Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123

Rekomendowane odpowiedzi

Mój CD S2100 to pierwsza rzecz Yamahy jaką mam. Gra w mojej opinii świetnie. Mój poprzedni odtwarzacz miał bufor lampowy ale Yamaha nawet bez tej lampy gra bardziej analogowo od tamtego i bardzo neutralnie czyli nie wnosi żadnej swojej cechy do nagrania. Dla części słuchaczy może to być wadą bo lubią urządzenia z charakterem ja do nich nie należę więc takiego odtwarzacza poszukiwałem. Jego obsługa, jakość inwykonanie to tej cenie niedościgniony wzór. Sama waga prawie 15 kg, sporo wzmacniaczy to przy nim lekkie zabawki. Mam nadzieję, że będzie niezawodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

A właśnie czy ktoś zna jakiś model DACa Yamahy bo ja nie znalazłem takiego urządzenia w historii tej firmy

 

139358727719948687.jpg

 

 

Czy ten to nie model DACa?

 

Czytałem w Stereo i Kolorowo, że jednak w 1000 ten napęd sprawiał kłopoty i hałasował.

 

Mój CD S 2000 jest niezwykle cichy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha wbudowywała DACe we wzmacniacze - np. AX-2000 lub przedwzmacniacze np. CX-1000 / CX-2000

 

I przy okazji ciekawostka z Japonii (kolejna) - Wzmacniacz AX-1

 

natural_sound_stereo_amplifier_ax_1_643202.jpg

http://olx.com.pk/item/yamaha-ax-1-hi-end-stereo-integrated-amplifier-IDTo1K7.html

http://www.radiomuseum.org/r/yamaha_natural_sound_stereo_amp_19.html

 

Początkowo myślałem, że to przedwzmacniacz na poziomie CX-1000, ale nie - to kompletny wzmacniacz zintegrowany bardziej w stylu AX-2000 - ma też wbudowanego DACa. Kształtem pasuje do cedeków 1120 i 2020 (swoją drogą zawsze mnie dziwił ich design - nie pasujący w sumie do niczego - choć z drugiej strony TX-2000 nie pasuje podświetleniem LCD do CDX-2000 czy KX-1xw). Niestety mało o nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajny ten AX-1, szkoda ze taki trudny do zdobycia, no i pewnie jest wyłącznie na 110V :(

Tak w ramach małego "chwale sie" --> po ponad 3 latach poszukiwań - udało mi się zakupić CDX-1120. Maszyna gra wyśmienicie, na żywo jej budowa robi naprawdę piorunujące wrażenie. Szczególnie jestem w szoku, jeśli chodzi o precyzje działania mechanizmu szuflady - jest niemal bezszelestny i super płynny.

Edytowane przez toper-utl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajny ten AX-1, szkoda ze taki trudny do zdobycia, no i pewnie jest wyłącznie na 110V :(

Tak w ramach małego "chwale sie" --> po ponad 3 latach poszukiwań - udało mi się zakupić CDX-1120. Maszyna gra wyśmienicie, na żywo jej budowa robi naprawdę piorunujące wrażenie. Szczególnie jestem w szoku, jeśli chodzi o precyzje działania mechanizmu szuflady - jest niemal bezszelestny i super płynny.

 

To gratuluję - porównywałem tego CD do CDX-1100 (to samo wewnętrznie co CDX-2000) i CDX-1050 też Yamahy i jest zdecydowanie lepszy (jego wnętrze to to samo co CDX-2020) - choć od 1100 niewiele. Ale ponoć ustępuje CDX-5000, CDX-10000 i oczywiście GT-1 i GT-2 - niestety nie mam wolnych 10tys zł żeby to sprawdzić :)

 

Aha - laser Taochs HG-1 niestety jak narazie ciężki do zdobycia, więc swojego oszczędzam ;) w pozostałych co wymieniłem jest albo MLP-7 albo Taochs-KP2 - obydwa stosunkowo łatwo dostępne. Laser póki co to spora wada modeli CDX 1110, 1120 i 2020.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z laserem to wiem ze kicha :/ , ale kupując go, miałem świadomość bardzo trudnej jego dostępności. Na szczęście, z tego co się dowiedziałem, są one bardzo długowieczne i powinny jeszcze kilka dobrych lat podziałać. Znajomy serwisant powiedział, ze jeszcze nie trafił na uszkodzony egzemplarz (mówił ogólnie o wszystkich najwyższych starych modelach Yamahy) - w najgorszym wypadku konieczne było czyszczenie.

