Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz mozliwosc...moja Yamaha cd s 2000 ma ciemne boczki a mam mozliwosc kupna jasnych z yamahy cd s 1000.

 

zle sie wyrazilem, tez mam cds2000, ale jesli bede dzisiaj w miescie, to podjade i zobacze cds1000.

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

zle sie wyrazilem, tez mam cds2000, ale jesli bede dzisiaj w miescie, to podjade i zobacze cds1000.

 

Ok. Z tego co widzę na zdjęciach tych boczków z cd s 1000 chyba będą pasowac ale wolę sie upewnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja tez :-) Byly po prostu znakomite, nastrajaly do sluchania.

Zmienili na fatalne, niebieskawe na ciemnoczerwonym, tragedia.

 

I piloty tez zmienili, byly niezbyt ladne, ale szalenie funkcjonalne, teraz sa ladne ale malo funkcjonalne.

 

Przez koszty.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w Top hi fi w Łodzi na odsłuchach wzmacniacza Yamaha s 2100 wygląd wyposażenie wejścia wiemy co tam jest.

Dźwięk to główny atut tej Yamahy separacja instrumentów niesamowita nie tylko w poziomie ale i w pionie głębia wręcz fenomenalna

głosy ludzkie bajka wysokie tony bardzo rozdzielcze perliste spokojne wyraziste barwne.Scena otacza słuchacz ,ale wokaliści na linij

kolumn nie wychodzą do przodu .Do czgo można mieć pretensje to bas mocny krótki suchy mało rozdzielczy ale to ponoć wina kolumn Pro ac 148

Mam Audio Academy Rhea i taki bas chciałbym mieć ale na razie szukam jak wypożyczę do domu to porównam z Atolem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój B-2x dostał nowe gniazda z tyłu - wcześniej były takie (ktoś wmontował takie sobie gniazda na miedzianym drucie):

post-11903-0-18646600-1437308343_thumb.jpg

 

A teraz takie:

post-11903-0-07066900-1437308359_thumb.jpgpost-11903-0-47809700-1437308364_thumb.jpg

 

Poza gniazdami jest nowa płytka w której są zamocowane obłożona z tyłu skórą (nawet fajnie to wygląda). Gniazda CMC-838-S-G/4 połączone drutem 1mm z czystego srebra (wiem wiem, przesada, ale to niewielki koszt i nie śniedzieje tak jak miedź) z płytką.

 

Nie spodziewałem się różnicy specjalnie, ale jednak jest - i to zdecydowanie słyszalna. Zmieniły się basy - teraz słychać je od znacznie niższej głośności - wcześniej słuchając cicho muzyki trochę ich brakowało. Nie wiem na ile jest lepiej od oryginału, bo już ze zmienionymi gniazdami kupiłem, ale myślę, że chociaż naprawiłem to co ktoś wcześniej zepsuł.

 

PS. Gniazdo sieciowe 10A Schurter - sporo prądu ten kloc bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Proszę o info gdzie kupiłeś te boki do Yamahy, i czy można je jeszcze gdzieś kupić ?

 

PW

 

A ja mam prośbę. Jakby Szanowni Klubowicze byli tak dobrzy i wymienili z jakimi kolumnami słuchacie Yamahy, zwłaszcza nowych modeli. Bo mam wrażenie że z Focalami mam mało basu albo pokój za duży na 716. :/ Dzięki, i proszę bez krytykowania ;)

 

Co do basu to nie polece nic. Ja wymieniłem badziewne podłogówki na dobrej klasy monitory i nie narzekam. Może np stopy perkusyjnej wyraznie nie słyszę ale dzwięk poprawiłł się we wszystkich innych aspektach.

 

Gdyby dodano 10W, to byloby gadanie, ze co to za rewolucja, przeciez 10W to niewiele. Biorac pod uwage ceny sprzetu w ogole, w szczegolnosci marek audiofilskich, to dzwiek, wyglad, dopracowanie szczegolow w tej Yamasze to mistrzostwo swiata. Ona ma prawo kosztowac 5-6, czy nawet 7 tysiecy zlotych. A co oferuje konkurencja w tej cenie? Zwykla szarzyzne, albo audiofilski kabel zasilajacy

 

To prawda. Mam obecnie Yamahę CD S 2000, cena oryginalna 5200zł. Za taką cenę konkurencja typu Denon czy marantz nie oferują takiego designu i przede wszystkim drewnianych boczków. Co więcej za dwa trafa taki Denon kaze płacic obecnie ok 10 000zł. Myślę że te 8 tysięcy za cd s 2100 może nie jest super okazyjna jak cd s 2000 ale ciągle sensowna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Mam od niedawna cd s2100, bardzo chciałem z drewnianymi boczkami ale nie do dostania obecnie. Więc z musu mam piano black. Stąd moje pytanie czy te z s2000 pasowałyby do s2100 jeśli tak to gdzie i za ile je można dostać?

