Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)




Przy okazji konfiguracji w aplikacji Musiccast Controler subwoofera mam dwie przy opcji "Głośniki" - "Wybierz zakres częstotliwości wyjścia do głośników L/P" i do wyboru dwa ustawienia:
1) Pełno zakresowy;
2) Odcięcie niskiego zakresu.
 
Do czego służy ta opcja?


Do odcięcia niskiego zakresu... częstotliwości rzecz jasna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem z tą funkcją. Jest to odcięcie pasma jakie ma iść na sub'a. W takiej sytuacji od pasma np. 40 czy 60 Hz głośniki przednie maja nie grać, a jedynie sub. W razie zaznaczenia opcji Pełen zakres grają razem z subem w tym zakresie też przednie i dodatkowo sub, więc to chyba trochę dziwna funkcja.

Ponadto chciałem poznać waszą opinię na temat YPAO i subwoofera. Po kalibracji system wyciszył suba o 9dB w stosunku do przednich głośników. Praktycznie suba nie słychać. Czy to nie dziwne? Częstotliwość ustawił na poziomie 40 Hz, a głośniki przednie przenoszą od 50 Hz =/>.

Yamaha to jest to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam RN-602. I mam pytanie, słucha ktos na tym (lub jakimkolwiek innym urządzeniu z MusicCast) Qobuza? U mnie się ciągle Qobuz wiesza, jednej cholernej piosenki nie jest w stanie zagrać....  zaczyna a potem przerywa

Tidal gra bezbłędnie

 

Qobuz piszeże to wina Yamahy, a Audioklan milczy w sprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bruno napisał:

Działka bez problemu. 3 kawałek z The Devision Bell słucham. Nawet jednego zacięcia. Może to kwestia twojego internetu? Czy na aplikacji w telefonie lub na laptopie działa?

Yamaha to jest to ?
 

Tidal dziala bez zarzutu na tym samym urządzeniu. Na osobnym odtwarzaczu sieciom Qobuz śmiga aż miło. Tylko na tej Yamasze coś nie chce.

 

Właśnie zasem pogra 3 utwory czasem wcale, loteria kompletna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bruno napisał:

W jakiej wersji masz oprogramowanie w Y. ?

Obecnie w Twoim modelu @kapelliR-N602 najnowszą wersją jest firmware 1.32. Firmware

Sprawdź w MusicCast controler lub w opcjach zaawansowanych twojego amplitunera. Przy okazji dziękuję za namiar na Qobuza działa rewelacyjnie, lepiej niż Tidal, który owszem ma jakość Master, ale tylko przez komórkę i chyba zdaje się www. W Yamaha działa Flac 44,1 kHz. Większego próbkowania nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bruno napisał:

Obecnie w Twoim modelu @kapelliR-N602 najnowszą wersją jest firmware 1.32. Firmware

Sprawdź w MusicCast controler lub w opcjach zaawansowanych twojego amplitunera. Przy okazji dziękuję za namiar na Qobuza działa rewelacyjnie, lepiej niż Tidal, który owszem ma jakość Master, ale tylko przez komórkę i chyba zdaje się www. W Yamaha działa Flac 44,1 kHz. Większego próbkowania nie widziałem.

 

Oprogramowanie mam aktualizowane na bieżąco. Amplituner posiadam trzy lata i od samego początku tak jest. Już nawet zacząłem podejrzewać czy nie kwestia hardware czy konkretnego egzemplarza, ale tylko Qobuz mi nie chodzi, Tidal działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem co może być problemem w Twoim przypadku. Proponuję napisać do serwisu Yamahy do DE lub UK. Ja polski serwis mijam szerokim łukiem, zaraz po tym jak nie chcieli mi przesłać polskiej instrukcji obsługi zasłaniając się jakimiś dziwnymi przeszkodami. Serwis brytyjski udostępnia instrukcję po angielsku i sobie poradziłem. Jak mam jakieś problemy to piszę do Niemców i zawsze dostanę rzeczową odpowiedź. Ponadto zanim ja bym do nich napisał spróbuj połączyć twój receiver z hotspotem w telefonie i wtedy odpal Qobuza. Może problem, o którym piszesz wyżej leży po stronie firewall, konfiguracji portów w Twoim routerze ? Tak jak pisałem wczoraj u mnie na wyższy modelu Y. wszystko działa. Może znajdzie się chętny i uczynny posiadacz takiej samej Y. jak Twoja i przebrnie przez rejestrację Qobuza i zrobi test. Pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bruno napisał:

