Skocz do zawartości
IGNORED

Tuner Marantz ST 6001 - jaki pilot?


goliatpl

Rekomendowane odpowiedzi

Powiatać Szanownych Forumowiczów! Mam zagwostke, czy kupując "inteligentnego pilota" będzie on wstanie obsłużyć ten tunerek? W zestawie nie posiada on pilota, jedynie można sterować go mając wzmaczniacz marantza przez magistrale D-BAS. Z racji tego, że planuje również zakup wzmacniacza i cd-ka, ale vincenta ( a one też nie są obsługiwane jednym pilotem mimo tej samej firmy) chciałbym nabyć jakiegoś leniucha, który obsłuży mi to wszystko. Pytanie tylko, czy ST 6001 będzie również z nim współpracował???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w ogóle Kolego "blomin" sprawuje Ci się ten tunerek? Jesteś zadowolony z dzwięku? Rozważałem też kupno denona TU 1500, który posiada pilota, ale jak miałem okazję go przez chwile posłuchać, odniosłem wrażenie, że bardzo jasno gra, dużo sssssyyy! Nie podobało mi się:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja mialem st6000, to chyba to samo tylko w wersji szampanskiej. Dla mnie suchy, ostry, agresywny, tak jak to okresliles jest duzo sssyyy i cccyyy nieprzyjemnych dla ucha. Majac na uwadze obecna jakosc przesylanego sygnalu (przestery, podbicia pasma)plus charakter brzmienia ogolny efekt

jest jak dla mnie malo przyjemny. Prawdopodobnie efekt ten potęgowany byl u mnie brzmieniem wzmacniacza

czyli Marantzem model 6010ose, ktory to sam w sobie jest suchy i ostry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy. w mojej konfiguracji super. lekki nalot lampowy detaliczny, wyrownany plynny. napewno nie ostry. mialem tu1500ae rok czasu. jakis nerwowy, sam basior, malo naturalny, do jasnego systemu moze byc ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosze wrazenie, ze wine w moim przypadku ponosil wzmacniacz. Recenzje w prasie fachowej byly i sa bardzo pochlebne i wlasnie nimi kierowalem sie przy zakupie tego tunera. Estetycznie - cudo, funkcjonalnosc - wspaniala, dzwiekowo - prawdopodobnie z winy systemu - klapa.

Teraz mam tunerek NAD412 i jestem zachwycony, dzwiek z nalotem analogowym, moze i malo szczegolowy

ale bardzo przyjemny dla ucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moimi starymi kolumnami, diy byl faktycznie za jasny ale teraz z nadem i elakami - cieplo+cieplo jest bez zarzutu. wg. mnie z nowych tunerow w tej cenie trudny do pobicia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Mam to szczęście, że pracuje w sklepie audio, więc będe mógł sobie wypożyczyć i denona i marantza do domu jak już będe miał vicka + kolumny i ostatecznie ocenie co mi bardziej pasuje... Denona słuchałem dosłownie chwilkę na elac-ach FS 68 + HK 970 i nie podobało mi się, przełączyłem na infinity primus 250, bo akurat te miałem też podpięte i już było mniej tego sssyyyy, ale i tak nie pasowało mi coś... :( No i te trzy kolorowe diody z jedną niebieską w środku, wiocha straszna! ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.