Skocz do zawartości
IGNORED

Plazma Panasonic czy LCD Sharp co wybrać


darek2

Rekomendowane odpowiedzi

misiekthebear, 3 Lis 2008, 20:16

 

>skoro tak mowisz;) w zalaczniku pogladowa tabelka.

 

No i wszystko się zgadza. Wzrasta odległość proporcjonalnie do wielkości. Skoro TY widzisz dla 37" przy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xniwax, 3 Lis 2008, 20:28

 

 

>Mecze na LCD - powiem dosadnie i byc może mało przyzwoicie: o kant dupy te LCD.

 

A ja z moich obserwacji modelu LCD wyświetlającego mecz piłki nożnej w markecie powiem równie dosadnie - jest bezbłędnie

 

 

>Z tym wypalaniem 3/4 na ekranie 16/9 to brednia.

 

Czemu brednia? Oglądałeś w 90% czasu obraz 4:3 w trybie letterbox na plazmie przez 1,5 roku po kilka godzin dziennie i jest perfekcyjny obraz w przypadku wyświetlania po tym okresie 16:9? ... czy po prostu tak sobie spekulujesz? Bo ja nie mam po prostu ochoty ryzykować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niecałych 2 latach u brata i nic sie nie dzieje poprzedni Panasonic bodaj PV700 - duzo ogladanej TV w formacie 3/4.

 

LCD w supermarkiecie z HDTV? Możliwe lecz na tym samym sygnale dla mnie Plazma lepiej. Tez porównywałem w supermarkiecie LCD cos za 7kzł Vs Plazma za 2,7 zł.

 

Szczerze mówiąc dyskusja i tak do niczego nie prowadzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiekthebear, 3 Lis 2008, 20:38

 

>no trywialne. jakkoliwek, juz nie czepiajac sie "slowek", po co 37fulhd skoro sie oglada obraz z

>odleglosci wiekszej, niz ta z ktorej widac roznice?

 

Nie potrzebne przy jakiejkolwiek wielkości LCD podczas oglądania z odpowiednio dużego dystansu - liczy się stosunek odległości do wielkości. Czasem 37" FullHD ma sens a czasem 46" FullHD nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xniwax, 3 Lis 2008, 20:41

 

>Po niecałych 2 latach u brata i nic sie nie dzieje poprzedni Panasonic bodaj PV700 - duzo ogladanej

>TV w formacie 3/4.

 

W trybie LetterBOX ? ( CZARNE PASY Z LEWEJ I PRAWEJ strony kadru )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Czemu brednia? Oglądałeś w 90% czasu obraz 4:3 w trybie letterbox na plazmie przez 1,5 roku po kilka

>godzin dziennie i jest perfekcyjny obraz w przypadku wyświetlania po tym okresie 16:9? ... czy po

>prostu tak sobie spekulujesz? Bo ja nie mam po prostu ochoty ryzykować.

 

kto co lubi. w PV80 akurat pasy sa szare, nie czarne (generalnie wizualnie do d...py) ale ekran pracuje rownomiernie. przyznam ze wole przeskalowany obraz (akurat panasonic robi to bardzo fajnie) niz ogladac w letterboxie - ale to juz osobiste preferencje ogladacza:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przy skalowaniu przeszkadzają zniekształcenia (jajowate głowy). Można też przycinać kadr (tracimy część) ... można też częściowo przycinać i kadrować ... jednak przy tak niskiej jakości SD dla mnie optimum to letterbox. Oczywiście rozumiem gusta innych - każdy ma wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nie potrzebne przy jakiejkolwiek wielkości LCD podczas oglądania z odpowiednio dużego dystansu -

>liczy się stosunek odległości do wielkości. Czasem 37" FullHD ma sens a czasem 46" FullHD nie ma

>sensu.

 

a co napisalem. zalozylem tylko, ze duza wiekszosc osob oglada tv z odleglosci wiekszej niz 2m. przy ktorych 37cali jest zbyt mala, aby sie cieszyc 1080p. i nie dotyczy to tylko lcd (plazmy tez sa full:) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tfu - masło maślane - przepraszam.

