Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem zainteresowany Yamahą cd s2000 która wystawiona jest teraz na allegro ,ale gość co sprzedaje ma chyba 40 negatywów ,gdzie Yamaha ma plomby gwarancyjne , mam możliwość zobaczenia sprzętu ,czy plomba jest w jednej ze śrub? ,może któraś śruba jest lakowana? ,sprzęt niema żadnej nalepki gwarancyjnej . Fajnie jak ktoś miał pomysł jak sprawdzić czy sprzęt nie był otwierany ,oczywiście można sprawdzić ślady otwierania na śrubkach ale to może być za mało.

Edytowane przez Klejson

Eversolo DAC Z8 +++XINDAK PA-M +++Monitor Schnell Audio Gillespie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem zainteresowany Yamahą cd s2000 która wystawiona jest teraz na allegro ,ale gość co sprzedaje ma chyba 40 negatywów ,gdzie Yamaha ma plomby gwarancyjne , mam możliwość zobaczenia sprzętu ,czy plomba jest w jednej ze śrub? ,może któraś śruba jest lakowana? ,sprzęt niema żadnej nalepki gwarancyjnej . Fajnie jak ktoś miał pomysł jak sprawdzić czy sprzęt nie był otwierany ,oczywiście można sprawdzić ślady otwierania na śrubkach ale to może być za mało.

mam cd s 2000 i nie ma tam zadnych plomb. sruby tez nie sa lakowane. oprocz sladow na srubach, to chyba z zew. nie widac. to sprzet w miare nowy, nie ma sie raczej co psuc.

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie che mi sie teraz przestawiac sprzetu, ale zaraz zobacze.

u mnie wszystkie sruby wygladaja jednakowo czarno. sprzet kupowalem w sklepie, sam go oryginalnie rozpakowywalem, wiec mowie jak jest w fabrycznej sztuce.

Edytowane przez leon28

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

 

mam cd s 2000 i nie ma tam zadnych plomb. sruby tez nie sa lakowane. oprocz sladow na srubach, to chyba z zew. nie widac. to sprzet w miare nowy, nie ma sie raczej co psuc.

Ma sie co psuc. Co prawda mam nizszy model CD-S700 nowy z salonu. Byl dwa razy w naprawie gwarancyjnej. Skonczylo sie na wymianie lasera. W dzisiejszych czasach niczego nie mozna byc pewnym.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma sie co psuc. Co prawda mam nizszy model CD-S700 nowy z salonu. Byl dwa razy w naprawie gwarancyjnej. Skonczylo sie na wymianie lasera. W dzisiejszych czasach niczego nie mozna byc pewnym.

albo włożyli całkiem nowy napęd, zastanawiam się czy nie kupić DAC i nie zainteresować się plikami. Po głowie chodzi mi Marantz bo Yamaha DACków nie robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma sie co psuc. Co prawda mam nizszy model CD-S700 nowy z salonu. Byl dwa razy w naprawie gwarancyjnej. Skonczylo sie na wymianie lasera. W dzisiejszych czasach niczego nie mozna byc pewnym.

prawda lezy pewnie po srodku. mysle jednak, ze yamachy w porownaniu z innymi budowane sa dosc solidnie.

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda lezy pewnie po srodku. mysle jednak, ze yamachy w porownaniu z innymi budowane sa dosc solidnie.

Zgadza się, wystarczy zajrzeć do wnętrza i porównać, ja CDS700 też trafiłem uszkodzoną ale została całkowicie wymieniona na nowy i działa już rok bezawaryjnie choć naszła mnie już ochota na zabawę z plikami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma sie co psuc. Co prawda mam nizszy model CD-S700 nowy z salonu. Byl dwa razy w naprawie gwarancyjnej. Skonczylo sie na wymianie lasera. W dzisiejszych czasach niczego nie mozna byc pewnym.

No właśnie. Kilka dni temu padł mi transport lasera - cd-s700 :-(. Jedna z zębatek wyskoczyła z osi.

