Skocz do zawartości
IGNORED

Pomocy ! błąd niedzielnego audiofila


czarek 0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czytając i tutaj i wszędzie powszechnie znaną prawdę że tylko odsłuch w domowych warunkach jest ostatecznym kryterium zrobiłem błąd i postanowiłem połączyć węzłem sprzętowym dwie moje miłości-dynaudio 52 se i kupionego od kolegi pliniusa 8200mkII...już słyszę śmiechy....dynaudio i plinius a jednak zrobiłem to,kable to siltech paris i nordost blue heaven, cd to tani marantz 63 ki,pokój ok 20 m dobrze wytłumiony i efekt-oczywiście przebasowienie szczególnie w górnej części basu,mam sto pomysłów bo częsc płyt przenosi mnie do klubu jazzowego częsc prosi o szybką śmierć, czy macie jakieś pomysły?Co może pomóc?cd? głosnikowe? pytam bo mimo ze dałem ogłoszenia to jednak...trochę wiary ze to małzeństwo ma jeszcze szanse we mnie pozostało, dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... myślę że to po części może być wina rezonansu. Jeśli nie system pomiarowy typu Audyssey Sound EQ to może być ciężko stłumić tę częstotliwość (niszcząc przy okazji estetykę wnętrza).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytkaj otwory basreflexu gąbką lub innym materiałem tłumiącym. Z ilością musisz kombinować, nie zawsze więcej będzie lepiej. Jest to najprostszy i najtańszy sposób uporania się z basem. Można też pobawić się kablami, niektóre umiejętnie obcinaja tę część pasma, ale to już sporo zabawy i dosyc kosztowna. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ,myslę że masz racje ,problem w tym że przechodziłem już przez to ,,piekło", zatyczki sa czeka mnie pewnie taniec z głośnikami z i bez gąbek w bassrefleksach,mysleteżo ,,lekkich: kablach i zmianie kolumn, może dali icon?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może przesadziłem z tym zbliżaniem, aż o metr.

W każdym bądź razie ustawienie kolumn bardzo mocno wpływa na sposób przetwarzania basu.

Odsunięcie głośników od ściany tylnej i ścian bocznych powinno zmiejszyć znacząco ilość basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czubsi

(Konto usunięte)

Nie wiem co kolega miał na celu zbliżając kolumny do siebie w kwestii uporania się z przebasowieniem ??? Nie sądzę aby oddalając kolumny od bocznych ścian (bo chyba o to tu chodzi) zniwelować radykalnie problem. Ale co tam . Jeżeli chodzi o zatykanie basreflexów gabkami to owszem osiągamy jakiś tam kompromis ale pozbawiamy system najniższych częstotliwości ... coś za coś - czyli bez sensu. Myślę, że kształtowanie kablami może coś tam pomóc ale zależy jaka faktycznie jest skala Twojego problemu gdyż może się okazać, że Twoja symbioza sprzetowa jest wyjątkowo nieszczęśliwa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym niedopasowaniem. Na forum userow Dynaudio zestawienie z Pluniusami 8100/8200/9100/9200 uwazane jest za jedno z najbardziej synergicznych i malo kto na nie narzeka. Trzeba wyprobowac rozne warianty ustawienia. To powinno zagrac.

 

A moze po prostu do tej pory sluchales jakiegos bezbasowego zestawienia i wydaje Ci sie ze z Dyn+Plinius jest go za duzo?

 

Faktem jest ze 52 SE maja lekko podbity sredni bas, ale bez przesady, w granicach kultury. W kazdym razie pomysl zamiany na dali ikon to po prostu downgrade.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jeżeli chodzi o zatykanie basreflexów gabkami to owszem

>osiągamy jakiś tam kompromis ale pozbawiamy system najniższych częstotliwości ... coś za coś - czyli

>bez sensu.

 

To właśnie praca bass-refleksu pozbawia nas najniższych częstotliwości. Czyli okolic 30Hz.

Bass-refleks ma spadek zbocza 24dB/oktawę. Obudowa zamknięta tylko 12dB/oktawę.