 

1 - przycinanie odrzucając część kadru

2 - skalowanie na cały

3 - przycinanie odrzucające mniejszą część niż w p1 i skalowanie reszty na cały dające mniejsze zniekształcenia niż w p2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czarne bo Panasonic ma regulację koloru tych pasów od jasno szarego do czarnego ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiekthebear, 3 Lis 2008, 20:49

 

>a co napisalem. zalozylem tylko, ze duza wiekszosc osob oglada tv z odleglosci wiekszej niz 2m.

>przy ktorych 37cali jest zbyt mala, aby sie cieszyc 1080p. i nie dotyczy to tylko lcd (plazmy tez sa

>full:) )

 

No tak ... przy takiej odległości mała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xniwax, 3 Lis 2008, 20:50

 

>Nie czarne bo Panasonic ma regulację koloru tych pasów od jasno szarego do czarnego ;P

 

No dobra ... będę pedant ... ja chcę czarne bo mniej odwraca uwagę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę problemu. Stwarzasz sztuczny problem :)

 

Naprawde dzisiejsze plazmy od serii 7 Panasonica (znam kilku uzytkowników) sprawę wypalania duszków itp zniwelowała do mnimum. Oczywiscie, ze nie dam głowy czy po 4,5, 10 latach cos nie wyskoczy.

 

Czy ty dasz głowę, że "piksele" w LCD nie zaczną padac jeden po drugim za pare lat :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>(...)Oczywiscie, ze nie dam głowy czy po 4,5, 10 latach cos nie wyskoczy.

 

ee, chyba na poczatku uzytkowania plazmy moga byc bardziej podatne i to wlasciwie przy jakichs chorych ustawieniach, typu kontrast na maksa i kilkanascie godzin swiecenia tego samego obrazu;)

im wiecej godzin przepracowane, tym powinno byc "bezpieczniej".

u mnie bynajmniej duchow nie widac:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halo halo, przecież Panas w SD eliminuję efekt Overcanu ;) więc o co te całe halo. W cenie 2500zł kupisz dobre 37 cali. Plazma zaoferuję Ci lepszy kontrast, czerń, kolory. Lcd w tej cenie zaoferuję Ci tylko lepszą rozdziałkę i mocniejsze świecenie(mało naturalna gamma w porównaniu do ideału crt czyli 2,2). Do 2500zł i TYLKO 32 cali, to bym brał Sharpa(jak masz jakąś cyfrową tv-of course, np. na polsacie HD wygląda większość ok, poza tvp1 i tvp2 które mają słaby sygnał, kanały HD oczywiście wyglądają bardzo dobrze). Jeśli interesuję Cię większy TV to właśnie Plazma Panasonica, będzie optymalnym wyborem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawiM - to co piszesz jest w większości nie prawdą.

 

Co do kontrastu/czerni to jest to powiązane ale do sedna:

 

Piszesz o rażącej bieli - jaki problem z wartości 366 cd zmniejszyć do 150 cd ? (plazmy mają np. 180cd )

 

Co do kontrastu czerni to LCD wypada podobnie jak plazma:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeśli chodzi o kolory to w LCD i plazmach jest podobnie źle:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W tych modelach niebieskiego za dużo o 40% a czerwonego o 10% za mało w KURO i 15% za mało w Bravia.

 

Jak widać ważne są możliwości regulacji np. "suwaki" R , G i B aby osiągnąć odpowiednią temp barwową.

 

Panowie ... ja proszę o fakty a nie mity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość można sobie skonfigurować ;) są artykuł w AV, są płyty testowe itd. Żaden problem. Co do czerni to się nie zgodzę, w tej kwocie żaden LCD nie ma dostawki do Plazmy Panasonica, tak samo jeśli chodzi o kontrast. Z kolorami to jest różnie, bo np. taki Scarlet LG ma po konfiguracji idealny wskaźnik RGB, więc to bywa różnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Selbstverstandlich, 3 Lis 2008, 19:44

 

Ale spaprana fota. Kolory podkręcone do bólu... A może to w LCD-ku ? Kalibrowany ?

* * * * * * *

 

No dobra. Znawcy, jaki tv polecacie do sypialni, byłby oglądany z 2,3m ? /Myślę o jakimś ok. 26-28" - za mało ? Głownie sygnał pochodziłby z DVD i kablówki (mam b. dobry sygnał z kablówki /Vectra/ aż sam się dziwię...

