Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123

Rekomendowane odpowiedzi

A ja muszę się pochwalić, bo ostatnio wraz z kolegą powymienialiśmy popalone żarówki podświetlające panel LCD mojej Mx-70. Wprawdzie wszystkie żarówki zostały wymienione podczas ostatniego serwisu, ale długo nie wytrzymały (4 z 6 zgasło już po kilku tygodniach). Zamiast żarówek przylutowaliśmy czerwone niemieckie diody samochodowe z rezystorami na 12v. Świecą pięknym mocnym czerwonym światłem. Inspiracją było sprawozdanie z podobnego zabiegu wykonanego w Mx-1000 zamieszczonego na zagranicznym forum audio. I w ten oto sposób remont mojej yamaszki ostatecznie dobiegł końca (mam taką nadzieję).

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych kolegów i koleżanek miał okazję porównywać yamahe as700/701 do wyższego modelu as1100? Jakie różnice? Jest przepaść w graniu? W budowie i wykonaniu wiem że duża. Uzasadniona 2.5 krotna różnica w cenie? 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem A-S701, dzisiaj słuchałem RN-803D i w porównaniu do A-S1100 to przepaść. Dźwięk w każdym  jego aspekcie jest lepszy: scena, separacja, kontrola,  klarowność, wypełnienie no i dynamika (choć tutaj ustępuje np Denonowi PMA-1600NE). To granie naprawdę dobre, ba, bardzo dobre w każdym razie różnica ogromna ale w końcu to zupełnie inna klasa, inne komponenty. Jeżeli ktoś zada pytanie czy warto przesiąść się, to jeżeli nie przeszkadza mu okrojona funkcjonalność (brak filtra kontur, brak DAC`a) to zdecydowanie warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RN803D miałem przez ponad pół roku, potem przesiadłem się na AS1100. To w ogóle nie ma co porównywać; 803D to jednak (bardzo dobry) amplituner. AS1100 jest świetnie wyceniona; tak jak misze Kolega - separacja, scena (chyba przede wszystkim), wypełnienie, ogólne wrażenie z dźwięku bezsprzecznie od samego początku słuchania na korzyść tego wzmacniacza. Zresztą to też wyższa (już) klasa wzmacniaczy - AS1100 to z pewnością nie budżetowy sprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Czy ktoś z szanownych kolegów i koleżanek miał okazję porównywać yamahe as700/701 do wyższego modelu as1100? Jakie różnice? Jest przepaść w graniu? W budowie i wykonaniu wiem że duża. Uzasadniona 2.5 krotna różnica w cenie? 

jest przepaść adekwatna do ceny ? Oczywiście jeśli reszta systemu jest też odpowiedniej klasy. Na kolumnach budżetowych pewnie różnice się zamażą ?

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Czy ktoś z szanownych kolegów i koleżanek miał okazję porównywać yamahe as700/701 do wyższego modelu as1100? Jakie różnice? Jest przepaść w graniu? W budowie i wykonaniu wiem że duża. Uzasadniona 2.5 krotna różnica w cenie? 

Seria AS700 oparta jest na modelu 1000. Porównywałem kilka lat temu w dwóch salonach na różnych głośnikach. Finalnie wybrałem R-S700, bo słucham dużo radia, a wtedy jeszcze nie było słychu ani widu DAB. Dziś pewnie wybrał bym model z DAB lub piec + tuner. Tylko w moim przypadku znaczenie miało też miejsce, bo szafka przeznaczona na audio mieści tylko RS700+CDS700+BD-A1030 ? Kable połączeniowe wykonałem sam, na wymiar na przewodach Shultz SL-1 dla CD i BD oraz DK4 dla TV/Gramofon/konsola. Nie mam wejść optycznych, więc używam FiJO konwertera, tego za około 100zł - zero szumów.

