Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner PIONEER VSX-1017AV S


franeek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - postanowiłem zacząć swoja przygodę na tym świetnym forum od pytanka. Obiecuję że będę pojawiał się regularnie i nie złaozyłem konta by zniknąć po otrzymaniu odpowiedzi ;)

hehe - powinna być taka adnotacja w regulaminie.

 

Zastanawiam sie nad takim amplitunerem. Jest to mój max finansowy - chciał bym do tego dokupić sobie źródło dźwięku też tej firmy może DVD 610 i jakieś średnio fajne kabelki z głośnikami kody.

Zadam standardowe pytanko + bonus:)

Zakup planuję na czerwiec przyszłego roku ale chcę wybrać sobie TERAZ obiekt westchnień patzrąc na sukcesywny spadek jego ceny:) Wiem ze to jest średni ( moze nawet przeciętny) zestaw ale kurczę od czegoś trzeba zacząć swoją przygodę z muzyką. Wcześniej nie miałem możliwości kupić sobie niczego co by mnie chociaż troszkę zadowoliło $$$$$. JEstem zwolennikiem( nie krytykować za bardzo) nowych rzeczy z racji nieznajomości branży. Muzyka jaką preferuję to gitarowe brzmienia ciepłego Gibsona na którym sobie troszkę pogrywam ;) Czy to będzie dobry zakup? pod względem odsłuchu muzyki oraz filmów w 5.1

 

Bonus pytanko to niesamowicie prawie o 50% niższa cena tego urządzenia na allegro - aż strach to kupić ale allegrowicz solidny. Moze ktoś zreknąć na te 2 produkty ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upssssss - chyba powinienem ten temat wcisnąć do działu kino domowe - przepraszam ;) aczkolwiek ;) sprzęt chce potraktować jako stereo - chyba mi się nie dostanie :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kino nie zagra tak jak stereo, juz sie o tym przekonałem tylko cholera dopiero jak kupiłem nowy zestaw 5.1. a za rok sprzedałem i straciłem 40% wartości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZyli będzie źle? I to bardzo źle?

Jednak będę musiał iść w takim kierunku.

Co mam zrobić? Wzmacniacz + CD + DVD to za duży wydatek dla mnie . Nie zastanawiałem się nawet nad tym. JEstem posiadaczem wieży Technicsa. Takiego plastikowego składaka z 4 elementów (6lata) - jakieś dźwięki to wydaje chyba taki zakup będzie lepszy ale ja chciałem by rzucało na ziemię ( w porównaniu). NA forach ludzie piszą że da się tego słuchać ale mówisz że to taka kolosalna różnica w jakości dźwięku? - a można za 3,5 tys zestawić coś w miarę sensownego? np. wzmacniacz, jako źródło DVD i głośniki. Piszesz ze nie da się słuchac na 5.1 a taki sprzęt nie może nadawać w systemie 2.0 ? Jezu ale mam braki ;) Sorki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze masz dobre intencje - strzeliłem babola z umiesczeniem tego w tym dziale "STEREO" ale nie namówi mnie nikt na używane stereo - proszę o przeniesienie tego do działu Kino Domowe - przepraszam.

Będę szukał najlepszego brzmienia muzyki w tym sprzęcie ;) Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady.

Jeżeli amplituner KD ma z reguły wszystkie wzmacniacze równorzędne mocowo (jakością widziałem różnice). Spokojnie możesz słuchać tego jako stereo. Złe zdanie o KD wynika z niezrozumienia parametrów mocowych.

Podaje się np. 5 x 100W, a w środku trafo o mocy najwyżej 300VA. Zasilacz z takim trafo da najwyżej sumarycznie 200W mocy (nie kłóćmy się o szczegóły). W stereo rzeczywiście zagra może 2 x 100W ale w kinie wyjdzie na kanał jak widać z rachunku po 40W. Tyle tylko, że rzadko wszystkie kanały są wysterowane na maxa.

Dobry wybór jak na początek.