Poproszę o konkretne modele to je sobie obejrzę. A, mile widziane modele od razu z odtwarzaczem DVD (płyta ładowana z boku, w pionie). Produkuje takie np. ELTA (tak, wiem, że to nie najwyższych lotów marka ale z POMYSŁEM i starają się trzymać kurs na czasie...).

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

... jak widać w trybie "cinema" (prawdopodobnie tryb kalibrowany) znacznie lepiej wypada LCD (na wykresie plazmy jedna kratka w pionie to 20% a dla LCD 10%)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawidM, 4 Lis 2008, 08:08

 

>Większość można sobie skonfigurować ;) są artykuł w AV, są płyty testowe itd. Żaden problem. Co do

>czerni to się nie zgodzę, w tej kwocie żaden LCD nie ma dostawki do Plazmy Panasonica, tak samo

>jeśli chodzi o kontrast. Z kolorami to jest różnie, bo np. taki Scarlet LG ma po konfiguracji

>idealny wskaźnik RGB, więc to bywa różnie.

 

Źle oceniasz czerń. Oceniać można przy identycznej jasności bieli (np. 180 cd) i dopiero po wyświetleniu w tym trybie czerni możesz się na jej temat wypowiedzieć.

 

A Ty mówisz: czerń na LCD do pupy zupełnie nie zwracając uwagi na max ustawioną jasność w sklepie gdzie biel ma 2 x większą jasność ... po podstawowej kalibracji czyli zmniejszeniu 2xjasności czerń na LCD też będzie 2x ciemniejsza

 

Zresztą do kogo ja to piszę - przedstawiłem konkretne dowody ale tu jak widzę jak grochem o ścianę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrea29, 4 Lis 2008, 08:08

 

>Ale spaprana fota. Kolory podkręcone do bólu... A może to w LCD-ku ? Kalibrowany ?

 

Taaa .... w LCD'ku ... podobnie jak "wyświetlana na tym LCD'ku" kartka :-}

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle

Masz rację że w niektórych lcd wygląda to tak jak wygląda czyli całkiem nieźle(do crt-hd daleko). Tylko że na ustawieniach roboczych(np. standard, miękki, nasycony itd.) parametry te są delikatnie mówiąc gorsze i dla wielu użytkowników którzy nie dłubią w regulacjach, lepsze robocze ustawienia będą w plaźmie. Wiadomo też że nie wszystkie lcd będą miały tutaj pole manewru do konkurencji z Plazmą. Aha i jeszcze jedno literki literkami, ale faktyczną ocenę i tak wydaję jak coś zasmakujemy zmysłami, i tu czasem literki kłamią a różnice widzimy na ekranie. Zresztą pewnie doskonale wiesz o czym mówię, szczególnie jest to do usłyszenia w Stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że decydują nasze oczy. Jednak w 99% porównań wyświetlacze i systemy STEREO są źle ustawione. Czy wiesz że różnica głośności 0,3 dB odbierana jest jako różnica jakości ? Czy kiedy kupujesz system audio przed odsłuchem ustawiasz na sygnale testowym posiłkując się urządzeniem pomiarowym poziom głośności?

 

Niewiedza wielu kupujących prowadzi do błędnych wyborów. Np. nie jeden Kowalski wybierze tandetny wyświetlacz z przejaskrawionymi barwami a nie naturalnie wyświetlające urządzenie wyższej klasy (i to nie z powodu swoich funduszy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Niewiedza wielu kupujących prowadzi do błędnych wyborów. Np. nie jeden Kowalski wybierze tandetny

>wyświetlacz z przejaskrawionymi barwami a nie naturalnie wyświetlające urządzenie wyższej klasy (i

>to nie z powodu swoich funduszy).

 

ale niejednemy Kowalskiemu taki wybor sie po prostu spodoba. co z tego ze odbiega od naturalnosci, skoro w jego subiektywnym odczuciu jest super. tez nie wiem jak ludzie potrafia np. ogladac obraz przy czesto maksymalnych nastawach kontrastu, kolorow itp - oczy bola od tego.

