Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie piszemy, że starsze modele były zwykle bardzo trwałe, od prostych zestawów mini i tanich dvd po duuużo droższe. Kiedyś produkowali to co inżynier zaprojektował a teraz oszczędności ale wydaje mi się też ukierunkowanie biznesu na odtwarzacze sieciowe i pliki, straszny marketing z naciskiem na wszelkiego rodzaju playery plików oraz wysyp daców przy okazji. Ludzie już sami nawet piszą, że wolą takie właśnie urządzenia bo są bezawaryjne. Mnie kusi strasznie DAC Pioneera i gdyby była czarna wersja to..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Kiedyś produkowali to co inżynier zaprojektował a teraz oszczędności ale wydaje mi się też ukierunkowanie biznesu na odtwarzacze sieciowe i pliki,

 

I tak dobrze że w szczytowych modelach Yamahy jest tak dobry napęd przez nich opracowany a nie jakis tani plastik. Oszczednosci swoją drogą ale robienie taniego badziewia to trochę ujma dla kazdej z firm jest

 

Co do DAC...Myślałem przez chwilę o kombinacji cd player plus DAC ale jak zobaczyłem na portalu CD S 2000 z drewnianymi boczkami to musiałem ją miec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Bartosz w CDS2000 DAC jest akurat całkiem niezły i ma swoje zasilanie

 

Jak widac CD S 2000 powstawał w innym czasie. Nie ma pierdół typu USB czy pozal sie boże docku do iphonea. Dziwne że w ogóle mp3 i WMA czyta (chyba). CDS 2100 to juz nowa era. Nowa seria wzmacniaczy Yamahy tez przeciez mozna wykorzystac jako DAC. Wzmacniacz AS 801 nawet dekoduje DSD i PCM hi res.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

AS2100 i 1100 są z wyglądu suuuper ale cena takiego AS1100 jest dwukrotnie większa niż 1000,

 

Przeciez flagowy model Yamaha CD S 2000 w tamtych czasach kosztował chyba jakies 4-5000. W takiej cenie konkurencyjny Deno nie tylko szczędził na drewnianych bokach ale i na elektronice. Yamaha nowe modele wyceniła drogo to fakt. Pytanie jak to gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno są różnice zwłaszcza w zakresie średnicy, niby bardziej ciepła i wygładzona, takie opinie w necie pojawiają się tych, którzy podobno słuchali, co do budowy są podobieństwa ale i różnice, weźmy np brak lutowania niektórych elementów zasilania a przykręcanie ich co wróży brakiem zimnych lutów:) Jednak nie słuchałem nowej serii gdyż nie mam zamiaru pozbywać się AS1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Zmieniając CD z Denona dcd 1500 ae nie miałem mozliwosci odsłuchu. Podpierałem się opiniami z sieci, budową CD playera i dostepnoscią częsci. Wyszło ze CD S 2000 warto brac. Smieszą mnie opinie że CD S 2000 gra sucho i technicznie. Nie wiem z jakim sprzetem ci odsłuchujący porównywali Yamahe. CD S 2000 zostanie u mnie na długo bo praktycznie chyba musiałbym kupic CD S 3000 by ja przebic :) Obecnie jestem na etapie poprawie akustyki. Dokupilem parę ustrojów i zobaczymy jak to zagra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Chodzi o Denona DCD1500AE?

 

Tak. CD S 2000 gra bardziej szczegółowo, dla przykłądu tam gdzie basu nie było nagle okazało się ze jest. Widocznie mocniejsza jest podstawa basowa. Z pewnoscią lepsza jest rozdzielczosc, dzwięk jest czytelniejszy. Wiem że obecnie najsłabsze ogniwo w moim zestawie to wzmacniacz Yamaha AS 700 (dwa modele nizej od CD S 2000) ale jak na razie nie zmienię go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie piszemy, że starsze modele były zwykle bardzo trwałe, od prostych zestawów mini i tanich dvd po duuużo droższe. Kiedyś produkowali to co inżynier zaprojektował a teraz oszczędności ale wydaje mi się też ukierunkowanie biznesu na odtwarzacze sieciowe i pliki, straszny marketing z naciskiem na wszelkiego rodzaju playery plików oraz wysyp daców przy okazji. Ludzie już sami nawet piszą, że wolą takie właśnie urządzenia bo są bezawaryjne. Mnie kusi strasznie DAC Pioneera i gdyby była czarna wersja to..........

