Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny (nowe, sh) do Caspiana?


BECO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Poszukuję pomysłu na odsłuch (i zakup) kolumn do Roksana Caspiana, źródłem jest Squeezebox (+Beresford DAC - będzie zmieniony) oraz Denon DCD-1420 (rzadko).

 

Słucham bardzo różnej muzyki z przewagą rocka progresywnego (lata 70 aż do współczesnych), wszelkich innych odmian rocka, metalu (też czasem), lounge, trochę jazzu (wokale) i klasyki.

 

Dźwięk jaki preferuję - słyszałem Caspiana z Dynaudio 52SE - podobała mi się taka szkoła dzwięku.

Poza wymienionym zestawieniem brak mi doświadczenia w zestawianiu Caspiana z innymi kolumnami

Nie lubię ospałego, rozlazłego basu, preferuję lekką dominację i ocieplenie średnicy (gitary).

 

Pokój, w jakim to wszystko ma zagrać, przedstawia załączony rysunek. Powierzchnia ponad 20m2, kształt jak widzicie niezbyt ciekawy, do tego z jednej strony otwarty na kuchnię i część przedpokoju (co trochę zwiększa chyba powierzchnię?).

 

Kwota jaką mogę przeznaczyć na dwie kolumny to maksymalnie 4000 zł (nowe lub używane).

 

Czy powinienem szukać kolumn podstawkowych czy podłogowych w takim metrażu?

Czy Dynaudio 72 będzie dobrym wyborem? A może Focusy 140? A może zupełnie błądzę?

 

Z góry dziękuję wszystkim życzliwym za porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caspian jest b.uniwersalny i zgrywa się z wiekszością kolumn. U mnie grał z VA Bach i było mniej więcej tak jak preferujesz. Wyciągnął z nich niemal wszystko. Wiem, że właściciele Caspiana grają z B&W, VA Mozart czy Castle i są zadowoleni. W jakimś piśmie testowano go z dynaudio 52 i został wysoko oceniony. Tak więc pole manewru szerokie, tylko trzeba wiedzieć co prezentują głośinki i czego się oczekuje. I wleczony banał każdej porady: najlepszy odsłuch.

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qman, 4 Lis 2008, 22:44

 

>Tak więc pole manewru szerokie, tylko trzeba wiedzieć co prezentują głośinki i

>czego się oczekuje. I wleczony banał każdej porady: najlepszy odsłuch.

 

Zdaję sobie sprawę z tego faktu, prosiłem o pomoc w ograniczeniu potencjalnych kandydatów. Zdaję sobie również sprawę, że 4000 zł to troszkę za mało na dobre małżeństwo dla Caspiana, ale musi wystarczyć.

Mam zamiar odwiedzić parę pomieszczeń na tegorocznym AudioShow, może będzie trochę "budżetowego" sprzętu (np. ESA, Studio16Hz).Z niewielu informacji jakie znalazłem na forum wiem, że parę osób miało AA Hyperion z Caspianem i było bardzo zadowolonych, niestety AA nie widzę w spisie wystawców.

Na stronie SonusOliva jest zestaw kolumn na w miarę porządnych przetwornikach (w tej cenie), ale nie ma jak ich odsłuchać z Caspianem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępne założenia miałem takie, że jeśli nie znajdę czegoś co mi się bardziej spodoba od 52SE z Caspianem, kupię 52SE (AudioColor ma w miarę przyzwoitą cenę obecnie). Czy Waszym zdaniem/z doświadczenia da się jednoznacznie stwierdzić, że:

1. Caspian bez problemu wysteruje Focusy 140?

2. Focusy są lepsze w takim repertuarze od 52SE?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focusy maja bezpelacyjnie lepsza gore pasma od 52 SE - jest przestrzen, holografia, otwartosc dzwieku.

