedno, miałem też M2 i brzmiała bardziej sucho niż M4. MX1000tylko słuchałem ale nie porównam bo nie miałem jej w moim systemie. Na tamtym mnie nie ujęły.

Edytowane przez eMCZe

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

 

... a mi się marzy taki test pomiarowy( pomiary parametrów elektrycznych) starej końcówki mocy z przedwzmacniaczem i nowej "super hiper" yamaszki A-S2200 lub A-S3200. Jestem w stanie przynieść na takie pomiary moją MX-830/CX-830 na terenie Warszawy. Jestem ciekawy co by z tego wyszło ...

Mówiąc radiowo 🙂 - co Państwo na to ?

 

P.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mikellino napisał:

ASki zagrają lepiej

Seria AS,  aby zagrała na wysokim poziomie potrzebuje przyzwoitego DAC. 

Sam wzmacniacz (w moim przypadku AS-2100) nie jest to nic imponującego . Przez ostatnie dwa lata korzystałem z nie bardzo okazjonalnie . Teraz w wyniku zaistniałych okoliczności zabrałem go do drugiego systemu gdzie stanowi jego podstawę . Ponieważ sam wzmacniacz jest taki sobie, postanowiłem doposażyć system w przetwornik DAC. Nadmienię, że w poprzednim systemie AS2100 łączyłem z DAC w który jest wypożony CD S2100 . Jest tam wbudowany jednak nie zadowalający przetwornik .

Nabyłem z rozpędu nie dawno dwa, w okazjonalnych cenach . Teraz AS2100 łączę z Brytonem BDA1 na zmiane z Thetą DSPro gen III.

Te zmiany, w końcu sprawiły że wzmacniacz wskoczył na zupełnie inny poziom . W kaźdym zakresie tonalnym , przestrzeni , separacji nastąpiła znaczna poprawa. Teraz chce się słuchać systemu opartego na Yamaszce i czynię to ostatnio bardzo często. 

A już się jej chciałem pozbyć 😉 .

 

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Riczi75 napisał:

Seria AS,  aby zagrała na wysokim poziomie potrzebuje przyzwoitego DAC. 

 

11 godzin temu, Riczi75 napisał:

Ponieważ sam wzmacniacz jest taki sobie,

 

11 godzin temu, Riczi75 napisał:

postanowiłem doposażyć system w przetwornik DAC

 

11 godzin temu, Riczi75 napisał:

Te zmiany, w końcu sprawiły że wzmacniacz wskoczył na zupełnie inny poziom

Sorry ale trudno się tutaj dopatrzyć sensu. Wzmacniacz jest albo dobry albo zły, a to o czym piszesz to problem źródła. Lepsze źródło pokazało potencjał wzmacniacza, a nie jak piszesz poprawiło sam wzmacniacz, który wg Ciebie jest "taki sobie". Przecież ten DAC nie zmienił konstrukcji wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, audiofan01 napisał:

 

 

 

Sorry ale trudno się tutaj dopatrzyć sensu. Wzmacniacz jest albo dobry albo zły, a to o czym piszesz to problem źródła. Lepsze źródło pokazało potencjał wzmacniacza, a nie jak piszesz poprawiło sam wzmacniacz, który wg Ciebie jest "taki sobie". Przecież ten DAC nie zmienił konstrukcji wzmacniacza.

Przetwornik cyfrowo-analogowy , tak jak piszesz nie zmienił konstrukcji wzmacniacza. Wpłynął jednak na sposób prezentacji dźwięku . Podłączenie CD lub steamera  bezpośrednio do wzmacniacza powoduje że dźwięk nie powala . Po przepuszczeniu go przez  przyzwoitego DACa zewnętrznego sytuacja zmienia sie diametralnie .

Jak napisałem Yamaszka to taki średniak , ani rewelacyjna , ani zła . Gra poprawnie . 

 

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Riczi75 napisał:

wzmacniacz wskoczył na zupełnie inny poziom

 

2 godziny temu, Riczi75 napisał:

Yamaszka to taki średniak

Nie brnij kolego i zdecyduj się, co ostatecznie oceniałeś wzmacniacz, streamer czy CD? 

Z twojego opisu wynika jasno i bezprzecznie, że powodem słabej oceny wzmacniacza było kiepskie źródło, podłączyłeś lepsze czyli ten DAC i „teraz chce się słuchać systemu opartego na Yamaszce”.

BTW, osobiście uważam że as-2100 w swojej klasie cenowej gra ponadprzeciętnie, natomiast 

a-s2200 ( nie słuchałem ale z opisów wynika, że gra podobnie, może trochę lepiej) jest sporo za drogi i w jego cenie na pewno można znaleźć coś lepszego zwłaszcza używanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, audiofan01 napisał:

Nie brnij kolego i zdecyduj się, co ostatecznie oceniałeś wzmacniacz, streamer czy CD? 

Widze że się nie zrozumiemy . Yamaszkę porównuję z kilkoma wzmacniaczami które mam .

Na tej podstawie oceniam,  Yamaha to przecietniak o czym piszę od samego początku,  aby cieszyć się z niej jak i z 2200 to trzeba system bazujący na nich wyposażyć w zewnętrzny Dac .

W przedziale cenowym Yamahy 2100 można spokojnie znaleźć coś lepszego o przedziale cenowym 2200 nie wspominając.