 

Ludzie wolą bo pliki FLAC lub wysokiej rozdzielczości mają gratis z netu ściągane z ruskich stron a płyty CD gratis to się nie ściągnie tak bezkarnie z półeczki w Empiku bo takie działanie nazywa się kradzież...

 

Teraz płyty CD kupuje garstka zapaleńców...99 populacji słucha mp3 w komórce lub na Spotify i rynek CD upodobni się do rynku płyt winylowych. Winni tego stanu są zresztą w dużej częsci wytwórcy płyt sprzedający je w Polsce w chorych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Ludzie wolą bo pliki FLAC lub wysokiej rozdzielczości mają gratis z netu ściągane z ruskich stron a płyty CD gratis to się nie ściągnie tak bezkarnie z półeczki w Empiku bo takie działanie nazywa się kradzież...

 

 

Sciąganie muzyki z ruskich stron czy skądkolwiek to tez kradzież

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wolą bo pliki FLAC lub wysokiej rozdzielczości mają gratis z netu ściągane z ruskich stron a płyty CD gratis to się nie ściągnie tak bezkarnie z półeczki w Empiku bo takie działanie nazywa się kradzież...

 

Teraz płyty CD kupuje garstka zapaleńców...99 populacji słucha mp3 w komórce lub na Spotify i rynek CD upodobni się do rynku płyt winylowych. Winni tego stanu są zresztą w dużej częsci wytwórcy płyt sprzedający je w Polsce w chorych cenach.

 

 

Ja jestem ten nieliczny zapaleniec co kupuje CD, fakt pobieram mp3 do przenośnego odtwarzacza ale i tak pójdę kupić płytę, jeśli oczywiście można dostać to co się chce bo niestety nie wszystko co p0obrałem udało ki sie kupić na CD

 

ps pobieranie zgodnie z prawem nie jest karalne co innego udostępnianie celem takiego pobrania, gdy oglądasz jakiś film to już praktycznie pobierasz go do bufora przeglądarki i np taki gadżet jak downloader helper właśnie zbuforowany film jest w stanie pobrać, czyli oglądanie i słuchanie też powinno być karalne

Edytowane przez przemek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A czy panowie kupujący w dzisiejszych czasach płyty CD mają tą świadomość, że są one nagrane byle jak. Kupiłem nową płytę "Maanam-Róża " za 25zł - coś mi nie było tak z dźwiękiem. Za miesiąc kupiłem używaną płytę taką samą tylko z lat 90-tych za 90zł. I to dopiero grało. Nie dziwię się , że ściągamy z netu .

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Witam. A czy panowie kupujący w dzisiejszych czasach płyty CD mają tą świadomość, że są one nagrane byle jak. Kupiłem nową płytę "Maanam-Róża " za 25zł - coś mi nie było tak z dźwiękiem. Za miesiąc kupiłem używaną płytę taką samą tylko z lat 90-tych za 90zł. I to dopiero grało. Nie dziwię się , że ściągamy z netu .

 

Złodziej musi jakos usprawiediliwiaqc kradzież. Kazdy powód dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złodziej musi jakos usprawiediliwiaqc kradzież. Kazdy powód dobry.

Nie każdy jest złodziejem co ma net w domu. Wykupujesz konto na HD Tracks czy innym portalu i masz płyty w dobrej jakości. Powinieneś wycofać swój obraźliwy post- wszyscy mamy neta w domu i korzystamy z wiedzy/muzyki/filmów/ itp udostępnianych na różnych portalach - nie koniecznie ściągając jakieś pliki. Więc wg. Ciebie wszyscy jesteśmy złodziejami. Chora opinia.