Nie starajmy sie nawracac na sile nikogo :)

A parametry kontrastu sa najbardziej przeklamanymi danymi, wlasciwie sa tylko marketingowym belkotem, dopoki nie bedzie jednej metodologii obowiazujacaj dla wszystkich.

 

pytanie, bo moze sie nie znam: przy matrycy lcd jezeli zwiekszamy jasnosc to chyba dzieje sie to poprzez regulacje podswietlenia matrycy, tak wiec czarny tez dostaje wtedy po tylku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiekthebear, 4 Lis 2008, 08:47

 

>pytanie, bo moze sie nie znam: przy matrycy lcd jezeli zwiekszamy jasnosc to chyba dzieje sie to

>poprzez regulacje podswietlenia matrycy, tak wiec czarny tez dostaje wtedy po tylku.

 

Dokładnie. Zwiększasz moc świecenia lamp to masz np. 500 cd rażącej bieli i 0,25 cd kiepskiej czerni - tak często jest w sklepach. Zmniejszasz moc lamp tak by biel miała np. 160 cd i automagicznie czerń spada do dobrego poziomu 0,08 cd .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze za duzo ludzi skupia sie przy wyborze na rzeczach totalnie nieistotnych - Kontrasty, poziomy czerni, gdzie przy pewnej klasie obiornikow wydaje mi sie ze parametry praktycznie sa do siebie zblizone (nie zagladajac do specyfikacji producenta - bo te zawsze klamia:)i pomijajac ustawienia sklepowe)

 

mowiac o przecietnym kowalskim, wogole ludzie sie nie skupiaja na tym jak obraz wyglada. Liczy sie promo w danej chwili i opinia Pana ze stoiska TV i kontrast na papierze. Nie wazne czy mowimy o lcd czy plazmie.

 

Co do LCD mi osobiscie obraz HD z LCD sie wogole nie podoba. Jest zbyt ostry, nienaturalny. ogladnalem kilka filmow, wyglada to jak teatr bbc. Natomiast przy sygnale z sd trzeba wylozyc troche "kapuchy" na tv z dobrymi skalerami, aby obraz byl wogole do ogladania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej ma do powiedzenia dostawca który sygnał Nam przesyła. Np. obraz SD na cyfrowym polsacie, jest różny. Tvp1 i tvp2 sporo odstaję od takiego TVN(najlepszy) i jak Polsatu(trochę gorszy). Co innego kanały zachodnie, jak i te które są w HD. Co do danych odbiorników, to ja już w ogóle nie patrze na kontrast dynamiczny, bo taki kontrast jest nie do uzyskania na normalnym Tv który ma służyć do oglądania. Więc w wypadku Lcd które są z przedziału dla Mas kontrast uzyskuję od 500 do 1200. Sharp ma jeden z najlepszych w tym przedziale, bo w okolicach 900-1100(w zależności od modelu). Idąc dalej, za niewielkie pieniądze można także uzyskać bardzo dobry obraz, czasem pojawiają się na allegro jeszcze slimy CRT-HD samsunga w bardzo dobrej cenie(800-1200zł). Jak wiemy te tv są na bakier z geometrią, jednak chwila regulacji i mamy obraz jak ta lala. Pomijam topowego philipsa 9551 który wyświetla bardzo dobry obraz, ale jednak zajmuję strasznie dużo miejsca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 4 Lis 2008, 08:34

 

>Oczywiście że decydują nasze oczy. Jednak w 99% porównań wyświetlacze i systemy STEREO są źle

>ustawione. Czy wiesz że różnica głośności 0,3 dB odbierana jest jako różnica jakości ? Czy kiedy

>kupujesz system audio przed odsłuchem ustawiasz na sygnale testowym posiłkując się urządzeniem

>pomiarowym poziom głośności?

>

>Niewiedza wielu kupujących prowadzi do błędnych wyborów. Np. nie jeden Kowalski wybierze tandetny

>wyświetlacz z przejaskrawionymi barwami a nie naturalnie wyświetlające urządzenie wyższej klasy (i

>to nie z powodu swoich funduszy).

Coś o tym wiem, ze względu na mój pokój, rozstaw sprzętu nie jest idealny, jednak i tak nieźle sobie radzi w takim położeniu w jakim się znalazł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.