Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

z małym poślizgiem dołączam do klubu.

 

Były do tej pory:

 

- Yamaha A-S300

- Yamaha R-S300 (oddałem siostrze i do dziś jest zadowolona)

- Yamaha R-S700 (współpracowała także jako PRE do TECHNICSA SE-A5)

 

Obecnie mam Yamahe A-S1000, która gra także jako PRE do Technicsa SE-A3.

 

 

 

A-S1000 SE-A3 SAG 350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość marcu

(Konto usunięte)

Witam, ze smutkiem i przymusem musze sie rozstac z wzmacniaczem a-s2000 yamaha,srebrny ,czarne boczki lakier fortepianowy,kupiony w Top hifi od nowosci u mnie nie katowany" nie ten wiek"karton,instrukcja,pilot,stan gabinetowy,byla to wersja limitowana ladniejsza od drzewa sosnowego,za taka cene takiego wzmaka z takim wyposazeniem sie nie kupi,mam go dwa lata,do ogloszen jeszcze nie daje najpierw dla klubowiczow info.polecam.

Edytowane przez marcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem, czy za taką cenę nie złoży się samemu lepszych kolumn mimo wszystko

 

Nie znam się zupełnie w temacie budowania kolumn samemu, ale ciekawi mnie jakie dokładnie głośniki średnio - tonowe byś zastosował w takich kolumnach ? Mam na myśli takie, które są niepodważalnie lepsze od tych berylowych kopuł z NS-1000M. i mają "rozsądną" cenę.

Druga kwestia, też bardzo mnie interesuje. Czy piszesz o budowie kolumn, typu otwartego ( z otworem bass - refleks), czy może o kolumnach z obudową typu zamkniętego ? Bo "pół życia" poświęciłem na sprawdzaniu jaki materiał (jako wypełnienie) kolumn, najlepiej się sprawuje. Po setkach godzin poświęconych na wypełnianiu różnych kolumn różnymi materiałami, i potem ich odsłuchiwaniu, stwierdzam krótko: wełna mineralna z kolumn Yamaha jest najlepsza. Niestety nie da się jej niczym zastąpić - żadną nową wełną wygłuszającą kupioną "na metry" . Brzmienie basu zmienia się bardzo w zależności od tego czym kolumny są wypełnione (wygłuszone). Ot prosty przykład:

 

http://allegro.pl/yamaha-ns-670-upgrade-hi-end-mundorf-audyncap-i5156098409.html

 

 

Ktoś "odrestaurował" kolumny Yamaha z serii NS, w ten sposób, że wyłożył ich wnętrze nowiutką (świeżo kupioną :) wełną mineralną. Więc krótko: te kolumny mają teraz "skopany" bas (w stosunku do oryginalnego brzmienia). W swoich rękach miałem także dokładnie ten model NS-670, i wiele "eksperymentowałem" z wypełnieniem tych kolumn.

 

Moje Yamahy NS-670 (ładny stan) sprzedałem na allegro za 850 PLN. Szału nie było.

Edytowane przez runik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dużego pojęcia o budowie kolumn nie mam - za to o kupnie używanych sprzętów już tak i wiem że tutaj ceny bywają atrakcyjne, ale okupione jest to pewnym ryzykiem - zwłaszcza że kolumny się po prostu zużywają.

 

Sam jestem na etapie - póki kasy nie uzbieram to tylko myślenia :) - o złożeniu nowych lub kupieniu używanych kolumn - a że sprzęt mam głównie Yamahy, to może i kolumny.

 

Stąd moje wątpliwości - choć może najlepiej kupić używki DIY ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okupione jest to pewnym ryzykiem - zwłaszcza że kolumny się po prostu zużywają

 

Wszystko się zgadza :) ale jest małe "ale" odnośnie kolumn firmy Yamaha robionych w latach 80-tych. To co teraz napiszę nie wynika, z czeogś tam wyczytanego w necie; to są moje spostrzeżenia i wnioski, które zbierałem sam przez lata. Miałem (i mam) "trochę" modeli kolumn z serii NS. Rozbierałem te kolumny na czynniki pierwsze i poddawałem bardzo dokładnym odsłuchom, zapraszałem także znajomych i kolegów, aby jako osoby postronne "oceniły" jakość dźwięku, z tych kolumn (wszyscy byli pod niemałym wrażeniem). Więc tak: Yamaha robiła wtedy kolumny tak starannie, tak dokładnie jakby miały służyć komuś przez całe życie. Jaość dźwięku niczym nie sugeruje że te kolumny się "zużyły" po trzydziestu latach grania; oczywiście opisuję kolumny z zawieszeniami tekstylnymi, głośników niskotonowych. Wady dźwieku wynikłe z niewłaściwego użytkowania kolumn, mogą być; to już jednak inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 30 letnie kolumny, które grają z końcówką M-50 i powiem szczerze, że ten zestaw idealnie do siebie pasuje, dwa poległy przy nim kolumny za 15 000zł z integrą Yamahy, czuć było, że AS-2100 pompuje w nie energię ale one nie potrafiły tego oddać:) . Warunki odsłuchu oczywiście były inne, ale nie w tym rzecz. Kupując używane kolumny, warto jednak je odsłuchać u siebie w mieszkaniu ( innej opcji nie polecam, choć sam moje kupiłem na chińskiego zwiadowcę), rzeczone kolumny Yamahy, grają przepięknie w pomieszczeniu do 23m2 i wysokości około 3m, podłoga to deski a ściany działowe wykonane niemiecką metodą sprzed 100lat, czyli cegła to raczej nie jest :) Grają tak cudnie, że kolega, który ma nowy sprzęt innego znanego producenta, szczękę zbierał z podłogi jak źródłem dźwięku był T-85 lub magnetofon, przy gramofonie potrzebna była reanimacja:) Natomiast kiedy stały w pomieszczeniu o powierzchni około 30m2 i wysokości 6,5m, niskie tony nie były tak piękne jak w obecnym pomieszczeniu. Czasami warto poszukać i zastanowić się nad staruszkami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tophifi.pl/Nowy-Salon-Szczecin/?utm_source=audiostereo-sg&utm_medium=927x200&utm_campaign=Nowy-Salon-Szczecin