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym nie raz. Jesli słuchasz muzyki czy oglądasz film nie płacąc jest to takie samo złodziejstwo jak wyniesienie bez płacenia CD czy DVD ze sklepu.

Jak tam abonament RTV ? Tak dla informacji można słuchać muzyki nie płacąc za to i nie jest to żadne złodziejstwo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Powinieneś wycofać swój obraźliwy post- wszyscy mamy neta w domu i korzystamy z wiedzy/muzyki/filmów/ itp udostępnianych na różnych portalach - nie koniecznie ściągając jakieś pliki.

 

Chyba normalne że złodziejem nie jest ten co wykupił konta w spotify , tidal itp. Piszę tu o sciaganiu płyt bez płacenia, słuchaniu płyt na youtube bez płacenia. Wszystkim oburzonym polecam proste cwiczenie. Proszę sie skontaktowac z jakims artystą. Moze byc np Kazik który juz wkurwiony mówił ile stracił kasy na piractwie. Jesli taki Kazik pozwoli Ci słuchac/ pobierac jego muzykę bez płacenia to ok :) tylko tak Ty i ja wiemy ze zadowolony nie będzie :)

 

Raz zdarzyło mi się kupić oryginalną płytę tzw składankę za 50 zyla która była gorszej jakości niż mp3 320kb/s

 

To albo masz dziadoski sprzęt albo kupiłes składankę disco polo albo inne dance. Ja na moje 300 płyt CD niewiele mam płyt których nie da sie kompletnie słuchac ze wzgledu na jakosc. Rock ogólnie brzmi fatalnie i jest fatalnie realizowany. To zaden powód by krasc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dziadowski sprzęt to Yamaha AS1000 + CDS700. Myślę, że dziadowski sprzęt gra wszystko na jedno kopyto a na tym hmmm widać czy realizator się postarał a dziadowska płyta to była muzyka lat 80:)))

 

Ps jeśli lubię danego wykonawcę i można dostać w sklepie jego płytę ( co nie jest tak oczywiste ) to na pewno ją kupię:)) Nie pobieram tez plików FLAC ani darmowych ani płatnych. Może kiedyś sie przekonam ale musiałbym potestować i wolałbym jednak kupić np w sklepie z możliwością odsłuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje poczucia humoru jeśli traktujesz słuchanie płyt na youtube jako piractwo.

Dlatego, że po pierwsze tego się nie da słuchać dla samej przyjemności słuchania muzyki, to taje jedynie ogólny pogląd co do charakteru danego utworu czy też albumu.

Po drugie bez tego medium nie kupił bym wielu swoich płyt. Właśnie możliwość odsłuchania utworów na tym portalu umożliwiła mi kupienie płyt wykonawców, których nie znam, a które mi się spodobały. Taka możliwość jest raczej reklamą dla twórców nie kula u ich nogi.

Porównał bym to do kupowania sprzętu na podstawie obrazka albo po jego odsłuchu w salonie.Tak więc nie czuje się złodziejem bo widzę na około większe przykłady złodziejstwa i to dokonywanego w obliczu prawa, ale chyba nie o tym powinno się tu dyskutować.

 

Wracając do wątku czy mieliście okazje porównywać lub słuchać najnowszych modeli CD i wzmacniaczy Yamahy, jakie są wasze wrażenia w odniesienie do starszej linii i modeli które posiadacie. Czytałem w Stereo i Kolorowo, że jednak w 1000 ten napęd sprawiał kłopoty i hałasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz też czytałem test w Stereo i Kolorowo, odniosłem wrażenie, że autor był zachwycony brzmieniem tego CD puki nie zobaczył, że to Yamaha i nagle CD MF zaczął grać coraz lepiej i lepiej. A właśnie czy ktoś zna jakiś model DACa Yamahy bo ja nie znalazłem takiego urządzenia w historii tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.