Jak zaczynasz szpanować (pierwszy wpis) z kabelkami to nie ta klasa sprzętu. Ten połącz linkami ze sklepu po 6 zł/m. Wystarczy. Jak będziesz wydawał o rząd wielkości więcej na sprzęt zaczniesz słyszeć różnicę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu przepraszam ----------------- ja miałem na myśli kabelki z miedzi beztlenowej za 4 zł ;)Mogę wydać 6 :) a powinienem napisać słabo fajnej jakości :) WYBACZ

Powiadasz dobry wybór ? A juz troszkę rozpaczałem ;) Dzięki - zobacz na godzinę ile dałeś mi radości przed snem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie, ze zakupu chcesz dokonac w ciemno, opierajac sie jedynie na opiniach innych. Obys sie nie rozczarowal... Nie ma gdzies w twojej okolicy sklepu, w ktorym moglbys posluchac tego Pioneera, ale tez dla porownania jakiegos Harmana, Yamahy, itd.? IMHO stereo na kinowym ampli chyba najstrawniejsze z Harmana, ale najlepiej sprawdzic to na wlasnych uszach. Pamietaj tez, ze brzmienie zestawu zalezy najwiecej od glosnikow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem Pionera VSX 917 - tego o którym pisze nie ma u mnie . Ale jak czytam porównania "równożędny" model YAMAHA RX-V 663 dostaje lepsze recenzje. Odsłucham obu modeli bez obaw ;) Chciałem się upewnić czyto teoretycznie czy jakiś poziom prezentują. Na cały zestaw (razem z głośnikami)mogę wydać ok 3,5 tys. Niestety - jak duża część odbiorców szukam kompromisu między stereo a KD - oczywiście zdaję sobie sprawę że w takiej kategori cenowej mogę pomarzyć o nawet średnim stereo ale jednak pójdę w tym kierunku oczywiście wiedząc że wybrałem NAJLEPSZY model z tego co mogę wybrać. Co do głośników prawdopodobnie wybiorę zestaw KODA AV702v2 lub HArmony bez subofera (może za pół roku troszkę stanieje)

AV702v2 słyszałem z tym Pioneerem VSX 917 - mam nadzieje ze model wyżej lub ta Yamaxa będzie ciut lepsza ;)

Nieststy - KSA KASA i kasa - bez tego lepiej nie zaczynac takich dewagacji na takim forum ale co zrobić ;) Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem ten sam problem ostatnio , chcialem kupic cos w miare sensownego za ograniczona kase,chodzilem,szukalem ze dwa dobre miesiace ale w koncu wybralem i jestem zadowolony - co kupilem to wiesz bo czytales w innym temacie

 

 

co do pioneera - barlem firme pod uwage i to bardzo ale gdzie nie poszedlem to polecali mi cos innego,z pioneerem jest tak ze wsadzaja wszystko co sie da ale nie najlepszej jakosci,stad niska cena , niby ma wszystko ale nie najlepse i wiekszoci tego sie nie uzywa - lepiej wziasc cos co ma mniej bajerow ale lepszej jakosci lub cos z wysokiej polki ale wtedy cena - tak to juz jest , przyciagaja klientow bajerami - tak samo jak w sprzecie car audio,jakies delfinki,animacje ale sama jakosc dziwkeu slaba za to bajerow ..... klienci to lapia

 

bralem tez pod uwage : Denona,Yamahe,Onkyo,Kenwooda ale po dlugich poszukiwaniach padlo na

 

harmana - mi jego dzwiek odpowiada jak najbardziej - ma wszystko co potrzebuje i nic wiecej,zadnych udziwnien i cena odpowiednia - rok temu kosztowal 2200 zl a w tym roku nabylem nowy za 1080zl , z harmanem jest tak ze pod koniec roku wypuszcza nowe modele a zeby pozbyc sie starych opuszcza ceny o połowe,wtedy najlepiej kupic - ja mam model 147 a nowy odpowiednik to 155 , ma nowa obudowe,jedno hdmi wiecej i cene wyzsza o 900 zl

