Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli preamp w naszej 2000 taki zły nie jest.

 

PS

A dlaczego Technisc, a nie Yamaha do kompletu ?

Preamp w A-s2000 uważam za naprawdę bardzo dobry.

Przez 10 lat byłem dj'em, kocham gramofony technicsa ;). Jakość wykonania oraz trwałość oraz kultura pracy są nie do pokonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuję rozbudowę mojej "stajni Yamahy" ... tym razem do zestawu (S2000) doszedł gramofon YP-700.

 

W oczekiwaniu na kuriera zastanawiam się nad tym jaką wkładkę mam zakupić ... co polecacie ?

 

PS.

zakładam, że ta co jest w zestawie powinna zostać od razu wymieniona - nie sądze, że będzie to jakieś cudo.

ve93_uo397_DSC09437.JPG

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich :) Jestem nowym użytkowniem forum i pragnę dołączyć do fanów sprzętu Yamaha.

 

Mój zestaw:

 

Tuner TX-470

Kolumny NS-300

Słuchawki ortodynamiczne HP-3

Wzmacniacz A-S2000

Odtwarzacz CD-S2000

Gitara klasyczna CG-100

 

Na lato planuję jeszcze zakup R-1, może się uda :)

 

Pozdrawiam

 

Ładny zestaw - tylko tuner delikatnie mówiąc odstaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dwa dni temu zaprosiłem kolegę z Yamaha PianoCraft MCR 840 Podłączyliśmy mój kabel głośnikowy do tego srebrny ic Argentum 6/4 oczywiście monitorki postawiliśmy na wyższym modelu podstawek Vap . Już tu nie piszę chociaż założyłem ten wątek ale czytam często wasze opinie bo jak początek wskazuje zaczynałem od Yamahy. Było to co prawda KD . Ale wrócę do opinii PianoCraft 840 , w pomieszczeniu zaadoptowanym akustycznie zagrał ten sprzęt doskonale . Zasugerowałem koledze aby pokusił się o zmianę kabli zasilających ? Ale zaraz ktoś napisze czy nie lepiej byłoby kupić wyższy model Yamahy niż dokładać do PianoCraft . Otóż napisze tak gdyby ktoś posłuchał jak to zagrało z każdym gatunkiem muzyki też by tą myśl brał pod uwagę - ba jak w KD wypadła ? a do tego wygląd iście audiofilski i ten kolor ? ......Pozdrawiam wszystkich wielbicieli/miłośników sprzętu Yamaha

Edytowane przez slaw123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... chyba skompletowałem już swój wymarzony-docelowy sprzęt HiFi pod szyldem YAMAHA :-)

 

Obecnie gram na:

 

Wzmacniacz: Yamaha A-S2000 (2012r)

CD: Yamaha CD-S2000 (2014r)

Tuner: Yamaha CT-710 (1976r)

Magnetofon: Yamaha TC-511S (1975r)

Gramofon: Yamaha YP-700 (1974r)

Kolumny: Vienna Acoustics Mozart Grand SE (2014r)

 

PS.

może za jakiś czas zmienię jeszcze wkładkę w gramofonie - zobaczymy.

 

Yamaha Set

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... chyba skompletowałem już swój wymarzony-docelowy sprzęt HiFi pod szyldem YAMAHA :-)

 

Obecnie gram na:

 

Wzmacniacz: Yamaha A-S2000 (2012r)

CD: Yamaha CD-S2000 (2014r)

Tuner: Yamaha CT-710 (1976r)

Magnetofon: Yamaha TC-511S (1975r)

Gramofon: Yamaha YP-700 (1974r)

Kolumny: Vienna Acoustics Mozart Grand SE (2014r)

 

PS.

może za jakiś czas zmienię jeszcze wkładkę w gramofonie - zobaczymy.

to gratulacje. wprawdzie nie slyszalem polaczenia yamahy z vienna, ale wielu mowi, ze to bardzo fajna kompozycja.

brakuje ci do kompletu tylko jeszcze yamahy np-s2000 ;-)

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Witam.

Mam pytanie do szanownego grona. Mianowicie myślałem o zakupie Yamaszki A-S701 do mojego CD-S700. Nie miałem nigdy wzmacniacza Yamahy, więc chciałbym poznać opinie kolegów. Metraż to 12 M2, muzyka jaką słucham jest różna oprócz Jazz, klasyki. Głównie Rock cięższe brzmienie Iron Maiden, Metallica itp. Popu także słucham jak i muzyki progresywnej typu Pink Floyd. Mój budżet to około 2600 na wzmak, więc na wyższy model mnie nie stać. I jakie kolumny do tego najlepiej podstawkowe. Nie chciałbym zbyt natarczywej i męczącej góry ( zbyt dużo sybilantów), ale za to dobry bas i wykop, jednym słowem szukam raczej zestawu dynamicznego. Mogę prosić o jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha z serii AS ma bas dość dobry, nacisk jest na ten najniższy (( czasem brakuje tego średniego ale nie ma efektu buczenia, czy kopania w kartonowe pudło)), mocy nie brakuje tu na pewno, co do góry to są podzielone opinie ale wbrew nim nie kłuje ona uszu, raczej wyższa średnica jest nieco zbyt wypchnięta do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to w czymś przeszkadza? Jak dla mnie to doskonały preamp...