Przepaść w graniu jest na modelach 300, 500 w stosunku do nich samych i względem 700. Np kompakty serii 3 i 5 ie radzą sobie ze starymi realizacjami, kiedy materiał na CD przygotowywano jak na winyl. Tutaj niższe modele mają zapaść totalną sceny, niezależnie od głośników. Dla muzyki pop/dance/techno pewnie będzie nie widoczne ale stare rockowe / metalowe kawałki nie wypadną dobrze. Nie trzeba być "audiofilem" aby modele 300 i 500 odrzucić od razu po przesłuchaniu tej samej płyty na modelu CD-S700.

Poza tym, jeżeli mieszkasz w mieście, inwestowanie w wyrafinowany sprzęt nie ma sensu - chyba, że dla przyjemności posiadania, ale tu bym patrzył w kierunku serii 2000 i 3000 ? Proponuję dobre słuchawki referencyjne, np. Beyerdynamic DT-770PRO i usłyszysz w nich wszytko to, co zostało schrzanione na realizacji. Kilku płyt przez to nie mogę słuchać ? Słuchawki oczywiście zamknięte, więc w nocy nie obudzisz domowników jak ci się zachce oglądać koncert Rammsteina ?

Ten zestaw napędza u mnie głośniki DEIMOS z pracowni RLS. Jak chcesz poczuć wybuch helikoptera to polecam ?

Pozdr, Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jeśli piszemy o dostępności do środków psychoaktywnych. Walniesz kwacha i dźwięki same będą latać po pokoju. Nawet nie trzeba będzie włączać wzmacniacza. Z drugiej strony mieszkańcy wsi też mają przerąbane, Nic nie zapewni lepszej dynamiki i zejścia na basie niż ryczenie wściekłej krowy. Po co więc inwestować w sprzęt audio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Mathia74 napisał:

Że jak? Chyba Ci się coś pomyliło. Ale w sumie to w mieście mieszkam. Buhaha. 

Hehehe ? 

Zacząłem kopać i widziałem, że miałeś w zeszłym roku podobne rozterki do moich. Pytam bo chce zawęzić wybór wzmacniacza do 3,góra 4 urządzeń i wypożyczyć do domu. No i tak się zastanawiam, czy warto brac pod uwagę yamahe, jak się już jedną ma. Z tego co czytam powyzej, chyba warto... 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem dylematy co wybrać. Teraz mam A-S1100, w sumie nie korzystam z XLRów więc odpuściłem model 2100 i jestem od bardzo dawna, a rok u "audiofilów" to bardzo długo, jak widać zadowolony. Mam ją zestawioną z monitorami Dali Rubicon i gra to naprawdę dobrze. Dodatkowo mam drugi zestaw oparty o wspomniany przeze mnie Denon, a zestawiony z VA Haydn i porównując te dwa sety to każdy ma swoje plusy. Yamaha+Dali to połączenie na wskroś szczegółowe, lekko ocieplone z dobrze kontrolowanym basem, środek mało dociążony.  Natomiast Deonon+VA to ogromna dynamika, plus dobre dociążenie wyższego basu. Oba zestawy bardzo mi pasują i szczerze je polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Mathia74 napisał:

Tak, miałem dylematy co wybrać. Teraz mam A-S1100, w sumie nie korzystam z XLRów więc odpuściłem model 2100 i jestem od bardzo dawna, a rok u "audiofilów" to bardzo długo, jak widać zadowolony. Mam ją zestawioną z monitorami Dali Rubicon i gra to naprawdę dobrze. Dodatkowo mam drugi zestaw oparty o wspomniany przeze mnie Denon, a zestawiony z VA Haydn i porównując te dwa sety to każdy ma swoje plusy. Yamaha+Dali to połączenie na wskroś szczegółowe, lekko ocieplone z dobrze kontrolowanym basem, środek mało dociążony.  Natomiast Deonon+VA to ogromna dynamika, plus dobre dociążenie wyższego basu. Oba zestawy bardzo mi pasują i szczerze je polecam.

