Skocz do zawartości
IGNORED

Kondensatory 15000 w zasilaniu NAD C320


mnaglik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przepraszam za lekki off-topic na poczatku.

Otworzylem mojego NAD C320 i widze, ze kondy w zasilaniu 15000uF/50V/85C troche sie wylaly - widac to na zalaczonych zdjeciach.

Od dluzego juz czasu nad bardzo powoli sie wlacza - dziala zabezpieczenie glosnikow do 15 minut po wlaczeniu.

 

I teraz pytanie/a do drogich grupowiczow -

1. czy takie wylane kondensatory moga miec duzy wplyw na dzialanie wzmacniacza?

2. gdzie moglbym dostac jakies rozsadne zamienniki (za w miare rozsadna cene) np. nichicon 15000uF - widzialem na percy audio za 17 usd

 

Dzieki wielkie za kazda podpowiedz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-10604-100002075 1225963557_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: mnaglik, 6 Lis 2008, 10:25

Witaj,

Z moich doświadczeń wynika ,że kondensatory w tym modelu NAD-a dość szybko wysychają. Polecam nawet profilaktyczną wymianę na nowe (choć na zdjęciu kondensatory wyglądają dobrze). Niekoniecznie musi to być pojemność 15000uF. Warto użyć coś dobrej jakości o pojemności nie mniejszej niż 10000uF. Napięcie oczywiście min 50V ...

Pozdrawiam

preatorius

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

nie chciałem zakładac nowego tematu

 

te 2 duze 15000uf--to dosc jasna dla mnie sprawa chce je bocznikowac 15uf MKP--chyba ze byłyby głosy na zdecydowane NIE

ale sa tam tez 2 mniejsze elektrolity-2200 i 3300uF bodajze---w jakiej sekcji one pracuja-(sterowaniu? przekazniki?) i czy te takze warto bocznikowac?

wymieniac na razie ich nie mam zamiaru-wygladaja i zachowuja sie bardzo swiezo:)

 

kolejnym krokiem jaki zaplanowałem miało by byc wymiana chyba dosc badziewnych elektrolitów naokoło (zdaje sie wzmacniacza operacyjnego na wejsciu sygnału) konkretnie- c 425 c 426 c 428 c429 c 430 c431--wszystkie to 10uF 25v

które z nich warto wymienic na MPK i czy koniecznie o wartosci 10 uF czy tez moga byc 1 uF-jak to wczesniej wyczytałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety nie jestem za bardzo w temacie. Najwięcej wiedzy zdobędziesz sam eksperymentując, ponieważ zawsze pozostaną jakieś wątpliwości i pozostanie tylko wlutować na próbę i przekonać się, co będzie. Można się też spotkać z opiniami, że po tuningu sprzęt gra gorzej o ile wcześniej wszystkie podzespoły były sprawne i optymalnie dobrane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno sie nie zgodzic--z tym ze nad c320 to raczej tani wzmacniacz i podzespoły nie sa najwyzszych lotów

chodziło mi o to czy mozna zastosowac jakies ogólne zasady-stosunek pojemnosci Mpk do elektrolitów np.

wyczytałem ze przy bocznikowaniu np 1 do 1000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe .... jest dobry na to sposób - wystarczy zapytać pana wróżkę z TV i na pewno odpowie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.