 

(oczwiście mowa o małych monitorach, bo dużą kolumnę w obudowie bass-refleks, nie trudno dostroić na 30Hz)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czubsi

(Konto usunięte)

czasem jest tak że jeden klocek z nutą basową (uznaną w granicach normy) + drugi klocek z podobną cechą dadzą nam przysłowiowego mruka ... Jeśli chodzi o te Dali to zgadzam się w zupełności - zejście w dół jak nic ... Myślę, że najpierw trzeba okreslić problem z tym basem - często da się odróżnić czy dźwięk jest wyraźnie pogrubiony (nawet przy niskich poziomach głośności)czyli wina leży po stronie konfiguracji sprzetu, czy przypadkiem faktycznie nie dochodzi do wzbudzenia interferencyjnego, rezonansów itd. w samym pomieszczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czubsi

(Konto usunięte)

jozefkania

 

sądzę , ze wiesz o co mi chodzi. Kolumna zaprojektowana pod basreflex z zatkanym otworem brzmi jakby jej ktoś "jaja" obciął . znika nazwijmy to atmosfera basowa przez co ja rozumiem wypełnienie i swobodę w basie. Taka gąbkowa ingerencja to półśrodek a przy klockach kolegi założyciela to raczej nie godzi się takich metod stosować , myślę że nie tędy droga ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się właśnie tej kastracji i takie mam pierwsze wrazenia z odsłuchu z zatyczkami,potańczę z ustawieniem i mocno zastanowię się nad świetnie postawionym pytaniem czy to nakładanie sie częstotliwości czy może ,,morderczy mariaż" ale wciąz myślę nad zmianą kabli głośnikowych-czy znacie jakieś które by odchudziły wyższy bas i przyspieszyły dźwięk,myslę tu o tzw rozsadnych cenach,może do kompletu blue heavena np nordost gold?

ps.próbowałem dnm reasona ale obciął zbyt górę i zrobiło się ...mroczno i ponuro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież były forumowicz KoRnik łączył kiedyś Dynki z Pliniusem orzekając że brzmienie jest na swój sposób nawet ciekawie mocno dogrzane ;) Zamiast kombinować gąbkami, podepnij po prostu jakieś cienkie kable głośnikowe, np. takie jak mam ja, solid core, ilość basu się zmniejszy ale poprawi jego czytelność. Pojeździć po pokoju z paczkami też warto. Spróbuj ustawienia Audio Physica, powinna być fajna przestrzeń ale bas mocno się zmniejszy, bo kolumny wylądują w takim ustawieniu niemal na środku pokoju ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czubsi -sprawdzę dziś przy cichym słuchaniu czy to co słyszę można nazwać pogrubieniem dźwięku-jesli tak to masz jakieś pomysły? czy...rozwód tylko?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu pokombinuj z wysokością standów i ewentualnym ich odchyleniem od osi w tył, chyba poza wsadzaniem takich pianek w otwór BR i obcięciu ich na odpowiednia długość po próbach pomoże

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatyczki z powodzeniem stosuje np. W. pacuła w swoich Harpiach i jakos nie narzeka na jakość gry swojego zestawu. Otwory jak już wspominałem nie musza być całkiem zatkane, a z iloscia i sposobem zatyczek trzeba po prostu pokombinować. Nic to przktycznie nie kosztuje więc chyba warto spróbowac. Poza tym da to swego rodzaju pewnośc co do tego jak gra zestaw, czy faktycznie jest to zbyt pogrubiony dzwięk wynikający z braku synergii zestawienia urzadzeń, czy wzbudzanie się basu spowodowane zła akustuka pomieszczenia odsłuchowego. Pozdrawiam.

