Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123

Rekomendowane odpowiedzi

Co nic nie znaczy. Równie dobrze można wywnioskować, że skoro się już tym chwali przy okazji 2100 to uznali, że teraz to już żadna nowa jakość i się drugi raz nie chwalą. Moim zdaniem to bardziej prawdopodobne i 2200 zapewne też ma MOSFET-y.

Dleczego Twoim zdaniem trafi EI jest lepsze o toroida?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2020 o 02:55, Sine Metu napisał:

Drugie, to transformatory - ja zdecydowanie preferuję klasyczne, a nie toroidy.

Nie napisałeś? Jak zatem mam interpretować ww. cytat? Te „klasyczne” to jakie? , „zdecydowanie preferuję” to chyba znaczy, że wg Ciebie są lepsze.

Chyba żę jeden z nas ma kłopoty z czytaniem lub pisaniem ze zrozumieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Nie napisałeś? Jak zatem mam interpretować ww. cytat? Te „klasyczne” to jakie? , „zdecydowanie preferuję” to chyba znaczy, że wg Ciebie są lepsze.
Chyba żę jeden z nas ma kłopoty z czytaniem lub pisaniem ze zrozumieniem
Niewykluczone.


Dleczego Twoim zdaniem trafi EI jest lepsze o toroida?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie w klubie...Waszym klubie. Ja mam takie tam skromne klocki:

Yamaha DSP-A2
Yamaha TX-492 RDS
Yamaha CDX-493 (OPAMP:  BB 627 AU)
Yamaha MDX-793
Yamaha KX-393
Yamaha DVD-S1500

Kolumny przód to Dali Suite 1.7 + tylne: Yamaha NS-G30 mkIV + centralny: jakaś mała Yamaha (spadła naklejka) + sub: KODA na wzmacniaczu DYNAMIC.

To co możliwe to podłączone łączami optycznymi a inne coaxial...reszta analogu to jakieś grube interconnect'y których firm nie wymówię choć tuner jest na najgrubszych Phillips'ach.

Miałem zainstalować efektowe przednie ale jakoś nie pasuje mi do wnętra ?

YAMAHA.jpg

Edytowane przez szpadel68
Dodanie opisów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
On 5/26/2020 at 11:20 AM, Sine Metu said:
On 5/26/2020 at 8:01 AM, kiza said:
Kupiłem je w TOP HIFI  nowe, i żadnych problemów z nimi nie miałem, tylko ciekawi mnie jak one się mają do tych nowych serii. Pozdrawiam

3000, 2100 i 1100 są na MOSFET, a te nowe chyba nie.

Na 13 :20 gość coś wspomina o MOSFEt-ach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

Mój sprzęt to Yamaha AX-892, CDX-890 i TX-670 RDS. W latach 90tych ta firma bardzo mnie interesowała, ale wówczas wygrał Pioneer, potem z różnych życiowych sytuacji nie było nic ciekawego, ale w ubiegłym roku postanowiłem to zmienić i jestem nawet bardzo zadowolony. Obecnie trwa remoncik, więc fotki z zeszłego roku i ze stycznia br., kiedy jeszcze testowałem różne kolumny i kabelki...

Zacząłem czytać po kolei to, co piszecie, jest sporo bardzo ciekawych tematów i dużo fanów Yamahy - to cieszy. Dużo ciekawych rzeczy się dowiedziałem, pewnie kiedyś uważniej przeczytam wszystkie strony, bo przesunąłem ze strony 30tej do 2018 roku... (sic!)

pozdrawiam

Yamaha-AX,-CDX,-TX.jpg

Y-z-AA-i-BMN.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Na 13 :20 gość coś wspomina o MOSFEt-ach
Mówi że MOSFETy są robione specjalnie i na wyłączność dla Yamahy.

Z tym że chwilę później, pokazując czarnego alpsa, mówi o analogowej regulacji głośności

Tak że ja mu absolutnie nie wierzę. Ignorant.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Sine Metu said:

Mówi że MOSFETy są robione specjalnie i na wyłączność dla Yamahy.

