Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  518 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witaj

 

kiedy porownywalem system 1000 i 2000, wieksza roznice slyszalem miedzy wzmakami niz cd. z powodow finansowych wiec musialem poczynic pewne "ciecia", i wypadlo na cd. mysle ze cd 1000 gra porownywalnie. wzmak 2000 za to gra duzo lepiej.

 

co do kolumn - mialem juz je wczesniej i beda wymieniane za jakis czas - jak zgromadze srodki. najprawdopodobniej na Vienna Acoustics Mozart Grand. Podczas odsluchow Yamahy te kolumny najlepiej wspolgraly - byl to najbardziej uniwersalny zestaw. Choc jeszcze ostatecznej decyzji nie podjalem.

 

Co nie znaczy ze z AA jesy zle. Wrecz przeciwnie. Gra bardzo neutralnie, detalicznie, przestrzennie, dosc dynamicznie i bez ostrej gory. Przy ciezszej muzyce jednak w zakresie srednicy pojawia sie pewna "twardosc", ktora jest pewnie wynikiem akcentowania przez yamahe wyzszej srednicy. Zaleta tej cechy Yamahy jest duzy realizm przekazu muzycznego, no ale na niektorych gorzej nagranych plytach jest ciut zbyt surowo (jasno, twardo - roznie mozna to okreslic).

 

To dlatego docelowo bede wymienial kolumny na VA, z ktorymi w zakresie srednicy (i nie tylko) bylo idealnie.

 

Ogolnie jestem pod duzym wrazeniem Yamahy. Audio Academy - wiadomo tez dobra robota, ale nie sa to idealne kolumny do Yamaszki.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zentaur

Naprawde gratuluje zakupu ja rowniez mysle o zakupie powazniejszego hifi choc przyznam sie ze to wcale nie latwy wybor na poczatku chcialem KD(yamahy) teraz mysle o stereo wlasnie nowa seria s yamaszki(mojej zonie nie podoba sie strasznie mi odwrotnie :) ) mialem tez przyjemnosc sluchania tego zestawu jezeli chodzi o glosniki to bardzo mnie interesuje(Twoja opinia) poniewaz na mojej liscie jest pare zestawow ale ogolnie mam zamet i mysle ze najpierw to kupie monitorki do naszego Piano jeszcze raz gratuluje zakupu !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yamaha to moj czwarty system. mialem wczesniej rotela, nada oraz cyrusa z serii 8 i 6.

 

Jezeli chcesz kupic caly system - wzmaka i cd, to trzeba ostroznie dobrac kolumny. Yamaha gra stonowana gora, dobrym, silnym basem, ale tez rozdzielcza, detaliczna i wyrazista srednica, a zwlaszcza gorna srednica. nie ma tutaj zadnego "dopalenia" czy tez docieplenia. w rezultacie brzmienie jest bardzo realistyczne, neutralne, ale przy zle dobranych kolumnach - czytaj wykazujacych podobna charakterystyke do yamahy, moze byc w tym zakresie zbyt twardo i ostro. Jak powiedzialem moim zdaniem dobrym zestawieniem sa Vienny, gdyz graja plastyczna srednica. No ale wiem, ze nie wszystkim Vienny odpowiadaja. Kwestia gustu i wlasnych odsluchow. Bede probowal jeszcze innych polaczen, zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Dziwne ze zonie sie nie podoba. mojej nie podoba sie to, ze yamaha jest pokazna - zona woli mniejsze i zgrabniejsze klocki, ale oprocz tego uwaza, ze to najladniejszy sprzet jaki do tej pory mielismy. inna sprawa jest to, ze jak sie mialo cyrusa czy nada, to potem zona juz nie wybrzydza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie. dobre pytanie.

 

ja odsluchiwalem yamahe 2000 z mozartami i bachami i dla mnie nie bylo za ostro. wlasnie wydawalo mi sie, ze vienny maja plastyczna srednice, ktora tonowala troche yamahe. natomiast z pro-acami 140 bylo dla mnie ciut za ostro.

 

no ale kwestia ostro- cieplo jest jak zauwazylem sprawa subiektywna i dla roznych osob oznacza to rozne rzeczy.