 

Panowie jest oferta Yamahy AS1000 w super cenie jak za nową i pewnie każdy Top ma możliwość jej zamówienia, w tej cenie kupiłem swoją nową dwa lata temu więc polecam zapoznanie się z ofertą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuję się do klubu z moim nowym wzmakiem Yamaha AS 701. W planach kupno cd i tunera tej samej firmy. Pozdrawiam!

powiem szczerze, ze nad tunerem bym sie gleboko zastanowil. mozliwosci oferowane przez obecne streamery, odtwarzacze cd itd. dotyczące podlaczenia ich do sieci powoduja, ze moim zdaniem tuner staje sie zbedny.

wszystkie wazniejsze stacje radiowe masz w necie + dodatkowo 10k innych nie tylko polskich. dla mnie to bylby ostatni z ewentualnych zakupow. najpierw serwer / dac, pozniej ewentualnie cd. a tuner na saaaamym koncu

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zacząłem czytać o odtwarzaczach cd i mocno zainteresowałem się modelem cdn 500, który niby łączy wszystkie te funkcje i umożliwia słuchanie radia z internetu. Ale pożyjemy zobaczymy :)

bardzo fajna funkcja. do czasu kupna osobnego dac i postawienia linuxowego terminala do muzyki uzywalem takiego polaczenia z internetem przez amplituner yamahy. uwazam to za super pomysl i niesamowite rozszerzenie mozliwosci zestawu. teraz coraz czesciej w cd itd. streaming jest na porzadku dziennym, ale jeszcze rok czy 2 temu tak nie bylo.

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja do swojej skromnej yamahy cd-n500 dołozyłem a-s2100 na razie się dociera tez ca magic stream 6 v2.

 

Napiszesz coś więcej o as2100, bo też mu się przyglądam :) jak dół pasma? jaki ma bas? jaką przestrzeń? i w jakich warunkach gra?

Pozdrawiam

MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to tylko 18 m pokoik ale jakoś sobie te wszystkie klocki poukładałem. W pierwszy dzień lepiej jednak nie słuchać muzyki tylko załączyć sprzęt i wyjść na spacer ( taki 10 -cio godzinny). Jest tu dużo dynamiki i dużo informacji a jeszcze jak ktoś ma kable neutralne, które nie zamulają to na początku jest szok. Na początku środek i góra trochę się gryzą a bas jest trochę roztrzepany i zagubiony. Jednak nie można się zniechęcać i z całą pewnością nie sugerować się zdaniem "starych audiofilów" co to już wszystko widzieli i wszystko wiedzą choć nawet sprzętu nie słuchali, że yamaha to tylko ostre męczące granie. Nie miałem nigdy wcześniej yamahy ale ten model naprawdę sprawia mi dużo frajdy w słuchaniu muzy. Sprzedałem hegla, który gra wg recenzji gazet super ale mnie po prostu usypiał. Było poprawnie ale bez tej iskry bez pazura taka poukładana w całym paśmie gra. Yamaszka wprowadza w moich SF Venerach 2.5 dużo życia w średnicy, wokale naturalne i lekko cofnięte(ale może to zasługa tez kolumn) góra błyszczy detalami co do basu to jest u mnie stonowany niby krótki lekko przeciągnięty ale nie buczy nie drażni jest taki miękki ale ładnie dopełnia całość i nie wybija się do przodu. Jednym słowem bardzo dobra szeroka scena ,instrumenty poukładane i czytelne z basem co mruczy przyjemnie i wybija rytm.Gra u mnie tydzień dzień w dzień i jest już super. Myślę ,że na długo u mnie zostanie ;) bo teraz muzyka po prostu żyje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie by interesowało porównanie A-S 2100 & A-S 2000, oczywiście tylko pod względem muzycznym, a nie technicznym.

Wątpię że takiego się doczekam na tym forum, lub gdziekolwiek ? Może, życie potrafi płatać figle !?

Wesołych Świąt Panowie -:) Pozdrawiam.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie by interesowało porównanie A-S 2100 & A-S 2000, oczywiście tylko pod względem muzycznym, a nie technicznym.

Wątpię że takiego się doczekam na tym forum, lub gdziekolwiek ? Może, życie potrafi płatać figle !?

Wesołych Świąt Panowie -:) Pozdrawiam.

no tez jestem ciekawy, choc i tak mojej 2000 nie wymienie na nic innego.

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tez jestem ciekawy, choc i tak mojej 2000 nie wymienie na nic innego.

Ja także wymiany nie przewiduję, ale jestem bardzo ciekawy porównania specjalistów.No chyba że ... ?

w recenzji A-S2100 jest porównanie do A-S2000.

Wielkie dzięki kolego, jakoś nie mogę otworzyć zawartości tego numeru, jak będę miał więcej czasu to się pobawię.

Wszystkiego dobrego, Panowie. Pozdrawiam.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.