Z tym że chwilę później, pokazując czarnego alpsa, mówi o analogowej regulacji głośności emoji23.png

Tak że ja mu absolutnie nie wierzę. Ignorant.

Obejrzałem potem kilka innych jego filmów i wyąda na jakiegoś youtubera, który robi filmy o wszystkim.

 

Edytowane przez marecki marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę tego, aby tłumaczyć błędy w/w yutubera, jednak jeśli pamięć mnie nie myli to w recenzji wzmacniacza A-S2000 w audiovideo F. Kulpa też się machnął, bo napisał, że... ten wzmacniacz ma analogowy potencjometr, bez sterowania drabinka rezystorowa zastosowana w formie chipu... 

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Klubowiczów. Mam pytanie do właścicieli wzmacniaczy z "wycieraczkami" od A-S 1100 w górę:

Jak daleko wychylają się wskaźniki przy słuchaniu muzyki z potencjometrem ustawionym na godzinie 7.30, 8:00 i 8:30? Słucham w tym zakresie pracy potencjometru przez 90% czasu na A-S701 i zastanawiam się jakby to wyglądało, gdybym kupił wzmacniacz z tymi wskaźnikami. Pomijam na razie kwestie soniczne.

Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Franz-007 napisał:

Witam wszystkich Klubowiczów. Mam pytanie do właścicieli wzmacniaczy z "wycieraczkami" od A-S 1100 w górę:

Jak daleko wychylają się wskaźniki przy słuchaniu muzyki z potencjometrem ustawionym na godzinie 7.30, 8:00 i 8:30? Słucham w tym zakresie pracy potencjometru przez 90% czasu na A-S701 i zastanawiam się jakby to wyglądało, gdybym kupił wzmacniacz z tymi wskaźnikami. Pomijam na razie kwestie soniczne.

To oczywiście zaleźy także od poziomu sygnału wejściowego ale z grubsza można powiedzieć, że przy tych ustawieniach gałki potencjometru będzie to nie więcej niż 1/3 skali.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź i zwrócenie mi uwagi na poziom sygnału wejściowego. Mam CD-S700, w Internecie znalazłem, że poziom wyjścia to 2V.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Franz-007 napisał:

Dzięki za odpowiedź i zwrócenie mi uwagi na poziom sygnału wejściowego. Mam CD-S700, w Internecie znalazłem, że poziom wyjścia to 2V.

Bardziej miałem na myśli jak głośne jest nagranie ale tak czy siak po prostu czym nagranie cichsze tym więcej odkręcasz gałę żeby słyszeć tak samo jak przy głośniejszym nagraniu i mniej podkręconym potencjometrze, a wskaźniki zawsze pokazują to co wychodzi ze wzmacniacza czyli waty i decybele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Znalazłem na YT prezentację A-S1200 nagraną przez Top-Hifi i pokrywa się to mniej więcej z tym co napisałeś. Trochę żałuję, że nie kupiłem A-S1100, gdy były w dobrej, wyprzedażowej cenie.  

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2020 o 12:42, kiza napisał:

Panowie posiadam Yamahę AS, i CDS 2000, jestem bardzo ciekawy czy ktoś porównywał te staruszki z nowymi modelami ????

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.

Chwilę mnie nie było i już nowa seria 2000 jest stara ? a jak stara to ją w końcu będę musiał kupić ?

Ale tak z innej beczki - ostatnio przeglądam trochę historię innych marek jak Pioneer, Sony, Technics, Kenwood, Sansui itp. I wydaje się, że inne marki swego czasu zrobiły jakieś wybitne modele (nawet niekoniecznie mega drogie) które zostawiły w tyle konkurencję - czy Technics z gramofonami, Sansui i Kenwood z tunerami itd. A Yamaha nie bardzo.