Znam wzmaki które bez dodatków gracą zacnie .

Jeszcze raz zapytasz czy oceniam wzmacniacz ?

W drugim zdaniu , pierwszego postu napisałem wyraźnie .

Przeczytaj i nie brnij dalej.

 

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Riczi75 napisał:

Widze że się nie zrozumiemy . Yamaszkę porównuję z kilkoma wzmacniaczami które mam .

Na tej podstawie oceniam,  Yamaha to przecietniak o czym piszę od samego początku,  aby cieszyć się z niej jak i z 2200 to trzeba system bazujący na nich wyposażyć w zewnętrzny Dac .

W przedziale cenowym Yamahy 2100 można spokojnie znaleźć coś lepszego o przedziale cenowym 2200 nie wspominając.

Znam wzmaki które bez dodatków gracą zacnie .

Jeszcze raz zapytasz czy oceniam wzmacniacz ?

W drugim zdaniu , pierwszego postu napisałem wyraźnie .

Przeczytaj i nie brnij dalej.

 

Hm, bardzo ciekawe to co piszesz🤔

Wynika z tego, że w zasadzie po co kupować dobry wzmacniacz, wystarczy jakiś przeciętniak i do tego super DAC, który każdy wzmacniacz wyniesie na wyższy poziom czyli taki „wzmacniaczowy kondycjoner”.

Chciałbym przypomnieć, że Yamahy z serii „tysiączek” są wzmacniaczami analogowymi bez wbudowanego DAC, jeśli już coś oceniać co można podpiąć zewnętrznego zamiast tego co w środku to PRE Phono albo wzmacniacz słuchawkowy.

„Leczenie” Yamahy DAC-iem to tak jakbyś napisał, że zmieniłeś np. wkładkę w gramofonie na duźo lepszą i dopiero ona poprawiła brzmienie wzmacniacza. 
Nie bedę już więcej pisał o tym bo widzę, że to próżny trud, kaźdy wie swoje i przy tym pozostańmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Widze że się nie zrozumiemy . Yamaszkę porównuję z kilkoma wzmacniaczami które mam .
Na tej podstawie oceniam,  Yamaha to przecietniak o czym piszę od samego początku,  aby cieszyć się z niej jak i z 2200 to trzeba system bazujący na nich wyposażyć w zewnętrzny Dac .
W przedziale cenowym Yamahy 2100 można spokojnie znaleźć coś lepszego o przedziale cenowym 2200 nie wspominając.
Znam wzmaki które bez dodatków gracą zacnie .
Jeszcze raz zapytasz czy oceniam wzmacniacz ?
W drugim zdaniu , pierwszego postu napisałem wyraźnie .
Przeczytaj i nie brnij dalej.
 
Kompletnie nie rozumiem o czym piszesz. Wzmacniacz bez daca gra gorzej niż z zewnętrznym dac'iem? To z czym gra gorzej, z dac'iem cdka? Przecież wszystko mas podłączone RCA co przenosi to, co masz ze źródła. Więc jak masz lepszy zewnętrzny dac i do którego masz jakiś transport i to gra dobrze, to znaczy ze masz słabe inne źródło...Wzmacniacz zrobi z tym dźwięki dokładnie to samo w obu przypadkach.
A jak twierdzisz że wzmacniacz zmienia np parametry separacji na zewnętrznym dac'u.. to na pewno tak nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Mikellino napisał:

Wzmacniacz bez daca gra gorzej niż z zewnętrznym dac'iem?

Wzmacniacz gra gorzej w porównaniu do innych wzmacniaczy przy bezpośrednim porównaniu.

Do wzmaków były podłączone róźne cedeki , streamery . Porównania bezpośrednie.

W zestawieniu z innymi gra tak sobie . Inne dają rady zagrać z dobrym efektem bez daków zewnetrznych . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wzmacniacz gra gorzej w porównaniu do innych wzmacniaczy przy bezpośrednim porównaniu.
Do wzmaków były podłączone róźne cedeki , streamery . Porównania bezpośrednie.
W zestawieniu z innymi gra tak sobie . Inne dają rady zagrać z dobrym efektem bez daków zewnetrznych . 
Cd też ma daca. Więc pytanie, jakiej jakości było to co podłączałeś i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Mikellino napisał:
19 minut temu, Riczi75 napisał:
Wzmacniacz gra gorzej w porównaniu do innych wzmacniaczy przy bezpośrednim porównaniu.
Do wzmaków były podłączone róźne cedeki , streamery . Porównania bezpośrednie.
W zestawieniu z innymi gra tak sobie . Inne dają rady zagrać z dobrym efektem bez daków zewnetrznych . 

Cd też ma daca. Więc pytanie, jakiej jakości było to co podłączałeś i tyle.

Pytanie jakiej jakości jest to do czego podłączałem, skoro inne wzmacniacze potrafiły zagrać bardzo dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Riczi75 napisał:

Pytanie jakiej jakości jest to do czego podłączałem, skoro inne wzmacniacze potrafiły zagrać bardzo dobrze .

To trzeba było od razu to jasno opisać bo przecież masz prawo do takiej oceny, a nie opowiać jakieś historie o leczeniu wzmacniacza DAC-kiem. Przeczytaj uważnie swój pierwszy wpis na ten temat i sam się uśmiejesz z tego.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.