Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  518 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi



Czyli w wypadku Yamahy mamy liftingi uwsteczniajace... 


Wiesz co, mamy takie liftingi, tak było w przypadku integr. I dlatego też w pierwszym poście poniosła mnie wyobraźnia. Z drugiej strony nie jestem elektronikiem i nie analizuje układów w service manualach. W 91, lub 92 roku kupowałem w Niemczech zupełnie nową Ax700 (z KXR730, który jest u mnie do dziś), a właśnie tydzień wcześniej pokazała się 730.... wyjściowa cena obu to 1060DM. I na prawdę, nie było nad czym myśleć. I AX700 i 900 miały już za sobą testy i sklasyfikowane zostały w różnych Spitzenklasse.
730 i 930... były powiedzmy sobie tak, efektowne, ale to nie było to co miało detaliczności, scenę itp. Jak dziś pamiętam jak sprzedawca powiedział, że nie spodziewał się, że stare będą lepsze. Tam loudness był jak kickbooster i wszystko miało rezonować. Takie czasy się zaczęły.
Z kolei jak przywiozłem 700tkę do Polski, to pół miasta chciało pożyczać ode mnie ten klocek na jakieś dyskoteki. Wtedy to był hohoho top sprzęt....kosztujący wiele polskich pensji.;)
Było też tak samo z magnetofonami, ani kx670, ani kxw952 nie przebiły kx1200 czy kxw900. I pisze tu o sprzętach które miałem, i nadal w dużej części mam.
Osobiście uważam że dźwiękowo amlituner dsp ax1 był najlepszy w porównaniu z rxv2600 czy rxa2040, które, miałem, a ostatni nadal mam.
Rzeczywiście seria podzielona cx, mx o dziwo z 800 i 1000 zamieniła się na 630 i 830, i nie dostała systemu Active servo. To pokazuje jak zmieniał się rynek i jak od 1992r księgowi rządzili.
Jak pierwszy raz postawiłem system kina domowego na Ax700 , dsp e492 , który też do dzisiaj mam to przez długie lata w pokoju nie fruwał dźwięk 5.1 tak jak wtedy, mimo paru innych nowszych integr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Daca, to widzisz, tam są opampy 5532 ,dziś budżetowe kości i nic specjalnego. Ale było to obudowane elektronicznie jak należy i wszystko się zgadzało. Też uważałem, że dac wewnątrz i ax2k jak i 10k są super. Ale jeśli masz sporą różnice na ich korzyść w stosunku do rca, to uwierz, można z tego sprzętu wycisnąć więcej z innym źródłem i właściwymi kablami.

Miałem okazję posłuchać AX 2000 z R 90 i byłem zaskoczony jak to dobrze grało...


Też miałem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mikellino napisał:


Osobiście uważam że dźwiękowo amlituner dsp ax1 był najlepszy w porównaniu z rxv2600 czy rxa2040, które, miałem, a ostatni nadal mam.
 

W ogólnym rozrachunku lepsza od DSP AX1 jest DSP A1, między nimi jest taka różnica że AX1 jest lepsza od A1 w kinie domowym ale w stereo jest już odwrotnie, AX1 miałem dwukrotnie natomiast obecnie mam A1, ale kiedyś jeszcze w latach 90 kupiłem nowy RXV-795RDS i tego do dziś miło wspominam, potem chciałem iść z duchem postępu i 795 zmieniłem w latach 2006 na RXV-2800 również jako nowy ze sklepu i to była absolutna wtopa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W ogólnym rozrachunku lepsza od DSP AX1 jest DSP A1, między nimi jest taka różnica że AX1 jest lepsza od A1 w kinie domowym ale w stereo jest już odwrotnie, AX1 miałem dwukrotnie natomiast obecnie mam A1, ale kiedyś jeszcze w latach 90 kupiłem nowy RXV-795RDS i tego do dziś miło wspominam, potem chciałem iść z duchem postępu i 795 zmieniłem w latach 2006 na RXV-2800 również jako nowy ze sklepu i to była absolutna wtopa...
Dzisiejsze amlituery są dobre ale na papierze i dostosowane do niewymagających od nich mocy kolumn.
Podsumuje to krótko. Infinity 9.2 czy re90 w stereofonii grają na 30% możliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Sam sobie odpowiem 😃 Jest trochę inaczej. Jest obszerniejszy bas. Moje Elac FS217 nie mają za wielkich wooferow, bo to tylko 14cm ale i tak na bas nie narzekałem. Teraz z "nowym" wzmacniaczem w porównaniu do CX/MX-830 zauważam troszkę więcej dołu. Nie jestem chory na audiofilie więc poematu nie napisze ale góra i średnica są dla mnie bardzo podobne, może minimalnie wyższa góra jest bardziej wysunieta co skutkuje minimalnie lepszą przestrzenią. W każdym razie gdzieś poczytałem, że A-S1000/2000 to suchotnik.. Nic z tych rzeczy, jest cieplejszy od starej Yamahy . Czy jest progres... No trudno jednoznacznie powiedzieć. Myślę, że z większymi, cieplejszym kolumnami mogło by być troszkę zbyt ciepło ale Elacom to wychodzi na dobre. Co do funkcjonalności to oczywiscie staruszki wygrywaja ilością gniazd. Wiadomo tutaj perfekcyjna regulacja głośności drabinkami rezystorów, chociaż CX-830 z czarnym Alpsem również nie dawał powodu do narzekania. Preamp phono bardzo dobry.

