Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawostka ! Japońska strona Yamahy podała informację o zakończeniu produkcji RN 803D ! Pytanie czy globalnie czy tylko na azje.. Ja to się chyba nie doczekam na nowe CD dla ludu...

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ciekawostką tylko smutna wiadomość. Coraz więcej dziur w ofercie .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marek-1969 napisał:

To nie ciekawostką tylko smutna wiadomość. Coraz więcej dziur w ofercie .

No właśnie, spojrzałem ostatnio na stronę Yamahy i sporo modeli zniknęło. Znikają klocki ze średniego i niskiego segmentu i to chyba jeszcze nie koniec. Na niektórych azjatyckich stronach np. CD-S700 i R-N402D są już oznaczone jako discontinued. Znikają z oferty odtwarzacze blu-ray - zastanawiałem się nad BD-A1060 i chyba się zastanawiałem zbyt długo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, zbychu_z napisał:

No właśnie, spojrzałem ostatnio na stronę Yamahy i sporo modeli zniknęło. Znikają klocki ze średniego i niskiego segmentu i to chyba jeszcze nie koniec. Na niektórych azjatyckich stronach np. CD-S700 i R-N402D są już oznaczone jako discontinued. Znikają z oferty odtwarzacze blu-ray - zastanawiałem się nad BD-A1060 i chyba się zastanawiałem zbyt długo... 

Przydało by się go odświeżyć, bo wygląda jak wyrwany z roku 2000.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działania albo raczej ich brak ze strony Yamahy sa zaskakujące.. CD odpuszczone całkowicie, wycofane z produkcji 300 i 700 o nowych cisza jak po śmierci organisty. Teraz informacja o zakończeniu produkcji RN803 - tym bardziej zaskakuje, zwłaszcza że to jeden z bestsellerów więc dlaczego koniec? Na czym teraz skupi sie yamaha, odpusci całkowicie stereo i wróci do kina domowego? Liczyłem ze na CES cos pokaża bo takie były plotki..

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ubiegłorocznym CES pokazali właśnie powoli wchodzące ampli AV z serii " jednocyfrowej" . Na cztery wtedy zapowiadano są dostępne dwa i jeden niby w drodze . I tyle.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2021 o 07:14, rafal735r napisał:

 

Przydało by się go odświeżyć, bo wygląda jak wyrwany z roku 2000.

Blu-ray (bez kontynuacji) i odtwarzacze CD przestają być produkowane przez Yamahę. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas kupić części zamienne do moich CD...

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, jackobtone napisał:

W takim razie wstrzymam się ze sprzedażą A-S2000 i CD-S2000 do momentu aż zaczną zyskiwać na cenie ?

bardzo mądrze ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legenda Sansui wiecznie żywa ...

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2021 o 10:39, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Blu-ray (bez kontynuacji) i odtwarzacze CD przestają być produkowane przez Yamahę. 

Ale, że jak? Wycofują wszystkie od 300 do 3000 i żadnych następców ? Czyli Yamaha całkowicie stawia na streaming? Rozumiem, że to oficjalna informacja od yamahy i dystrybutora?

Edytowane przez Whiplash

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Whiplash napisał:

Ale, że jak? Wycofują wszystkie od 300 do 3000 i żadnych następców ? Czyli Yamaha całkowicie stawia na streaming? Rozumiem, że to oficjalna informacja od yamahy i dystrybutora?

Nieoficjalna jeszcze informacja, ma zostać tylko CD-S300. Nie wiadomo co dalej. W przyszłym tygodniu powinienem wiedzieć coś więcej z pierwszej ręki ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.01.2021 o 12:01, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Nieoficjalna jeszcze informacja, ma zostać tylko CD-S300. Nie wiadomo co dalej. W przyszłym tygodniu powinienem wiedzieć coś więcej z pierwszej ręki ?

Udało się coś więcej ustalić ?

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Whiplash napisał:

Udało się coś więcej ustalić ?

jeszcze nie

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Lukeoon napisał:

A akurat jestem na etapie rozważania CD do Yamahy A-S701 i chciałem sprawdzić po ile stoi CD-S700 i zdziwiłem się, że ich nie ma...wszędzie CD-S300. Nie wiem czy jest sens kupować 300 czy polować na 700

nie będzie juz CD-S700. Przestali ją produkować. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Lukeoon napisał:

Dlatego napisałem "polować" ? Chociaż 300 do 700 to chyba przepaść?

tak ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W parę miejsc się już wprosiłem to i tu się wpraszam z moimi M4+C4. ? Witam wszystkich.

Stan zewnętrzny BDB ( gdyby wytrzeć ślady paluchów to będą jak z pudełka ). Stan wewnętrzny BDB ( nawet oryginalne przekaźniki wyglądają jak nowe ) mimo wszystko po pełnej odbudowie ( rozlutowane na części pierwsze, przemierzone, wymienione co nie trzymało katalogu, poskładane i wyregulowane )

Zapisałem się, bo bez zastanowienia zestaw zostaje u mnie na długo.

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,posiadam wzmacniacz Yamahy A-S 3000,jakie kolumny do tego wzmacniacza byłyby dobre.Zależy mi na dźwięku szczegółowym,przestrzennym , z dużą głębią i szerokością sceny?Pomieszczenie 32 m kw.Słucham  głównie  rocka  typu Pink Floyd,Supertramp,Alan Parsons,Tool,Led Zeppelin...Pomożecie? Ja  myślałem  o któryś z Audio Physic albo Focal Electra ..albo jak zabiorę babci rentę to Focal Kanta.Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.01.2021 o 11:51, PinkTool napisał:

witam,posiadam wzmacniacz Yamahy A-S 3000,jakie kolumny do tego wzmacniacza byłyby dobre.Zależy mi na dźwięku szczegółowym,przestrzennym , z dużą głębią i szerokością sceny?Pomieszczenie 32 m kw.Słucham  głównie  rocka  typu Pink Floyd,Supertramp,Alan Parsons,Tool,Led Zeppelin...Pomożecie? Ja  myślałem  o któryś z Audio Physic albo Focal Electra ..albo jak zabiorę babci rentę to Focal Kanta.Pomożecie?

u nas często klienci wybierają B&W i tutaj model 702 S2 można myślę w tym metrażu już upchnąć. Alternatywa to będzie ProAc Response D30R i Elac Vela 407 albo 408. 

Zapraszam też do nas na odsłuchy ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.