Tak sobie przeglądam polskie aukcje i nie znalazłem ani sztuki używanej AS-1100, co może świadczyć na jej korzyść. Jak już ktoś kupił i ma w domu , to się cieszy i nie sprzedaje. Innych popularnych klocków w podobnej cenie można znaleźć co najmniej kilka.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście powodu do jej pozbycia się nie znajduję, ba, coraz więcej za to przemawia na jej korzyść. To naprawdę, poza tym, że świetnie brzmiący to znakomicie zbudowany wzmacniacz, a wszystkiego dopełnia dystyngowany wygląd dający poczucie wyjątkowości, że obcuje się z marką premium. Miałem już w swojej historii trochę wzmacniaczy i tych brytyjskich i japońskich ale ta seria Yamahy to czysta japońska perfekcja. Tam wszystko, nawet najdrobniejszy elemencik jest wyjątkowy i po prostu przepięknie wykonany. Ot choćby takie pokrętła terminali głośnikowych, toż to niemal sztuka, a w zasadzie podczas normalnego korzystania pozostają schowane cały czas gdzieś tam z tyłu. No piękna maszyna, która przede wszystkim dobrze wzmacnia...tyle:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mathia74 napisał:

Rzeczywiście powodu do jej pozbycia się nie znajduję, ba, coraz więcej za to przemawia na jej korzyść. To naprawdę, poza tym, że świetnie brzmiący to znakomicie zbudowany wzmacniacz, a wszystkiego dopełnia dystyngowany wygląd dający poczucie wyjątkowości, że obcuje się z marką premium. Miałem już w swojej historii trochę wzmacniaczy i tych brytyjskich i japońskich ale ta seria Yamahy to czysta japońska perfekcja. Tam wszystko, nawet najdrobniejszy elemencik jest wyjątkowy i po prostu przepięknie wykonany. Ot choćby takie pokrętła terminali głośnikowych, toż to niemal sztuka, a w zasadzie podczas normalnego korzystania pozostają schowane cały czas gdzieś tam z tyłu. No piękna maszyna, która przede wszystkim dobrze wzmacnia...tyle:) 

Oj to prawda, wykonana jest niesamowicie, front jest bajeczny. Postawić jakiegoś Atolla, Roksana, CA  i wiele innych będzie wyglądać przy niej jak tanie zabaweczk zi Chin.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, staropolanka2000 napisał:

Tak sobie przeglądam polskie aukcje i nie znalazłem ani sztuki używanej AS-1100, co może świadczyć na jej korzyść. Jak już ktoś kupił i ma w domu , to się cieszy i nie sprzedaje. Innych popularnych klocków w podobnej cenie można znaleźć co najmniej kilka.

Teraz nie ma, ale jakiś czas temu było kilka. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, staropolanka2000 napisał:

Oj to prawda, wykonana jest niesamowicie, front jest bajeczny.

W środku też jakoś wydało mi się znajomo :) 

IMG_0548.JPG

Yamaha-A-S1100-4-XXL.jpg

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, staropolanka2000 napisał:

Jak już ktoś kupił i ma w domu , to się cieszy i nie sprzedaje.

Świat tak nie działa, chociażby dlatego, że nie ma urządzeń audio, które odpowiadałyby wszystkim, więc nie ma bata, żeby i ta Yamaha każdego zadowoliła. Ot przypadek, że akurat nie ma. Tak bywa często z różnymi klockami, co tworzy mit pt." jak ktoś kupił, to nie sprzedaje, bo taki sztos ", a potem nagle jest kilka, więc warto ochłodzić emocje.

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SynSama napisał:

Świat tak nie działa, chociażby dlatego, że nie ma urządzeń audio, które odpowiadałyby wszystkim, więc nie ma bata, żeby i ta Yamaha każdego zadowoliła. Ot przypadek, że akurat nie ma. Tak bywa często z różnymi klockami, co tworzy mit pt." jak ktoś kupił, to nie sprzedaje, bo taki sztos ", a potem nagle jest kilka, więc warto ochłodzić emocje.

Nikt tu się niczym nie podnieca, ot taka luźna rozmowa. Nie jestem napalony na tą yamahe, rozważam ją jako jedną z opcji do odsłuchu. Do zakupu to już całkiem daleka droga. 