 

nie wiem jak dazialaja inne firmy ale jesli chcesz kupic sprzet to najlepiej przed swietami , firmy,sklepy wyzbywaja sie starych modeli do tego promocje i mozna cos ciekawego wyrwac w atrakcyjnej cenie

 

co do kabli to odpusc sobie - nie ma to najmniejszego sensu - lepiej doloz do sprzetu i uslyszysz roznice

 

co do kolumn - koda ?? hmmm , bardziej juz bym obstawial cos z Jamo lub Eltax-a,pamietaj ze kolumny to wazny element calosci

 

wazna sprawa to ze jezeli komus sie cos podoba nie oznacza ze bedzie sie Tobie tez podobac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I super - wielkie dzięki ;) - posłucham sobie innych rzeczy niż ten Pioneer ;) I będe bardzo ostrożnie wybierał. Dzięki waszym sugestiom wyczytałem wiele ciekawych i istotnych rzeczy. Ciekawe czy mozna odsłuchać gdzieś tego Harmana. MAm jeszcze dużo czasu bo sprzęcik będe kupował za pół roku. Robię duży remont i zminiam całe audio + jakiś LCD. Dziecko 2,5 roku uniemożliwia podjęcie takich kroków w tej chwili i trzeba poczekac do lata by wysłać rodzinke na wczasy a samemu zając się robotą :(zresztą na tym etapie rozwoju miojej małej jakoś nie podoba mi się wizja widelca w ekranie itp.

BArdzo się cieszę że amplituner w takiej klasie ma znośny poziom. Lepiej mi się będzie spało ;)

Kolumny - będę rozwazał między Kodą a Jamo - bo mogę je odsłuchac tam gdzie mojego sąsiada nie wpusczą buehehehehehehe ;) MAm tylko jeszcze jedno pytanko - czy DVD Harmana mają jakiś znośny poziom?i czy dają rade polskim napisom? zresztą moge sobie kupić pioneera 610 nic strasznego rózne klocuszki.

Wątek zgłosiłem do moderacji i poprosiłem o przeniesienie do "KD"

W tygodniu śmigam posłuchać czegoś do Torunia - chciał bym się na cos zdecydować jak najszybciej i troszkę popatrzeć na ceny i poczytać o ewentualnych tyci wyższych modelach. Zobaczymy - moze coś sie urodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś ampli pioneer 812 czy 814 kosztował ponad 2 tys. w kinie był rewelacyjny ale w stereo coś mi nie pasowało, słaba dynamika, brak szczegółów trochę schowany dźwięk, zmieniłem na wzmak nada 352 i byłem w szoku, różnica była kolosalna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie z tego sprawę radark- ale będę szukał czegoś w KD - zobacz krzyh-u

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niższy model w wyższej cenie ;) kurdelku ale mnie sponiewierałeś - ( harmanofilu) musze tego posłuchać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest nizszy model tylko nowszy - ten 147 to jest praktycznie to samo co ten 155 tyle ze ten 155 to jest model na 2009 rok.ten 147 obecnie kosztuje okolo 1000 zl nowy a tam jest cena jak byl nowością (czyli rok temu) - a dlaczego 155 jest tanszy ? bo jest to stara konstrukcja tyle ze w nowej obudowie,cena nizsza bo jest konkurencji sporo a klientow trzeba przyciagnac,normalny uzytkownik nie wie ze to jest to samo,idzie do sklepu widzi cos nowego i kupuje,cieszy sie ze ma cos nowszego a zarazem tanszego od tego sprzed roku,no sklamal bym ze to jest to samno - poza nowa obudowa ma dolozone jedno wejscie HDMI,stary mial dwa ten ma trzy - tak samo jest z kazdym innym modelem , nowszy jest tanszy od starego 247/255 , 347/355 itd

 

jest jeszcze dostepny jeden model nizszy 132 ale tego nie polecam - jest slabszy mocowo i nie ma HDMI a cenowo nie wielka roznica od 147

 

starych modeli jest coraz to mniej ,nie produkuja juz ich a sa chetnie kupowane ze wzgledu na niska cene - za 1000 zl daje glowe ze nic lepszego sie nie kupi z zadnej innej firmy