Sam nie wiem co może być problemem w Twoim przypadku. Proponuję napisać do serwisu Yamahy do DE lub UK. Ja polski serwis mijam szerokim łukiem, zaraz po tym jak nie chcieli mi przesłać polskiej instrukcji obsługi zasłaniając się jakimiś dziwnymi przeszkodami. Serwis brytyjski udostępnia instrukcję po angielsku i sobie poradziłem. Jak mam jakieś problemy to piszę do Niemców i zawsze dostanę rzeczową odpowiedź. Ponadto zanim ja bym do nich napisał spróbuj połączyć twój receiver z hotspotem w telefonie i wtedy odpal Qobuza. Może problem, o którym piszesz wyżej leży po stronie firewall, konfiguracji portów w Twoim routerze ? Tak jak pisałem wczoraj u mnie na wyższy modelu Y. wszystko działa. Może znajdzie się chętny i uczynny posiadacz takiej samej Y. jak Twoja i przebrnie przez rejestrację Qobuza i zrobi test. Pozdrawiam ?

Dzięki wielkie. Napiszę do Niemców i Anglików. A podłączyć do hotspota nie potrafię, instrukcja ciężka strasznie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w UK. Qobuz nawet na komputerze nie chciał działać ,strasznie cieło. Po oplaceniu abonamętu tez nie  ...  Wywaliłem prędko.

Edytowane przez Stefek79

1* YAMAHA as2100/MATRIX mini-i pro2s 2* Sony ta f870es/xa20es/Dynavoice df8/Aim sc808 /UPS Powertecnique pro3000 1800W online, 3* Marantz/pm7200 /cd6000ose/ st7001/Mordaunt Short Avant 916i,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2019 o 21:52, kapelli napisał:

Dzięki wielkie. Napiszę do Niemców i Anglików. A podłączyć do hotspota nie potrafię, instrukcja ciężka strasznie jest...

I jak serwis odpisał Ci? Coś więcej wiesz? Wydaje mi się, że do Qobuza musisz mieć szybkie łącze. Ja  mam 250 Mb/s i działa jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiając Qobuza z tyłu...z innej beczki.

 

Czy ktoś z Panów zna parametry przedwzmacniacza gramofonowego w R-N803D? Kupiłem sobie gramofon (całkiem niezły) i sprzedawca jak usłyszał, że mam yamahę skrzywił się i powiedział, że zakup preampa gramofonowego będzie koniecznością. Szukałem w dostępnych testach coś więcej na temat jakości preampa w naszych Yamahach i nic nie znalazłem. Może macie jakieś info na jego temat?

 

Yamaha to jest to :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bruno napisał:

sprzedawca jak usłyszał, że mam yamahę skrzywił się

No nie ma to jak konstruktywna krytyka. Na moją AS1100 jeden sprzedawca w Krakowie miał podobną reakcję.

To nie jest tak, że dedykowane fono z definicji gra lepiej niż zintegrowane. Co to za gramofon i co napędza ta Yamaha?

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Posiadam wzmacniacz Yamaha AX-550 (tytan), chciałbym dokupić DECa do niej, z tej samej linii design. Widzę na aukcjach dużo modeli KX360/380. Ktoś ma jakieś doświadczenie, mógłby doradzić co tu dobrać?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2019 o 13:53, Fan Blusa & Sonusa napisał:

Wzmacniacz pojechał do serwisu (UK) . Taką otrzymałem odpowiedź :

 

Hi, We have had your amp on test for the past 3 days and are unable to find any real faults with the item. I beleive the noise you can hear is caused by thermal expansion and is completly normal. I have had this amp next to me and have heard the noise you mention. 