3 godziny temu, rafal735r napisał:

Teraz nie ma, ale jakiś czas temu było kilka. 

Sugerujesz, że skoro było kilka, to słaba jest? 

Z tego co pamiętam sam miałeś starszą AS 2000? 

Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chcę sprzedać YAMAHA RX A3030 - świetnie sprawdza się jako domowe centrum rozrywki, ale przeprowadzam się i w nowym miejscu będę instalował coś innego (też Yamahy zresztą). Jaka jest obecnie rozsądna cena za używany w dokonałym stanie  RX A3030? Kupiony w Warszawie, jest pudełko, wszystkie kable instrukcje itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sine Metu napisał:
W dniu 11.06.2019 o 22:59, staropolanka2000 napisał:
Sugerujesz, że skoro było kilka, to słaba jest? 
Z tego co pamiętam sam miałeś starszą AS 2000? 

Yamahy A-S3000/2100/1100 są na MOSFET, natomiast AS2000 nie.

Objaśnij z łaski swojej, cóż z tego wynika. Tzn że AS2000 jest lepsze, czy odwrotnie? 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Objaśnij z łaski swojej, cóż z tego wynika. Tzn że AS2000 jest lepsze, czy odwrotnie? 
To już jest wyższa matematyka

Może@przemak znajdzie chwilę aby to objaśnić z inżynierskiego punktu widzenia.

Z tym, że od odsłuchu i tak się nie wymigasz - po prostu, każdy z nas szuka trochę czegoś innego w brzmieniu.

https://audio.com.pl/testy/marki/1246-yamaha - co do wzmacniaczy Yamahy, to tu masz parę recenzji z opisem budowy i zastosowanych rozwiązań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Sine Metu napisał:

To już jest wyższa matematyka emoji6.png

Może@przemak znajdzie chwilę aby to objaśnić z inżynierskiego punktu widzenia.

Z tym, że od odsłuchu i tak się nie wymigasz - po prostu, każdy z nas szuka trochę czegoś innego w brzmieniu.

https://audio.com.pl/testy/marki/1246-yamaha - co do wzmacniaczy Yamahy, to tu masz parę recenzji z opisem budowy i zastosowanych rozwiązań.

Inżynierski punkt widzenia to mnie akurat mało interesuje. Testy czytam sobie jako ciekawostkę, bo wiadomo jak one są pisane i dla kogo. Najczęściej dla dystrybutora, który sprzęt udostępnia do testów.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam T-80, lubiłem ten tuner, bardzo przyjemne brzmienie, ale odkąd trójka zeszła na psy, nie słucham już radia.

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jaki kod mają piloty Yamaha do amplitunerów? Chciałbym go połączyć z pilotem dekodera Horizon, żeby móc sterować dźwiękiem w amp i nie mogę znaleźć właściwego kodu. Na stronie UPC jest kod: 3326, ale nie działa. Zastanawiam się czy to w ogóle możliwe?

Edytowane przez Bruno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bruno napisał:

jaki kod mają piloty Yamaha do amplitunerów?

Gugiel padł? ?

0162, 0203, 1203, 1303, 1358, 1402, 3600, 3601, 3604, 3623, 3624, 3625, 3647, 3655, 3692, 3696, 3756

http://www.verizon.com/support/smallbusiness/tv/fiostv/remote+controls/setup/questionsone/122842.htm

Edytowane przez azael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, azael napisał:

Gugiel padł? ?

0162, 0203, 1203, 1303, 1358, 1402, 3600, 3601, 3604, 3623, 3624, 3625, 3647, 3655, 3692, 3696, 3756

http://www.verizon.com/support/smallbusiness/tv/fiostv/remote+controls/setup/questionsone/122842.htm

Dziękuje, a czy one są tożsame z systemem kodów w pilocie Horizon? Znalazłem wczoraj sporo dodatkowych kodów i żaden nie działała. Spróbuję twoich kodów i dam znać czy poszło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.