 

tutaj jest opinia o sprzecie harmana

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ten model jest ciutke inny ale parametrami zblizony , wszystkie one sa z dolnej polki i bardzo podobne do siebie

 

pamietaj ze to sa opinie ludzi z forum , moga miec inny gust od Twojego wiec przed kupnem radze posluchac czy Ci odpowiada takie brzmienie , nie wiem tez jak zagra z kolumnami jakimi bedziesz go odsluchiwal - jedno moge powiedziec - w cenie 1000 zl za nowy nie znajdziesz absolutnie nic o takich mozliwosciach i takim brzmieniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze dopiero teraz zauwazylem Twoj ostatni post

 

co do dvd - ja mam 27 to jest najnizszy model z divixem - cena teraz wychodzi okolo 400 zl za nowy , testowalem go na teledyskach , mam ich ponad 1500 i powiem ze jak nie odczytal okolo 20 to wszystko - jak nie trudno sie domyslec byly to sciagane i obrabiane przez polakow w jakis dziwnych formatach ze nawet na komp ciezko je odtworzyc

 

przy filach z napisami nie bylo problemu,odtwarzal je,jedynym minusem ze nie otwiera polskich zankow typu ę,ą,ś .... zamiast nich wstawia jakies znaczki ale napisy leca prawidlowo bez zadnych opoznien

 

filmy divix nagrane w formacie 5.1 tez odtwarza w systemie 5.1 a nie jak wiekszosc w 2-ch kanalach

 

co do dzwieku plyt CD - odtwarza je identycznie jak cd harmana hd710 , ja roznicy nie wyczowam zadnej pomiedzy nimi - pewnie dla tego ze dvd to w miare nowy sprzet a cd to juz stara konstrukcja a jak wiadomo technika idzie do przodu i to co bylo kiedys gorna polka teraz jest standardem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem opinie co do dvd troche nizszy model ale to praktycznie to samo , no moze poza brakiem divix-u

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jesli bys sie decydowal na sprzet tej firmy to powinienes juz myslec,w niektorych sklepach juz ich nie ma,na alegro same koncowki i pamietaj nie zapominj sie targowac - to stare modele i ja utargowalem na wzmacniaczu z 1560zl na 1080zl a dvd z 999zl na 420 zl - w media nie utargujesz ale w sklepach audio jak najabrdziej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym się zdecydował i nie było mozliwości otrzymania 147 za pół roku będę mógł sobie pozwolić na 155

Na dzień dzisiejszy taki zestawik ( muszę go usłyszeć) + ta cena pasuje. pozostanie 1,5 tys na kolumny - chyba styknie a teraz śpijcie ja sobie pójde do pracy ;) hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Napisz jeszcze jak z napisami polskimi w divix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast najniższego modelu Harmana, możesz już kupić Yamahę RXV661 lub Onkyo TXSR605 (moim zdaniem tytułowy Pioneer to też lepszy wybór - jeżeli HK, to co najmniej AVR2xx).

Dvd Harmana mają bardzo kiepskie opinie (awaryjność, wyposażenie, jakość) - tutaj Yamaha, Onkyo, Pioneer i Denon wypadają znacznie lepiej.

Najlepiej poszukaj na wyprzedażach wyższych modeli amplitunerów z poprzednich sezonów - często grają lepiej od swoich bardziej "odbajerzonych" następców, a kosztują od nich znacznie mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>RADUL

 

 

 

czym sugerowales sie polecajac wybrane przez Cibie modele ?? iloscia przyciskow i pokretel ?? , moca siegajaca po 175 (to pewnie ta moc chinska PMPO) wat na kanal za 1250 ? , systemem 7.1 za 1250 ? , 3 milinoami funkcji za 1250 zl ? z ktorych nie bedie korzystal ...... pozerkalem po tych wszystkich modelach jakie wymieniles i znalazlem opisy ich bajerow na kilka dziesiat linijek - cena 1250 zl wiec wyobraz sobie jaka tandeta bedzie w srodku za ta cene - no ale maja bajery

