Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  519 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ax-900 grała jako integra a nie z.pre. Wydaje mi się że ax-900 gra bardziej ostro niż M-80 z C-70 i to mi się w niej podoba.Posiadam jeszcze a-1020, która jak się nagrzeje to również ładnie gra.Chciałbym posłuchać jeszcze A-1000 z którą nie miałem jeszcze styczności podobno gra lepiej od A-1020 .Mam dwa komplety infinity sm 155 i 152 podpięte pod końcówkę i każda para gra inaczej 152 bardziej ostro lepiej słychać wokal .Źródłem jest cdx 1060.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem twoje ogłoszenie, może byśmy się dogadali. Jednak musiałbyś coś jeszcze napisać o tym odtwarzaczu, np. czy był grzebany i czy jesteś jego pierwszym właścicielem. A tak naprawdę to jak chcesz o tym pogadać to daj swoj nr na komórkę

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chętnie zakupię końcówkę Yamaha MX70

 

Mam CX-70 i chciałbym skompletować zestaw

 

Pozdrawiam

Część.Po 17 latach"błądzenia" wróciłem do Yamahy. Posiadam również cx-70 jaki mx 70 oraz mx 1000 i m80,h 7000.....Niestety cx -70 zaczął buczeć-pewnie kondensatory.Jeśli to coś innego i naprawa będzie nieopłacalna to zastanowie sie nad odsprzedażą

PS.Bardzo dobry wybór bo te końcówki są jak grom z nieba- zaskakują mnie co nowy materiał audio.Naturalność i potęga przekazu yamahy to coś lubię i wiele obecnych konstrukcji to namiastka tego co oferowali inżynierowie yamahay do lat 90.Mając parę końcówek Yamki jestem w stanie wyłapywać najróżniejsze różnice w przekazie każdej z nich- a to kocham najbardziej jak ten sam materiał audio gra na różne "końcówki ".można ten sam utwór słuchać na nowo i wyłapywać nowe i nowe...tak subtelne niuanse które te końcówki generują.Lubię każdą z nich.

Kupiłem rok temu końcówkę yamahy M-80 I pre c-70 czy jest potrzeba wymiany kondensatorów w tak leciwym sprzęcie i gdzie to mogę zrobić.Jakie kolumny można pod nią podpiąć .Chwilowo grają na infinity SM-155

U mnie końcówki grają z focal chlorus 826.Próbowałem je "zagiąć"tonsilami zesus-nic z tego .M-80 wysteruje każde domowe kolumny.Kondensatory możesz sprawdzić organoleptycznie.

Pozdrawiam i dopisuje się do klubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1060, rzadko gram bo zdecydowanie lepiej brzmią winyle ale takie pytanie czy to te same lasery 1050 i 1060 więc i ta sama podróba lasera?

 

Te same lasery. Zawsze można kupić oryginał - bo ciągle są dostępne - chyba jakoś 400zł.

 

 

A ja w święta przywróciłem do życia A-1060 - piękny zestaw w połączeniu z tunerem T-1060

post-11903-0-96961800-1451501626_thumb.jpg (mój obecny telefon robi słabe zdjęcia, więc przepraszam za jakość)

 

Niestety pograł godzinę, i coś w nim walnęło i już nie gra :( - ale po jutrze znowu wolne, to może znowu go odratuję.

 

Ax-900 grała jako integra a nie z.pre. Wydaje mi się że ax-900 gra bardziej ostro niż M-80 z C-70 i to mi się w niej podoba.Posiadam jeszcze a-1020, która jak się nagrzeje to również ładnie gra.Chciałbym posłuchać jeszcze A-1000 z którą nie miałem jeszcze styczności podobno gra lepiej od A-1020 .Mam dwa komplety infinity sm 155 i 152 podpięte pod końcówkę i każda para gra inaczej 152 bardziej ostro lepiej słychać wokal .Źródłem jest cdx 1060.

 

Też chciałbym A-1000 usłyszeć - sam mam A-1020 leciutko zmodyfikowaną (zmienone tranzystory na trochę lepsze - bo oryginały są takie sobie).

 

 

_______________________________________________

 

PS. Może ktoś ma uszkodzoną tytanową/srebrną CDX-1050 lub CDX-1060 na sprzedaż - ew. chciałby się zamienić obudowami na czarną?

Edytowane przez Varrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te same lasery. Zawsze można kupić oryginał - bo ciągle są dostępne - chyba jakoś 400zł.

