Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  518 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli zależy Ci na ładnym wyglądzie kup to pierwsze, jeśli zależy ci na ładnym dźwięku wzmacniacza to kup to drugie. Chociaż:

przy wzmacniaczu A-700 bierz pod uwagę jego moc i wagę (tylko 11 Kg). Twoich kolumn nie słyszałem, więc o efekcie połączenia ich z A-700 się nie wypowiadam, bo to byłoby jak "wróżenie z fusów, po kawie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na ładnym wyglądzie kup to pierwsze, jeśli zależy ci na ładnym dźwięku wzmacniacza to kup to drugie. Chociaż:

przy wzmacniaczu A-700 bierz pod uwagę jego moc i wagę (tylko 11 Kg). Twoich kolumn nie słyszałem, więc o efekcie połączenia ich z A-700 się nie wypowiadam, bo to byłoby jak "wróżenie z fusów, po kawie".

 

Zależy mi najbardziej na dźwięku. Wygląd schodzi na dalszy plan. Zestaw będzie grał dość cicho (blok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem poszukiwania odtwarzacza sieciowego Yamaha cd n500 i okazało się że sprzęt ten nie jest praktycznie dostępny w Polsce. Podobno dystrybutor wycofał się ze sprzedarzy tego sprzętu. Obdzwoniłem wszytkie znane salony audio i nic się nie udało załatwić a sklepy które na stronie miały ten odtwarzacz po kontakcie telefonicznym okazywało się że jednak go nie mają :-/ Udało mi się kupić chyba ostatnią sztukę w Polsce przez aledrogo w wydaje mi się względnie dobrej cenie;-) Sprzęcik już jedzie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem poszukiwania odtwarzacza sieciowego Yamaha cd n500 i okazało się że sprzęt ten nie jest praktycznie dostępny w Polsce. Podobno dystrybutor wycofał się ze sprzedarzy tego sprzętu. Obdzwoniłem wszytkie znane salony audio i nic się nie udało załatwić a sklepy które na stronie miały ten odtwarzacz po kontakcie telefonicznym okazywało się że jednak go nie mają :-/ Udało mi się kupić chyba ostatnią sztukę w Polsce przez aledrogo w wydaje mi się względnie dobrej cenie;-) Sprzęcik już jedzie:-)

na pewno bedziesz zadowolony, fajnie to gra, a funkcja sieciowa to po prostu bajka.

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz na testach cd-2100 podpięty pod a-s2100 .Na razie to pierwsze godziny grania po wyjęciu z pudła ,ale faktycznie po xlr-ach scena i dynamika jest bardzo napompowana a na rca trochę chudo .

Az taka roznica w brzmieniu na kablach.

Moze wybiore sie na odsluch tego zestawu , zeby zobaczyc jaka jest przepasc z moim as 700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest taka różnica po XLR to czy warto podłączyć CD s2100 z wyjścia XLR do wzmacniacza, który takiego wejścia nie posiada, korzystając z przejściówek RCA/XLR Neutrika. Mam właśnie taki zestaw, to chyba nie ma sensu ale może warto spróbować. Czy ktoś miał kiedyś takie połączenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest taka różnica po XLR to czy warto podłączyć CD s2100 z wyjścia XLR do wzmacniacza, który takiego wejścia nie posiada, korzystając z przejściówek RCA/XLR Neutrika. Mam właśnie taki zestaw, to chyba nie ma sensu ale może warto spróbować. Czy ktoś miał kiedyś takie połączenie?

 

ja kiedys korzystalem z takiego polaczenia, jak napedzalem wzmacniaczem yamaha z pre monobloki lampowe, ktore pracuja albo na rca, albo na xlr wyjscie z yamahy bylo tylko rca, wiec chcac nie chcac korzystalem wlasnie z takiej przejsciowki. eleganckie to moze nie bylo, ale rade dawalo. teraz mam pre z xlr wiec problem sam sie rozwiazal.

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam takiej konieczności tylko opcję ale żeby ją wypróbować musiałbym mieć te przejściówki neutrika, które trochę kosztują. Dlatego pytam, czy ktoś próbował takiego połączenia i porównywał z normalnym RCA/RCA. Teoretycznie nie powinno być żadnej różnicy, w instrukcji poziom wyjścia sygnału jest podany ogólnie 2,0+/-0.3V dla SACD/CD bez podziału na "balanced" i "unbalanced".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam takiej konieczności tylko opcję ale żeby ją wypróbować musiałbym mieć te przejściówki neutrika, które trochę kosztują. Dlatego pytam, czy ktoś próbował takiego połączenia i porównywał z normalnym RCA/RCA. Teoretycznie nie powinno być żadnej różnicy, w instrukcji poziom wyjścia sygnału jest podany ogólnie 2,0+/-0.3V dla SACD/CD bez podziału na "balanced" i "unbalanced".

 

ja tez nie mialem takiej koniecznosci. po prostu chcialem zobaczyc jak to gra. co do kosztow, to nie sa chhyba jakies kolosalne pieniadze, a jesli nie chcesz kupowac, to moze jest jakis sklep muzyczny w twojej okolicy, ktory pozyczy ci te przejsciowki?

sam sprawdzisz, czy sa zmiany i czy takie granie tobie odpowiada.

