Skocz do zawartości
IGNORED

Start w swiat gramofonu...


enzo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie było mnie na forum zaledwie 2 dni, a jak czytam ten wątek to nie wiem co się stało, depresja jesienna czy co?

 

Zaczepki, dyskusja bez sensu, chyba nie o to chodzi ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Paweł Skurzewski,

"...Będziesz musiał z tym żyć..."

 

Matko kochana! Jaki ton moralizatorski! Jaka myśl przenikliwa! Całkiem jak bym Marię Dąbrowską czytał.

Chłopie, czy Ty rzeczywiście nie widzisz własnej śmieszności w tym co piszesz? Jaja se robisz, co nie, bo przecież dorosły człowiek AŻ TAK BEZNADZIEJNY BYĆ NIE MOŻE?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Yul,

to zależy co, porównywanie napędów trochę tak, chociaż zrobiłem samodzielne ramię, ale zrozumiałem, że to nie taki hop siup.

terapeutyzowanie nie bardzo, skrzywienie zawodowe... staram się nie wcinać ale czasem jak widzę niektóre wpisy to mnie korci;)))

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem troszkę inaczej. Nie radziłbym kupować od razu gramofonu za kilka tysięcy (mnie jakoś pro-ject nie przekonuje) Na początek solidny używaniec za kilka setek plus jakaś przyzwoita wkladka. Ja używam preampu cs blue i jestem zadowolony, stosunek jakości do ceny był tu wyjątkowo korzystny.Kupić trochę dobrych płyt - dobre tłoczenia w dobrym stanie bo to jest bardzo istotna sprawa i słuchać. Jak się spodoba i wciągnie to kupić do niego dobre ramię to około 1000 pln. Powinno być znacznie lepiej Jak wciągnie jeszcze bardziej to wtedy myślec o zakupie nowego sprzętu ale tu bym już brał pod uwagę okolice 8-10 tys. pln bo poniżej nie będzie progresu. Taka jest moja koncepcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>jac660,

E, noo, to ja bym wolał odwrotnie. Żeby Ci nie przeszło z porównywaniem werków, ale żeby Ci przeszło z terapeutyzowaniem. Porównywanie werków potrzebne jest. Tylko, moim zdaniem, trzeba by ulepszyć to ramię na kostce. Skąd masz pewność, że kolumnę ramienia osadziłeś w kostce dokładnie pionowo, z błędem nie większym niż jakieś 0,5 stopnia?

Jednak nawet takie proste ramię z przerobionym antyskatingiem pod pewnymi warunkami się do tego celu nadaje. Tylko za każdym razem trzeba dokładnie odtworzyć geometrię dla tego ramienia, danej wkładki i danego werku. Wszystko się musi zgadzać - VTA, azymut, tangency, overhang, VTF, antyskating. Z danym werkiem za każdym razem musisz trafić w punkt (wręcz matematyczny) - igła musi poruszać się po ściśle określonym łuku, musi być ustawiona pod odpowiednimi kątami do płyty, musi być odpowiednio silnie dociśnięta do rowka i skompensowana antyskatingiem. Istnieje JEDNO JEDYNE prawidłowe położenie, nie może być żadnych błędów, odchłek, to wszystko jest niedopuszczalne, bo będą nici z porównań. Nici mogą być dlatego, że jeżeli w jednym werku odtworzysz tę geometrię dobrze, to on będzie grał ładnie, a w innym, gdzie to się nie udało, będzie klapa. W takiej sytuacji rozbieżnych rezultatów porównań nie wolno przypisać cechom napędu. Szturchniesz raz ramię lub gramofon przypadkiem i cała zabawa od początku. Wkładka do porównań powinna być nowa, ale już "wygrzana".