Podobno, jak zaczyna klękać, najpierw jest problem z odczytem cd-r, później również z płytami tłoczonymi. U mnie na szczęście wszystko czyta elegancko, sprzedawca (pierwszy właściciel) pisał ze był bardzo mało używany, a ostatnie 15 lat stał kompletnie nie tykany .. i faktycznie, wygląda jak nowy, dosłownie zero ryski + fabryczne pudełko z wypełnieniami, pilot, instrukcja, faktura zakupu i jakieś drobne papierki.

Edytowane przez toper-utl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z laserem to wiem ze kicha :/ , ale kupując go, miałem świadomość bardzo trudnej jego dostępności. Na szczęście, z tego co się dowiedziałem, są one bardzo długowieczne i powinny jeszcze kilka dobrych lat podziałać. Znajomy serwisant powiedział, ze jeszcze nie trafił na uszkodzony egzemplarz (mówił ogólnie o wszystkich najwyższych starych modelach Yamahy) - w najgorszym wypadku konieczne było czyszczenie.

Podobno, jak zaczyna klękać, najpierw jest problem z odczytem cd-r, później również z płytami tłoczonymi. U mnie na szczęście wszystko czyta elegancko, sprzedawca (pierwszy właściciel) pisał ze był bardzo mało używany, a ostatnie 15 lat stał kompletnie nie tykany .. i faktycznie, wygląda jak nowy, dosłownie zero ryski + fabryczne pudełko z wypełnieniami, pilot, instrukcja, faktura zakupu i jakieś drobne papierki.

 

Nieźle - mój trochę rysek ma niestety, ale laser też wszystko czyta póki co. A to gdzie udało Ci się takiego rodzynka upolować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle - mój trochę rysek ma niestety, ale laser też wszystko czyta póki co. A to gdzie udało Ci się takiego rodzynka upolować?

 

1120 zakupiłem na tym samym portalu , na ktorym upolowałeś swojego kilka lat temu :). Koszt 305 euro + kurier.

PS. Licytujesz moze cdx-1110 na naszym krajowym portalu ?, zastanawiam sie nad jego zakupem - jako ewentualnego dawce lasera na przyszłosc, tylko niestety ten player nie ma transformatorow, a wiec nie za bardzo jest mozliwosc sprawdzenia jak trybi optyka...

Edytowane przez toper-utl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

4 miesiące slucham Yamahy CD s 2000 i muszę napisać że to naprawdę bł dobry wybór. Zastanawiam się czasami jak by mój zestaw grał z lepszym ampem... Może kiedyś się dorobek czegoś lepszego

Edytowane przez bartosz_55239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1120 zakupiłem na tym samym portalu , na ktorym upolowałeś swojego kilka lat temu :). Koszt 305 euro + kurier.

PS. Licytujesz moze cdx-1110 na naszym krajowym portalu ?, zastanawiam sie nad jego zakupem - jako ewentualnego dawce lasera na przyszłosc, tylko niestety ten player nie ma transformatorow, a wiec nie za bardzo jest mozliwosc sprawdzenia jak trybi optyka...

 

Cena dobra, biorąc pod uwagę stan :) a jak się go posłucha to już w ogóle.

 

Myślałem nad tym cdx-1110 ale jak ktoś wyjął transformatory, to i laser pewnie padnięty - więc bardziej jako kolejny element ozdobny mojego regalu na sprzęt :) pewnie policytuję, ale patrząc na aktualną cenę raczej nie wygram...

 

Cały czas liczę na to, że Chinole zrobią pod niego/dopasują laser, tak jak zrobili pod CDX-1050.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chętnie zakupię końcówkę Yamaha MX70

 

Mam CX-70 i chciałbym skompletować zestaw

 

Pozdrawiam

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na olx jest Yamaha CD s 3000 taniej o 8tysiecy. Komuś chyba nie podpasowala

 

Słuchałem kompletu 3000 vs. posiadany 2100. Powiem szczerze, że nie słyszałem różnicy. Ba, po rozmowie z technikiem z serwisu Audioklan (wzmak serwisowany) dowiedziałem się, że sprzęt praktycznie niczym się nie różni. W CD siedzą identyczne napędy, identyczna optyka, taki sam układ audio. Jest troszkę zmienione zasilanie. To samo tyczy się wzmacniacza - konstrukcyjnie prawie identyczne. Dla mnie nie warte płacenia prawie dwa razy więcej. Także nawet w tej cenie 11kzł nie wybrałbym serii 3000.

Słuchałem obu serii w identycznych warunkach i naprawdę trzeba było się skupić by wykryć niuanse różniące te dwie serie.

