Skocz do zawartości
IGNORED

Pomocy ! błąd niedzielnego audiofila


czarek 0

Rekomendowane odpowiedzi

->czarek 0

Co do CDka, to może jakiś Stelmach. Dźwięk konturowy, mocno trzymany w ryzach bas, z barwami może być gorzej, ale z Dynkami i Pliniusem to nie powinno być uciążliwe. Więcej nie pytaj, ja sam szukam podobnego źródła i nie mogę się zdecydować ;) Jeszcze DAC Zhaolu mógłby się sprawdzić, też gra raczej po jaśniejszej stronie ale bardziej miękko.

 

->czubsi

Przyszedł kryzys finansowy i Technics nie załapał się na wymianę :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak i na czym są ustawione te Dynki? Z moich spostrzeżeń wynika, że minimalna odległość od tylnej ściany to około 40cm, mam na myśli odstęp między tylną ścianka i ściana. Następna sprawa to podstawki, te kolumny muszą stać na czymś solidnym, ciężkie podstawy z kolcami, na kamiennych płytach, bardzo wskazane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie

 

Nic nie napisał kolega o ustawieniu kolumn

 

- Ile od tylnej sciany

- Ile od bocznych

- Ile stoją od siebie (baza)

- Jaki jest kąt dogięcia

- Jak daleko "siedzisko" od lini bazy

- czy jest dywan, wykładzina itp

 

Dymaudio i Plinius powinno być super w 20 m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stoją ok 50 cm od tylnych scian na bardzo mocnych dociążonych podstawkach i na marmurowych blatach, to co mnie niepokoi najbardziej to fakt ze z coplandem csa 8 wszystko brzmi naprawdę dobrze....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wczoraj ustawienie w/g audio physica i efekty raczej marne,pewnie nie byłem zbyt dokładny ale przypomniałem sobie o recepcie firmy bodajze Cabasse i choć nie szukałem przepisu ustawiłem je intuicyjnie jak wtedy gdy szukałem miejsca dla paradigmów 20v2 i....jest duża poprawa,teraz tylko odsłuchy ale po wypoczynku bo zaczynam czuć że ogromnąrolę odgrywa dziś mój stan psychofizyczny ,dziękuję wszystkim Kolegom za cenne rady

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> czarek 0

Jeszcze mam jedną radę, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, dociąż kolumny od góry, nawet 20kg ciężarem ;) Połóż rękę na grającą kolumnę, jeśli drży tłumienie jest niewystarczające. Oczywiście nie jestem alfą i omegą, musisz eksperymentować, dociążanie może pomóc albo i nie. Niektóre obudowy muszą drżeć by dobrze grały, u mnie dociążenie pomaga ;)

Nad akustyka też można popracować. Dywan wskazany, bo wbrew pozorom nawet nie musi być gruby i puszysty by działać na najniższe. Budowa pułapek basowych to już ostateczność, lepiej dobrze zagospodarować pomieszczenie meblami, najważniejsze to zabudować rogi pokoju.

 

Z Twoich obserwacji wnioskuję że zestawienie Dynek z Pliniusem owocuje po prostu potężnym basem, równowaga tonalna przesunięta w dół. Jasny CDk i jasne kable wyrównają brzmienie. Ja bym jeszcze tak z ciekawości posłuchał tego w większym pomieszczeniu, brzmienie też powinno się wyrównać.

No proszę jaką mocą dysponują woofery Dynaudio, wygląda na to że i do 30m salonu można pakować te skrzyneczki ;)

 

PS. Zdradź proszę co to za recepta ustawienia Cabasse :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywan jest solidny wełniany gruby i intuicja Cię nie zawodzi-przenioslem sprzęt do salonu kolegi o pow 40m i muzyka zabrzmiała wspaniale.ciepło,mocno delikatnie choć to pozorne sprzecznosci tyle że nie planuję budowy nowego domu,co do recepty Cabasse to znajdę link i przeslę,krótko piszac bierze sie pod uwagę odległosci wooferów od podłogi i odległosc pomiędzy nimi wg wzoru..hmmmm właśnie go szukam, zrobiłem to odruchowo licząc na pamięć głęboką i zagrało basu jest duzo ale pulsuje i jest zróżnicowany a barwy są gorące ,takie jak lubię,pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> czarek 0

Koniecznie mi prześlij te obliczenia Cabasse ! Właśnie jadą do mnie wreszcie porządne standy, specjalnie wziąłem za niskie żeby móc dopasować wysokość granitowymi płytami ;) Po kilku odsłuchach jakie już zrobiłem na różnych innych ustrojstwach stando-podobnych wywnioskowałem, że różnica w prezentacji dźwięku jest sporo zależna od wysokości na jakiej grają kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co od eksperymentów ze standami, to osobiście sądzę, że optymalna wysokość to 80cm lub trochę więcej. Na standardowych 60 cm odnosiłem wrażenie, że bas za bardzo muli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.