 

P.S. Dynek na twoim miejscu bym nie skreślał, to świetne paczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czubsi

(Konto usunięte)

Pomysł z tymi piankami może dać częściową poprawę a i degradacja będzie umiarkowana (warto myślę choć spróbować). Co do pytania odnośnie tego pogrubienia- przy cichym słuchaniu dźwięk traci lekkość staje się przysadzisty a średnica blednie w oczach. Co dziwne góra wcale mocno tracić nie powinna, nadal będzie czytelna (to jednak zależy od cech Twoich klocków) i dobrze zaznaczona. Tworzy się coś na wzór efektu studni. Kręć gałką wzmocnienia i oceń czy przy pewnych poziomach głośności jest choć minimalna róznica w proporcjach basu (myślę tu o zmniejszeniu jego dosadności).

Sens tych zabiegów ma jednak wymiar tylko w zakresie od 0 do mniej więcej "godziny 10.00" w skali wzmocnienia. Jeśli tak się dzieje to radzę spróbować : użyj ic klotza Iy106 np.,spróbuj odgiąć kolumny do pozycji "prawie na wprost" sprawdzaj przy tym zachowanie niskich częstotliwości. Ja w swoim systemie mam podobny aspekt z basem. z tym, ze u mnie zaszła symbioza sprzętów : wzmacniacz z potężnym szybkim i dobrze kontrolowanym basem, dostojny i poważny CD, kolumny z wooferem dmuchającym w ziemię + bassreflex oraz gówniane ze wszech miar pomieszczenie. Konsensus znalazłem w zmniejszeniu poziomu basu na wzmacniaczu, dobraniu bardzo bardzo przezroczystych IC, częściowe zatkanie bassreflexów czymś na wzór wspomnianych rurek z możliwością ich wysuwania i zmniejszania/zwiększania średnicy przelotu, a także dostosowaniu kąta ustawienia kolumn (delikatnie odgiete na zewnątrz. Te zabiegi pozwoliły mi w końcu słuchać ! Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynki zostają choćbym miał sprzedać pliniusa na audigonie !!!pytałem kolegi pół audiofila ,twierdzi że znikną szybko a równie prawdopodobna będzie zamiana go na integrę krella ale to ostateczność

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->czarek 0

Kolego słuchaj, ja mam Dynki 52 SE w pokoju niecałe 15m2 i śmiem twierdzić że z obecnym odtwarzaczem CD Technicsa basu mam za mało, szczególnie tego najniższego. Jakbym miał słuchać tego CDka już do końca życia to musiałbym dokupić subwoofer. Kable głośnikowe mam takie jak w o mnie w dodatku puszczone podwójnie (połączone środkową żyłą). Z lepszymi CDkami czy DACiem Zhaolu grało to wszystko oczywiście ok., ale Technics jest po prostu za cienki na dole ;) Z braku kasy słucham cały czas na nim, nie dlatego że lubię tylko dlatego że muszę :]

 

Z zatyczkami bas reflex nic nie kombinuj, to nie jest najlepszy pomysł, bas zrobi się zduszony, gumowaty, straci kopa. Otwór bas reflex został zestrojony tak nie inaczej, wkładając tam jakieś śmieci można tylko zepsuć to co z takim trudem zaprojektowali konstruktorzy Dynaudio ;)

 

Na krótką metę jeśli oczywiście nie masz innego wyjścia można coś kombinować, ale ja radzę na poważnie zastanowić się nad dobraniem CDka i kabli. Np. wspomniany tani ic Klotza Iy106 będzie dobry, nie ma za dużo basu. W porównaniu z nim taki ic Sonus Olivy robi trzęsienie ziemi w pokoju ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czubsi

(Konto usunięte)

Nie szalej z kasą - spróbuj pożyczyć CD na odsłuchy. Może coż z Pioneera z uznanych starych klocków np 8500 czy 9300 czy też 901 lub wyżej ? 8500 np. gra tak jak Klotz IY106 wyraźnie, ciepło i bez trzęsienia ziemi (nie pomyl z GY107 la grange bo problem zamiast zniknąć to jeszcze się pogłębi!). Później bierz się za zakupy. W ten sposób ocenisz czy tu tkwi sedno problemu. Swoją drogą zdziwisz się jak bardzo tego typu kable potrafią odchudzić dźwięk ... Ja z tanich klotzów odszedłem bo ... właśnie kształtowały dźwięk - ja cenie druty transparentne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.