I will arrange for it to be returned to you this week.

Kind regards E&M

{W ciągu ostatnich 3 dni testowaliśmy Twój wzmacniacz i nie jesteśmy w stanie znaleźć żadnych prawdziwych wad tego produktu. Uważam, że hałas, który można usłyszeć, jest spowodowany rozszerzalnością cieplną i jest całkowicie normalny. Miałem ten wzmacniacz obok siebie i słyszałem wspomniany hałas.} ?????

Moje A S-3000 wróciło z serwisu jest znacznie lepiej  , ale czasami coś tam kliknie . ,,Przycisnąłem'' serwis co i jak odpisali ze poprawił większość mocowań czyli odkręcił a następnie dokręcił  śrubki . Wniosek jaki się nasuwa to : niedbały  montaż w Malezji !!!

,, Good morning,

It was completely mechanical. All the chassis screws were loosened and then tightened. 
There were no electronic faults.
Thank you for the feedback.

Kind regards
E&M ''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2019 o 13:11, Fan Blusa & Sonusa napisał:

niedbały  montaż w Malezji !!!

Ah. Prawo forum internetowego: od teraz we wszystkich wątkach o serii AS będzie, że są wadliwe i fatalnie wykonane ...

A szkoda ... Przede wszystkim twojej 3000. Piękny wzmak, a moja 1100 chodzi jak szwajcarski zegarek ...

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2019 o 13:11, Fan Blusa & Sonusa napisał:

Wniosek jaki się nasuwa to : niedbały  montaż w Malezji

Wniosek jest taki, że miałeś po prostu pecha.

Mnóstwo osób, na przestrzeni wielu lat,  kupiło sprzęt Yamaha produkowany w Malezji i nie mieli żadnych problemów.

Twój jako nieliczny, został pechowo zmontowany.

Możesz oczywiście udowadniać swoją tezę, tylko po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, miki450 napisał:

Wniosek jest taki, że miałeś po prostu pecha.

Mnóstwo osób, na przestrzeni wielu lat,  kupiło sprzęt Yamaha produkowany w Malezji i nie mieli żadnych problemów.

Twój jako nieliczny, został pechowo zmontowany.

Możesz oczywiście udowadniać swoją tezę, tylko po co?

Niestety ale , jest to Drugi egzemplarz !!

Bardzo przepraszam nie mam zamiaru nic udowadniać , podoba mi się brzmienie i budowa A S3000 Ale??!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dzisiaj stałem się posiadaczem Yamahy R-N803D ( jeszcze jej nawet nie rozpakowałem gdyż kurier przyjechał tuż przed wyjściem do pracy)
Jutro myślę jakieś pierwsze podłączenia poczynić, Mam do odsłuchu kolumny STX Elektrino 250 i Tannoy Mercury 7.4 
Zastanawiam się od których zacząć - żeby żona miała opad szczęki ?
Teraz gra u mnie Denon AVR x2500 oraz Harman Kardon AVR240 - ten drugi zdecydowanie lepiej ? 
 

Edytowane przez adamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że podepnij jakiekolwiek. Mogą być nawet Tonsile, ale kup białe wino, zaproś kochankę, posadz ją na sofie i ją czule przytul. Jak wejdzie do domu żona to opad szczęki ma murowany ;)

Yamaha to jest to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pytanie z innej beczki 
W aplikacji musiccast mam dodane już jedno urządzenie WXAD-10 , i tam mam kilkanaście stacji zapisanych i dużo utworów, jednak jak dzisiaj dodałem drugie urządzenie R-N803D w drugim pokoju, to tu jest zupełnie pusto i Tidal nie zalogowany.

Da się jakoś przenieść ulubione między pokojami ??  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.