 

Ja kupiłem od goscia który wymienił jasne boczki na brązowe. Skąd on je wziął? Nie wiem. Z sieci wynika że cd s 2000 i 2199 mają te samew wymiary więc powinny pasowac te boczki, ale warto sprawdzic. Mi zostały czarne drewniane boczki ale nie wiem czy chce sie ich pozbyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny do Yamahy: w mojej ocenia Vienna Acustic Haydn lub Mozart oba modele bardzo uniwersalne, znakomicie współpracują z zestawem Y2000, Haydny do mniejszych pomieszczeń (max do 20 m2)(miałem oba modele w sumie parę lat). Obecnie mam Xaviany Gulietta i jest jeszcze lepiej, to pomimo małych rozmiarów bardzo mocne kolumny na Revelatorach Scan-Speaka (zbliżone do obecnie produkowanych monitorów 250).

 

Co do kolumn Yamahy będą ograniczały Y1000/2000 przy niższych modelach i kinie domowym jak najbardziej.

 

Do bartosz_55239 dziękuję za info.

Edytowane przez sep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda co do propozycji Sep, ja jednak połączyłem po wielu poszukiwaniach Yamahy z kolumnami w obudowie zamkniętej. (Bardzo mi się podoba bass, z tych konstrukcji).

Dobre wrażenie zrobiła na mnie konfiguracja z ATC, nawet moim zdaniem dawały radę z SCM-40.Proponuję posłuchać.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam.

Może ktoś się orientuje o jakich wartościach bezpieczniki (główne zabezpieczenie), siedzą w CD-S, i A-S 2000.

Przekopałem instrukcje, i żadnej informacji na ten temat nie znalazłem.Może źle szukałem ?

Będę wdzięczny za informacje. Pozdrawiam .

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czytałem Twoje obawy pod względem napędzenia trudnych kolumn przez AS2000"

Miałem obawy czy ta Yamaha pociągnie ATC-SCM 40 lub Xavian-y Gullia, bo wszyscy tu na forum uważali że nie.

To było dawno, ATC byłem posłuchać w Elektropunkcie, ze swoim gratem, i moim zdaniem dawał radę, ale zrezygnowałem

z tych kolumn, bo żeby wydostać z nich "co najlepsze", trzeba grać dosyć głośno .Kupiłem inne, ale także w O.Z., są dużo

łatwiejsze do napędzenia niż ATC, z Gullią było to samo. Może faktycznie Yamaha jest za mało wydajna do tego typu kolumn.

Dobra, starczy, to było dawno. Bezpieczniki, nie jest mówione, że będę wymieniał, ale mam możność przetestowania,

"tych lepszych" dlatego pytam o parametry, ale widzę że jednak czeka mnie najpierw rozkręcenie gratów żeby się

dowiedzieć jakie tam siedzą. Lubię eksperymentować, i dopiero jak stwierdzę że warto, wydawać kasę.

Audio, nawet to budżetowe, to jednak ciężki kawałek chleba, i dużo zależy od jakości kwasu, czy ten chleb będzie nam smakował.

Pozdrawiam.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha gra naprawdę przyzwoicie z trudnymi kolumnami, ale lepiej próbować, słuchałem z Xavianami: XC Gullia, z XN 270, wybrałem podłogówki Xavian XC Gulietta 85db (niepozorne ale pięknie grają). Wybrałem je dlatego że grały dobrze zarówno przy małych jak i dużych poziomach głośności (w ok 20 m2).

Co ciekawsze grają fantastycznie z moim nowym wzmacniaczem lampowym, a bałem się że konieczna będzie wymiana ze względu na ich niską sprawność !!! (niestety będę się żegnał z AS 2000 ale Cd 2000 zostaje).

 

Kiza jak chcesz robić sekcję wzmacniaczowi to tu masz instrukcję serwisową http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1996253.html (w razie nieudanej operacji... będę niedługo wystawiał swój AS2000).

 

ps. tu mają jakieś kosmiczne bezpieczniki http://sklep.fusic.pl/ahp-2-gold-bezpiecznik-audio-autoryzowany-dealer.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.