 

moze uzasadnizs dlaczego akurat te modele a nie inne - chetnie poczytam i moze skusze sie na ich wymiane,moze pompelnilem blad kupujac sprzet tak nie lubiany prze Cibie czyli harman/kardon - dla jasnosci to ta sama firma co jbl,

 

piszesz o ich awaryjnosci,OK, - sprzet tej firmy posiadam od okolo 6 lat i nic mi jeszcze sie nie popsulo

 

piszesz o malym wyposazeniu,OK, - kupujac sprzet szukalem takiego co by dobrze wypadl w stereo,niezle w kinie i kupujac go ja patrzalem zeby mial jak najmniej bajerow - wiadomo za bajery sie placi , im wiecej tym drozej - mnie na bajery nie stac za to szukalem brzmienia ,bralem podstawowy (drugi od dolu) model i dostalem tylko to co chcialem czyli podstawe z jakoscia,nic wiecej nie potrzebuje do sluchania muzyki i podelektowaniu sie filmem z dzwiekiem bez udziwnien

 

piszesz o opiniach,OK, - wpadlem na opinie i nic nie znalazlem na temat tych modeli

 

ostatnie zdanie jakie napisales jest prawda i z nim sie calkowice zgadzam

 

wiec podsumowujac,prosze Ci o podanie powodow dla ktorych powinienem zmienic zdanie i swoj sprzet na wymieniony przez Cibie,dodam ze przed kupem swojego poczytalem to forum i po czesci przekonalo mnie do tego sprzetu i w duzym stopniu sprzedawcy w sklepach - jak pisalem w ktorym poscie powyzej brane byly te firmy wymienione prze Ciebie powyzej

pamietaj tez ze kolega to tez czyta i to w sumie jego bardziej dotyczy , ma bardzo ograniczony budzet ,ak wiekszosc,i chce kupic cos w miare sensownego co bedzie sobie radzilo dobrze w stereo i w 5.1 , jak widac z tytulowego postu 7.1 jest nie potrzebne za to brzmienie jak najbardziej,potrzebuje tez porad a nie tylko nazw sprzetu

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam starszy model Onkyo TX-SR600 (gra lepiej niż nowe 604/605/606).

Jakiś czas temu chciałem go wymienić na coś nowszego.

W salonach audio odsłuchiwałem modeli różnych firm (w tym AVR147, który wypadł bardzo słabo w porównaniu z moim starym amplem, szczególnie w STEREO).

Za nowy, wyraźnie lepiej grający od mojego amplituner musiałbym zapłacić około 3tyś.

Yamaha i Onkyo, które wymieniłem w poprzednim poście to amplitunery o dobrym stosunku ceny do jakości (grają też lepiej od najniższego modelu HK).

O awaryjności nowych odtwarzaczy Harmana możesz poczytać na kilku innych forach (o ile użytkownicy raczej chwalą amplitunery tej firmy - to na odtwarzacze narzekają).

 

Jeżeli założycielowi wątku zależy też na odsłuchu muzyki w stereo, jeszcze raz odradzam AVR147, przyzwoicie brzmiące HK zaczynają się od modeli AVR2xx.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze kolega poszukuje sprzetu nowego ( co sie nie dziwie bo co nowe to nowe i wazne ze na gwarancji) i ma ograniczona gotwke + rodzine na utrzymaniu , stare modele 2xx zaczynaja sie od okolo 2000 zl a do tego jeszcze dvd + zestaw 5 kolumn - budzet na wydanie to okolo 3000 zl przypuszczam

 

model 147 nie jest najnizszy , sa jeszcze dwa ponizej ktore sa nie oplacalne,powinny kosztowac polowe ceny 147

 

sam odsluch sprzetu to polowa sukcesu tym bardziej w salonach , nie wiem jak gra ten 147 na innych kolumnach (gdzies to wyzej pisalem) ale z qba wypada rewelacyjnie w stosunku do swojej ceny i konkurencji

 

> Sam mam starszy model Onkyo TX-SR600 (gra lepiej niż nowe 604/605/606).