 

ja oczywiscie chetnie poslucham jakis propozycji muzykalnych kolumn do yamahy 2000/1000. do zakupu jeszcze sporo czasu wiec mam czas na zastanowienie i odsluch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zentaur

Chcialbym Ci zadac pytanie w zwiazku ze posiadasz ta Yamaszke czy moglbys nap co Ci sie w niej nie podoba co sie gorzej sprawdza a tak oglnie o jej wadach(o ile takowe posiada :) ) no i moze jeszcze czy moglbys rowniez nap jakie marki glosnikow beda z nia wspolgraly wedlug Ciebie ja mam pare faworytow ale chcialbym sprawdzic czy jakis z nich pokrywa sie z innymi propozycjami no nie ukrywam ze rowniez moja zona ma ogromny wplyw na wybor glosnikow bo jak maja stac w salonie to nie tylko musza dobrze grac ale i bd wygladac :))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Uwazam, ze naprawde udaly sie Yamaszce te klocki. To kawal dobrej elektroniki. Nie bede mowil o jakosci wykonania bo jest w zasadzie hi-endowa. W zasadzie, bo jest jeden minus - naped cd moglby pracowac troche ciszej. W tym przedziale cenowym niestety jest to dosc czeste zjawisko. Reszta bez zarzutu, lacznie ze swietnym wzmakiem sluchawkowym. Co do brzmienia, analizujac poszczegolne zakresy:

 

bas - bez zarzutu, nie dominuje, ale jak trzeba to potrafi nisko zejsc

gora - bez zarzutu, dobrze zaznaczona, ale nieagresywna

srednica - neutralna, naturalna, rozdzielcza i detaliczna

 

no i jezeli mialbym sie na sile do czegos doczepic, to wlasnie srednicy: ta srednica Yamahy nie jest specjalnie nasycona czy ciepla. Sa wzmaki ktore graja muzykalniej w tym zakresie (to co pisze dotyczy wzmaka wlasnie, cd jest bardziej muzykalny). w rezulacie, jesli zle sie zestawi Yamahe z kolumnami, moze byc zbyt surowo i twardo wlasnie w zakresie gornej srednicy.

 

Ale, po pierwsze jesli zestawi sie Yamahe z muzykalnymi kolumnami, mysle ze mozna uniknac nadmiernego eksponowania gornej srednicy i bedzie mozna uzyskac muzykalny przekaz

 

Po drugie, ta neutralnosc srednicy Yamahy nie jest moim zdaniem wada absolutna - ma ona swoja logike: to dzieki niej Yamaha gra naturalnie, bez specjalnym podbarwien, realistycznie i rozdzielczo. Sluchajac teraz Yamahy z AA co chwila odkrywam szczegoly, ktorych wczesniej nie slyszalem. To jest tez wielka frajda.

 

Przestrzennosc i stereofonia: bardzo dobra scena w glab. Dosc dobra wszerz, ale mogla byc lepsza.

 

I jeszcze jedno: Yamaha gra raczej dostojnie niz porywczo. Potrafi zagrac dynamicznie, ale nie jest to priorytetem w brzmieniu Yamahy. Z pewnoscia znajdziesz bardziej dynamiczne amplifikacje ot chocby Naima. Z pewnoscia jednak rezerwa mocy i dynamika jest i kiedy trzeba jest ona uwalniania.

 

Czyli reasumujac, wada Yamahy jest to, ze z pewnymi kolumnami moze byc zbyt malo muzykalnie (chociaz slychac, ze jest to przemyslany zabieg konstruktorow, ktorzy postawili na neutralna i rozdzielcza srednice). Stereofonia swietna w glab, tylko dobra wszerz. Dynamika dobra, ale brzmienie raczej dostojne niz energetyczne.

zywiste.

 

Jesli wiec sensownie dobierze sie reszte toru, uwazam, ze moze to byc zestaw na lata. Jesli wezmie sie do tego pod uwage jakosc wykonania, wyglad, fukncjonalnosc i cene, to nic tylko brac. A ze nie kazdemu spodoba sie ta szkola brzmienia to oczywiste.

 

Jakie kolumny? No to jest pytanie. Mi osobiscie podobalo sie z Viennami Acoustics Bach i Mozart grand. Nie bylo moze tak przestrzennie jak z ProAcami, ale bylo muzykalnie. Z AA i ProAcami 140 bylo dobrze, ale mniej muzykalnie zwlaszcza przy graniu ciezszych gatunkow (rock, metal). Natomiast z VA rock i metal gral bez zarzutu. Nadal rozwazam inne opcje, moze cos zagra jeszcze lepiej od Vienn...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja jak będę kiedyś kupować większy zestaw Yamaszki to jednak zastanowię się nad bardziej muzykalnym CD, który gra bardziej analogowo i ciepło, mówiąc krótko uzupełni wzmak np. Usher czy CEC. Wtedy będzie można dobrać więcej kolumn, chociaż z drugiej strony Triangle mi się tak spodobały że nie wiem czy będę chciał zmiany na inną markę kolumn. Więc to pewnie będzie dobieranie reszty zestawu do kolumn ;) Co do zestawu Yamaha źródło i Yamaha wzmak, podobno dobrą fuzję tworzą kolumny Elaca czy Visonika. Warto sprawdzić i przetestować. :)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zentaur