 

 

A ja w święta przywróciłem do życia A-1060 - piękny zestaw w połączeniu z tunerem T-1060

post-11903-0-96961800-1451501626_thumb.jpg (mój obecny telefon robi słabe zdjęcia, więc przepraszam za jakość)

 

Niestety pograł godzinę, i coś w nim walnęło i już nie gra :( - ale po jutrze znowu wolne, to może znowu go odratuję.

 

 

 

Też chciałbym A-1000 usłyszeć - sam mam A-1020 leciutko zmodyfikowaną (zmienone tranzystory na trochę lepsze - bo oryginały są takie sobie).

 

 

Dokładnie, czego dotyczyła naprawa?

Fajny zestaw, aż chyba swój muszę sfotografować.

Jak w Twojej opinii gra ta 1060? Pamiętam, że czytałem opinie na zagranicznych forach i pisali, że ujdzie, ale, że 960II sporo lepsza.

 

Co do tranzystorów - uważam, że w serii A-XX20 najlepsze były Sankeny, na Toshibach ciut gorzej (ale mógł być winny np. stan wzmacniacza). Kiedyś ktoś na forum mi pisał, że nie ma znaczenia w tych Yamahach jakie tranzystory. Niektóre wersje miały właśnie Toshiby te co w AX-700 na przykład, a niektóre Sankeny. Jeśli są wymieszane to wiadomo, że było robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, czego dotyczyła naprawa?

Fajny zestaw, aż chyba swój muszę sfotografować.

Jak w Twojej opinii gra ta 1060? Pamiętam, że czytałem opinie na zagranicznych forach i pisali, że ujdzie, ale, że 960II sporo lepsza.

 

Co do tranzystorów - uważam, że w serii A-XX20 najlepsze były Sankeny, na Toshibach ciut gorzej (ale mógł być winny np. stan wzmacniacza). Kiedyś ktoś na forum mi pisał, że nie ma znaczenia w tych Yamahach jakie tranzystory. Niektóre wersje miały właśnie Toshiby te co w AX-700 na przykład, a niektóre Sankeny. Jeśli są wymieszane to wiadomo, że było robione.

 

No więc A-1060 gra tak, że ujdzie :) - niestety mimo imponującej jakości elementów, miedzianej obudowy, pięknego potencjometru głośności niebieskiego ALPSa itp. itd jakość dzwięku jest średnia. Ale idealnie pasuje do tunera T-1060. Oba kloski grają sucho i sztywno - tak super precyzyjnie, a przez to traci się na przyjemności słuchania. Ale kupiłem go z pełną tego świadomością.

 

A naprawa - standardowy problem - spalony kondensator filtrujący na wejściu - wada fabryczna tego modelu (a ile syfu ze środka się naczyściłem...).

 

 

Ja wymieniłem Sankeny na Toshiby w mojej A-1020 :) - ale nowe i trochę mocniejsze niż odpowiednik oryginału. Z tego co pamiętam A-1020 miał Sankeny oryginalnie, a AX-700/900 Toshiby. A różne opinie słyszałem, które lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już naprawiany i połowa była zmieniona na jakieś badziewie, więc wymieniłem wszystkie żeby obie strony były takie same. Bez powodu bym tego nie robił :)

 

No to słusznie, przynajmniej masz spokój :)

Dlatego tak się trzymam mojej, bo ma oryginalne Sankeny.

Co do serii XX60 to ta sama usterka (kondensator), o której Yamaha jeszcze nawet niedawno informowała właścicieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to słusznie, przynajmniej masz spokój :)

Dlatego tak się trzymam mojej, bo ma oryginalne Sankeny.

Co do serii XX60 to ta sama usterka (kondensator), o której Yamaha jeszcze nawet niedawno informowała właścicieli?

 

Dokładnie - tu jest wątek o tym: http://audiokarma.org/forums/index.php?threads/yamaha-a-760-a-760ii-a-960-a-960ii-a-1060-m-50-m-70-and-b-6-220-240v-warning.154682/

 

A tu informacja od Yamahy: http://pl.yamaha.com/pl/news_events/audio_visual/safety_advice/

 

W moim nawet górna część obudowy była schlastana, a kondensator wyglądał jak węgielek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-11903-0-19520500-1451685309_thumb.jpg http://blogs.yahoo.co.jp/gt2500jzz/31972093.html

 

Znalazłem przypadkiem - kolejna perełka z Japonii (i tylko na ich rynek). Wzmacniacz zintegrowany Yamaha A-9 - biorąc pod uwagę, że A-1060 w Japonii miał oznaczenie A-8 to to tak jakby model wyżej. Ciekawostka to rozwiązanie wejść - są pod klapką na górze obudowy - tak jakby wlutowane razem z selektorem wejść na płytce:

 

post-11903-0-41705900-1451685726_thumb.jpg - na pewno korzystne dla jakości, ale totalnie niewygodne.