 

tak to juz jest ze firmy produkuja to na co ludzie patrza , ludzie chca bajerow , nowe dekodery , wiecej guzikow , spore ilosci wejsc i wyjsc i to firmy wsadzaja w sprzety ktore sa w porownywalnej cenie - nie ma jednak nic za darmo - gdzies trzeba obciac koszty to obcina sie na jakosci kosztem ilosci - zwykly uzytkonik nie odsluchuje sprzetu , idzie i patrzy - o to jest ladne,ma wiecej funkcji i zonie sie bardzo podoba to prosze zapakowac,w domu sie cieszy ze ma wiecej od sasiada w nizszej cenie i tak to wlasnie sie kreci,taka jest polityka firm

kompromis jakis musi byc - wiecej a gorzej czy mniej a lepiej - co wybral by poencjalny ,,kowalski,, ?? ilosc to dajmy mu to , dla wymagajacych mamy przeciez inna polke

 

co do harmana - seria 132/147/247 to jest ta sama polka,roznicy w brzmienu nie ma za to jest roznica w ilosci tzw bajerow , mocy i cenie,(roznica w brzmieniu pojawia sie dopiero od modelu 3xx)

132 to model bardzo okrojony z we/wy i najslabszy mocowo - cena okolo 800-900zl

147 ma dolozone kilka przydatnych funkcji i gniazd we/wy oraz ciutke wiecej mocy - bardzo oplacalny w stosunku do 132 i 247 - drozszy od 132 o okolo 100-200zl za to tanszy od 247 o okolo 1000zl

247 jest oplacalny tylko wtedy jesli chcemy zbudowac slaby system 7.1 jednak jakosc brzmieniowa od modelu 3xx jest znacznie slabsza ale taka sama jak w modelu 147 i 132 z roznica w mocy

 

teraz pojawi sie pytanie dlaczego 247 jest tanszy od 347 o prawie 1000zl a posiada praktycznie te same funkcje - ano dlatego ze ma uzyte lepszej jakosci komponenty wewnatrz a co za tym idzie lepsza jakosc w odsluchu

 

wiec podumowujac jesli chce w miare dobry system 5.1 z dobrym stereo polecam 147 (a unikac modelu 132) , 247 polecam tylko wtedy jesli chce miec 7.1 a na jakosci nie zyska - zyska tylko ciutke na mocy i dwoma dodatkowymi kanalami zas jesli ma wiekszy budzet to polecam zaczac od wyzszej polki - w przypadku harmana nastepny przedzial cenowy to modele od 3xx

 

nie wiem jak jest w przypadku modeli innych firm (przypuszczam ze bedzie podobnie) , podalem przyklad tej gdyz mam ten sprzet i sam kupujac troche sie pozaglebialem w te modele , jak na razie nie narzekam , nic mi sie nie zepsulo i jestem jak najbardziej zadowolony z relacji cena/jakosc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wszystko jest po to by piękna muzyka trafiała do serca;) NAprawdę dziękuję za wszystkie sugestie. Zrozumiałem ze forum jest do ukierunkowania a nie podejmowania na tych opiniach decyzji. Jednemu to się podoba drugiemu to ale najwazniejsze by wybrać sprzęt maksymalnie pasujący bo co byśmy nie kupili zawsze musimy być świadomi ze jest lub pojawi się coś co nas może pogrążyć ;) ale czy o to chodzi?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jest , muzyka ma byc piekna dla nas samych a nie skladamy sprzetu dla innych

 

tutaj mozesz poczytac co inni maja do powiedzenia , kazdy ma jakiegos swojego faworyta , kazdy ma inny sprzet w domu , kazdy ma inny pokuj w ktorym gra ten sprzet i co najwazniejsze kazdy ma inny gust wiec przy kupnie nie sugeruj sie tym co tu jest napisane,jedynie mozesz wziasc do domu i posluchac tego co tutaj jest wymienione i dopiero wtedy co Ci sie spodoba sobie zostaw

pamietaj ze sprzet zawszze zagra inaczej w sklepie ,w pokojach odsluchowych i w domu tez zagra inaczej , na kazdych kolumnach zagra inaczej mozliwosci jest sporo i zabawy duzo aby uzyskac cos odpowiedniego