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marek76 napisał:

Czy ktos może wie, kiedy wejdzie do sprzedaży Yamaha R-N2000A oraz czy będzie jakiś model niżej od niej a wyżej od Yamaha R-N803D?

jedzie dostawa, lada moment się pojawią 😉

Kiedyś pewnie będzie R-N1000, jednak to tylko moje domysły 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto już miał okazję posłuchać nowej Yamahy R-N2000

Mnie osobiście się bardzo podoba 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
16 minut temu, adams84 napisał:

Panowie 8000zl dziś za 2100 to dużo czy norma. Zakup miałby być w ciemno i jak nie podejdzie czy uda się sprzedać bez straty?

Cena wydaje się być w strefie stanów średnich https://www.hifishark.com/search?q=yamaha+as2100 a więc da się to odsprzedać bez straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, adams84 napisał:

Panowie 8000zl dziś za 2100 to dużo czy norma. Zakup miałby być w ciemno i jak nie podejdzie czy uda się sprzedać bez straty?

Ja swoją sprzedałem jakiś czas temu komuś z Gniezna. Z tego co się orientuje to ty lub kukawa macie tam swoich ludzi. Tak więc popytaj znajomych i może ten ktoś się odnajdzie. Wtedy przy odrobinie wysiłku nie będzie to zakup w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, adams84 napisał:

Panowie 8000zl dziś za 2100 to dużo czy norma. Zakup miałby być w ciemno i jak nie podejdzie czy uda się sprzedać bez straty?

cena ok 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2022 o 23:15, Riczi75 napisał:

Ja , mając świadomość jak gra AS2100 . Przed zakupem innych klocków posłuchałem jak gra AS2200 oraz AS3000 . Po tych doświadczeniach postanowiłem pójść inna drogą aby się rozwinąć . Dlatego dzisiaj pogrywam na BAT i końcówkach MBL i cały zestaw w cenie nowej AS2200 . A dźwięk ? No cóż , zupełnie inny wymiar .

I audio muzeum w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, adams84 napisał:

I audio muzeum w domu

Nie brnij bo wychodzi brak wiedzy i świadomości posypany snobizmem i nowobogactwem. 

Wiele osób kupuje sprzęt sprzed lat dla ich brzmienia  i konstrukcji nad którą stała ekipa projektowa a nie księgowi. Złota era audio już była, złota czyli bez kompromisu, bez oszczędności, bez chwytliwych wodotrysków a nastawiona na dzwięk i trwałość - nie na sprzedaż kolejnego nowego modelu który będzie ładnie na ściance wyglądał a od poprzedniego będzie różnił się trzcionką na panelu która modna jest akurat w tym sezonie.

To dotyczyky każdej marki. Porównaj parametry nie tylko na papierze, zrób pomiary i posłuchaj jak gra. Nie tylko @Riczi75 woli muzeum niż nowy plastik - fantastik. Wśród użytkowników Yamahy też jest ich wielu i muzealny sprzęt sam się broni. 

A i czym jest to muzeum ?? Myślisz, że w konstrukcji obwodów audio przez ostatnie naście/dziesiąt lat coś się zmieniło ?? Że ktoś wynalazł kosmiczną technologię która sama gra bez spełniania podstawowych praw z zakresu elektrotechniki ?? Bo stare ?? Po starych PCB można chodzić nowe pękaja przy odkręcaniu bo przecież firma na każdej PCB zyska 20 g co przełoży się na wielotysięczne zyski. Z nowych PCB miedź zdrapujesz paznokciem a w starych można było je spalić w kominku i zostawała czysta miedź. Bo kondensatory stare ?? Rozumiem, że auto też wyrzucasz bo akumulator Ci siada. To część zamienna, zużywa się. 