 

Jedno jest pewne - ma niewiele wspólnego z A-1060 - może poza tym, że w przedwzmacniaczu też jest nawalone na kupie wszystkiego i ciężko się dostać do bebechów :) Klasa wyżej, no i waga 21kg.

 

Co dla mnie jest dziwne w samym A-1060 to waga - mimo miedzianej obudowy waży 13kg - jest po prostu lekki - trzymając go nie czuje się, że ma się w rękach najdroższy wzmacniacz zintegrowany Yamahy (oczywiście droższe były A-2000 i AX-2000, ale to już wydania "specjalne"). Za to wyglądem nadrabia :)

Edytowane przez Varrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem z szafy ax-900, podłączyłem i zamiast grać zaczęły przerywać ,jakby przesterowanie ,potencjometr głośności był prawie na minimum i tak bez przerwy, raz prawy kanał gra raz lewy albo obydwa i cały czas charczy,gdy mocniej podgłośnie jest już normalnie,i później też gra dobrze do następnego włączenia z prądu.Zachowuje się jakby coś nie łączyło w środku .Rozkręciłem go i szukam i chyba znalazłem .Czy to może być wina PRZEKAŹNIKA DEC (tape ms4u 24vdc j).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-11903-0-19520500-1451685309_thumb.jpg http://blogs.yahoo.co.jp/gt2500jzz/31972093.html

 

Znalazłem przypadkiem - kolejna perełka z Japonii (i tylko na ich rynek). Wzmacniacz zintegrowany Yamaha A-9 - biorąc pod uwagę, że A-1060 w Japonii miał oznaczenie A-8 to to tak jakby model wyżej. Ciekawostka to rozwiązanie wejść - są pod klapką na górze obudowy - tak jakby wlutowane razem z selektorem wejść na płytce:

 

post-11903-0-41705900-1451685726_thumb.jpg - na pewno korzystne dla jakości, ale totalnie niewygodne.

 

Jedno jest pewne - ma niewiele wspólnego z A-1060 - może poza tym, że w przedwzmacniaczu też jest nawalone na kupie wszystkiego i ciężko się dostać do bebechów :) Klasa wyżej, no i waga 21kg.

 

Co dla mnie jest dziwne w samym A-1060 to waga - mimo miedzianej obudowy waży 13kg - jest po prostu lekki - trzymając go nie czuje się, że ma się w rękach najdroższy wzmacniacz zintegrowany Yamahy (oczywiście droższe były A-2000 i AX-2000, ale to już wydania "specjalne"). Za to wyglądem nadrabia :)

 

Faktycznie ciekawy model, dzięki!

 

Co do wagi - przestałem się stresować, moja A-720 waży coś ponad 10kg i co z tego, skoro pięknie gra przy każdym poziomie głośności i pokonała wiele wzmacniaczy?

Seria A-XX00 niby cięższa, a gra już nie w taki sposób jak lubię. Co kto woli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem z szafy ax-900, podłączyłem i zamiast grać zaczęły przerywać ,jakby przesterowanie ,potencjometr głośności był prawie na minimum i tak bez przerwy, raz prawy kanał gra raz lewy albo obydwa i cały czas charczy,gdy mocniej podgłośnie jest już normalnie,i później też gra dobrze do następnego włączenia z prądu.Zachowuje się jakby coś nie łączyło w środku .Rozkręciłem go i szukam i chyba znalazłem .Czy to może być wina PRZEKAŹNIKA DEC (tape ms4u 24vdc j).

Trzeba sprawdzic przekazniki kolumn, caly tor pre czyli od potencjometru głośności przez wszystkie przelaczniki az do kondensatora na wejsciu pary roznicowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem z szafy ax-900, podłączyłem i zamiast grać zaczęły przerywać ,jakby przesterowanie ,potencjometr głośności był prawie na minimum i tak bez przerwy, raz prawy kanał gra raz lewy albo obydwa i cały czas charczy,gdy mocniej podgłośnie jest już normalnie,i później też gra dobrze do następnego włączenia z prądu.Zachowuje się jakby coś nie łączyło w środku .Rozkręciłem go i szukam i chyba znalazłem .Czy to może być wina PRZEKAŹNIKA DEC (tape ms4u 24vdc j).