 

wiesz to jednak tylko budżetowy mikser. porównaj jego brzmienie z jakims np. modelem rane albo allen&heath nie mówiąc już o wynalazkach high-endowych...sam jestem dj od chyba z 16 lat i "audiofylem" nawet dłużej. Miałem kilka mikserów i wiele pre-ampów. Moim zdaniem niestety miksery nie urywają d$*y.

doceniam twój avatar :)

 

a z innej beczki: ktoś tu ma już cd 2100? bo szukam powoli jakiegoś cd do 10k.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-11903-0-92090900-1424939352_thumb.jpgpost-11903-0-01853800-1424939354_thumb.jpg

 

Moja R-900 ukończona - w sumie jeszcze planuję te gałki co sam polerowałem oddać do elektropolerowania, żeby się efekt połysku utrzymał.

Wymienione wszystkie gałki i odmalowane kratki w obudowie.

Fornir hebanowy, olejowany.

 

Oryginalnie wyglądała tak:

post-11903-0-55377800-1424939559_thumb.jpg

 

 

Oczywiście jako, że to moje pierwsze w życiu fornirowanie, a w warunkach domowych też nie jest to do końca proste, są wady - przyznaję bez bicia. Jednak ogólnie wygląda ładnie - połączenie srebrnego frontu z ciemnym hebanem było bardzo dobrym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie mam problem z Yamahą R-N500, dzisiaj podłączyłem do niej magnetofon i próbowałem nagrywać coś z internetowego radia....... niestety tylko próbowałem. Jedynie mogę to zrobić, jeżeli źródło sygnału jest analogowe:( czy to jest normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kilka pytań do towarzystwa.

Jestem na etapie poszukiwania wzmacniacza.

Aktualnie mam system B&W DM303 i 309 z centralem i subem z tej samej stajni. Calość była spięta z yamahą R-XV457, leciwymi już ampli i DVD s657.

Dźwięk mnie długo zadowalał mimo mocno budżetowego składu.

Dół był i jest fajny, środek soczysty, góra detaliczna nie kłuła w uszy. Oczywiście to subiektywna ocena.

Po latach postanowiłem rozbudować całość o stereo.

No i jak to przy zmianach zaczęło się.

Po słuchaniu i szukaniu CD, szukałem najpierw w yamahach wybrałem... marantza CD 6005.

Urzekł on mnie detalem i analitycznością. Z moimi B&W zrobił niesamowitą, jak dla mnie, scenę i głębię.

Sparzyłem się na amplitunerze. Ponieważ jego tez postanowiłem zmienić.

Marantz sr 5008 zagrał z bowersami ostro i nieprzyjemnie, ciepełko środka yamahy zniknęło, zabrakło basu.

Owszem wciąż jest detal, ale słuchanie CD to czasem ból. W kinie daje radę, jak wszystkie ampli. Stereo odpada. Z marantza. Zabrałem do sklepu CD marantza.

Tam oOdsłuchałem Nad 356 BEE, Teaca nie pamiętam jaką integrę i yamahę a-s1000.Wszystko na moich bowersach.

Yamaha mi się widziała. Potem na moją prośbę podpięto do wszystkich systemów nowe CM8 s2. Dźwięk z nich mi podpasował ponieważ manierę tę mimo że gorszą już znałem. Chyba to będzie kolejna zmiana w dotychczasowym składzie.

Wracam do wzmaka. Ku mej rozpaczy yamaha a-s1000 nie zmieści mi się na głębokość do nowego mebla.

Niestety nie słuchałem a-s 701. Po długim wstępie proszę was o wypowiedź czy zestawieniu z bowersami zagra on dużo gorzej od a-s1000?

Doczytałem się też, że 501 jest lepszym wyborem cena/jakość niż 701. Jak jest naprawdę?

A tak nie na temat, szkoda że w UE yamaha nie sprzedaje A-S 801, które ma DAC na legendarnym ssabre.

Edytowane przez tomektt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kilka pytań do towarzystwa.

Jestem na etapie poszukiwania wzmacniacza.

Aktualnie mam system B&W DM303 i 309 z centralem i subem z tej samej stajni. Calość była spięta z yamahą R-XV457, leciwymi już ampli i DVD s657.