To dotyczy nie tylo audio. Myślisz, że jeżdzę dużym pełnoletnim 6L V8 bo nie stać mnie na nową cudowną rodzinną limuzynę 1.0 TFSI... podobno nawet szybsza i jaka ładna i mniej pali i ma kolorowe światełka wokół oh i ah  i... ja  dziękuję wolę jeździć moim muzeum. 

P.S. Partnerkę czy partnera też wywalisz bo nie będziesz trzymał muzeum w domu ?? 

Jak już chcesz komuś dowalić to przynajmniej porzemyśł argumenty.

 

 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Riczi75 napisał:

Ważne że dzwięk jaki to muzeum serwuje dla Yamahy nie do doścignięcia.

W tą stronę też nie idźmy.

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Riczi75 napisał:

Ważne że dzwięk jaki to muzeum serwuje dla Yamahy nie do doścignięcia.

Zwłaszcza z kolumnami modyfikowanymi przez Wilka😉

Choć co do samej tezy, że stare nie znaczy gorsze to jest ona jest słuszna bo jest na nią wiele przykładów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, audiofan01 napisał:

Choć co do samej tezy, że stare nie znaczy gorsze to jest ona jest słuszna bo jest na nią wiele przykładów.

MBL jak i BAT ale również starszy Merian i dzielony Hegel  to przykłady starszego dobrego brzmienia

Teraz, audiofan01 napisał:

Raczej usłyszy:)

Najpierw zobaczy a dopier później usłyszy

18 minut temu, eMCZe napisał:

W tą stronę też nie idźmy.

Mam na myśli tylko modele z serii AS..... . Innych nie słuchałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, adams84 napisał:

Dlatego dzisiaj pogrywam na BAT

To ten sprzęt tak dobrze gra przed renowacją? Strach pomyśleć jaki będzie jak zrobisz to co planujesz:

Panowie ile może kosztować kompletna renowacja ?

U mnie jak się okazało ktoś zrobił naprawę po taniości. Nawet tranzystory w jednym bloku niesparowane . kondy wszystkie , łącznie z Battery PAKiem do wymiany .

Mam wstepną wycenę Coguars. 

Chciałbym jednak usłyszeć jakie jest zdanie użytkowników. Ile warto w niego włożyć?

 

 

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, audiofan01 napisał:

To ten wzmacniacz tak dobrze gra przed renowacją? Strach pomyśleć jaki będzie jak zrobisz to co planujesz:

Panowie ile może kosztować kompletna renowacja ?

U mnie jak się okazało ktoś zrobił naprawę po taniości. Nawet tranzystory w jednym bloku niesparowane . kondy wszystkie , łącznie z Battery PAKiem do wymiany .

Mam wstepną wycenę Coguars. 

Chciałbym jednak usłyszeć jakie jest zdanie użytkowników. Ile warto w niego włożyć?

 

 

Tak dobrze grał przed renowacją mimo że jak się okazało, ktoś w nim dłubał . Po renowacji powinno być jeszcze lepiej.

Mimo renowacji i tak będzie tańszy niż AS2200

Poza tym VK 500 to tylko połowa zestawu . Przedwzmacniacz nadal radzi sobie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, audiofan01 napisał:

renowacja

Ja właśnie mam na stole VK200 na komplet. Jak chcesz wiedzieć ile to kosztuje u mnie to priv. Za cenę Cougars to pewnie używke drugą kupisz 😉

Cena nie odbiega zbytnio od kpletu Accuphase, Yamah, Roteli, Krelli i innych które robiłem. Zakres do uzgodnienia. Ja wolę kompleksowo bo jak coś nie brzmi przy częściowym serwisie to nie muszę się tłumaczyć że nie mam wpływu na części których klient nie kazał wymienić nawet gdy je mierzyłem i nie wróżyły. 

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)




P.S. Partnerkę czy partnera też wywalisz bo nie będziesz trzymał muzeum w domu ?? 


1. Aby wywalić, to najpierw trzeba mieć.
2. Akurat ja, "wywaliłem" - a jakie jest Twoje doświadczenie w wywalaniu?



MBL jak i BAT ale również starszy Merian i dzielony Hegel  to przykłady starszego dobrego brzmienia


Hegel? No to ja podziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.02.2023 o 21:47, tomek4 napisał:


 

 


1. Aby wywalić, to najpierw trzeba mieć.
2. Akurat ja, "wywaliłem" - a jakie jest Twoje doświadczenie w wywalaniu?

emoji6.png

 


 

 


Hegel? No to ja podziękuję emoji3525.png

 

Jeden lubi brunetki a drugi brunetów.

Oooo widzę że  nie miałeś do czynienia z dobrym Heglem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.