 

A chwaili, że napęd to jedna z mocniejszych stron tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Tak jest. Kilku znajomych ma stare odtwarzacze Yamahy i grają bez zarzutu. Mają tę zaletę, że bardzo szybko wczytują dane z płyty CD. Działają natychmiastowo. Może nie tak samo jak magnetofon, ale mój współczesny CD-S700 zanim odpali swoje algorytmy w softwarze, to mija klka sekund. Starsze napędy wydają się mnie j denerwujące. I grają nie gorzej.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma sie co psuc. Co prawda mam nizszy model CD-S700 nowy z salonu. Byl dwa razy w naprawie gwarancyjnej. Skonczylo sie na wymianie lasera. W dzisiejszych czasach niczego nie mozna byc pewnym.

Jesli ktos sie dziwi jeszcze, ze dzis w porownaniu do dawnych lat produkuje sie jednorazowki, polecam obejrzec ten film: https://www.youtube.com/watch?v=QPPW8KM7eEU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2,5-letni CD-S 2000 i pojawił się problem. Na kilku płytach (nie wszystkich, tak w co trzeciej), w tym także na świeżo rozfoliowanych, odtwarzacz zaczął się gubić, przeskakiwać, brak odczytu z otwieraniem tacki. Wrzuciłem mu płytę czyszczącą i znów zaczął grać więc pomyślałem, że jakiegoś kurzu się nałykał. Ale niestety jednej płyty nadal nie czyta prawidłowo, mimo że ona bez problemu "chodzi" w laptopie czy starym jak świat discmanie. Mam go jeszcze na gwarancji i zamierzam z niej skorzystać ale może ktoś się domyśla w czym może być problem ? Czyżby jednak laser odmawiał posłuszeństwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu ciekawostka ... mój nowy CD-S2000 czyta wszystkie CD jednak mam inny dziwny objaw

 

... mam jedną płytę Cristal Fighters "Star of Love" (BTW. - gorąco ją polecam), która po włożeniu do napędu strasznie głośno buczy ... muzyka jest odtwarzana jednak nie da się jej słuchać ze względu na w/w buczenie. Jak odtwarzam ją w starym DVD Panasonica to nie buczy.

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Mam go jeszcze na gwarancji i zamierzam z niej skorzystać ale może ktoś się domyśla w czym może być problem ? Czyżby jednak laser odmawiał posłuszeństwa ?

Myslę, że padł laser. Ale oczywiście napierw warto przeczyścić układ optyczny i dopiero potem ocenić czy coś to dało czy nie.

 

Jesli ktos sie dziwi jeszcze, ze dzis w porownaniu do dawnych lat produkuje sie jednorazowki, polecam obejrzec ten film:

Znam ten film. Warto obejrzeć. Mam sporo nowego, powiedzmy kiluletniego sprzętu który działa prawidłowo mimo, że okres gwarancji minął. Jedne są trwałe, inne wysypują się jeszcze na gwarancji. Loteria ;)

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten film. Warto obejrzeć. Mam sporo nowego, powiedzmy kiluletniego sprzętu który działa prawidłowo mimo, że okres gwarancji minął. Jedne są trwałe, inne wysypują się jeszcze na gwarancji. Loteria ;)

Kiedys to bylo chyba tak, ze w obowiazku inzynierskim lezala solidnie wykonana praca, aby urzadzenie moglo sluzyc latami, potem ksiegowi i menadzerowie zaczeli decydowac. Owszem, wciaz mozna kupic solidnego Accuphase, ale cena bywa zaporowa za nowki, nie ma sie co dziwic, zawiera bowiem dlugi termin przydatnosci do spozycia. Jakkolwiek Yamahy z serii 1000 i 2000 wygladaja przynajmniej na zewnatrz bardzo solidnie, sam sie czaje na nowa Serie 2000.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ogólnie w odtwarzaczach CD ma się zawsze co psuć. Myślę naprawdę nad przejściem na pliki, o kupnie jakiegoś DAC z DSD. U mnie CDS700 który otrzymałem od Top Hi Fi działa od roku bez zarzutu i napęd chodzi ciszej niż odwrócony talerzyk w starym Pionerze chcoć jak patrzę teraz na to co dzieje się u Was Panowie to zacząłem się bać. Natomiast patrząc do wnętrza cd Yamahy i porównując do innych firm to występowanie tych usterek zaskakuje mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-S2100 - czytałem już kilka miesięcy temu entuzjastyczne opinie ( http://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/zesilovace-integrovane/1467-yamaha-a-s2100.html ) i teraz przedruk pierwszego chyba testu z Polski. http://audio.com.pl/testy/yamaha-cd-s2100-+a-s2100:3