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ktora yamaha godna uwagi bo kupilem kef q5 ma sony ta f 444esmk2 ale ma ciut maly wykop i troche ciemny z kefami , wiem ze yamahy graj jasniej i wiem ze ax 700 i ax 900 to 2 najlepsze propozycje ale puki co nie mam takiej kwoty wiec co polecacie tanszego ax 500 bedzie rownie dobra ? i co myslicie o tym polaczeniu yamaha plus kef q5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim odtwarzaczem sieciowym Yamaha cd n500. Jak dłużej nie korzystam z odtwarzacza płyt to tacka nie chce się wysunąć. Wyjeżdża na ok 5 mm staje tak jakby coś ją blokowało. Po 3 lub 4 próbach działa już wszystko normalnie. Gdy spróbuję za godzinę ją wysunąć to znowu jest ten sam problem. Miał ktoś taki przypadek? Da się to jakoś naprawić czy wysyłać na serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Witam! Jestem posiadaczem cd-n500 oraz a-s700. Gra to z silver8.

Co zyskam przesiadając się z as700 na as1000 ? Pytam ponieważ wcześniej przesiadając się z as500 na as700 nie byłem w stanie dopatrzeć się w brzmieniu żadnej różnicy.

Różnię poczujesz podpinająć trudniejsze do napędzenia kolumny. Przy kolumnach wysokoskutecznych (powyżej 91 dB) oraz w których impedancja nie schodzi nisko (np. ze znamionowych 8 ohmów nie schodzi do do 2 ohmów) różnice mogą być małosłyszalne. Generalnie wyższe modele są obiektywni lepsze.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ktora yamaha godna uwagi bo kupilem kef q5 ma sony ta f 444esmk2 ale ma ciut maly wykop i troche ciemny z kefami , wiem ze yamahy graj jasniej i wiem ze ax 700 i ax 900 to 2 najlepsze propozycje ale puki co nie mam takiej kwoty wiec co polecacie tanszego ax 500 bedzie rownie dobra ? i co myslicie o tym polaczeniu yamaha plus kef q5

 

W AX-500 nie inwestuj - w podobnej cenie znajdziesz AX-550RS - wg mnie gra dużo lepiej. Ew AX-570/590. Z serii 500/700/900 tylko dwa ostatnie są warte uwagi ze względu na jakość.

 

O połączeniu się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiaŁEM kiedyś yamszkę 1030. Do dziś dnia nie mogę odżałować, świetna konstrukcja. Teraz pewnie już po kondensatorkach ale z chęcią przygarnę i powymieniam jak tylko trafi się coś w dobrej cenie. Szkoda że te czasy już minęły, kiedyś ampy nie były robione na odpier...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az taka roznica w brzmieniu na kablach.

Moze wybiore sie na odsluch tego zestawu , zeby zobaczyc jaka jest przepasc z moim as 700

Troche pozno ale dodam od siebie. Mam CD-S2000 (czyli praktycznie to samo co 2100) i nie zauwazylem ZADNEJ roznicy miedzy XLR a RCA. Bardzo latwo sie sprawdza bo mozna przelaczac w 'locie'.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Klubowiczów Szukam informacji na temat Yamahy rn500 interesują mnie opinie użytkowników bądz osób które słyszały jak gra ten amplituner Pozdrawiam

 

Gra poprawnie, ale AS-2100 toto nie jest :( jeżeli chcesz go używać tylko do muzyki ze źródeł cyfrowych, bierz i nie zastanawiaj się. Gramofonu nie podłączaj, z tym amplitunerem nie zagra.... Muzyka z netu, rewelacja, nie mogę się odłączyć czasami od pewnego internetowego radia z Aten :) mają rewelacyjny Jazz w 320bps :) Scena w porównaniu z AS-2100 czy (C-45 + M-50) płytka i wąska, ale obydwa wymienione zestawy, to potęga :)

 

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche pozno ale dodam od siebie. Mam CD-S2000 (czyli praktycznie to samo co 2100) i nie zauwazylem ZADNEJ roznicy miedzy XLR a RCA. Bardzo latwo sie sprawdza bo mozna przelaczac w 'locie'.

cd-s 2000 to jednak nie prawie to samo co cd-s2100 ,bo 2100 bazuje na elementach z s-3000 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowości monachińskie ;) : integra A-S 1100 , podobna do 2100 tylko bez XLR i tańsza ok. 20 % oraz nowa seria amplitunerów podstawowych z oznaczeniem na końcu "9" też bez rewolucji w wyposażeniu i wyglądzie. Od modelu RX-V 479 sieciowośc i bezprzewodowość.

Edytowane przez marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jeśli chodzi o serię wzmacniaczy S-2000 i 2100, to wg sprzedawców salonów 2100 grają zdecydowanie cieplej, bardziej analogowo niż 2000.

 

2100 jeszcze nie słyszałem, ale słyszałem S-3000 w dniu, w którym pojawił się w TopHiFi. Ocieplenie raczej tam nie słyszałem, ale to takie salonowe odsłuchy.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.