Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz do Tannoy Mercury F1


stahura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałem zapytać jaki wzmacniacz będzie pasował do tych kolumn? Wiadomo, odsłuch przede wszystkim ale zanim do tego dojdzie chciałem skompletować sobie listę sprzętu wartego uwagi. Nie ukrywam, będzie to niskobudżetówka, limit 1500zł.

Na dotychczasowej liście znalazły się 3 wzmacniacze:

-Creek EVO

-HK 970

-HK 980

O EVO nie znalazłem zbyt wiele informacji ale wydaje mi się, że może być interesującą pozycją. HK 970/980 to w zasadzie chyba ten sam model, mocno negowany na forum ale myślę, że spróbować warto. Rozważałem jeszcze CA, ale po odsłuchu zmieniłem zdanie, za dużo góry. Szukam czegoś co da dobrą średnicę, mocny, kontrolowany bas i lekko wycofaną górę. Stan nowy ewentualnie używka. Muzyka to przede wszystkim rock, jazz, blues ale także inne gatunki. Jakieś sugestie?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj.

Takich Tannoyi słucham teraz zastępczo. Są zbyt proste, choć o dobrym brzmieniu aby dorabiać filozofie „doboru wzmacniacza”. Kup najlepszy wzmacniacz na jaki Cię stać. Ja ich teraz słucham połączonych do VSX-LX60 (7x170W). I co? I grają dobrze! Jak odetniesz od nich bas przy 80 Hz i puścisz go przez SUB Tannoya, to brzmi to już wyraźnie dobrze. Badziewiany zestaw o świetnym brzmieniu. Jak przychodzą znajomi nie ma się czego wstydzić, ulegają marce Tannoya, choć podobno podoba im się brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Marantz gdzieś się zawieruszył :P Jeśli już, to który?

 

 

Grzegorz,

te kolumny już są, fakt, nie moje ale mogę je w każdej chwili zatrzymać. Właśnie planuję kupić najlepszy wzmak na jaki mnie stać, a stać mnie na max 1500zł, może się uda jakoś nagiąć ten limit, dlatego piszę na forum aby "oddzielić ziarno od plew" i wybrać najlepszą opcję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.