 

Zacznij od wyczyszczenia potencjometru głośności, a potem przełącznika źródeł dźwięku jakimś środkiem do potencjometrów. W Yamahach to spora bolączka. Ja w swojej AX-900 zmieniłem oryginalny potek głośności na niebieskiego alpsa, bo lipny był jak nie wiem co (nawet po wyczyszczeniu z początku grał jeden kanał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem z szafy ax-900, podłączyłem i zamiast grać zaczęły przerywać ,jakby przesterowanie ,potencjometr głośności był prawie na minimum i tak bez przerwy, raz prawy kanał gra raz lewy albo obydwa i cały czas charczy,gdy mocniej podgłośnie jest już normalnie,i później też gra dobrze do następnego włączenia z prądu.Zachowuje się jakby coś nie łączyło w środku .Rozkręciłem go i szukam i chyba znalazłem .Czy to może być wina PRZEKAŹNIKA DEC (tape ms4u 24vdc j).

 

Jeżeli to nie przekaźnik ani potencjometr to bardzo możliwe, że zimne luty, choć w AX-900 to już mniej prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem kolejne kolumny dla kolegi z Gdańska:

http://allegro.pl/yamaha-ns-200ma-japonia-kolumny-stan-bdb-i5916056493.html

 

W sumie mamy "małą kolekcję" kolumn Yamahy z serii NS, z obudową zamkniętą;

wiele modeli jest tu opisanych:

http://audio-heritage.jp/YAMAHA/speaker/index.html

 

 

jeśli kogoś zainteresuje odpiszę jak "to gra" i z jakimi wzmacniaczami to sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kolejne kolumny dla kolegi z Gdańska:

http://allegro.pl/yamaha-ns-200ma-japonia-kolumny-stan-bdb-i5916056493.html

 

W sumie mamy "małą kolekcję" kolumn Yamahy z serii NS, z obudową zamkniętą;

wiele modeli jest tu opisanych:

http://audio-heritage.jp/YAMAHA/speaker/index.html

 

 

jeśli kogoś zainteresuje odpiszę jak "to gra" i z jakimi wzmacniaczami to sprawdzałem.

 

Masz te "legendarne" NS 1000X? To chyba taki model był.

Ogólnie zawsze mnie ciekawiło jak grają kolumny Yamahy tego typu, spotykałem się ze skrajnymi opiniami.

 

Testowałeś ze wzmacniaczami Yamahy?

Edytowane przez maniek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Posiadam sprzęt jak poniżej. Oppo jest podłączone do Yamahy po optyku dla kina domowego, natomiast dla muzyki jest podłączone po RCA. Yamaha DSP-Z9 nie ma hdmi. Czy jest sens zamiany Yamahy na Arcama AVR 600 ?? Ma on już hdmi i na swoim pokładzie dekoduje sygnał DTS HD-MA. Czy powyższy Arcam jest lepszy dźwiękowo do muzyki i kina (hdmi ) ??? Proszę Was o opinie. Pozdrawiam.

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz te "legendarne" NS 1000X? To chyba taki model był.

 

Troszkę mnie przeceniasz :)

Modele kolumn które mam (miałem) wymieniłem na stronie "o mnie"

te kolumny słuchałem "u siebie" na wzmacniaczach różnych firm; firmy Yamaha też (z serii: A-...00, A-...20.)

 

Te kolumny są zawsze wymagające dla całego toru audio i jakości sygnału (nie tylko te malutkie NS-10M, których zresztą nie miałem bo cena z kosmosu wzięta).

Edytowane przez runik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie co do konkretnego pasma które regulują pokrętła bass i treble w yamaha as700 i as1000.

Zaznaczę wcześniej, że nie ze względu że kręcą mnie pokrętła, czy jakiś konkretny wycinek pasma, ale do rzeczy.

W jakimś teście czytałem, że bas reguluje zakres 300Hz, byłoby to dziwne, natomiast jeden z forumowiczów pisał o paśmie 50Hz. Byłoby to trafniejsze, chociaż dla niektórych gorszych monitorów niezbyt do faktycznego i pełnego wykorzystania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.