 

52 SE graja za to bardziej spojnie i maja latwiejszy do opanowania bas ; jesli Caspian nie wysteruje 140 poprawnie mozesz miec wlasnie taki jakiego sie obawiasz, ospaly i rozmiekczony. Podejrzewam ze bez odsluchu u siebie tego nie rozstrzygniesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rozważ te dwie kolumny: PROXIMA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) oraz ELECTRA .Słuchałem.Polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie poszukuję miejsca gdzie da się odsłuchać i 52SE i Focusów 140, znalazłem w Lublinie (mieszkam k/Wa-wy). Wybiorę 4-5 konstrukcji i postaram się porównać, choć bezpośrednio raczej się nie da:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zdezinformowanie czytających ten temat: Audio Academy jednak będzie na AudioShow 2008 - dostałem od nich maila z taką informacją. Będą na VI piętrze Sobieskiego. Dlaczego nie ma ich w oficjalnym spisie wystawców (a może jestem ślepy)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beco,

 

mam integrę caspiana M1 zestawiona z hyperionami III. Tor jak w o mnie. Gra to super, chociaż w takim zestawieniu sprzętowym zaczynam już dostrzegać, ze hipki są tutaj najsłabszym ogniwem. Musze powoli myśleć o zmianie głośników. Zatem radze co szukać u Pana Michała czegoś więcej niż hyperiony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

------------------------------------------------------------------------------------------

Gdyby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viena acustic bach to niezłe rozwiązanie - bas zaokrąglony, mocny ,ale naprawdę kontrolowany i sprężysty. Dżwięk ciepły, miły i delikatnie tuszujący beznadziejne realizacje. Średnica trochę jakby za mało obecna - ale to już szukanie dziury w całym przy całokształcie. Dynki np 52 SE przy tych samych wzmakach będą znacznie bardziej zmulone i spowolnione w basie - chociaż góra zdaje się być w dynkach sporo lebsza i średnica bardziej nasycona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycję, mam nadzieję, że po Audio Show troszkę ograniczę wybór (jeśli pojawią się tam interesujące mnie konstrukcje) i posłucham w domu.

Czy ktoś z Was wie gdzie w stolicy można posłuchać/kupić w/w VA Mozart i Bach? Poza stroną dystrybutora nie mogę nic więcej znaleźć.

Czy ktoś z Was słyszał konstrukcję z obrazka poniżej (SonusOliva) - przetworniki nienajgorsze, pytanie jak to gra?

Dziękuję!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mętlik w głowie pozostał, a nawet się wzmógł. Jak w porównaniu do Dynaudio 52SE i VA Mozart zagra z Caspianem model DALI IKON 6 i EPOS m22i?? Pomijając brak VA i EPOS na rynku wtórnym zauważyłem ruch cen w górę tuż po AS2008, przypadek? Minas Anor (swoją drogą jakoś niespecjalnie zabrzmiały na AS - gubiły się w realizacjach z "intensywną" i soczystą średnicą) do tej pory na alledrogo kosztowały ok 4200, teraz 5000zł. Hyperiony podrożały o 100zł.

Nic nie pozostaje jak czekać na upragnione VA Mozart lub Dynki w dobrej cenie...

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile tych m2 powyzej 20-tu? Bo jesli ciut wiecej niz 20 to F140 moga byc za duze, bezpieczniej (i taniej) w 110 uderzyc bo 52 SE moga byc juz trudno osiagalne chyba ze sh

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eposy i wieny to zupełnie inna bajka - słuchałem na caspianie. Vieny graja miekko, relekasacyjnie z okrągłym ale kontrolowanym dołem. Eposy z kompletem roksana grały lepszą, wyraźniejszą, lepiej nasyconą średnicą, twardzszą i bardziej dobitną górą - może trochę lepszą, mniej sycząca - ale mniej relaksującą trochę jakby wiecej pokazują i sa mniej tolerancyjne dla słabych płyt. Dół był nieco rozmyty w eposach i ku mojemu zdziwieniu gorzej zagrał niż w vienach. Acha - vieny to były bachy - podobno lepiej grają niż te wieksze - chyba mozarty - stwierdziły to dwie osoby porównujące obie kolumienki - ja niestety nie miałem sznasy porównać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jeszcze Elaci były by dobre - dzisiaj sobie przypomniałem o istnieniu tych kolumienek:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale cena chyba trochę za wysoka. ja bym spróbował tego połączenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

mam pytanie jakie monitory do caspiana, na podlogowce niemam szans, a co myslicie o nowych CM5 B&W w polaczeniu z caspianem,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.