Owszem było sporo dobrych klocków, ale mam wrażenie, że takie naprawdę wybitne są kolumny NS-1000, czy gramofony z serii GT. Nawet seria 2000 (AX, CDX) czy 10000 jakością dźwięku ponoć nie jest tak dobra jak droga. Jeszcze A-2000a jest jeszcze świetny, ale ciężko go dostać bo był tylko na Japonię.

Nie wiem jak obecnie ma się seria 5000 - nie czytałem na wiele opinii - jednak teraz trudniej już zrobić coś absolutnie wybitnego, co jednocześnie nie było by swego rodzaju niszowe. Generalnie chodzi mi o to, że w każdym typie sprzętu jest olbrzymia konkurencja, często kompletnie abstrakcyjnych rozwiązań w tym również DIY będących na bardzo dobrym poziomie i w sumie łatwo dostępnych dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2020 o 19:08, Sine Metu napisał:

 

Raczej ok. 0,1W.

 

Czyli tak jak kolega audiofan01 napisał, około 1/3 skali. Dzięki.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Basstech napisał:

Słucham tak w tej chwili bo dzieciaki śpią i jest max. do -40dB. Bywa nie raz że nawet nie drgną. Wszystko zależy od rodzaju muzyki.

Dzięki. Niby te wycieraczki mi się podobają, ale wieczorem jest klimat, gdy w moim wzmacniaczu świecą tylko trzy bursztynowe kontrolki.

Zapytam Cię jeszcze o CD-S2100: jak u Ciebie gra ten odtwarzacz? Są dwa wątki na innym forum dotyczące wadliwych egzemplarzy tego CD - jakieś problemy z napędem. I drugie pytanie: jak oceniasz DAC? Chciałbym podłączyć do tego odtwarzacz sieciowy, głównie do słuchania radia (tych lepiej nadawanych stacji) i czasem Tidal.

Pytam bo THF obniżyło cenę i zastanawiam się nad zakupem. Ciekawy jestem jak zagrałby na razie z A-S701. Czy byłby skok jakościowy względem CD-S700? 

Generalnie zestaw jaki posiadam: CD-S700 + WXAD-10 + A-S701 + Xavian Neox1 gra mi dobrze, a nawet bardzo dobrze, ale jest parę groszy w mojej sekretnej skarpecie i może coś by człowiek zmienił ?

Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw A-S i CD 2100 ma bardzo duży potencjał, za relatywnie nieduże pieniądze i gwarantuje naprawdę wysokiej jakości granie, pod warunkiem, że zostanie prawidłowo okablowany i sparowany z odpowiednio wysokiej jakości głośnikami, w poprawnie zaadaptowanym pomieszczeniu.

Do przeciętnego pomieszczenia można postawić cokolwiek i też będzie grało. Przeciętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2020 o 20:22, Franz-007 napisał:

Dzięki. Niby te wycieraczki mi się podobają, ale wieczorem jest klimat, gdy w moim wzmacniaczu świecą tylko trzy bursztynowe kontrolki.

Zapytam Cię jeszcze o CD-S2100: jak u Ciebie gra ten odtwarzacz? Są dwa wątki na innym forum dotyczące wadliwych egzemplarzy tego CD - jakieś problemy z napędem. I drugie pytanie: jak oceniasz DAC? Chciałbym podłączyć do tego odtwarzacz sieciowy, głównie do słuchania radia (tych lepiej nadawanych stacji) i czasem Tidal.

Pytam bo THF obniżyło cenę i zastanawiam się nad zakupem. Ciekawy jestem jak zagrałby na razie z A-S701. Czy byłby skok jakościowy względem CD-S700? 

Generalnie zestaw jaki posiadam: CD-S700 + WXAD-10 + A-S701 + Xavian Neox1 gra mi dobrze, a nawet bardzo dobrze, ale jest parę groszy w mojej sekretnej skarpecie i może coś by człowiek zmienił ?