Terapeutyzowanie możesz sobie zupełnie spokojnie odpuścić, szkoda na nie czasu. Z porównywaniem werków będzie wystarczająco dużo roboty. Spoko.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul,

masz irytującą cechę, mam wrażenie, że traktujesz ludzi jak debili i wciskasz im oczywistości z natchnieniem godnym lepszej sprawy. przecież to chyba jasne, że geometria musi się zgadzać. myślisz, że postawiłem ramię koło gramniaka "na oko"? idealny pion ramienia nie jest w tym wszystkim taki najważniejszy, można go ew skontrować antiscatingiem, zresztą jest ok. ramię stoi na kolcach i daje się ustawić. overhang także jest regulowany. natomiast samo ustawianie ramienia w poziomie jest bardzo proste. przede wszystkim z tego powodu, że w tym ramieniu siedzi shure V15 III w wersji dualowskiej, a to znaczy, że nie ma żadnej możliwości regulacji wkładki. i bardzo dobrze, nie można jej włożyć źle, krzywo, itp. wystarczy założyć na talerz szablon baerwalda i ruszając całym ramieniem z podstawą ustawić wkładkę na szablonie. i już, to jest jedyne możliwe ustawienie, nie ma co spieprzyć. a jak zawadzę, to poprawię.

 

co do terapeutyzowania innych, pozwolisz, że sam o tym będę decydował;)

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>jac660,

"...idealny pion ramienia nie jest w tym wszystkim taki najważniejszy, można go ew. skontrować antiscatingiem..."

 

Aaa, ha, ha, to dobre, bardzo dobre, uśmiałem się jak norka! Chcesz odtwarzać płyty ramieniem z krzywo osadzoną kolumną? I rekompensować to antyskatingiem?!? No to ja gratuluję!

 

"...wystarczy założyć na talerz szablon baerwalda i ruszając całym ramieniem z podstawą ustawić wkładkę na szablonie..."

 

O matko kochana! A to co znowu? Ramienia ruszać już nie wolno - przecież wpierw ustawiłeś overhang. Może spróbuj ustawić według szablonu suwając po stole całym gramofonem, ahahaha. To już wiem skąd się wziął kawał o 5 Polakach, wkręcających jedną żarówkę.

 

Widzę, że dalej waćpan nie wiesz co czynisz.

Mniejsza o to.

No dobra, teraz mnie poterapeutyzuj.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul,

zastanów się co masz napisać, potem pisz, tak jest lepiej. Tłumaczę ci jak krowie na miedzy, że nie da się ustawić samego overhangu, da się tylko razem z ustawieniem całego ramienia na szablonie, bo wkładkę da się założyć tylko w jednym położeniu (klips duala) i nie ma możliwości jej regulacji poziomej. ustawienie na szablonie jest jednocześnie ustawieniem overhangu (mierzyłem, jest idealnie jak w oryginale) prościej nie umiem ci tego wytłumaczyć.

 

twoje pozostałe teksty są osłabiające, no comments.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Yul,

>masz irytującą cechę, mam wrażenie, że traktujesz ludzi jak debili i wciskasz im oczywistości z

>natchnieniem godnym lepszej sprawy.

 

true, ale to nawet zabawne, zwłaszcza jak sobie ze Skurzewskim jeżdżą :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>jac660,

"...a co do tego pionu kolumny ramienia to rzeczywiście przywaliłem :(( przyznaję po przemyśleniu tematu..."

"Ano winc tyż" - jak mawiała moja babcia.

 

Ja w podobnej sprawie jak Twoje ramię na kostce, pytałem też wcześniej Alexandra w wątku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pisałem wówczas tak:

"...Czy można się dowiedzieć o jeden szczegół konstrukcyjny ? Mianowicie, czy ta akrylowo-stalowa kolumna ramienia stoi sobie, że tak powiem, "luzem" ? Czy umieściłeś ją w jakiejś ściśle określonej odległości od szpindla ? A jak taką odległość wyznaczyłeś ?..." (mój wpis z 19 maja 2007, godz. 18:49),

 

a Alexander odpowiadał mi tak:

"...Dziękuję za miłe słowa, postaram się spełnić wszystkie życzenia i odpowiedzieć na pytania :-)

Rurka ramienia jest wykonana z włókiem węglowych, headshell z akrylu, podstawa to stal całość wraz z osprzętem w postaci windy, gniazd itd zainstalowana na podstawie z akrylu. Podstawka nie stoi ot tak sobie - stoi w bardzo precyzyjnie wyznaczonym miejscu. Ponieważ geometria ramienia jest skopiowana z 12-sto calowych ramion SME serii V to i ustawienie jest zachowane - przesięg, o który pytał Yul wynosi 12,59mm i do jego ustawienia służy kawałek akrylu zakładany na oś talerza i posiadający natrasowaną "mikrokropkę" na której musi wylądować ostrze igły. Podobnie otwory w headshellu wywiercone są z dużą precyzją i umożliwiają montaż wkładki w jednej pozycji z określonym kątem korekcji..." (wpis Alexandra z 19 maja 2007, godz. 21:54).