 

moim fawortem jest Harman , kolega RADUL proponuje Onkyo a moze okazac sie ze weziesz na odsluch i zaden nie przypadnie Ci do gustu , moze wlasnie Pioneer Ci sie spodoba - znajdz sklep gdzie sa takie sprzety (ale nie markety)i wez na dzien zeby posluchac - w takich ,,malych,, sklepach zawsze jest taka mozlwosc , tam dbaja o klienta i wypozyczaja i wlasnie w takich sklepach mozesz a nawet powinienes sie targowac

 

pozdrawiam i zycze bys dopadl sprzet ktory w zupelnosci Cie zadowoli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HK 147 jest drugim od dołu amplitunerem HK - rozwinięciem wcześniejszych serii 135/140/145/*147*/155, wyszedł też 132 - najgorszy ze wszystkich (gorszy od poprzednika avr 130)

HK 1xx grają beznadziejnie w stereo delikatnie mówiąc, HK 2xx i 3xx identycznie i lepiej od 1xx tylko 3xx jest ciut mocniejszy, dopiero seria od 4xx w górę gra wyraźnie lepiej od 2xx i 3xx (można powiedzieć że osiąga poziom przyzwoitości czyli przęciętnego, niedrogiego wzmacniacza stereo)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>HK 1xx grają beznadziejnie w stereo delikatnie mówiąc<

 

zapraszam na odsluch 147

 

zalezy do jakich kolumn go podlaczyles

 

 

>HK 2xx i 3xx identycznie i lepiej od 1xx tylko 3xx jest ciut mocniejszy<

 

 

2xx jest mocniejszy od 1xx ale slabszy od 3xx ktory jest slabszy znow od 4xx , kazdy jeden model wyzej jest mocniejszy - jesli chodzi o dzwiek to 1xx i 2xx graja identycznie --jak dla mnie-- (roznica to ilosc kanalow i dodatkowe 5W ale jakosc jest ta sama o czym pisalem juz wyzej) - schody cenowe i jakosciowe zaczynaja sie dopiero pomiedzy 2xx a 3xx

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz fajne kolumny a widze że tak to może to dobrze grać nawet i z tym HK 147, ale chodzi o to że mogłoby być zdecydowanie lepiej z inną elektroniką

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie w zupelnosci , jednak na razie jestem oczarowany tym co uzyskalem dosc tanim kosztem i unikam na razie zabawy w wymiane , pewnie wiesz jak to jest - raz wystarczy wymienic i potem ciagle szuka sie coraz to lepszego brzmienia - sam to przechodzilem ze sprzetem stereo ale przeszedlem na 5.1 i na razie unikam tych zabaw

 

sam nie polecam - moze polecam ale nie mowie idz i kup bo jest super (wiadomo sa rozne gusta) , wymienilem tylko swoje poglady na temat tego modelu , wypisalem trzoszke jak ma sie to do innych modeli tej firmy a to dla tego ze troche posiedzialem nad ta marka przed zakupem i jestem w stanie cos powiedziec

 

co do innych firm np Denon , Onkyo , Pioneer ....... owszem posluchalem ich przed kupnem ale nie wnikalem w polityke modeli jak i tez nie sluchalem ich zbyt dlugo wiec nie piesze o nich gdyz mam za male doswiadczenia z nimi - w porownaniu do harmana nie daly mi takiej satysfakcji,owszem mialy wiecej w sobie ale sam dzwiek mojego gustu nie przekonal,zaznaczam ze chodzi mi o nowe modele w podobne cenie i jak kolega RADUL napisal jego starszy sprzet wypadl lepiej w porownaniu do nowego

 

sam jestem ciekaw jak ma sie sprawa w przypadku innch firm , mam nadzieje ze ktos opisze tutaj inne marki z dolnych polek cenowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.