Parę dni temu złożyłem zamówienie w serwisie Audioklan na zapasowy laser właśnie do CD-S2100. Niestety po merytorycznej i ciekawej rozmowie z serwisem, okazuje się, że do CD-S2100 trzeba kupować cały Laser Traverse Unit (czyli cały kompletny napęd) bez możliwości rozdzielenia tego za prawie 1800pln. Ale gdyby coś się działo z laserem, to prawdopodobnie byłaby możliwość przeszczepienia go z CD-S2000 gdzie występuje jako osobna część serwisowa lub inne kombinacje. Również czytałem na innych forach o problemach z odczytem płyt SACD i problem podobno sporadycznie występuje. Pytałem o to w serwisie i do tej pory w PL nie mieli takiego przypadku. U mnie nie jestem w stanie tego teraz stwierdzić bo nie posiadam żadnej płyty SACD. CD działa wyśmienicie ale również Pan z serwisu to potwierdził. Jeśli odtwarzacz zaczyna mieć problemy z płytami SACD, gdzie wiązka lasera musi się bardziej wysilić niż to ma miejsce w przypadku CD, to w przyszłości coś już będzie się z tym laserem działo. Być może samo przeczyszczenie może pomóc. Dzieje się tak najczęściej w przypadku hybrydowych SACD gdzie warstwa SACD jest położona nad warstwą CD. 

Co do dźwięku, mam wrażenie, że po USB odtwarzacz lepiej brzmi niż z tradycyjnych płyt. Porównywałem w ten sposób wydania zarówno z CD jak i w połączeniu Auralic Aries + DAC w CD-S2100 - wg mojej opinii po USB brzmi lepiej. DSD po USB to już inna bajka. Coś kapitalnego - tutaj też robiłem porównanie - wyjścia analogowe w Auralic Aries vs połączenie USB do Yamahy - to drugie wypadało znacząco lepiej. Słucham z Tidal HiFi jak i również z loklanego NASa także takie rozwiązanie jest dla mnie w zupełności wystarczające. Pliki Masters również o dziwo są dekodowane przez Yamahę bo zarówno 24/96 jak i 24/192 widnieje na wyświetlaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za bardzo wyczerpującą odpowiedź. Trochę ostudziłeś moje zapały. Jestem zwolennikiem japońskiej elektroniki, głównie ze względu na jakość wykonania i dopracowanie każdego detalu - od wyglądu po funkcjonalność. Ale jak widać i takiej firmie jak Yamaha zdarzy się wypuścić niedoróbkę, i to w segmencie premium. Szkoda. Może jeszcze ktoś ma coś do powiedzenia na ten temat?

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko da się rozdzielić. Wymieniłem kilka laserów w Kenwoodzie i to najwyższych modelach. Co prawda Sony jak dotąd nie wznowiło produkcji laserów do starych deków, ale myślę, że niedługo to zrobią. Chińczycy długo nie mogą mieć monopolu na okropne podróby laserów i japończycy powinni wznowić produkcję do starych sprzętów. Pozdrawiam :ł

Winyle to jest to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bruno napisał:

Winyle to jest to ?
 

Dokładnie. Całe to plikowanie, tidale, odwarzacze sieciowe i DAC-i i inne duperele to koncertowe strzyżenie owieczek?

Edytowane przez Robert84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Robert84 napisał:

Całe to plikowanie, tidale, odwarzacze sieciowe i DAC-i i inne duperele to koncertowe strzyżenie owieczek?

Przed chwilą pomyślałem podobnie: jakieś DACe, transporty, maliny, konwertery, USB, spdif, NASy, a ja chcę tylko posłuchać muzyki.

Dlatego pomyślałem o dobrym odtwarzaczu CD. Na winyle jestem za leniwy, w 1990 roku kupiłem właśnie dlatego swojego pierwszego "cedeka" bo nie chciało mi się wstawać do gramofonu i przekładać płyt.

Przed chwilą posłuchałem trochę mojego obecnego zestawu i ten broni się rękami i nogami, wszystko pięknie brzmi a gitary jak żywe.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.