Znakomicie też w niemieckich testach http://www.excelia-hifi.cz/top-1000.html#amp

No i bardzo ładny klocek. Ciekawe jak by się miał w porównaniu z popularnymi Heglami

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z recenzji wynika że AS2100 to ciepło brzmiący wzmacniacz z potężnym basiskiem. Ciepło brzmiący na górze i średnicy. Ciekawa konstrukcja ale ja ze swojego AS1000 jestem na prawdę zadowolony i na razie zanosi się to, że prędzej go mole zjedzą niż go wymienię na coś innego.

 

Tak jest. Kilku znajomych ma stare odtwarzacze Yamahy i grają bez zarzutu. Mają tę zaletę, że bardzo szybko wczytują dane z płyty CD. Działają natychmiastowo. Może nie tak samo jak magnetofon, ale mój współczesny CD-S700 zanim odpali swoje algorytmy w softwarze, to mija klka sekund. Starsze napędy wydają się mnie j denerwujące. I grają nie gorzej.

co do wczytania płyt to zauważmy, że kiedyś cdeki miały tylko jedno zadanie wczytać TOC z płyty, teraz cdek musi rozpoznać czy to łempetrzy czy może cuś innego więc trwa to dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z recenzji wynika że AS2100 to ciepło brzmiący wzmacniacz z potężnym basiskiem. Ciepło brzmiący na górze i średnicy.

W czeskiej recenzji jest mowa o dzwięku wyrównanym, rozdzielczym, klarownym, ale jednak świetnie oddającym barwę (ale bez kolorowania) i mimo wszystko "litościwym" dla gorzej zrealizowanych nagrań. Poza tym dynamika, drive i timing :)

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czeskiej recenzji jest mowa o dzwięku wyrównanym, rozdzielczym, klarownym, ale jednak świetnie oddającym barwę (ale bez kolorowania) i mimo wszystko "litościwym" dla gorzej zrealizowanych nagrań. Poza tym dynamika, drive i timing :)

Czyli jakieś wspólne cechy brzmienia w recenzjach są zawarte. Niewielkie różnice mogą wynikać np z podłączonych kolumn oraz akustyki pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

co do wczytania płyt to zauważmy, że kiedyś cdeki miały tylko jedno zadanie wczytać TOC z płyty, teraz cdek musi rozpoznać czy to łempetrzy czy może cuś innego więc trwa to dłużej.

Tak jest jak piszesz. Nie inaczej.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) Jestem nowym użytkowniem forum i pragnę dołączyć do fanów sprzętu Yamaha.

 

Mój zestaw:

 

Tuner TX-470

Kolumny NS-300

Słuchawki ortodynamiczne HP-3

Wzmacniacz A-S2000

Odtwarzacz CD-S2000

Gitara klasyczna CG-100

 

Na lato planuję jeszcze zakup R-1, może się uda :)

 

Pozdrawiam

post-57856-0-35588600-1422379339_thumb.jpg

post-57856-0-04119800-1422379371_thumb.jpg

post-57856-0-37079000-1422379399_thumb.jpg

post-57856-0-34942700-1422379438_thumb.jpg

post-57856-0-83028600-1422379462_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) Jestem nowym użytkowniem forum i pragnę dołączyć do fanów sprzętu Yamaha.

 

Mój zestaw:

 

Cześć ... mam pytanie dot. gramofonu - to technics (jaki?) czy coś innego ? ... czy masz go podłączonego bezpośrenio do A-S2000 czy uzywasz preAmpa ?

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ... mam pytanie dot. gramofonu - to technics (jaki?) czy coś innego ? ... czy masz go podłączonego bezpośrenio do A-S2000 czy uzywasz preAmpa ?

 

Cześć

 

To Technics SL-1210MKII. Teraz mam go podpiętego bezpośrednio do A-S2000. Mam trochę tych samych realizacji na CD oraz na winylu - jest przewaga analogu w jakości. Jedyny sensowny preamp gramofonowy to wg mnie Elcer Nuo2.0 - taki też posiadam. Obsłuchałem wiele "audiofilskich" preampów - nie mają jak dla mmnie nic do zaoferowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.