 

Jak z powyższego widać, obyło się wówczas bez rozpatrywania mojego ego, tłumaczenia "jak chłop krowie na granicy" i tym podobnych inwektyw. Jeśli Ci moja osoba niemiła, to bierz przykład choćby z Niego.

 

Panie , Pan jak na psychoanalityka zbyt pobudliwy jesteś. To jest chyba niedopuszczalne, żeby "dochtor" na swojego "pacjenta" aż tak wrzeszczał. Gdzieś się Pan tej psychoanalizy i psychoterapii uczył? Chyba u Kim Ir Sena i Mao Tse Tunga, co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam taki sobie model...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub taki oslonięty od paproszków...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tez calkiem sympatyczny:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat sprzed kilku min. z samego siebie:

łasic

10 Lis 2008, 10:44

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 155 / 142 / 1

 

[...] wiem na pewno, że gdybym był adminem na forum, gdzie kilku userów rozpiernicza kolejne wątki jeden po drugim, kończąc każdy prężeniem się, że "ja wiem lepiej" to bym tych userów zablokował dla otrzeźwienia na powiedzmy tydzień, niezależnie nawet od tego czy sprzeczają się z kulturą, czy po chamsku. Kiedy całkiem niedawno wszedłem na to forum i się na nim zarejestrowałem, znalazłem masę interesujących i pouczających wątków. Obecnie z bólem uświadamiam sobie, że są to zwykle wątki sprzed lat. Nowe to w większości folwark kilku nawiedzonych, którzy mierzą sobie nawzajem długość banana. Ale ja głupi jestem, ja truskawki z cukrem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>łasic,

To co Twoim zdaniem robić, jeśli ktoś wypisuje ewidentne bzdury? Idiotyzmy na tyle daleko posunięte, że początkującym użytkownikom gramofonów zagrażające uszkodzeniem gramniaka albo zniszczeniem płyt. Reagować czy nie reagować?

Niereagowanie przyczyni się do zupełnego upadku tego forum. Jeśli wejdzie na nie ktoś kto ma o tym wszystkim pojęcie, i przeczyta te, najoględniej mówiąc z prawdą się mijające wpisy, to niechybnie pomyśli: "Co za kretyny!". Wówczas ziści się powiedzenie: "Lukarowcy to idioci, wszyscy, bez wyjątku".

To może lepiej reagować? Ale każda próba zwrócenia uwagi jakiemuś gostkowi, co to różnych głupot nawypisywał, głównie po to aby "zaistnieć", kończy się jego eksplozją, efektowną detonacją i potworną awanturą. Niezależnie od tego jak byś kulturalnie nie zaczął, żebys nie wiem jak się starał "nie urazić", to przecież musisz jakoś zakwestionować wypowiedź pana Gutka, zwrócić uwagę na to, że w jego poście coś jest nie tak, bo nie zgadza się np. z prawami fizyki, rozsądkiem, powszechnie przyjętymi regułami. Nic to, eksplozja pana Gutka pewna, a obowiązujące hasło brzmi: "Nie szanujesz czyjegoś zdania". W tym momencie mówię za siebie: - zdania idioty nie szanuję, natomiast zdanie człowieka, który da się do prawdy przekonać bez wyzywania swojego interlokutora mnie interesuje.

Łasic, na koniec żebysmy się dobrze zrozumieli: pisząc powyższy post nie miałem na myśli kogokolwiek konkretnego, chciałem oddać panujacą na forum sytuację i sięgnąć do genezy konfliktów. Każda próba snucia domysłów personalnych odnośnie mojej wypowiedzi jest jej nadinterpretacją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.