Skocz do zawartości
IGNORED

problem Rotel ra-820bx4


mare63

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wzmacniacz rotela jak w temacie. Konstrukcja dość wiekowa, ale gra znakomicie... jak gra. Ostatnio pojawił się problem: lewy kanał przestaje grać - bez przyczyny, tj. żadnych zewnętrznych czynników. Po jakimś czasie dźwięk potrafi pojawić się znowu. Także sam z siebie. Rzecz musi dotyczyć wzmacniacza, bo przy różnych źródłach sytuacja się powtarza. Nie jest to sprawa głównego wyjścia głośnikowego, ponieważ po przełożeniu kabli do wyjścia alternatywnego sytuacja powtórzyła się. Może to problem potencjometru (stosowany w wielu rotelach współosiowy potencjometr pełniący również funkcję balansu)? Czy ktoś spotkał się z podobnym zjawiskiem? Czy ktoś zna godny polecenia serwis w Warszawie, gdzie mogliby to zdiagnozować i naprawić? Z góry dziękuję za rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem. Już wiem. Zimny lut to sposób łączenia potencjometra z płytą; takie metalowe łapki. Ale czy można z tym coś zrobić? Oczyścić? Jakoś spowodować, żeby lepiej łączyło? Czy można to zrobić samemu, czy do kogoś zanieść? I do kogo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem jeszcze więcej. Zimny lut to jednak poważniejsza sprawa i ewidentnie o charakterze awarii. Co oznacza, że dalej poszukuję dobrego fachowca w Warszawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

temat powyższy chyba rozwiąże problem (o ile jest przekaźnik na wyjściu końcówki)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za ten wpis. Nie wiem, czy cztery białe klocki (po dawa na kanał) w moim wzmacniaczu to przekaźniki. Mają napis ROYAL 941 5W 1KJ i podłączone są do płyty dwoma drutami. Tak czy owak sam się do nich nie dobiorę (nigdy nie lutowałem). Dalej więc pozostje otwarta sprawa dobrego zakładu naprawczego. Wiem, że teoretycznie najprościej byłoby spytać w Audioklanie o serwis, ale o tym klanie i ich serwisie tyle się naczytałem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.