Dziekuje za wyczerpujaca odp z 2strony dziwi mnie ze Yamaha wystawia sie z tym zestawem w polaczeniu z soavo gdzie nie jest to najszczesliwsze polaczenie i na pewno nie ukazuje mozliwosci tego sprzetu ale i rowniez tych udanych glosniczkow ktore z innymi zestawami potrafia rozwinac skrzydla(to akurat sprawdzone)jezeli chodzi o moje typy do tego zestawu to Usher Dali Triangle Aurum Cantus mi osobiscie podobaja sie dzwiekowo konstrukcje z wstega ale przez to wszystko to jestem dalej niz blizej podjecia decyzji :)

(no i elegancki wyglad tych glosnikow tez nie jest bez znaczenia)

post-21568-100005004 1233597921_thumb.jpg

post-21568-100005005 1233597921_thumb.jpg

post-21568-100005006 1233597921_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnoscia Yamaha 2000 ma olbrzymie mozliwosci i tez uwazam, ze warto zestawic ja z dobrymi kolumnami. Ale co ciekawe, mimo tego, ze, jak napisalem, czasami z AA srednicy brakuje nasycenia, to sluchajac nawet tych zle zrealizowanych plyt jest cos wciagajacego w brzmieniu Yamahy co nie pozwala mi wylaczyc systemu. To zupelnie innej klasy srednica niz np w Denonie 1500. Zreszta, roznie to bywa z roznymi plytami, w wielu przypadkach niczego nie brakuje, nawet z Hypkami, ktore przeciez najlepszym wyborem dla Yamahy nie sa.

 

Dzieki za sugestie i propozycje kolumn. O Elacach zupelnie zapomnialem. Wszystkie propozycje wezme pod uwage i oczywiscie dam znac co i jak po odsluchach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STREET

Jezeli chodzilo Tobie o te 2monitorki na dole to niestety musze Ci nap ze to nie Yamaha wkleilem te fotki tylko dla pokazania(to marka Aurum Cantus)chodzilo mi jedynie o to ze rowniez jest na mojej liscie propozycji wspolpracy z systemem Yamahy(widzialem juz tu pare takich zestawien)pozatym podobaja mi sie konstrukcje z wstegowcem no i sam wyglad nie jest bez znaczenia :)

Pozdrawiam

post-21568-100004924 1233683996_thumb.jpg

post-21568-100004925 1233683996_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszedlem na strone angielska yamahy i znalazlem cos takiego:

 

http://www.yamaha-uk.com/discontinued_products/products.cfm?CategoryID=4

 

chodzi o to, ze tuner 497 jest wsrod produktow, ktorych produkcje zaniechano.

 

jak myslicie, bedzie nowy tuner w ramach serii 2000 i 1000?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezapominaj jeszcze o seri 700 co do tunera to mysle ze to kwestia czasu pozatym jakis dobry tuner naprawde wzbogacilby ta udana serie(ja niestety nie bardzo moge uzyskac jakis kompromis co do zakupu 2000 moja zona caly czas obstaje przy dobrym KD Yamaszki ) jedyna najszybsza zmiana to mysle bedzie kupno nowych monitorkow do piano :)

post-21568-100004736 1233866779_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, ze zonie sie nie widzi 2000, bo im dluzej slucham swojej yamahy tym coraz bardziej mi sie podoba. nawet z hypkami. a z reguly mialem odwrotnie, po fascynacji nowym sprzetem-zabawka zaczynalem wybrzydzac.

 

zauwazylem, ze yamaha swietnie roznicuje sygnal audio jak na ten przedzial cenowy. na poprzednich sprzetach ktore posiadalem tez bylo ok, wiadomo ze dobre plyty graly lepiej, ale pewnego poziomu nie przekraczaly. z yamaha jest inaczej. na dobrych nagraniach wchodzi na bardzo wysoki poziom, o ktorym nawet nie myslalem. jest naprawde sporo nagran, podczas odtwarzania ktorych nic bym nie zmienil.

 

przez przypadek znalazlem o tym fragment na high fidelity:

 

"Jeśli przyjmiemy, że wyznacznikiem jakości urządzeń audio jest ich umiejętność RÓŻNICOWANIA sygnału (nagrań, kabli, źródła itp.), Luxman L-550A II będzie na szczycie wzmacniaczy do jakiś 20 000 zł, sąsiadując tam z Aaronem No.1.a. Co to znaczy „różnicowanie”? To dość proste: im większe różnice są przez dane urządzenie manifestowane, tym mniejszą przeszkodę stanowi ono na drodze sygnału. Innymi słowy, jest bardziej przezroczyste, mniej ingeruje w sygnał. To chyba jedna z lepszych – choć powiedzmy, że nie jedyna – metodologia badań przez odsłuch."

 

a to dopiero poczatek, mysle, ze uda mi sie jeszcze z yamahy wycisnac wiecej poprzez dobor lepszych kolumn.

 

no ja mam nadzieje ze robia tuner, mialem kiedys CT-810 z tej legendarnej serii z lat 70. Kupilem za 250 pln a kladl na lopatki tunery denona, CA NADa czy tez inne nowki budzetowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.