Dźwięk mnie długo zadowalał mimo mocno budżetowego składu.

Dół był i jest fajny, środek soczysty, góra detaliczna nie kłuła w uszy. Oczywiście to subiektywna ocena.

Po latach postanowiłem rozbudować całość o stereo.

No i jak to przy zmianach zaczęło się.

Po słuchaniu i szukaniu CD, szukałem najpierw w yamahach wybrałem... marantza CD 6005.

Urzekł on mnie detalem i analitycznością. Z moimi B&W zrobił niesamowitą, jak dla mnie, scenę i głębię.

Sparzyłem się na amplitunerze. Ponieważ jego tez postanowiłem zmienić.

Marantz sr 5008 zagrał z bowersami ostro i nieprzyjemnie, ciepełko środka yamahy zniknęło, zabrakło basu.

Owszem wciąż jest detal, ale słuchanie CD to czasem ból. W kinie daje radę, jak wszystkie ampli. Stereo odpada. Z marantza. Zabrałem do sklepu CD marantza.

Tam oOdsłuchałem Nad 356 BEE, Teaca nie pamiętam jaką integrę i yamahę a-s1000.Wszystko na moich bowersach.

Yamaha mi się widziała. Potem na moją prośbę podpięto do wszystkich systemów nowe CM8 s2. Dźwięk z nich mi podpasował ponieważ manierę tę mimo że gorszą już znałem. Chyba to będzie kolejna zmiana w dotychczasowym składzie.

Wracam do wzmaka. Ku mej rozpaczy yamaha a-s1000 nie zmieści mi się na głębokość do nowego mebla.

Niestety nie słuchałem a-s 701. Po długim wstępie proszę was o wypowiedź czy zestawieniu z bowersami zagra on dużo gorzej od a-s1000?

Doczytałem się też, że 501 jest lepszym wyborem cena/jakość niż 701. Jak jest naprawdę?

A tak nie na temat, szkoda że w UE yamaha nie sprzedaje A-S 801, które ma DAC na legendarnym ssabre.

 

A jaka według Ciebie jest różnica Yamahy AS1000 w stosunku do omawianego przez Ciebie NADa?? Sam mam AS1000 i jestem bardzo zadowolony zwlaszcza z dynamiki ale z nadem nie miałem możliwości porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to gratulacje. wprawdzie nie slyszalem polaczenia yamahy z vienna, ale wielu mowi, ze to bardzo fajna kompozycja.

brakuje ci do kompletu tylko jeszcze yamahy np-s2000 ;-)

Vienny faktycznie idealnie sie równoważą z charakterystyka Yamahy. Wcześniej miałem B&W ale zupełnie nie pasowały do siebie.

 

Co do NP-S2000 to jeszcze nie jestem na etapie plików ... Teraz szukam wkładki do gramofonu :)

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad 356 a a-s 1000.wg mnie słuchane na Cm8s2.

Różnice to głownie dolna cześć pasma i bas.

W yamaszce bas jest jędrny, sprężysty. W nadzie gruby, wg mnie potężny i przez to głęboki. Rzutuje to na dolna średnicę, która yamaszce jest zgrabna, a w nadzie dalej pogrubiony. Dla mnie to było zbyt gęste i za grube.

Soprany typowe dla yamahy błyszczące, a w nadzie niby nie męczące, ale dopasowane do reszty pasma.

Mnie Nad nie pasował.

Kto odpowie jak duża różnica w dźwięku jest między A-s 701 , 1000 a nawet między 501.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne Grono!

 

Jeśli można to chciałbym się zapisać z na razie skromną integrą A-S501.

 

I jeśli od razu można zapytać - to czy ktoś ma może, lub mógłby mi zrobić skan testu CD-N301 z Audio Video 11/14 ?

Tak w ogóle to rozważam zakup jakiegoś CDka i w grę wchodzą CD-S700 , CD-N500, CD-N301 lub na początek któryś ze starszych Pro-Bit i później jakiś dobry DAC.

 

Pozdrowienia

Krystian ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ebay.de/itm/Yamaha-Classic-Baustein-Anlage-200-Watt-Jamo-707-Lautsprecher-/321675882269?ssPageName=ADME%3AB%3AWNA%3APL%3A3160&autorefresh=true&nma=true&si=IeikPUVCUhhQmZE%252FhPyApVvLiV8%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

 

Czyli jednak można ustrzelić naprawdę dobre okazje - co prawda odbiór tylko osobisty - więc z Warszawy ponad 1000km w jedną stronę - ale jak ktoś chce mieć fajny zestaw to może warto. Stara seria 2000 nie pojawia się za często - zresztą tylko przy odbiorze osobistym licytowane kwoty są tak niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.