Seria 2100 zarówno CD jak i wzmacniacz są dla mojego słuchu strzałem w dziesiątkę a nie jestem jakimś melomanem. Przesiadłem się na ten komplet z wysokich modeli Maranzta SA-11S2 (modyfikowanego) i wzmacniacza PM-11S2 (wcześniej Sony seria 777) gdyż potrzebowałem czegoś z DAC USB. W porównaniu z Sony - mega przepaść jeśli chodzi o szybkość i kontrolę basu. W porównaniu do Marantz - ten bardziej podobał mi się w muzyce jazzowej. Szczegóły były lepiej oddawane przez Marantza. Co nie znaczy, że 2100 gra gorzej. Gra inaczej i nadal bardzo dobrze.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

W AS3000 chyba większość newralgicznych połączeń jest skręcanych a nie lutowanych i miedzi nie żałowano, może tak samo ma zestrojony przedwzmacniacz jak AS2100 i barwa będzie taka sama.

 

Inżynierowie Yamahy twierdzą że lutowanie połączeń między elementami a zwłaszcza kondensatorami a transformatorem pogarsza szybkość układu , ilość informacji i ogólnie pogarsza brzmienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inżynierowie Yamahy twierdzą że lutowanie połączeń między elementami a zwłaszcza kondensatorami a transformatorem pogarsza szybkość układu , ilość informacji i ogólnie pogarsza brzmienie

i jest jeszcze jedna zaleta, te połączenia nielutowane za 30 lat będą w takiej samej kondycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

i jest jeszcze jedna zaleta, te połączenia nielutowane za 30 lat będą w takiej samej kondycji

 

Szczegół a się liczy. Kuzyn kupił ostatnio Yamahe cdx 450 z 1990-1991. Mam nadzieję że mu trochę posłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do CD z lat 90 miałem do czynienia tylko z Pioneerem, powiem tak nie do zdarcia, z Yamahą nie miałem styczności. Pierwszy CD tej firmy jaki słyszałem to CD N500 a jestem w posiadaniu CDS700.

Edytowane przez przemek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć. Macie może doświadczenie z połączenia odtwarzacza Yamaszki cd s 700 z wzmakiem nad-a c 356? Czy jest sens próbować łączyć te dwa klocki? W nadzie 356 brakuje mi rozdzielczości, dźwięczności na górze a więc wszystko co teoretycznie posiada odtwarzacz cd 700 ale znowu ten cedek podobno podkreśla górną średnicę i ... właśnie NAD c 356 też podkreśla ten zakres pasma i tego właśnie się obawiam. Słuchał ktoś z was może takiej konfiguracji?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Miałem CD S 700 i jak dla mnie brzmiała równo i bez faworyzowania jakichkolwiek częstotliwości. Jak zabrzmi z nadem nie wiem

Edytowane przez bartosz_55239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cena dobra, biorąc pod uwagę stan :) a jak się go posłucha to już w ogóle.

 

Myślałem nad tym cdx-1110 ale jak ktoś wyjął transformatory, to i laser pewnie padnięty - więc bardziej jako kolejny element ozdobny mojego regalu na sprzęt :) pewnie policytuję, ale patrząc na aktualną cenę raczej nie wygram...

 

Cały czas liczę na to, że Chinole zrobią pod niego/dopasują laser, tak jak zrobili pod CDX-1050.

 

ja mam 1060, rzadko gram bo zdecydowanie lepiej brzmią winyle ale takie pytanie czy to te same lasery 1050 i 1060 więc i ta sama podróba lasera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy klubowicze proszę o pomoc.Końcówka m-80 mam połączoną c-70 pre. dżwięk jest jakiś zamulony ,czy będzie różnica w dżwięku gdy zmienię pre . na c-80 ,ma on inne pasmo przenoszenia .Wyciągnąłem z szafy ax900 i ten dżwięk mi bardziej odpowiada.Kolumny które posiadam to infinity sm 155.Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość przedwzmacniaczy yamahy jest podobna. Teraz mam u siebie C4 i C65, dżwiękowo ciężko odróżnić. Wydaje mi się, że w przypadku C-80 i C-70 różnice będą "iluzoryczne".

 

Co Ci nie odpowiada w dźwięku?

 

Może po prostu AX-900 lepiej się zgrywa. Z moich obserwacji - im starszy sprzęt, tym bardziej delikatne ma brzmienie. Porównywałem ten wzmacniacz do yamahy A-1000, zupełnie różne granie. Dla mnie na korzyść A-1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.